ARCHIWUM

9, 16, 23, 30 maja




26 maja, Pszczyna

Dziecięcy Zespół Regionalny „Pawłowice” weźmie udział w XVIII Pszczyńskich Prezentacjach Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym 2018”. Dzieci zaprezentują swój najnowszy program w plenerze skansenu „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”. Życzymy udanego występu i dobrej zabawy. Zapraszamy wszystkich sympatyków folkloru dziecięcego na ten występ.



Wszystkich lubiących rysować i malować zapraszamy na jubileuszowy X Konkurs Plastyczny Malujemy z Natury, który odbędzie się 17 maja 2018 r. od godziny 10:00 na sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury! Czekają na Was: miła atmosfera i atrakcyjne nagrody!

regulamin i karta zgłoszenia...

11 maja, godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury



Stworki - Babroszki mają niezwykły plan. Postanowiły polecieć w kosmos. Jednak w przestrzeni kosmicznej wiele może się wydarzyć. Babroszki będą zmuszone awaryjnie wylądować na Księżycu, gdzie pomogą oswobodzić mieszkańców spod władzy groźnego Hrabiego Robota.

WYNIKI XXI GMINNEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

Kategoria PRZEDSZKOLA:

I miejsce: ex aequo Filip Kwiatoń, Jan Piechaczek

II miejsce: ex aequo Konstancja Wowra, Olga Szymczak

III miejsce: ex aequo Zuzanna Bojarska, Przemysław Bortlik

wyróżnienia: Małgorzata Późniak, Aleksandra Rokita, Aleksandra Frysz

Kategoria KLASY 1-3:

I miejsce: Franciszek Wujczyk

II miejsce: Wiktoria Hejnoł

III miejsce: ex aequo Hanna Kubicka, Nadia Kwiatoń

wyróżnienia: Weronika Kiełkowska, Julia Kowalik

Kategoria KLASY 4-6:

I miejsce: ex aequo Katarzyna Wantuła, Emilia Serafinowicz

II miejsce: Oliwia Tessar

III miejsce: ex aequo Antonina Skrobol, Amelia Król

wyróżnienia: Martyna Wiatrok, Maria Skorupka

Kategoria MŁODZIEŻ:

I miejsce: ex aequo Piotr Łomozik, Hanna Wojtaczka

II miejsce: Aleksandra Ziebura

III miejsce: ex aequo Kamila Czyż, Maria Szymańska

wyróżnienia: Hanna Skorupka, Marta Wawrzyczek

PIKNIK MAJOWY W PARKU PRZY INHALATORIUM!

Niedzielna pogoda przyciągnęła tłumy do parku przy Inhalatorium! Podczas "Pikniku Majowego" laureaci oraz wyróżnieni XXI Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej otrzymali swoje nagrody! Zdobywcy miejsc mogli zaprezentować piosenkę, która zaprowadziła ich na podium! Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom! "Piknik Majowy" udany w 100%! Występowała również grupa wokalna Fantazja, swoje umiejętności iluzji zaprezentował MAGIK, a w rytmach tanecznych zagrał coverowy zespół Pepiniera Brass Band! Na Deser zaprosiliśmy Państwa do Centrum Kultury na spektakl "Sen letniego wieczoru". Dziękujemy wszystkim za obecność. Wiosenną energię wyczuwało się wszędzie! Składamy serdeczne życzenia Megafrajdzie, która świętowała wspólnie z nami swoje 5 urodziny! Ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci!

fotorelacja...

6 maja, park przy Willi Reitzensteinów (Inhalatorium)



Jak co roku zapraszamy na PIKNIK MAJOWY otwierający sezon imprez plenerowych Gminnego Ośrodka Kultury. W programie: koncert laureatów XXI Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, pokaz iluzji, animacje dla dzieci, atrakcje (dmuchańce), występ zespołu wokalnego Fantazja, covery w wykonaniu zespołu Pepiniera Brass Band. Impreza odbędzie się w parku przy pawłowickim Inhalatorium 6 maja 2018 r., start o godz. 15:00. Na zakończenie jako podsumowanie Pikniku zapraszamy do sali widowiskowej GOK, gdzie o godz. 19:30 zostanie wystawiona sztuka teatralna „Sen letniego wieczoru”. Wstęp na imprezę, spektakl i atrakcje dla dzieci bezpłatne.

27 kwietnia godz. 19:00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury


26 kwietnia, godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury


25 kwietnia, Gminny Ośrodek Kultury


25 kwietnia godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury


XXI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej



Zaprosiliśmy do udziału w XXI Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Przegląd przeznaczony jest dla solistów – dzieci i młodzieży do 20 roku życia – zamieszkałych lub uczących się na terenie Gminy Pawłowice. Dzieci przedszkolne, ze szkół podstawowych oraz gimnazjów są zgłaszane były przez szkoły, natomiast młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zgłaszała się idywidualnie. Dla najlepszych wykonawców przewidziano atrakcyjne nagrody!

