ARCHIWUM

wesołych świąt

31 grudnia, Centrum Pawłowic


29 grudnia godz. 18:00 Gminny Ośrodek Kultury w PawłowicachIb i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.
[opis dystrybutora]
Zobacz zwiastun28 grudnia godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w PawłowicachNie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu...
[opis dystrybutora]
Zobacz zwiastun

17 - 22 grudnia, Centrum Pawłowic


16 grudnia godz. 15:00 Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach
15 grudnia godz. 17:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w PawłowicachPrzy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i... duuużo Aniołów. Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od 2 tysięcy lat. Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek - wprowadza młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.


13 grudnia godz. 10:00 Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach10 grudnia godz. 16.00 Parafia pw. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach
 
song of the north

6 grudnia godz. 17:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach30 listopada godz. 18:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach26 listopada godz. 17:30 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w PawłowicachCecyliada w Pawłowicach
Zespoły śpiewacze i wokalne z terenu gminy Pawłowice już po raz siedemnasty obchodziły swoje święto z okazji wspomnienia święta św. Cecylii - patronki wszystkich muzykujących. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach w intencji chórzystów i ich rodzin. Następnie zespoły udały się do budynku Centrum Kultury na wspólne świętowanie. Impreza była podsumowaniem roku muzycznego zespołów w Gminie Pawłowice.

cecyliada

fotorelacja...

18 listopada godz. 15:00 Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu
 


regulamin...

wystawa potrwa do 17 listopada - Galeria II Piętro Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach


17 listopada godz. 17:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach


Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm we współczesnej inscenizacji. Opowieść umiejscawia bohaterów w ...smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba prowadzą niskiej klasy smażalnię. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Bajka uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy szczęścia które jest tuż obok.

regulamin...


Gratulacje dla zespołu Talizman, który zdobył III miejsce na XIV Turnieju Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej im. Mariana Cieśli.
12 listopada godz. 18:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach
 


ZESPÓŁ TALIZMAN ZDOBYŁ I MIEJSCE!


Zespół „Talizman” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury zajął I miejsce na 36. Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem. Zwyciężył w kategorii grup śpiewaczych powyżej 15 lat, prezentując pieśni pszczyńskie. W przeglądzie wzięło udział blisko 40 zespołów regionu raciborskiego, wodzisławskiego, pszczyńskiego, cieszyńskiego i rybnickiego. Spotkania z Folklorem organizowane w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się 22 października. „Talizmanowi” gratulujemy.


MELPOMANIA ZA NAMI!Za nami wiele spektakli, zabawy i wzruszeń, które towarzyszyły tegorocznej Melpomanii. Młodzież przyjechała do Pawłowic z różnych miejscowości, m.in. z Zabrza, Krakowa, Chorzowa, czy Suszca. Młodzi aktorzy mieli szansę zaprezentować swoje umiętności aktorskie grając na scenie przygotowane spektakle. Nie zabrakło również czasu na naukę. Przez cały pobyt młodzież uczestniczyła w warsztatach z dramy, wokalnych, teatralnych i tanecznych. Na finał tegorocznych Spotkań Teatralnych uczestnicy zaprezentowali zdobyte podczas warsztatów umiejętności. Do zobaczenia za rok!


Zespół „Talizman” przyjął zaproszenie GOK-u Zebrzydowice oraz zespołu regionalnego „Nadolzianie” do wspólnego biesiadowania i prezentacji jednej z tradycji. Panie z Talizmanu prezentować będą „Szkubaczki”, czyli rwanie pierza. Życzymy udanego występu!!!


28 października godz. 20:45 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

Ani Mru Mru

25  października godz. 10:00  Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach


20 października godz. 19:00 Jastrzębie - Zdrój

Zespół wokalny "Margo" został zaproszony na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej do Jastrzębia-Zdroju. "Margo" zaprezentuje znane i lubiane piosenki rozrywkowe seniorom zrzeszonym w jastrzębskim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego. Gratulujemy udanego występu, a wszystkim pedagogom – wiele satysfakcji z wykonywanej pracy.


