ARCHIWUM


29 grudnia 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury28 grudnia 2016 godz.17:00  Sala Widowiskowa Centrum Kultury


21 grudnia 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury

FILMOWE ŚRODY!


21 grudnia 2016 godz 10:00 Centrum KulturySukcesy naszych zespołów ludowych!

Zespoły Jarząbkowianki, Niezapominajki i Talizman wzięły udział w XIII Turnieju Zespołów Ludowych Ziemi Pszyńskiej im. Mariana Cieśli "Jak ze Suszca powędruję", który odbył się 10 grudnia br. Turniej ten okazał się niezwykle szczęśliwy dla naszych zespołów. Niezapominajki zdobyły 1 miejsce, 2 miejsce przypadło Jarząbkowiankom. Serdecznie gratulujemy członkom zespołów i ich instruktorom!

17 grudnia 2016  Sala Bankietowa Centrum Kultury


16 grudnia 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury
Wyobrażacie sobie święta bez św. Mikołaja? To chyba najgorszy świąteczny scenariusz, jaki można wymyślić! A teraz wyobraźcie sobie,że taka historia przydarzyła się bohaterom bajki - Reniferowi i Elfowi! Święty Mikołaj został porwamy! Bez obaw - tam gdzie pojawia się problem, zjawia się również Detektyw SuperBałwan. Fachowo przeprowadzone śledztwo nie rozwiąże problemu, ale z pewnością doprowadzi Was do... śmiechu! A tam gdzie dobra zabawa, tam świąteczna magia, a tam gdzie magia - nie ma zagadek nie do rozwiązania! Gwarantujemy, że rozwiązanie bardzo Was zaskoczy.

6 grudnia 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury


30 listopada 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury


27 listopada 2016  godz. 17:30 Sala Widowiskowa Centrum Kulturyfotorelacja...

24 listopada 2016  godz. 18:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury


CECYLIADA

W sobotę w Centrum Kultury odbyła się tradycyjna, coroczna CECYLIADA! Było to spotkanie wszystkich zespołów śpiewaczych i wokalnych z terenu gminy Pawłowice. Spotkanie rozpoczęła Msza Św. w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach w intencji chórzystów i ich rodzin. Następnie zespoły udały się do budynku Centrum Kultury, gdzie odbyło się uroczyste przywitanie wszystkich zespołów. Część oficjalną uświetniły swoim występem Gabriela Kapczuk, Marta Olszewska, Klaudia Macharzyńska oraz zespół "Margo". Później zespoły udały się na wspólne świętowanie. W tym roku okazja była podwójna, ponieważ w ramach Cecyliady swój jubileusz 10-lecia istnienia obchodził zespół "Margo". Wszystkim śpiewającym i życzymy wielu sukcesów i radości w dalszym muzykowaniu.

fotorelacja...


18  listopada 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury


Znamy już wyniki Ligi Szachowej 2016! Gratulujemy wygranym!WYNIKI JUNIORZY...
WYNIKI SENIORZY...

12 listopada 2016  godz. 15:00 Dom Kultury w Pawłowicach OsiedluXV Gminne Dyktando im. Heleny Brzozowskiej o tytuł Mistrza Ortografii – Pawłowice 2016 
pod patronatem wójta gminy Pawłowice

Od piętnastu lat, w okolicach Święta Niepodległości, zapraszamy mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w Dyktandzie im. Heleny Brzozowskiej. Dbałość o wspólne dobro, jakim jest ojczysty język, może być codziennym wyrazem patriotyzmu zarówno dzieci i młodzieży, jak osób dorosłych. W tym roku Dyktando odbyło się 12 listopada o godzinie 1500 w sali ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu i zgromadziło ponad 90 uczestników! Gratulujemy wygranym!

DYKTANDO wyniki

grupa młodsza:

I miejsce Kaja Kusak
II miejsce Klaudia Ziaja
III miejsce Zuzanna Król i Dominika Kucharska

grupa starsza:

I miejsce Piotr Wożgin
II miejsce Wanda Podruczna
III miejsce Alina Molitor i Maria Pająk

Nagrodę główną: tablet ufundowany przez firmę STOLARIS z Pawłowic, otrzymała Kaja Kusak, która jako jedyna napisała dyktando bezbłędnie. Gratulujemy!

regulamin...

11 listopada 2016  Centrum Kultury


9 listopada 2016  godz. 18:00 Geleria II piętro Centrum Kulturyfotorelacja...

6 listopada 2016  godz. 16:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury4 listopada 2016  godz. 18:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury


22 października 2016  godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


19 października 2016  godz. 10:00  Centrum Kultury

16 października 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury - DODATKOWA PROJEKCJA


SUKCES ZESPOŁU NIEZAPOMINAJKI!

W piątek zespół "Niezapominajki" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach  zdobył 3 miejsce w XVII Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Tęcza Polska" w Polanicy - Zdroju. Przegląd był pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Gratulujemy sukcesu!
13 października 2016  godz. 19:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

1 i 2 października 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kulturyregulamin...
karta zgłoszenia...

WYNIKI:


FOTORELACJA 1 października...
FOTORELACJA 2 października...

30 września 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury29 września 2016  Sala Bankietowa Centrum Kultury


28 września 2016  Centrum Kultury Pawłowice


UWAGA! RUSZYŁY ZAPISY NA ZAJĘCIA!

regulamin zajęć dla dzieci i młodzieży...

regulamin warsztatów dla  dorosłych EDU-S...