Zespoły śpiewacze działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach „Retro” i „Talizman” wzięły udział w III Prezentacjach Twórczości Artystycznej Seniorów w Hałcnowie w kategorii piosenka.




20 kwietnia

W kwietniu Dziecięcy Zespół Regionalny „Pawłowice” wybierze się na wycieczkę edukacyjną połączoną z warsztatami tanecznymi do Koszęcina – siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Dzieci zwiedzą Kompleks Pałacowo-Parkowy, będą miały możliwość zobaczenia strojów zespołu oraz kostiumów scenicznych. Najważniejszym punktem wyjazdu będą jednak warsztaty taneczne prowadzone przez artystów zespołu „Śląsk”. Życzymy udanego wyjazdu i owocnej pracy!

Mamy drugie miejsce!!!

Grupa teatralna "Mała Fanaberia" wzięła udział w VI Rybnickim Dziecięcym festiwalu Teatralnym "Przestrzeń Wyobraźni" o zasięgu ogólnopolskim. Przedstawienie pt. "Psy i koty - psoty i kłopoty", która grupa tam zaprezentowała, podobało się publiczności, a także znalazło uznanie w oczach jury, zdobywając drugą nagrodę. Poziom festiwalu był wysoki. Radosna atmosfera, działania plastyczne, warsztaty z różnych form teatru, wszytsko to spowodowało, że dziewczynki wracały do Pawłowic zmęczone, ale pełne pozytywnych wrażeń. 

Gratulujemy "Małej Fanaberii"! Dziękujemy rodzicom za przychylność i zaangażowanie.



13 kwietnia, godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury

Teatrzyk z cyklu WESOŁE BAJECZKI pt. "Jaś i Małgosia"



Pewnego dnia w maleńkiej cukierni pojawia się tłum miłośników polskich wypieków. Niestety ciasta nie są jeszcze gotowe. Aby zatrzymać klientów z pomocą przychodzi wyobraźnia! Już po chwili z cukierni wyrasta dom z foremek, a książka kucharska zamieniła się w chatkę drwala. Tak zaczyna się opowieść o niezwykłych przygodach Jasia i Małgosi.

Bohaterowie pokażą dzieciom, że w życiu nie można się poddawać i stać bezczynnie, gdy ktoś nas krzywdzi. Po spektaklu młodzi widzowie i ich rodzice będą mieli o czym porozmawiać.

W niedzielę gościliśmy Teatr Żelazny, który zaprezentował spektakl Shirley Valentine w wykonaniu Małgorzaty Gadeckiej. Dziękujemy za pozytywną dawkę energii i dużo śmiechu!



fotorelacja...

12 kwietnia, godz. 16:00



W dniu 12 kwietnia (czwartek) odbędą się kolejne popisy uczniów Ogniska Muzycznego GOK. Tym razem na kameralnej scenie zaprezentują się uczniowie sekcji fletu poprzecznego i śpiewu solowego. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00 w sali bankietowej.

11 kwietnia

11 kwietnia grupa teatralna „Mała fanaberia” weźmie udział w VI Rybnickim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym „Przestrzeń Wyobraźni”. Grupa zaprezentuje tam swój ostatni spektakl pt. „Psy i koty – psoty i kłopoty”.


galeria II PIĘTRO, Gminny Ośrodek Kultury



Zapraszamy do galerii II PIĘTRO na wystawę Aleksandry Kuźmickiej, absolwentki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Artystka prezentuje dwa cykle prac: „Awers i Rewers” oraz „Śląskie twarze wielorakie”. Wystawa potrwa do 11 kwietnia.

SEN LETNIEGO WIECZORU - premiera za nami!



Za nami premiera spektaklu "Sen letniego wieczoru" w wykonaniu grupy teatralnej TRIA pod czujnym okiem instruktorki Ewy Sikory. Na scenie działo się wiele! Były tańce, dynamiczna akcja, wiele wzruszających momentów, a także chwila grozy! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w występ za piękną prezentację!

Pełną fotorelację znajdziesz tutaj:


fotorelacja...

8 kwietnia godz. 18:00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury



Legendarny spektakl Willy'ego Russela, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień. ​ Hit teatralny w wykonaniu Małgorzaty Gadeckiej, wybitnej śląskiej aktorki związanej przez wiele lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gwiazdy spektaklu „Klimakterium”. Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja na początku wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania. Po dłuższej chwili zastanowienia, postanawia wbrew woli męża spełnić swoje marzenie.
Czy uda jej się wyjechać?
Co na to mąż?
Czy wyjazd spełni jej marzenia?
Czy będzie chciała wracać?
Spektakl w wykonaniu genialnej aktorki, z wykorzystaniem dopieszczonej scenografii – perfekcyjne odwzorowanie angielskiej kuchni oraz... greckiej plaży i autentyczny zapach sadzonego z kartoflami gwarantują wspaniałą zabawę. Spektakl przez wiele lat grany w chorzowskim Teatrze Rozrywki z ogromnym powodzeniem na deskach Teatru Żelaznego.