Drodzy Teatrolubni!

Zapraszamy młodzieżowe grupy teatralne do udziału w XV Pawłowickich Spotkaniach Teatralnych „Melpomania 2017”, które odbędą się od 19 do 21 października.

„Melpomania” od początku, czyli od 2001 roku jest imprezą integracyjno – warsztatową. Zależy nam, aby teatralna młodzież, która pojawi się w Pawłowicach zaprzyjaźniła się ze sobą. Z otwartością i akceptacją, choć nie bezkrytycznie, obserwowała poczynania innych grup.

Warsztaty, które proponujemy w ramach imprezy, z różnych dziedzin bliskich teatrowi, mają dać Wam impuls do kreatywnego bycia w teatrze. Poprzez mieszane grupy warsztatowe chcemy stworzyć przestrzeń do wzajemnego poznania i nowych doświadczeń.

Nie zapewniamy nagród i pucharów, za to gwarantujemy dobrą zabawę i miłe wspomnienia na długo. Czekamy na Was w Pawłowicach!


regulamin, karta zgłoszenia, plan...

Zapraszamy na film "Teraz i w godzinę śmierci"
15 października o godz. 18:30 w Sali Widowiskowej.
13 października godz. 17:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach


Główna bohaterka - Lu - doświadczyła przykrych sytuacji i szuka kogoś na kim mogłaby się odegrać. Straszne smoki są dobrym obiektem do wyżycia się – trzeba je zabić!
Z upływem czasu i wraz z kolejnymi napotykanymi smokami, Lu przekonuje się, że przemoc jest bezsensowna i niczym nieuzasadniona, a komunikacja z innymi powinna być oparta na rozpoznaniu własnych emocji. Poważny temat został w przedstawieniu potraktowany z dużym poczuciem humoru.

Przedstawienie zrealizowane w konwencji teatru ulicznego, ze średniowieczną stylistyką kostiumów i muzyki nagranej z wykorzystaniem dawnych instrumentów oraz dużymi, barwnymi formami animowanych smoków.

Spektakl inspirowany książką słynnego psychologa Marshalla B. Rosenberga "Porozumienie bez przemocy" może być świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi.

regulamin...


12 października godz. 19:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach1 października odbył się koncert laureatów VII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Ludowych "Złoty Talizman". Nagrodzeni i zespoły gminy Pawłowice wraz z orkiestrą obwieściły ten fakt mieszkańcom Pawłowic jadąc wozami grając i śpiewając. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przybyłych gości. Następnie na sali widowiskowej wójt gminy Pawłowice wraz z dyrektorem rozdali nagrody. Koncert laureatów rozpoczął zespół "Wiślanie" (zdobywca "Złotego Talizmanu"). Następnie wysłuchaliśmy nagrodzonych I miejscem. Swój czas miały również zespoły gminy Pawłowice otrzymując "Honorowy Złoty Talizman". Po koncercie wszyscy uczestniczyli w biesiadzie prowadzonej przez orkiestrę Dechovka. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci! 

fotorelacja 30.09.2017...

fotorelacja 1.10.2017...

WYNIKI

"Złoty Talizman 2017"


28 września godz. 18:00, Sala Bankietowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach27 września o godz. 10:00 zapraszamy na Nordic walking w ramach Dopołudniowych spotkań z kulturą.
regulamin zajęć dla dzieci i młodzieży...