25 września 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury


9, 12  września 2016


4 września 2016  Jarząbkowice


1 września 2016 godz. 18:00  Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Uczniów Ogniska Muzycznego  wraz z rodzicami zaprosiliśmy do udziału w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/2017, która odbyła się
1 września 2016 r. o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury Pawłowice. Podczas inauguracji omówione zostały sprawy organizacyjne.

26 i 27 sierpnia 2016  Sala Widowiskowa Centrum Kultury i Park im. ks. Stanisława Pisarka


21 sierpnia 2016 godz. 17:00  Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Ostatni w tym sezonie niedzielny koncert odbył się 21 sierpnia o godz. 17:00. Wystąpił popularny na śląskiej scenie muzycznej zespół ARKADIA BAND. Grupa specjalizuje się w muzyce śląskiej i biesiadnej, zajmując wysokie miejsca na listach przebojów.  Ze względu na złe warunki atmosferyczne koncert został przeniesiony do Sali Widowiskowej Centrum Kultury.

20  sierpnia 2016  Tychy

Zespoły Talizman i Retro działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach zostały zaproszone do udziału w koncercie z okazji obchodów Dnia Wojska Polskiego w Tychach. Zespoły zaprezentują swoje najlepsze utwory ludowe, biesiadne i popularne. Życzymy udanego występu.

14 sierpnia 2016 godz. 17:00  Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach / Centrum Kultury

                                                 Koncert niedzielny - FOLKLORIADA

Pod takim tytułem skrywał się program niedzielnego koncertu w parku. Było to muzyczne spotkanie na scenie czterech zespołów regionalnych naszej gminy: JARZĄBKOWIANKI z Jarząbkowic, NIEZAPOMINAJKI z Pielgrzymowic oraz TALIZMAN z Pawłowic a wszystko z towarzyszeniem orkiestry dętej Dehovka. Podczas koncertu usłyszeliśmy autentyczne utowry naszego regionu poprzeplatane najbardziej znanymi szlagrami biesiadnymi. Z powodu złych warunków atmosferycznych impreza została przeniesiona do Centrum Kultury, gdzie artyści i goście wspólnie śpiewali i tańczyli.

13  sierpnia 2016 Teplicka nad Vahom

Już po raz trzeci zespół działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach uświetnił festyn z okazji święta słowackiej Tepliczki nad Vahom. Tym razem na plenerowej scenie wystąpił zespół śpiewaczy RETRO z Pniówka, który za swój repertuar i wykonanie był nagradzany przez mieszkańców Tepliczki gromkimi brawami...

7, 14, 21  sierpnia 2016 godz. 17:00 Park im. ks. prof.  Stanisława Pisarka w Pawłowicach


15  sierpnia 2016 Warszowice
 

W zeszłym tygodniu zakończyły się Wakacyjne Warsztaty Artystyczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. Po ostatecznym zamknięciu list wiemy, że z warsztatów skorzystały 92 osoby. Program był bardzo urozmaicony. Każdy dzień odróżniał się od poprzednich. Dzieci m. in. wczuwały się w role DJ-ów, sławnych piosenkarzy, modeli oraz modelek, były konstruktorami oraz artystami. Zabawa była niesamowita!fotorelacja...

31 lipca 2016  godz. 18:00 Park im. ks. prof.

W niedzielę 
w parku im. ks. prof. Stanisława  Pisarka odbył się koncert Tomasza Pali . Artysta jest od lat związany z muzyką. Pianista, aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Związany jest z zespołami Shakin' Dudi  oraz Indialucia, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. Współpracuje również z Teatrem Polskim w Bielsku Białej oraz Teatrem w Czeskim Cieszynie.


3, 10, 17, 24, 31  lipca 2016 godz. 17:00; 18:00
17 lipca w budynku Centrum Kultury gościliśmy przesympatycznych  Afrykańczyków, którzy przyjechali do Polski na „Światowe Dni Młodzieży”. Nasi goście podczas niedzielnego koncertu zaprezentowali swój temperament, poczucie rytmu, niesamowity śpiew oraz zabawę tańcem! Mieszkańcy Gminy Pawłowice nie zawiedli! Przybyli tak licznie, że zabrało miejsc siedzących zarówno na fotelach, jak i na schodach. Podczas koncertu mieliśmy okazję podróżować po Afryce Zachodniej, poznać tańce i śpiewy z Ghany, Sierra Leone i Liberii. Koncert był tak żywiołowy, że ludzie wstawali, tańczyli, śpiewali i klaskali. Najbardziej zaangażowane okazały się dzieci, które jako pierwsze pojawiły się na scenie tańcząc wraz z Afrykańczykami. Dziękujemy naszym gościom za niezapomniany występ!
fotorelacja...Zakończyły się Wakacyjne Warsztaty Artystyczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach! Tak jak w przypadku ferii zimowych, istniała możliwość wyboru interesujących warsztatów oraz wycieczek, a tym samym stworzenia indywidualnego programu wakacji z Domem Kultury. Każdy dzień jest indywidualnie wyceniony.

Zespół Jarząbkowianki z Jarząbkowic zajął III miejsce w 49 Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej, który odbył się w dniach 2 - 3 lipca 2016 r. Wyróżniony również został zespół Niezapominajki z Pielgrzymowic. Gratulujemy zespołom!

17 lipca 2016  godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


10 lipca 2016  godz. 17:00 Park przy willi Reitzensteinów


3 lipca 2016  Pszczyna

Zespół Niezapominajki 03.07 wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów w Brennej. Zespół 25.06 wystąpił również w XVI Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, odbywających się w ramach XXXVII Dni Otwartych Drzwi Mikołów - Śmiłowice oraz Międzynarodowego Dnia Spółdzielni 2016.