27 marca, Gminny Ośrodek Kultury


27 marca przypadł Międzynarodowy Dzień Teatru, zgodnie z naszą tradycją zaprosiliśmy w tym dniu wychowanków Domów Pomocy Społecznej, uczniów Szkół Specjalnych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej do udziału w obchodach tego święta.

fotorelacja...

XVIII konkurs „Wielkanocne Jajo”



LISTA NAGRODZONYCH:

Kategoria: DZIECI PRZEDSZKOLNE
wyróżnienie -  Eliza Wałach
wyróżnienie -  Laura Trybuś
wyróżnienie -  Piotr Sputek

Kategoria: DZIECI SZKOLNE MŁODSZE
miejsce 1 - Dawid Stencel
miejsce 1 - Olivia Uryć
miejsce 2 -  Nataniel Rusin
miejsce 2 - Dominika Molitor
miejsce 3 - Paulina Tekla

Kategoria: DZIECI SZKOLNE STARSZE
miejsce 1 - Roksana Buba
miejsce 2 -  Wanesa Organ
miejsce 2 - Konrad Rosołowski
miejsce 3 -  Oliwia Woźnica
miejsce 3 -  Dominika Owsiany

Kategoria: DOROŚLI
miejsce 1 -  Agnieszka Wizka
miejsce 2 -  Ewa Kuboszek - Owsiany
miejsce 2 -  Teresa Uryć
miejsce 3 - Daniel Śpiewok
wyróżnienie -  Martyna Ferfecka
wyróżnienie -  Barbara Adamczyk

wyróżnienie dla nauczycieli: Agata Kozieł i Barbara Adamczyk

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

XX Konkurs Wiedzy o Gminie



Tegoroczny XX Konkurs Wiedzy o Gminie Pawłowice, jak co co roku, wywołał wiele wrażeń. Dla niektórych trudny dla innych wprost przeciwnie. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Czekamy na Was w przyszłym roku!

LISTA NAGRODZONYCH:

Kategoria A (kl. IV-VI)
miejsce 1 -  Dominika Molitor
miejsce 2 - Justyna Czechowska

Kategoria B (kl. VII i gimnazjalne)
miejsce 1 - Dominika Graca
miejsce 2 - Edyta Janosz
miejsce 3 - Zuzanna Król

Kategoria C (kl. ponadgimnazjalne)
miejsce 1 - Tomasz Nogły
miejsce 2 - Piotr Lenkowiec
miejsce 3 - Patryk Machoczek

Najwięcej punktów zdobył Tomasz Nogły

W konkurencji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

fotorelacja z konkursu....


7, 14, 21 marca, godz. 10:00, Gminny Ośrodek Kultury



18 marca godz. 18:30, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury



Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.
Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!
Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
Film fabularyzowany.

16 marca godz. 17:00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury



Zabawna historia opowiada o dobrodusznym smoku, od którego wszyscy domagają się, żeby był (jak przystało na prawdziwego smoka) okrutny i zły. Kuba jednak nie ma na to najmniejszej ochoty: śpiewa z żabami, a w wolnych chwilach wysyła mieszkańcom królestwa życzenia wypisane na latawcach. Pewnego dnia w kraju wybucha wojna – do granic państwa zbliża się okrutny wojownik Brumbrun. W noc poprzedzającą starcie wszyscy mieszkańcy królestwa uciekają za granicę, zostawiając na pastwę wroga dwie księżniczki (o których w popłochu zapomniano). Z opresji ratuje młode damy smok Kuba, swoją dobrodusznością rozbrajając (także w dosłownym tego słowa znaczeniu) Brumbruna.
Pełna ciepłego humoru bajka została opowiedziana z dużym wdziękiem. Zabawa baśniowymi konwencjami, dyskretna kpina z przemocy oraz wyraźna afirmacja „bycia sobą” czynią dydaktyzm opowieści „łatwym do przełknięcia”. Obok żywego planu w spektaklu grają lalki, konwencja baśni miesza się ze współczesnym rekwizytem, zaś żartobliwa muzyka trafnie koresponduje z działaniami bohaterów. A że w tekście aż roi się od czytelnych jedynie dla dorosłych żartobliwych aluzji – spektakl bawiąc dzieci, niezmiennie bawi także ich rodziców.