20 września godz. 10:00  Gminny Ośrodka Kultury w Pawłowicach


15 września godz. 17:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

Agnieszka jest bardzo bystrą dziewczynką, lubi rysować, ale nie lubi sprzątać zabawek. Dzisiaj jednak nie może zasnąć. Mama nie ma czasu opowiedzieć jej bajki przed snem, a tata jeszcze nie wrócił z pracy. Agnieszka przecież bez bajki nie zaśnie. I nie ona jedna! Zasnąć nie może również jej ukochana Kołderka. Co zrobią? Agnieszka zacznie opowiadać Kołderce bajkę o Czerwonym Kuferku, a znana opowieść w wykonaniu Agnieszki, posiadającej bujną wyobraźnię, i Kołderki, lubiącej przekręcać słowa, ma niespodziewany przebieg i zakończenie. Wspólne opowiadanie rozpocznie niezwykłą nocną przygodę, w której dużą rolę odgrywa zaczarowany kwiat Lila Wenda, spotkanie ze słynnym wynalazcą panem Karolem, a w końcu Agnieszka będzie musiała walczyć o życie w starciu z olbrzymką Basią. Kim jest Basia? Dlaczego grozi Agnieszce? I jak poradzą sobie Agnieszka, Kołderka i Karol? Przyjdźcie sami zobaczyć. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od trzech lat i lubiących dobrą zabawę rodziców.Rozpoczęcie zajęć EDU-S wraz ze spotkaniem organizacyjnym odbędzie się w
czwartek 14 września, o godzinie 18:00 na sali widowiskowej

Czekamy na Was!


12 września godz. 10:00  Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach


9 września godz. 10:00  Gminny Ośrodka Kultury w PawłowicachZapraszamy na Dzień Otwarty w Domu Kultury Osiedle na godzinę 16:00 oraz w Centrum Kultury na godzinę 17:00.


 


W sobotę, 2 września, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą było „Wesele” - dramat Stanisława Wyspiańskiego. Specjalna aranżacja bibliotecznej czytelni w pełni oddała klimat staropolskiego wesela. W rolę lektorów wcielili się instruktorzy GOKu: Ewa Sikora, Agnieszka Kornas-Wiśniewska i Grzegorz Pakura oraz młodzi czytelnicy naszej biblioteki: Klaudia Macharzyńska, Kacper Łomozik, Jan Łomozik.  W tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz gminy, pracownicy oraz czytelnicy GBP.

Staropolskim obyczajem, przy suto zastawionym stole i dźwiękach muzyki charakterystycznej dla okresu Młodej Polski, nasi goście dzielili się refleksjami na temat czytanego dzieła oraz ciekawostkami z życia autora. Dodatkowo każdy mógł otrzymać pamiątkową pieczęć przesłaną przez kancelarię Prezydenta.

Uzupełnieniem tegorocznej akcji była wystawa różnych wydań „Wesela” Wyspiańskiego udostępniona w filii Osiedle.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach za udostępnienie strojów, w których wystąpili lektorzy.


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 Ogniska Muzycznego odbędzie się w poniedziałek, 4 września, o godzinie 18:00 na sali widowiskowej.


3 września Dom Ludowy w PniówkuWystawa potrwa do końca wakacji!


6, 13, 20, sierpnia godz. 17:00 Park im. ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach2, 9, 16, 23, 30 lipca godz. 17:00 Park im. ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach


Wakacyjne Warsztaty Artystyczne z Gminnym Ośrodkiem Kultury już za nami!

Szybko i ciekawie minęły pierwsze trzy tygodnie wakacji. Wakacyjne Warsztaty Artystyczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury były roztańczone i rozśpiewane! Nie zabrakło warsztatów plastycznych, konkursów, wycieczek i niespodzianek. Dla każdego coś miłego. Dzieciaki mogły wybierać spośród wielu atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, podczas których młodzi twórcy uczyli się trudnej techniki batiku, a więc malowania woskiem, lepiły garnki z gliny oraz wykonywały lalki teatralne. W Izbie Regionalnej w Gogołowej pomagały robić ciasteczka drożdżowe i prać pranie na metalowej tarce. O tym, że z balonów można poprzez odpowiednie skręcenie, wykonać psa, kota i inne zwierzaki – przekonały się podczas specjalnych warsztatów. Dla aktywnych dzieci były wygibasy, tańce na prawdziwej scenie i warsztaty z tańca nowoczesnego. Nie zabrakło wycieczek: do pokoju zagadek, na basen do Strumienia, do parku rozrywki w Wodzisławiu, kopalni srebra w Tarnowskich Górach, figloraju i kina w Katowicach oraz parku linowego w Ustroniu. Prawie 70 dzieci przekonało się, że w czasie wakacji nie warto siedzieć w domu. To czas radości i zabawy.NASZE ZESPOŁY NA PODIUM!