Zespół Niezapominajki zajął II MIEJSCE w Przeglądzie Zespołów Regionalnych, który odbył się w ramach XXVII Dni Otwartycm Mikołów - Śmiłowice oraz Międzynarodowego Dnia Spółdzielczościh. Gratulujemy udanego występu.

2 lipca 2016  Goczałkowice Zdrój

Zespół Talizman zaśpiewał na "Festiwalu Róż" w Parku Zdrojowym - Goczałkowice 2.07.2016. Towarzyszyły zespołowi panie z KGW - Pawłowice, które uczestniczyły w warsztatach florystycznych oraz zwiedziły wystawę róż. Gratulujemy udanego występu.

30 czerwca 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury
regulamin...
karta zgłoszenia...

Lista osób przyjętych na I rok nauki w sezonie 2016/2017

24 czerwca 2016 godz. 19:00 Sala Widowiskowa Centrum KulturyNa zakończenie sezonu artystycznego 2015/2016 grupa musicalowa "eM" zaprezentowała widowisko muzyczne z piosenkami "Kabaretu Starszych Panów" autorstwa Jeremiego Przybory. Piosenki wplecione były w pokazane w lekkiej karykaturze zabawne relacje między pracownikami teatru. Przedstawianie było przeznaczone dla młodzieży i  widzów dorosłych.

20 czerwca 2016 godz. 17:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

20 czerwca odbyło się zakończenie sezonu zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Podsumowanie roku wspólnej pracy i nauki odbyło się w Sali Widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Zjednoczenia 67. Jak co roku najlepsi uczestnicy zajęć zostaną ukoronowani zostali tytułem "SUWAKÓW".

17 czerwca 2016 godz. 17:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Przedstawienie dla dzieci i dorosłych! „Stary Clown i morze”

Ostatnie z tegorocznego cyklu spotkań teatrzykowych dla najmłodszych "Wesołe Bajeczki" odbyło się 17 czerwca. Spektakl "Stary Clown i morze" opowiada historię Clowna, który pewnego dnia wybrał się na ryby. Ryb nie złapał, a zamiast nich wyłowił z morza same śmieci. Przytrafiły mu się także różne przygody: walczył z groźnym stworem i głodnym rekinem, na pocieszenie trafił także na „złotą rybkę” . Teatr Pinezka od 35 lat tworzy świetne i dopracowane w każdym calu widowiska. Występował na największych festiwalach teatralnych na świecie i zdobył wiele nagród. Jego twórca Przemysław Grządziela jest niezwykłym tancerzem, mimem, lalkarzem, choreografem i reżyserem. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć go na pawłowickiej scenie.

11 dzieci uczestniczyło we wszystkich spektaklach naszego cyklu Wesołe Bajeczki. Przedstawienia odbywały się od września do czerwca w sali Centrum Kultury. W nagrodę pojadą do teatru Banialuka w Bielsku-Białej na przedstawienie pt.: Kopciuszek. 
Nagrodzeni to:
Zosia Białek, Zuzia Zborowska, Amelka Przybysz, Iza Brandys, Hania Linke, Miłosz Sławek, Zuzia Łastówka, Olaf Student, Darek Czerwiński, Mariusz Bazgier, Martynka Bochnak.
Gratulujemy!


13, 14, 15, 20, 21 czerwca 2016 DKO i  Miasteczko Ruchu Drogowego


Uczniowie wszystkich pierwszych klas szkół podstawowych z terenu gminy Pawłowice wzięły udział w spotkaniu organizowanych przez GOK razem z Komendantem Policji i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach. Akcja miała na celu przygotowanie najmłodszych do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Fotogaleria...

ZAKOŃCZENIE EDU-s

16 czerwca w Centrum Kultury miało miejsce uroczyste zakończenie roku edukacyjnego kursów dla dorosłych EDU-s. Spotkanie rozpoczął wernisaż uczestniczek zajęć plastycznych EDU-s, następnie wszyscy udali się do sali widowiskowej, gdzie nastąpiło rozdanie dyplomów. Uwieńczeniem tego szczególnego wieczoru był spektakl grupy musicalowej eM. Gratulujemy ukończonych kursów i zapraszamy we wrześniu :)


zajęcia z języka angielskiego, instruktor Monika Janecka


zajęcia z języka niemieckiego, instruktor Katarzyna Winkler


zajęcia plastyczne, instruktor Agnieszka Kornas - Wiśniewska


zajęcia komputerowe, instruktor Monika Frysz

SUKCES PREMIERY!

14 czerwca w Centrum Kultury w Pawłowicach odbyła się kolejna premiera. Spektakl pt. „Upiorny teatr” zaprezentowała grupa musicalowa „eM”. Widowisko muzyczne z piosenkami „Kabaretu Starszych Panów” autorstwa Jeremiego Przybory obejrzała pełna sala widzów.  Młodzież, która zaangażowała się w przygotowanie przedstawienia dała z siebie 101%! Zapraszamy na kolejną prezentacje spektaklu, która odbędzie się 24.06.2016 r. o godz. 19:00.

fotorelacja...


15 czerwca godz. 19:00  Centrum Kultury Pawłowice
W każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury wyświetlane były filmy na dużym ekranie. Raz w miesiącu prezentowana była także bajka dla dzieci. Pierwsza bajka została wyemitowana 3 lutego.

