ARCHIWUM 2014

31 grudnia 2014 godz. 22:00 Rynek


20-23 grudnia 2014 Rynek


"Calineczka"

19 grudnia 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W ramach cyklu "Wesołe Bajeczki" zaprosiliśmy dzieci do Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu na przedpremierowy pokaz spektaklu pt. "Calineczka". Znaną z baśni Hansa Christiana Andersena historię dziewczynki - drobinki, przedstawiły w konwencji teatru tańca  i ruchu małe aktorki z grupy teatralnej TRiA.

20 grudnia 2014 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO
20 grudnia o godz 17:00 odbyła się uroczysta premiera spektaklu, na którą zaprosiliśmy rodziców i dziadków młodych aktorów by obejrzeli najnowsze przedstawienie grupy teatralnej Tria.
Fotogaleria...

17 grudnia 2014 godz. 17:00 Willa Reitzensteinów

Spotkanie Klubu Seniora
W Willi Reitzenstein odbyło się kolejne spotkanie "Klubu Seniora", którego tematem było "Jak nie dać się zmanipulować przed świętami przez promocję i reklamy". Spotkanie było również okazją do degustacji świątecznych wypieków.

9 grudnia 2014 Aula "Przylądek Talentów"

Zgodnie z coroczną tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali uroczysty program z okazji Barbórki. Wzięli w nim także udział członkowie Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Pawłowice". W nastrój górniczy wprowadziła zaproszonych gości orkiestra KWK "Pniówek".

6 grudnia 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO
Spotkanie z Mikołajem

Na początku grudnia, razem z dziećmi oczekiwaliśmy wizyty św. Mikołaja. Gość zatrzymał się w Domu Kultury i wręczył przygotowane prezenty.
Fotogaleria...

6 grudnia 2014 godz. 15:00 OSP Pawłowice


5 grudnia 2014 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

"Dzień Wolontariusza"
Z okazji "Dnia Wolontariusza" działające na terenie gminy grupy młodych wolontariuszy - "Symbioza", "Spinacz" oraz "Wyobraźnia" wzięły udział w spotkaniu, podczas którego podsumowaliśmy ostatni rok pracy i omówiliśmy przyszłe działania. Ponadto odbyły się warsztaty "Co po maturze?", które poprowadzili zaproszeni specjaliści d.s. zatrudniania. 

5 grudnia 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Maluszkowe kino
 
Raz w miesiącu, w piątek, proponujemy najmłodszym dzieciom spotkanie z bohaterami filmów animowanych wytwórni Walta Disney’a. Do „Maluszkowego kina” zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na klasyczną animację pt. „Kopciuszek”. To opowieść o pięknej, pracowitej dziewczynce, wykorzystywanej do wszelkich prac domowych przez macochę i jej wstrętne córeczki... Wstęp wolny!

4 grudnia 2014 godz. 14:00 Wodzisław Śląski


Zespół Retro został zaproszony przez SITG i Brać Górniczą w Wodzisławiu Śląskim do uświetnienia swoim koncertem obchodów Barbórki w Wodzisławiu. Zespół wystąpił z pieśniami górniczymi, biesiadnymi oraz repertuarem rozrywkowym i operetkowym.

28 listopad 2014 godz. 17:30 Hala Sportowa GOSZ przyczyn niezależnych od organizatora impreza zostaje odwołana.

Osoby, które zakupiły bilet mogą go zwrócić w biurze GOK (tel. 32 4722570) do 28 listopada br.

24 listopada 2014 godz. 9:00 i 10:30 Sala Ogólna DKO

24 listopada grupa teatralna MAŁA FANABERIA przedstawiła spektakl pt. "Nieznośna królewna" najmłodszym uczniom (klas 1-3) Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach.

24 listopada 2014 godz. 16:30 Sala Ogólna DKO

Uczestnicy Ogniska Muzycznego GOK Pawłowice wzięli udział w popisowych przesłuchaniach w Sali Ogólnej Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach. Tym razem prócz występów indywidualnych młodych muzyków mogliśmy usłyszeć małe formy zespołów instrumentalnych oraz chórek z zajęć umuzykalniających.

23 listopada 2014 Szeroka

Chór "Animato pod dyrekcją Małgorzaty Lucjan wystąpił z koncertem w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Jastrzębiu - Szerokiej z okazji św. Cecylii. Życzymy udanego występu.

22 listopada 2014 godz. 15:00 kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Bąkowie.