W dniach 1-2.07.2017r. odbył się 50. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej. W przeglądzie wystąpiły wszystkie zespoły folklorystyczne naszej gminy. Komisja po przesłuchaniu 54 uczestników postanowiła ocenić bardzo wysoko nasze zespoły. Wystąpiły w najtrudniejszej kategorii przeglądu - a cappela. Zespół "Talizman" zajął I miejsce, "Niezapominajki" II miejsce, "Jarząbkowianki" wyróżnienie. Gratulujemy zespołom oraz instruktorom.

Fotorelacja z Pleneru Malarskiego 2017

Uczestniczki warsztatów plastycznych EDU-s gościły od 26 do 30 czerwca w schronisku u Kossaków w Górkach Wielkich. Podczas pleneru powstały prace malarskie inspirowane okolicą, która otoczona była starym parkiem, ruinami dworku, rzeką Brennicą i szlakami górskimi. Uczestniczki "naładowały twórczo akumulatory", aby z nowymi pomysłami wystartować w kolejnym cyklu rocznym EDU-s!fotorelacja...

Są młodzi duchem, otwarci na świat i chcą czerpać z życia także w wieku dojrzałym i jesieni życia. Edukacja Seniorów "EDU-s" prowadzona przez Gminny Ośrodek Kultury w tym roku obchodziła 10. rocznicę powstania.

Do tej pory z zajęć skorzystało już ponad 1000 osób, a liczba chętnych do nauki stale rośnie. W pierwszym roku istnienia Edukacji Seniorów kursy ukończyło 66 mieszkańców, a w tym roku dyplomy zakończenia nauki otrzymało aż 150 osób. Uczestnicy kursów najbardziej cenią sobie fachową kadrę instruktorską, metody i tempo nauki dostosowane do możliwości osób starszych i miłą atmosferę na zajęciach.

Uroczysta gala z okazji zakończenia roku  zgromadziła licznych gości. Poprzedziła ją wystawa w galerii „II Piętro”, na której podziwiano efekty pracy uczestniczek zajęć plastycznych. Kursy Edu-s, oprócz zajęć plastycznych prowadzone są również w zakresie  języka angielskiego,  niemieckiego oraz obsługi komputera. Po części oficjalnej uczestnicy udali się do Sali bankietowej, aby przy karaoke oraz wspólnych zabawach integrować się i spędzić radośnie czas!

zajęcia z dziedziny sztuk plastycznych - instruktor Agnieszka Kornas-Wiśniewska


zajęcia komputerowe - instruktor Monika Frysz


zajęcia z języka niemieckiego- instruktor Katarzyna Winkler


zajęcia z języka angielskiego - instruktor Joanna Jaróżek (w zasępstwie Olga Płonka)


zajęcia z języka angielskiego - instruktor Olga Płonka


29 czerwca 2017 Sala Bankietowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLEGO OGNISKA MUZYCZNEGO GOK 2016/2017Gminny Ośrodek Kultury zaprosił na uroczyste zakończenie roku szkolnego Ogniska Muzycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach, które odbyło się 26.06.2017r. o godz. 17:00. Wszytskim uczącym się życzymy miłych wakacji!

WYNIKI NABORU!!!

Gminny Ośrodek Kultury zakończył nabór do Ogniska Muzycznego. Lista przyjętych osób znajduje się poniżej. Gratulujemy wszystkim przyjętym!

LISTA...


22 czerwca 2017 Galeria II Piętro Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

Wszystkich Edusowiczów Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach zaprosilismy na uroczyste zakończenie roku, który rozpoczął wernisaż malarstwa uczestniczek Edu-s o 17:30. Ten wieczór był pełen niespodzianek! Do zobaczenia we wrześniu!