15 czerwca 2016 godz. 10:00 Centrum Kultury

Gminny Ośrodek Kultury wychodząc naprzeciw aktywności seniorów proponuje dopołudniowe spotkania z kulturą, które odbywają się w każdą środę w godz. 1000- 1200. Zapraszamy, więc emerytów, rencistów, gospodynie domowe do wyjścia z domu, by umilić dopołudniowy czas w „Klubie Senior Cafe”, w którym zaproponujemy państwu ciekawe spędzenie czasu.
Podczas "Dopołudniowych spotkańz kulturą" w ramach integracji oraz działań międzypokoleniowych spotkaliśmy się z dziećmi, którym zaproponowaliśmy czytanie, wspólne zabawy, porozmawialiśmy o wakacjach, zagraliśmy w gry planszowe.

10 czerwca scena Centrum Kultury gościła niezwykłego artystę. Tym razem publiczność rozśmieszał do łez IRENEUSZ KROSNY. Swoim niezwykłym talentem pokazał, że słowa nie są najważniejsze. "Teatr jednego Mima", który został zaprezentowany z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci!fotorelacja...

12 czerwca 2016  Galeria II Piętro Centrum KulturyWystawa rysunku i malarstwa WANDY JAKUBOWSKIEJ trwała do 12 czerwca.

10 czerwca 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


5 czerwca 2016  Pszczyna

Najmłodsze zespoły ludowe naszej gminy wzięły  udział w XVI Pszczyńskich Prezentacjach Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym" W pięknej scenerii  skansenu "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" zespoły "Bajtel" oraz DZR "Pawłowice" zaprezentowały swój najnowszy program artystyczny. Gratulujemy udanego występu!

3, 4 czerwca 2016  Pniówek, Jastrzębie - Zdrój

Zespół RETRO został zaproszony przez KWK PNIÓWEK do występu swoich najlepszych szlagierów podczas corocznego festynu górniczego przy KWK PNIÓWEK, który odbędzie się 04.06.2016 r. o godzinie 14:00. Zespół RETRO wystąpił również w kościele p.w. Serca Jezusowego w Jastrzębiu Zdroju, śpiewając pieśni do Maryjne i do Miłosierdzia Bożego. Życzymy udanych występów.

1 czerwca 2016 godz. 16:00 plac przy Spółdzielni Mieszkaniowej


28-29 maja 2016 Centrum PawłowicZa nami najważniejsza impreza 2016 roku, czyli 25 DNI GMINY PAWŁOWICE! Dziękujemy za Waszą liczną obecność! W Sobotę, czyli w pierwszy dzień festynu, został rozstrzygnięty konkurs MALUJEMY Z NATURY, a następnie grupa animacyjna GABI-ART malowała twarze i zabawiała najmłodszą publiczność! W międzyczasie miały miejsce występy taneczne najmłodszych artystów. Kolejna sobotnia część artystyczna miała charakter koncertowo - taneczny. Na scenie gościliśmy 2 zespoły: JACK&BAND oraz SKALAR's. Plac przed sceną doskonale sprawdził się jako parkiet dla tańczących par! Drugi dzień 25 Dni Gminy Pawłowice rozpoczął KOROWÓD Orkiestry KWK PNIÓWEK oraz niektórych zespołów regionalnych Naszej Gminy. Następnie orkiestra, jak i zespoły TALIZMAN i NIEZAPOMINAJKI wspólnie wystąpili na scenie. Kolejnym punktem programu były niepowtarzalne młodzieżowe i dziecięce występy taneczne. W parku im. ks. Stanisława Pisarka również nie zabrakło atrakcji! W godzinach 16:00 - 19:30  dzieci zabawiał Klaun DYZIO, który robił duże bańki mydlane, wymyślał przeróżne zabawy i rozdawał śliczne zwierzątka zrobione z długich dmuchanych balonów. Na małej scenie w parku występowały dzieci z OGNISKA MUZYCZNEGO działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach oraz zespół FANTAZJA, a instruktorzy, pracujący w GOK-u zapraszali na swoje zajęcia! W drugiej części parku dzieci mogły skorzystać z dużych, dmuchanych urządzeń rekreacyjnych, a dla tych, którzy potrzebowali więcej wrażeń tuż obok parkingu umiejscowione było WESOŁE MIASTECZKO! Po pokazach tanecznych scena 25 DNI GMINY PAWŁOWICE gościła zespół HAPPY FOLK, który w rytmach muzyki śpiewanej w gwarze śląskiej rozkołysał publiczność. Nie mogło również zabraknąć występu kabaretowego, a więc kolejnym punktem imprezy był program kabaretowo-muzyczny pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat, czyli PRL na bis"! W końcu przyszedł czas na gwiazdę tegorocznych Dni Gminy Pawłowice, czyli TRUBADURÓW! Publiczność podczas występu bawiła się doskonale, a artyści zostali nagrodzeni owacjami na stojąco! Całość brawurowo prowadził Krzysztof Wierzchowski, któremu serdecznie dziękujemy!

FOTORELACJA:

28.05.2016

29.05.2016


27 maja 2016 godz. 17:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury20 maja 2016 godz. 17:00 Centrum Kultury

Przedstawienie dla dzieci pt. „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku” Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

Znana wszystkim dzieciom historia o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do babci została opowiedziana na nowo. Wilk – Dżentelmen kocha bowiem kwiaty, a w intrygę wpląta go podstępna Wiewiórka. To nie wszystko: baśń zawiera mnóstwo muzyki, tańca i piosenek, których refreny pozostają z dziećmi na długo. Przedstawienie z czytelnym morałem, dynamicznie wyreżyserowane i świetnie zagrane.