Cecyliada 2014
Doroczne spotkanie wszystkich zespołów śpiewaczych i wokalnych z terenu gminy Pawłowice rozpoczęło się mszą św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Bąkowie - w intencji chórzystów i ich rodzin. Następnie zespoły udały się do Domu Ludowego w Jarząbkowicach na biesiadę, będącą podsumowaniem roku muzycznego, którą poprowadziła Inga Papkala wraz z kapelą.
Fotogaleria...

21 listopada 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci  "Kosmiczne problemy"
Po wylądowaniu na planecie Kosmonauta z przerażeniem obserwuje, jak bardzo jest ona brzydka i zaniedbana, a mieszkańcy spędzają czas na rozrywkach i nie zajmują się tym, co najważniejsze. Czy bohaterowi udało się ich przekonać, żeby zadbali o swój świat? Jaki prezent pozostawił po sobie? Dzieci dowiedziały się tego oglądając przedstawienie Teatru Młodego Widza "Lalka" z Jastrzębia Zdroju. 

19 listopada 2014 godz. 17:00 Willa Reitzensteinów

Spotkanie Klubu Seniora
   
19 listopada odbyło się kolejne spotkanie "Klubu Seniora", którego tematem było "Tworzenie prezentów i ozdób świątecznych". Podczas spotkania zobaczyliśmy wystawę prac mieszkanki Pawłowic Margarety Berdy. Pani Bernadeta zaprezentowała również technikę wykonywania swoich prac.

14 listopada 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

"Zielonym do góry"

Tego dnia Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu będzie gościł laureatów konkursu "Zielonym do góry", którego organizatorem jest Gmina Pawłowice i Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wręczenie nagród nastąpi podczas biesiady "Z muzyką i humorem" , którą poprowadzi Bogusław Musiolik i Marek Kapias.

11 listopada 2014  Suszec

Zespoły "Talizman", "Jarząbkowianki" i "Niezapominajki" wzięły udział w XI Turnieju Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej im. Mariana Cieśli "Jak ze Suszca powędruję", który odbędzie się w ramach "V Suszeckiej Jesieni Kulturalnej" dnia 11 listopada br.

11 listopada 2014 godz. 10:00  Pawłowice

11 listopada 2014 Katowice

Grupa musicalowa "eM" wystąpiła na Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach w ramach koncertu charytatywnego. Młodzi artyści zaprezentowali repertuar rozrywkowy. Podczas koncertu została zebrana ofiara na paczki dla dzieci z domu dziecka w Katowicach.
Fotogaleria...

8 listopada 2014 godz. 15:00 sala ogólna DKO 

XIII Gminne Dyktando im. Heleny Brzozowskiej o Tytuł Mistrza Ortografii 2014

W minioną sobotę 80 osób wystartowało w ortograficznych potyczkach czyli XIII Gminnym Dyktandzie im. Heleny Brzozowskiej o tytuł Mistrza Ortografii 2014. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem Moniki Klyszcz-Kaczmarek, polonistki Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach, pt.: "Pochwała czytania".
Tekst okazał się na tyle trudny, że nikomu nie udało się napisać go bezbłędnie. Zwycięzcą w starszej kategorii wiekowej została Joanna Kiełkowska, drugie miejsce zajął Adam Kobiela a trzecie Bożena Pająk i Patrycja Puzoń. W młodszej grupie pierwsze miejsce zajęła Kaja Kusak a trzecie miejsce - Maria Pająk, drugiego miejsca nie przyznano. Główną nagrodą był tablet, pozostali laureaci otrzymali karty prezentowe do sieci sklepów EMPiK o wartości od 150 do 300zł.

8 listopada 2014 godz. 19:00 Dom Ludowy Jarząbkowice

KGW Jarząbkowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały Biesiadę Jesienną w Domu Ludowym w Jarząbkowicach. W tym roku wszystkich uczestników zabawy w biesiadne klimaty wprowadził Zbigniew Cieślik, a do tańca zaprosił zespół EDEN. Ponadto organizatorzy zapewnili ciepłe poczęstunki i dodatkowe atrakcje. 

8 listopada 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

Szachowe Grand Prix - Finał
 
Ligę Szachową czyli Szachowe Grand Prix rozgrywaliśmy już po raz dziesiąty. W cyklu odbyło się 6 turniejów, Ostatnie finałowe spotkanie odbyło się 8 listopada. Organizatorem, pomysłodawcą i głównym sędzią imprezy jest instruktor szachowy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach - Marek Kobiela.


Wyniki końcowe seniorzy...
Galeria...