21 czerwca 2017  Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach


Ruszył nabór do Ogniska Muzycznego w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach!
Zgłoszenie przyjmujemy do 19 czerwca. Nie spóźnijcie się!


W załączniku regulamin oraz karta zgłoszenia.
regulamin...
karta zgłoszenia...

9 kwietnia 2017 Pawłowicki Rynek


Grupa teatralna TRIA wzięła udział w V Rybnickim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym "Przestrzeń Wyobraźni". Młodzi aktorzy zaprezentowali swój najnowszy spektakl "Księżniczki na ziarnkach". Gratulujemy udanego występu!
Zaprasiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w XVII Konkursie Wielkanocne Jajo. Konkurs miał zachęcać do kultywowania tradycji wykonywania zdobionych jajek, które są symbolem odradzania się życia. Mile widziane były tradycyjne nowatorskie metody zdobienia. Rozdanie nagród odbędzie się podczas otwarcia Jarmarku Wielkanocnego 9 kwietnia.

1 kwietnia 2017 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


31 marca 2017 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

22, 29 marca 2017 godz. 10:00 Centrum Kultury Pawłowice

26 marca 2017 godz. 16:00 Kościół Ewangelicki w Golasowicach


24  marca 2017  Centrum Kultury Pawłowice

24 marca rozpoczęliśmy obchody międzynarodowego dnia teatru, który przypada 27 marca. Na ten dzień zaprosiliśmy uczestników szkół specjalnych, wychowanków Domów Pomocy Społecznej oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z nauczycielami i wychowankami. Specjalnie dla tej wyjątkowo wdzięcznej i wrażliwej widowni TEATR RUCHU I ANIMACJI "Tria" zaprezentował "KSIĘŻNICZKI NA ZIARNKACH GROCHU". W ramach imprezy odbyły się także warsztaty rytmiczne z panem ANDRZEJEM ŻYDKIEM.

"XIX Konkurs Wiedzy o Gminie Pawłowice"

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zmierzyli się z testem XIX edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Sympatyków takiej formy rywalizacji zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że czas spędzony na tegorocznym konkursie pozostanie na długo w Waszej pamięci. W załączeniu lista zwycięzców. Gratulujemy wszystkim laureatom.wyniki...

17 marca 2017 godz. 17:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Trzeba jeść, żeby być dużym i zdrowym. Ale bez przesady! "Pasibrzuch" to opowieść o pewnym dziecku, któremu wydawało się, że jest mądrzejsze niż rodzice. I zjadło mamę, tatę, dziewczynkę z koniczynką i wieśniaka z sianem. Nie obawiajcie się. Was nie zje! Zobaczcie koniecznie tę pouczającą historię. Zapraszamy


15 marca 2017 godz. 10:00 Centrum Kultury Pawłowice


15 marca 2017  Sala Widowiskowa Centrum KulturyBilety w cenie 8 zł ulgowy oraz 10 zł normalny można zakupić pół godziny przed seansem.

26 lutego 2017 godz. 17:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


25 lutego 2017 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


23 lutego 2017 godz. 18:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury


22 lutego 2017 godz. 10:00 Centrum Kultury Pawłowice


22 lutego 2017 godz. 18:00 Centrum Kultury Pawłowice - galeria II PIĘTROFotografia Małgorzaty Łuczyny jest zapisem obserwacji i konfrontacji dotyczących relacji pomiędzy człowiekiem, a jego naturalnym otoczeniem. Inspiracją dla autorki był ogród botaniczny w Krakowie. Wystawa potrawa do 17 marca. Zapraszamy do Galerii II Piętro.