12, 13 maja 2016 godz. Czerwionka - Leszczyny


XXII Dziecięcy Festiwal Teatralny – Czerwionka – Leszczyny 2016

12,13 maja grupa teatralna „Mała Fanaberia” wzięła udział w XXII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce – Leszczynach gdzie zaprezentowała swój najnowszy spektakl pt. „Zabawy przed snem”. Z przyjemnością informujemy, że "Mała Faneberia" zdobyła 3 miejsce. Gratulujemy!

13 maja 2016 godz. 10:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury13 maja w CK spotkało się 112 sympatyków (7-100 lat) malarstwa i rysunku. Cztery grupy wiekowe zmierzyły się z zaaranżowaną na wyspach „martwą naturą”. Zadaniem było umiejętnie wykonać wybraną kompozycję i w dowolnej technice (ołówek, kredki, farby lub technika mieszana) wykonać pracę. Atmosfera spotkania podczas trwania na żywo konkursu plastycznego jest niepowtarzalna, można ją tylko poczuć wtedy gdy weźmie się w nim udział. Wyniki z obrad jury zamieścimy na naszej stronie 20.05. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zapraszamy za rok!

fotorelacja...

WYNIKI ...

regulamin i karta zgłoszenia...

Uczennice naszego Ogniska Muzycznego Dominika Kapek i Karolina Żurek zdobyły wyróżnienia na Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym w Czerwionce-Leszczynach. Serdecznie Gratulujemy!

Zespoły TALIZMAN i JARZĄBKOWIANKI  zdobyły wyróżnienia na  XXIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "ZŁOTY KŁOS" Euro-Folklor 2016. Każdy zespół przygotował autentyczne pieśni ze swoich regionów, dbając o zachowanie gwary i stroju ludowego. W Konkursie wzięły udział zespoły z Polski i Czech. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYRÓŻNIENIE TALIZMAN

WYRÓŻNIENIE JARZĄBKOWIANKI
9 maja godz. Bąków

Zespół wokalny Retro został zaproszony przez proboszcza i sołtysa Bąkowa na uroczystość pregrynacji obrazu Miłosierdzia Bożego w parafialnym Kościele w Bąkowie. Retro uświetnił tę uroczystość pieśniami chóralnymi do Miłosierdzia Bożego. Następnie nastąpiło spotkanie z biskupem. Gratulejemy udanego występu.


3 maja 2016 godz. 15:00 Park im. ks. prof. Stanisława Pisarka

V PIKNIK MAJOWY3 maja w Parku im. ks. Stanisława Pisarka oraz w budynku Centrum Kultury odbył się V PIKNIK MAJOWY organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. W tym dniu gościliśmy wielu zdolnych artystów. Imprezę otworzył występ zespołu TALIZMAN. Doskonale spisało się również Bractwo Rycerskie Zamku Będzin, którego rycerze i giermkowie fantastycznie zabawiali najmłodszą pawłowicką publiczność. Następnym punktem programu były występy laureatów XIX Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Aura pogodowa nie tylko w kwietniu plata figle, ale również 3 maja deszcz spowodował przeniesienie dwóch ostatnich punktów programu. Na Sali Widowiskowej Centrum Kultury kolejno wystąpili: ANIMATO i zespół RODERYK. Zapraszamy na obszerną fotorelację.

fotorelacja...


1 maja godz. 14:00  TVS

1 maja o godz. 14:00 na kanale TVS został wyemitowny wywiad z Martyną Materą – uczestniczką warsztatów wokalnych prowadzonych przez instruktorkę Pawłowickiego GOK-u. Martyna stawiała swoje pierwsze kroki  na scenie śpiewając w zespole „Miniatura” działającym w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Gratulujemy sukcesów!

28 kwietnia 2016 godz. 18:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury

21 kwietnia o godz. 18:00 odbyła się premiera spektaklu "Zabawy przed snem". Grupa teatralna "Mała Fanaberia" w swoim najnowszym spektaklu przedstawiła zabawne, straszne i wzruszające scenki, które zdarzają się dzieciom, gdy jeszcze zupełnie nie mają ochoty na sen. Gratulujemy udanego występu!

fotorelacja...

21 kwietnia 2016 godz. 16:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury

fotorelacja...

19 i 21 kwietnia odbyły się kolejne popisy uczniów w ramach działalności Ogniska Muzycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach. Tym razem na scenie wystąpiły dzieci praktykujące naukę gry na fortepianie i flecie poprzecznym.fotorelacja...

16 kwietnia 2016 godz. 17:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury
UWAGA!!!

Występ kabaretu "Łowcy.B" został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora.

15 kwietnia 2016 godz. 17:00 Centrum Kultury


Przedstawienie dla dzieci pt. „Przygoda misia” Teatru Kwadryga z Bielska.


Małemu misiowi było smutno, bo nie miał się z kim bawić. Chciał mieć przyjaciela. Pewnego dnia spotkał pieska, którego zabrał do domku i ukrywa przed tatą. Kiedy zapadł zmrok i wszyscy już śpią do domu zakradł się lis – złodziej. Pies podniósł alarm, misie obudziły się, ale w domu już niczego nie było, ani ubrań, ani lisa, ani pieska. Mały miś rozpaczał a tato obiecał mu, że jeśli piesek wróci, będzie mógł u nich zamieszkać.


XIX Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej
kategoria : przedszkola

Gratulujemy wszystkim zdolnym, młodym artystom udanych występów! 
FOTORELACJA...

WYNIKI PRZEDSZKOLA...