7 listopada 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Maluszkowe kino
 
Raz w miesiącu, w piątek, proponujemy najmłodszym dzieciom spotkanie z bohaterami filmów animowanych wytwórni Walta Disney’a. Do „Maluszkowego kina” zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na klasyczną animację pt. „Bambi”. Opowiada ona o przygodach młodego jelonka, który całą swą młodość spędza z przyjaciółmi.

4 listopada 2014 godz. 15:30 / 16:30  Świetlica DKO

Dzieci uczestniczące w zajęciach "Playing English" miały okazję spotkać się na "Halloween Party". Dla rodziców była to okazja, by wspólnie ze swoimi pociechami uczestniczyć w zabawach i grach prowadzonych w języku angielskim. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Fotogaleria...

4 listopada 2014 godz. 14:00 Dom Ludowy Pniówek

Rada Sołecka w Pniówku i GOK Pawłowice zorganizowały doroczne spotkanie seniorów w Pniówku, które odbyło się w Sali Domu Ludowego 4 listopada br. o godz. 14:00. Atrakcją spotkania był występ gawędziarza Marka Szołtyska. Szczegółowych informacji udziela p. Zdzisław Goik (tel. 697 566 855).

25 października 2014 godz. 13:00 Sala Ogólna DKO

Kolejne spotkanie miłośników gier planszowych i bitewnych, odbyło się 25 października w godz 13:00 - 21:00 w Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Więcej...

25 października 2014 Sala OSP Golasowice

KGW Golasowice i GOK Pawłowice zorganizowały Biesiadę Jesienną, która odbyła się 25 października w Sali OSP w Golasowicach. W programie: zabawa taneczna z zespołem DEFFACTO, oraz część kabaretowo - biesiadna w wykonaniu Jerzego Kiolbasy. Dodatkowo organizatorzy zapewnili ciepły poczęstunek, gry i zabawy z nagrodami oraz miłą atmosferę. Informacje i zapisy - p. Małgrzata Fusik (tel. 503301304)

25 października 2014 godz. 18:00 OSP Pawłowice


Rada Sołecka i GOK Pawłowice zaprosili 25 października na tradycyjna biesiadę dla rolników. O dobrą zabawę podczas imprezy zadbał Krzysztof Zaremba i zespół EDEN. Oprócz tego organizatorzy zapewnili wyśmienity poczęstunek i inne atrakcje. 
Szczegółowych informacji udziela p. Grzegorz Cyrulik (tel. 661 859 878)

25 października 2014 godz. 17:00 Dom Ludowy Pniówek

KGW Pniówek oraz GOK Pawłowice zorganizowały biesiadę jesienną w Pniówku, która odbyła się w Sali Domu Ludowego 25 października br. o godz. 17:00. Atrakcją spotkania był występ zespołu "INNERSIDE", a całość poprowadziła Inga Papkala. Ponadto poczęstunek i inne atrakcje. Szczegółowych informacji udziela p. Regina Budzińska ( tel. 509 329 827) oraz p. Helena Matera (32 4721905).

24 października 2014 godz. 18:00 Galeria DKO

Wystawa plastyczna "Patrzę... Widzę..."
W galerii Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu, w ramach cyklu "Nasze pasje", zaprezentowaliśmy prace młodych artystek z terenu naszej gminy - Joanny Borzyszkowskiej i Jadwigi Trzaskalik. Rysunki i obrazy, które przedstawiliśmy są efektem studiów artystycznych i podsumowaniem tego etapu ich twórczości. Otwarcie wystawy 24 października o godz. 18.00, wstęp wolny.

22 października 2014 godz. 14:00 Sala OSP Golasowice

W dniu 22.10.2014 o godz. 14:00 w sali OSP Golasowice odbyło się spotkanie Związku Emerytów i Rencistów Koło nr 13 w Golasowicach. Po przywitaniu i omówieniu spraw bieżących Koła miała miejsce część artystyczna, w której wystąpił gawędzierz Marek Szołtysek.

Chór ANIMATO nagrodzony

Chór ANIMATO pod kierunkiem p. Małgorzaty Lucjan zdobył SREBRNY DYPLOM w kategorii chórów mieszanych, X Międzynarodowego Festiwalu Chórów "Gaude Cantem" im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej. Festiwal odbył się w dniach 16-19 października. Gratulujemy! 