13 marca, godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury, galeria II Piętro



Zapraszamy na finisaż wystawy oraz spotkanie z autorkami prac. Zbiorowa wystawa pt. „Pomiędzy czernią a bielą” przedstawia grafikę i szkło artystyczne czterech artystek z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

28 lutego godz. 10:00, sala bankietowa Gminnego Ośrodka Kultury



14, 21, 28 lutego godz. 10:00, Gminny Ośrodek Kultury




18 lutego godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury



Pierwszy polski film o bieganiu. 240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i 52 godziny. Tylko tyle na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Nie zważając na uporczywy deszcz czy doskwierający upał niestrudzenie zmierzają do mety. Wszystko po to, by przez ten jeden moment poczuć spełnienie i euforię. Trójka bohaterów. Agata - matka trójki dzieci, Michał - sportowiec i podróżnik oraz Wiesław – menadżer w dużym banku podejmują próbę ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie.

Zobacz zwiastun


16 lutego godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury




Zimowe ferie już za nami.
Jak bawili się uczestnicy Zimowych Warsztatów Artystycznych? Zapraszamy na krótką fotorelację.



Fotorelacja...

13 lutego godz. 18:00, sala bankietowa Gminnego Ośrodka Kultury




10 lutego 2018 godz. 18:00 sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

Klub kawalerów

W ostatnią sobotę karnawału proponujemy komediowy spektakl o damsko-męskich potyczkach w odwiecznej walce płci o dominację i panowanie nad światem. „Klub kawalerów” skupia mężczyzn - wrogów kobiet. Sporo znajdziemy tu postaci dziwacznych i pociesznych. Członkowie nieustannie podsycają w sobie nawzajem przekonanie o elitarności i awangardzie życia bez kobiet. Wydarzy się jednak coś, co sprawi, że mężczyźni zmienią zdanie. Kobiety odpowiedzą na kawalerskie postanowienia na swój sposób.



29 stycznia - 9 lutego 2018

ferie 2018
Regulamin ZWA...

15 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Pawłowice”.
Dzieci wykonywały kolędy, pastorałki i piosenki górnicze. Na spotkaniu gościła górnicza orkiestra dęta.



Fotorelacja...

6 i 14 stycznia odbyły się koncerty kolędowe w naszej gminie.



W koncercie w Osiedlu Pawłowicach wzięli udział:
- grupa musicalowa eM,
- zespół śpiewaczy Margo,
- dziecięca grupa wokalna Fantazja,
- chór dziecięcy Prymka z SP 2 w Pawłowicach.


W koncercie w Bąkowie 14 stycznia wzięli udział:
- zespół śpiewaczy Jarząbkowianki z Jarząbkowic,
- orkiestra świąteczna Szczygłowice.

Gośćmi specjalnymi koncertu były Kasia i Claudia Chwołka.


25 stycznia 2018 godz. 18:00, sala bankietowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach




Koncert kolędowy zespołu Margo w Mikołowie
20 stycznia, godz. 17:15


Zespół wokalny „Margo” został zaproszony do kościoła w Mikołowie-Kamionce, aby uświetnić swoim śpiewem nieszpory kolędowe. „Margo” zaprezentuje znane i mniej znane pastorałki, piosenki świąteczne oraz kolędy. Życzymy udanego występu.

19 stycznia 2018 godz. 17:00 sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

Dzień dobry, Panie Andersenie

„Dzień dobry, panie Andersenie” - to tytuł kolejnego spektaklu dla najmłodszych z cyklu Wesołe Bajeczki. Inscenizacja, inspirowana najbardziej znanymi opowieściami pisarza, została przygotowana w technice czarnego teatru. Bajecznie kolorowe, poruszane przez niewidocznych aktorów postaci i przedmioty tworzą magiczną atmosferę i zanurzają widzów w fantastycznym świecie, w którym wszystko jest możliwe.

regulamin...


Galeria II PIĘTRO w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach
Wystawa potrwa do 17 stycznia.

kasperkiewicz

17 stycznia, Gminny Ośrodek Kultury


16 stycznia godz. 17:00, Dom Kultury Osiedle



Na dzieci i dorosłych czekają nagrody za najlepszy kostium.


Spotkanie noworoczne Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Pawłowice”
15 stycznia, godz. 16.30, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

Dziecięcy Zespół Regionalny „Pawłowice” zaprasza rodziców, babcie i dziadków oraz wszystkich sympatyków folkloru dziecięcego na spotkanie noworoczne. Będą kolędy i pastorałki, piosenki górnicze oraz spotkanie z górniczą orkiestrą dętą. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy!


14 stycznia 2018

Koncerty kolędowe

10 stycznia, Gminny Ośrodek Kultury


7 stycznia 2018 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach



POPRZEDNIE LATA
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
starsze...