Animato nagrodzone!Chór ANIMATO zdobył "Złotą Strunę" oraz III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach "O złotą strunę". Pawłowicki chór kierowany od 20 lat przez Małgorzatę Lucjan, został nagrodzony spośród 25 zespołów z całego kraju. Uznanie jury zdobyło wykonanie trzech zróżnicowanych stylistycznie kompozycji, pochodzących z renesansu i współczesności.
Dyrygentce i całemu chórowi serdecznie gratulujemy.

XIX Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej
kategoria : szkoły

Gratulujemy wszystkim wystęującym!

FOTORELACJA...

WYNIKI SZKOŁY...


Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" odwiedził siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Dzieci wzięły udział w warsztatach tanecznych, prowadzonych przez solistę zespołu. Dzieci nauczyły się dwóch tańców: "Zajączka" i "Owczarka". Po intensywnych zajęciach tanecznych mali artyści zobaczyli film o "Śląsku" oraz mieli okazję przymierzyć różne elementy stroju śląskiego. Sprawiło im to dużo radości. Na koniec dnia dzieci zwiedziły siedzibę zespołu, wpięły się na wieżę, weszły do sali bankietowej i innych wnętrz, a nawet uczestniczyły w próbie orkiestry. To był dzień pełen wrażeń!
fotorelacja...

5  kwietnia 2016  KoszęcinDziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" weziął udział w wyjątkowych warsztatach tanecznych. Dzieci pojechały do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W Koszęcinie, poza nauką kroków polskich tańców,  miały okazję zwiedzić siedzibę zespołu, podziwiać stroje oraz rekwizyty używane do występów.

2 kwietnia 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury2 kwietnia kolejny raz zaprosiliśmy Państwa na muzyczno-teatralną podróż w czasie wraz z grupą musicalową "eM". Umieszczona w latach 80-tych miłosna opowieść dostarczyła widzom niezapomnianej rozrywki, a rokowe i dyskotekowe hity śpiewane przez młodych wykonawców wprowadzą publiczność w wyjątkowy nastrój.

1 kwietnia 2016 godz. 9:00 Centrum Kultury


"DZIEŃ TEATRU"

1 kwietnia o godz. 9:00 młodzież ze Szkół Specjalnych, Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowych z Pszczyny, Żor, Jastrzębia - Zdroju, Strumienia i Pielgrzymowic wzięła udział w przygotowanym dla nich "Dniu Teatru". W ramach imprezy został zaprezentowany spektakl, a po nim odbyły się warsztaty bębniarskie i rytmiczno-muzyczne.


31  marca 2016 godz. 18:00 Centrum Kultury

Dyskoteka dla dojrzałych!

Za nami kolejna "Dyskoteka dla dojrzałych" organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Zapraszamy na kolejną dyskotekekę 28 kwietnia!"XVIII Konkurs Wiedzy o Gminie Pawłowice"

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wzięli udział w XVIII edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.  Mamy nadzieję, że test okazał się łatwy i przyjemny. W załączeniu lista zwycięzców oraz test, który pisali uczestnicy konkursu.WYNIKI KONKURSU...
TEST XVIII GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O GMINIE PAWŁOWICE...


21  marca 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


Uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Tomasza Wuwera w Pawłowicach zaprosili wszystkich zainteresowanych na przedstawienie pt. "Balladyna". Był to musical inspirowany dramatem J. Słowackiego. Przedstawienie odbyło się w budynku Centrum Kultury Pawłowice 21 marca o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

20  marca 2016 godz. 16:30 Jarmark ŚwiątecznyRozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocne Jajo"

Zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie! Zdobione jajko jest symbolem odradzającego się życia obecnym w polskiej kulturze od wieków. Chcieliśmy kultywować tę piękną tradycję. Prace konkursowe można było składać w świetlicy Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu do 17.03. Ogłoszenie wyników odbyło się w ramach otwarcia Świątecznego Jarmarku.

wyniki...

20  marca 2016 godz. 15:00 Jarmark Świąteczny


19  marca 2016 godz. 17:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Widzów naszego cyklu "Wesołe bajeczki" zaprosiliśmy na kolejne przedstawienie. Tym razem spektakl nosił tytuł "Królewna Fasolka" Było to przedstawienie interaktywne, na które dzieci miały wpływ. Przedstawienie zachęcało najmłodszą publiczność do zdrowego odżywiania oraz zawierało drobne elementy języka angielskiego. Spektakl opowiadał o dwójce warzywnych skrzatów, którzy uwielbiają uprawiać warzywa.

18 marca 2016 godz. 17:30 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


17 marca 2016 godz. 17:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury


SUKCES "SZKUBACZEK"!
9 marca w Centrum Kultury Pawłowice odbyły się spotkania z tradycją pt. "Rwanie pierza, czyli Szkubaczki" (warsztaty ludowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych). W budzeniu tradycji szkubania uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pawłowicach. Wśród zaproszonych gości znalazł się również Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pawłowicach Bożena Herman, przewodniczące KGW Pawłowice oraz Gogołowa. Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w gwarze śląskiej opowiedziały o tradycjach związanych ze szkubaczkami. Zespół Talizman oraz Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" prowadziły śpiewy w temacie ludowym. Mamy nadzieję, że poprzez dobrą zabawę dzieci i dorośli z ogromnym zadowoleniem przyjęły informacje, że w Sali Regionalnej prowadzone będą warsztaty ludowe, a propozycje zostaną przedstawione Szkołom z naszej Gminy i okolicznym wioskom Ziemi Pszczyńskiej. Na zakończenie prowadząca warsztaty instruktor Gabriela Gwiszcz podsumowała spotkanie: "Poznanie i kultywowanie zwyczajów i obrzędów ludowych stanowi podstawę utrzymania własnej tożsamości regionalnej i wpływa pozytywnie na budowanie więzi rodzinnych między starszym i młodszym pokoleniem.fotorelacja...