19 października 2014 godz. 17:00 Aula SP w Pielgrzymowicach


17 października 2014  godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci
Gdy ponury Król zasiadł na tronie zarządził zmianę nazwy królestwa na Smutanię, odebrał poddanym uśmiechy i powołał Strażników Smutku. Czy taka historia może być wesoła? Ależ tak! Wezwany na pomoc mieszkańcom Pan Wesołowski przywróci radość i uśmiech. W jaki sposób mu się to uda?  Zobaczcie!
Dzieci - bezpłatnie, dorośli 10zł

16 października 2014 Pawłowice


Zespół wokalny "Margo" został zaproszony na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej", organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział Pawłowice. Zgromadzona publiczność  będzie mogła wysłuchać znanych i lubianych piosenek rozrywkowych. Życzymy udanej zabawy!

15 października 2014 godz. 17:00 Willa Reitzenstein

Spotkanie "Klubu Seniora"
 
Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zorganizował kolejne spotkanie w "Klubie Seniora". Tym razem wspólnie obchodziliśmy "Święto ziemniaka", które odbyło się 15 października o godz. 17:00 w Willi Reitzensteinów. W roli głównej wystąpił- ziemniak.

12 października 2014 godz. 15:00 OSP Pielgrzymowice

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział w w Pielgrzymowicach oraz GOK Pawłowice zorganizowały obchody 30-lecia Związku, które odbyły się w  sali OSP Pielgrzymowice. W programie występ zespołu Happy Folk, zabawa z zespołem  Duo Vocal & Sax, a całość poprowadził Krzysztof Zaremba. Ponadto był poczęstunek i inne atrakcje. 

10 – 11 października 2014 DKO

Młodzież z grupy musicalowej „eM” wzięła udział w warsztatach wokalno– teatralnych, przeprowadzonych przez instruktora Łódzkiej Grupy Kreatywnej Konrada Michalaka.

10 października 2014 Mikołów

Zespół "Jarząbkowianki" na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Mikoławie wziął udział w koncercie "40 lat minęło", zorganizowanego z okazji jubileuszu działalności regionalnego zespołu "Mikołowianki". W najbliższą niedzielę o godz. 12:00 w radiu Piekary w trakcie audycji pt. "Gościniec śląski", którą prowadził Lucjan Czerny, była mowa o tym jubileuszowym koncercie.

11 października 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

Szachowe Grand Prix

Ligę Szachową czyli Szachowe Grand Prix rozgrywamy już po raz dziesiąty. W cyklu odbędzie się 6 turniejów, po każdym z nich na stronie zamieścimy wyniki i aktualną punktację uczestników. Piąty turniej odbył się 11 października br. o godzinie 9.00 w sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.  Ostatnie finałowe spotkanie odbędzie się 8 listopada. Organizatorem, pomysłodawcą i głównym sędzią imprezy jest instruktor szachowy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach - Marek Kobiela. 


10 października 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Maluszkowe kino

Raz w miesiącu, w piątek, proponujemy najmłodszym dzieciom spotkanie z bohaterami filmów animowanych wytwórni Walta Disney’a. Do „Maluszkowego kina” zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na klasyczną, wszystkim dobrze znaną animację pt. „Piotruś Pan”.

SUKCES ANIMATO

Chór ANIMATO  pod dyrekcją Małgorzaty Lucjan zdobył II miejsce w kategorii chórów kameralnych w IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” Tarnów 2014, który odbył się on 27 września.  W festiwalu wzięło udział siedemnaście chórów. Przed publicznością i jury wystąpili chórzyści m.in. z Przemyśla, Warszawy, Kalisza, czy Krakowa. Oceniały ich autorytety w dziedzinie chóralistyki: prof. Lidia Matynia, prorektor Akademii Muzycznej w Krakowie, ks. prof. dr hab. Andrzej Zając z Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej UPJP II w Krakowie oraz prof. dr Jerzy Kurcz z Akademii Muzycznej w Krakowie. GRATULUJEMY !


Gminny Ośrodek Kultury zaprasza od 15 września dzieci i młodzież na kolejny rok zajęć zorganizowanych specjalnie dla nich w Domu Kultury przy ul. Zjednoczenia
 i Domu Kultury na Osiedlu. Spośród szerokiej oferty można wybrać:
                          Dom Kultury ul. Zjednoczenia 12 (Willa Reitzenstein)


  Zajęcia plastyczne ART.-EQIPA 
(od 6 do 11 i od 12 do 26 lat) 

 Zajęcia wokalne dla dzieci "Fantazja" 
(od 4 do 7 i od 8 do 13 lat)

Dom Kultury ul. LWP 11


Zajęcia dla dzieci z języka angielskiego PLAYING ENGLISH
(od 4 do 6 lat)

Zajęcia plastyczne JAK PRAWDZIWI ARTYŚCI 
(6 do 9 od 10 do 14 i od 15 do 26 lat)