SUKCES PREMIERY!W minionym tygodniu odbyła się premiera najnowszego spektaklu grupy teatralnej „TRiA” pt. „Księżniczki na ziarnkach”. Młodzi aktorzy oczarowali widownię profesjonalną grą aktorską oraz warsztatem ruchu scenicznego. Przedstawienie w magiczny sposób przeniosło widownię w beztroski świat baśni. Spektakl dostarczył dzieciom ogrom radości, a dorosłym wiele niezapomnianych wrażeń.  Reżyserką, scenografką i autorką tekstów była Ewa Sikora – instruktorka Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach.

fotorelacja...


15  lutego 2017  Sala Widowiskowa Centrum Kultury


8 lutego 2017   Centrum Kultury Pawłowice

8 lutego 2017   Centrum Kultury Pawłowice


6 lutego 2017 godz. 17:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury
W niedzielę 29 stycznia na pawłowickiej scenie Centrum Kultury zaprezentował się dziecięcy zespół FANTAZJA w dwóch grupach wiekowych oraz chór kameralny ANIMATO pod przewodnictwem Małgorzaty Lucjan. Zespoły swoim kolędowym repertuarem oraz recytowanymi fragmentami wierszy ks. Twardowskiego przeniosły wszystkich widzów w niezwykłą atmosferę świąt. Gratulujemy udanego występu!    

31 stycznia 2017 Suszec

31 stycznia Zespół Niezapominajki wziął udział w VI Wojewódzkim Przeglądzie kolędowym. Gratulujemy udanego występu!

29 stycznia 2017 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


16 - 27 stycznia 2017  Centrum Kultury i Dom Kultury w Pawłowicach Osiedluregulamin...

26 stycznia 2017 godz. 18:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury


25 stycznia 2017  10:00 Centrum Kultury


22 stycznia 2017  15:00 parafia pw. NMP w GolasowicachW dniu 22 stycznia 2017 r. o godz 15:00 w parafii p.w Najświętszej Maryi Panny w Golasowicach odbył się koncert kolęd. W programie Zespół VIOLA, dzieci z zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach, duet Monika Stuchlik i Joanna Foltyn oraz Wyższobramski chór kameralny z Cieszyna. Gratulujemy udanego występu!

12 stycznia 2017 roku w Centrum Kultury w Pawłowicach odbyło się tradycyjne spotkanie uczestników Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Pawłowice” z rodzicami. Dzieci przedstawiły program składający się ze śląskich piosenek, dawnych śląskich zabaw podwórkowych oraz tańców śląskich.


13 stycznia 2017  Galeria II Piętro Centrum Kultury


Koncert noworoczny "Operetkowy zawrót głowy" zgromadził widownię pełną gości. Artyści w brawurowy sposób wprowadzili wszystkich przybyłych w Nowy Rok! Dziękujemy za niezapomniane wrażenia!

fotorelacja...


11 stycznia 2017  godz. 10:00 Centrum Kultury


8 stycznia 2017  Kościół p.w. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach


Dnia 8.01.2016 r. o godz. 15:00 w kościele p.w. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odbył się koncert kolędowy w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele szkoły podstawowej, zespół Niezapominajki, zespół 2+3. Gościnnie wystąpi również chór parafii augsbursko-ewangelickiej w Golasowicach.


8 stycznia 2017  Sala Widowiskowa Centrum Kultury


6 stycznia 2017 18:00  Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w PawłowicachZaprosiliśmy na tradycyjny koncert kolędowy z okazji święta Trzech Króli w kościele p.w. Krzyża Świętego w Pawłowicach Osiedlu 6.01.2017 o godz. 18:00. Wystąpili laureaci konkursu kolędowego oraz chór ze Szkoły Podstawowej nr 2, soliści z Liceum Ogólnokształcącego w im. Jana Pawła II w Pawłowicach oraz zespół wokalny Margo z Osiedlowego Domu Kultury.Gratulujemy udanego występu!

6 stycznia 2017  Galeria II Piętro Centrum Kulturyulotka...

4 stycznia 2017  Sala Widowiskowa Centrum Kultury4 stycznia 2017  godz. 10:00 Centrum Kultury


POPRZEDNIE LATA
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
starsze...