13  marca 2016 godz. 8:10 Radio Katowice

Zespół Talizman z repertuarem swojej wyjątkowej płyty "Mój ojcowski dom" usłyszeliśmy w audycji Radia Katowice w niedzielę 13 marca o 8:10.  Gratulujemy zespołowi.

12  marca 2016 godz. 9:00 Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu

Jak co roku w marcu rozpoczynamy cykl rozgrywek Szachowego Grand Prix. Pierwszy turniej z serii odbył się 12.03 w sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Start o godzinie 9:00.

Cykl 6 turniejów:

12.03         16.04          14.05         17.09         15.10          12.11

8  marca 2016 godz. 17:00 Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu

Dzień Kobiet with Stars!

W tym roku przygotowaliśmy specjalne wydanie Dnia Kobiet. Były "Gwiazdy" i inne atrakcje. Zaproszenia w cenie 30 zł od osoby można było zakupić w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu do poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:30.

7  marca 2016 godz. 16:00 Restauracja "Smak Regionu"


Koło Gospodyń Wiejskich w Pawłowicach zaprosiło na biesiadę z okazji "Dnia Kobiet", połączoną z zebraniem sprawozdawczo-wyborczym w dniu 7 marca o godz. 16:00. Spotkanie odbędbyło się w restauracji "Smak Regionu". Odpłatność 40 zł. Zapisy w sklepie Mleczarnia. Zaprosił zarząd Koła. 

6 marca 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kulturyfotorelacja...

15 - 26  lutego 2016 Ferie Zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach w tym roku zaproponował nową formę ferii !!! Rodzice sami mogli  decydować w których dniach będą uczesniczyć dzieci. Oferta była bardzo urozmaicona. Były warsztaty organizowane na miejscu - w budynkach Gminnego Ośrodka Kultury oraz wycieczki wyjazdowe. W sumie z ferii zimowych z GOK-iem skorzystało ponad 80 dzieci.
fotorelacja...

26 lutego 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Z przyczyn niezależnych od organizatowa "Maraton filmowy" został odwołany.


19 lutego 2016 godz. 17:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Wesołe Bajeczki "Początek"

Tym razem teatr przedstawi biblijną historię opisaną w pierwszych rozdziałach księgi Rodzaju - stworzenie świata i człowieka, grzech pierwszych ludzi, potop i wreszcie ocalenie ludzi i zwierząt w Arce Noego. Przedstawienie w pogodny, lekki i barwny sposób opowiada o poważnych sprawach. Spektakl dla dzieci w wieku 3 - 9 lat. Zapraszamy.

15 i 17  lutego 2016 Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu

W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Rozgrywki odbywały się w grupach wiekowych: do 11 lat oraz od 12 do 16 lat. Zapisy Uczestników do 15 lutego do godz. 10:00.

Sprawozdanie:
dok. 1
dok. 2

12  lutego 2016 godz. 18:00 Galeria II Piętro Centrum Kultury
12 lutego w galerii "II piętro" Centrum Kultury w Pawłowicach odbył się wernisaż wystawy "Akwarela" Ewy Wrożyny. Autorka zaprezentowała ponad 70 barwnych prac z zakresu różnorodnej tematyki. Wystawa potrwa do 20 marca.
fotorelacja...

8 lutego 2016 godz. 19:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


8 lutego na scenie Centrum Kultury w Pawłowicach wybuchła prawdziwa śląska petarda! Wodewil w śląskiej gwarze "ZOLYTY" Mariana Makuli zrobił furorę wśród publiczności. Przybyli goście śmiali się do łez, a w pełni profesjonalni śląscy aktorzy dali z siebie 100 % możliwości i talentu. Z pewnością długo będziemy wspominać to fantastyczne widowisko!
fotorelacja...

6 lutego 2016 godz. 19:00 Dom Ludowy Jarząbkowice

Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało na Bal Noworoczny, który odbył się 6.02.2016 r. w Domu Ludowym. Bawił zespół Danke Duet. Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę i smaczne jedzenie.

31 stycznia  2016  Centrum Kultury

Zespół wokalny Viola działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach wziął udział w koncertach kolędowych, które odbyły się :
24.01 - Jastrzębie-Zdrój, Parafia p.w. św. Katarzyny i Opatrzności Bożej

31.01 - Knurów, Parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej

15.01 Zespół wziął udział w "Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek"

28 stycznia 2015 godz. 16:00 Jastrzębie Zdrój

Zespół wokalny "Margo" zostal po raz kolejny zaproszony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego - Sekcja Emerytów Oddział w Jastrzębiu Zdroju, aby zaprezentować program kolędowy w ramach spotkania noworocznego. Gratulujemy udanego wytępu!

28 stycznia 2016 godz. 18:00 Sala Bankietowa Centrum Kultury

Gminny Ośrodek Kultury zaprosił na Karnawałową Dyskotekę dla Dojrzałych, która odbyła się 28.01.2016 r. o godzinie 18:00 w sali bankietowej Centrum Kultury w Pawłowicach. Zapewniliśmy moc atrakcji i dobrą zabawę w karnawałowych rytmach. Sala  pękała w szwach. Zapraszamy na kolejną dyskotekę dla dojrzałych.

27 stycznia 2016 godz. Suszec

Zespół Niezapominajki wystąpił na Wojewódzkim Przeglądzie Kolędowym w Suszcu. Gratulujemy udanego występu.

27 stycznia 2016 godz. 17:00 Dom Kultury Osiedle

Bal karnawałowy dla najmłodszych

Młodsze dzieci i ich rodziców zaprosiliśmy na bal przebierańców. Były zabawy, konkursy i wspólne tańce oraz słodki poczęstunek dla wszystkich.
fotorelacja...

27 stycznia 2016 godz. 16:00 Centrum Kultury

Wszystkich rodziców, dziadków i sympatyków Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Pawłowice" zaprosiliśmy na spotkanie kolędowe do Centrum Kutury. Spotkanie odbyło się 27 stycznia o godz. 16:00. Po części artystycznej nastąpił czas na słodki poczęstunek i kolędowanie.
fotorelacja...

27 stycznia 2016 godz. 10:00 Centrum Kultury Pawłowicefotorelacja...

22 stycznia 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


fotorelacja...
Za nami niezwykle udany koncert zespołu ŚLĄSK! Sala pękała w szwach. Publiczność wynagrodziła artystów owacjami na stojąco. Dziękujemy zespołowi ŚLĄSK, którego występ przeniósł nas w magiczny czas świąt.

21 stycznia 2016 godz. 13:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Zaprosiliśmy na spotkanie kolędowe w Centrum Kultury! Zespół Talizman i Retro z Pniówka w ramach "Spotkań Jasełkowo - Szopkowo - Kolędowych" zaśpiewał znane oraz nieznane kolędy i pastorałki. W tym dniu zaproponowaliśmy również kolędowe karaoke z okazji dnia babci i dziadka. 

21 stycznia 2016 godz. 10:00 Sala Widowiskowa Centrum KulturyZaprosiliśmy przedszkola, szkoły oraz rodzinne grupy teatralne, zespoły wokalne lub instrumentalne, a także chóry do udziału w Spotkaniach Jasełkowo - Szopkowo - Kolędowych.
regulamin...
program...
fotorelacja...

17 stycznia 2016 godz. 15:00 Kościół Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach17 stycznia o godz. 15:00 w Kościele Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odbył się koncert kolędowy, w którym wystąpią: zespół NIEZAPOMINAJKI, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pielgrzymowicach oraz zespół "2+3" oraz gościnnie chór parafialny Kościoła p.w. Św. Jerzego w Puńcowie.

15 stycznia 2016 godz. 17:00 Centrum Kultury Pawłowice"W gospodarstwie cioci Wandy"


Teatr Bajkowe Skarbki Śląska z Rybnika zaprosił na bajkę z elementami gwary śląskiej. Dzieci poznły losy mądrej cioci i jej siostrzeńca Grzesia. Humorystyczny spektakl z pouczającym przesłaniem został wystawiony w ramach cyklu "Wesołe Bajeczki"

13 stycznia  2016 godz. 10:00 - 12:00 Centrum Kultury

Pierwszy raz w tym roku, Club Senior Cafe serdecznie zachęcił do udziału w niezwykle ciekawym spotkaniu. Temat powszechny, ale czy na pewno dla wszystkich znany? Komputer i internet nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla młodych ludzi - wręcz przeciwnie! Seniorzy również bardzo szybko i sprawnie są w stanie nauczyć się jego obsługi i funkcjonowania. Komputer niejednokrotnie ułatwia życie, oszczędza czas, jest najlepszym źródłem informacji, a także pomaga rozwijać pasję. Spotkanie miało na celu "oswojenie" się z tematem internetu i komputera... Mamy nadzieję, że dla niektórych było to również "zaprzyjaźnienie" z tym sprzętem. Zadbaliśmy o to, aby seniorzy w Gminie Pawłowice byli nowocześni i swobodnie poruszali się również po "wirtualnym" świecie.


10 stycznia 2016 godz. 15:30 Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach

Zespół TALIZMAN jak co roku kolędował w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Dziękujemy za uświetnienie tego dnia pięknymi kolędami!

10 stycznia 2016

Zespół RETRO jak co roku kolędował  w różnych świątyniach przy stajence.
Miejsca występów:
27.12 o godz. 11:30 - Kościół parafialny Pawłowice - Osiedle
03.01 o godz. 15:00 - Kościół parafialny Jastrzębie - Borynia
10.01 o godz. 11:30 - Kościół parafialny w Bąkowie
Dziękujemy za wspólne Kolędowanie!

9 stycznia 2016 godz. 18:00 Sala Widowiskowa Centrum Kultury


9 stycznia w Centrum Kultury gościliśmy kabarety Jurki i Hrabi we wspólnym programie "Aktorem w płot". Zaangażowanie widowni i czynny udział w skeczach bardzo spodobał się artystom, co zaowocowało 40 min bisem. Oba Kabarety przygotowały nowy program i mają nadzieję, że na ponowne zaproszenie i powtórkę z tak dobrej zabawy.
fotorelacja...

6 stycznia 2016 godz. 18:00 Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach

Na wspólne kolędowanie w świątecznej atmosferze zaprosiliśmy Państwa do Kościóła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach Osiedlu. Wystąpiły zespoły z Pawłowic - Margo oraz chór ze Szkoły Podstawowej nr 2, a także chór Belcanto z Jastrzębia - Ruptawy oraz zespół Jastrzębioki śpiewający kolędy po śląsku.

fotorelacja...

POPRZEDNIE LATA
2014
2013
2012
2011
2010
1009
starsze...