Zajęcia twórcze dla dzieci z rodzicami 
NAJMŁODSI ODKRYWAJĄ ŚWIAT

(od 3 do 5 lat)

Zajęcia teatralno – muzyczne
 MAGICZNY ŚWIAT TEATRU
I MUZYKI
(od 5 do 6 lat)

Nauka z tańca nowoczesnego 
(od 7 lat)

 Zajęcia teatralne TRIA – teatr ruchu i animacji
(od 7 do 10 lat)

Zajęcia teatralne MAŁA FANABERIA – teatr słowa
(od 7 do 13 lat)

Zajęcia szachowe HETMAN
(od 6 do 16 i od 17 lat) 

Zapisać dziecko można do 12 października u  instruktora poszczególnych zajęć
lub w biurze GOK - tel. 32 4722570 oraz biurze DKO - tel. 324721036.

Gminny Ośrodek Kultury ogłasza nabór na nowy rok (2014/2015) 
 zajęć dla dorosłych "EDU-S"

- języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych

- języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych


- obsługi komputera dla początkujących i zaawansowanych

- zakresu sztuk plastycznych


- zajęcia ruchowe "Zdrówko" 
- w ramach całorocznych zajęć przewidziano aerobik, aqua-aerobik, nordic-walking, Tai-Chi lub Joga.)

Zapisać  można  się  osobiście lub  telefonicznie  
w  biurze  GOK tel .  (32  4722570)

Pobierz regulamin...

27 września 2014 Tarnów

Chór „Animato” wziął udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej Sacra Ecclesiae Cantio w Tarnowie. Pawłowicki chór wykonał m.in. utwory Bacha, Mendelssohna-Bartholdy’ego i Józefa Świdra.

19 września 2014  godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci
Po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykl spotkań z teatrem. 19 września wszystkie dzieci zapraszamy na „Kapryśną Królewnę”, spektakl w wykonaniu teatru Bajkowe Skarbki Śląska. Wstęp dla dzieci jest wolny, dorośli płacą 10 zł.

13 września 2014
IV Ogólnopolski Przegląd Śpiewaków
i Zespołów Ludowych

"Złoty Talizman 2014"

Wyniki...
(protokół)...

Fotogaleria...


Zaproszenie...

Regulamin...
Karta zgłoszenia...
Materiał nutowy /"U nos wedle młyna"/...
Materiał nutowy /"Na wysokiej górze"/...


Lista zakwalifikowanych
zespołów i solistów...


Harmonogram występów...

13 września 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

Szachowe Grand Prix

Ligę Szachową czyli Szachowe Grand Prix rozgrywamy już po raz dziesiąty. W cyklu odbędzie się 6 turniejów, po każdym z nich na stronie zamieścimy wyniki i aktualną punktację uczestników. Czwarty turniej odbył się 11 października br. o godzinie 9.00 w sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.  Ostatnie finałowe spotkanie odbędzie się 8 listopada. Organizatorem, pomysłodawcą i głównym sędzią imprezy jest instruktor szachowy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach - Marek Kobiela. 


12 września 2014 godz. 16:00 - 18:00 DKO

Dzień Otwarty w Domu Kultury
Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach i zespołach artystycznych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury zaprosiliśmy na spotkanie z instruktorami. Była to dobra okazja aby zapoznać się z bogatą ofertą zajęć, poznać prowadzących i zadać kilka pytań.

11 września 2014 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

W Gminnym Ośrodku Kultury został otwarty VIII rok kursów dla dorosłych "EDU-S". Jak co roku przyjmujemy zapisy na poszczególne kursy do grup  początkujących i zaawansowanych z języka niemieckiego, angielskiego, na zajęcia komputerowe, plastyczne i sportowe.

7 września 2014 godz. 12:00 Krzyżowice


5 września, godz. 16.00, Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu

Kino dla dzieci
Bajki wyświetlane w ramach kina letniego spodobały się dzieciom i towarzyszącym im rodzicom. Dlatego w każdy pierwszy piątek miesiąca sala domu kultury będzie zamieniać się w kino. Najbliższa okazja do zobaczenia filmu animowanego na dużym ekranie już 5 września. Dzieci zobaczą „Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków”.

1 września 2014 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym

Uczniów Ogniska Muzycznego zaprosiliśmy wraz z rodzicami do udziału w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2014/2015, która odbyła się 1 września 2014 r. o godz. 17:00 na Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Podczas inauguracji omówione zostały sprawy organizacyjne.

30 - 31 sierpnia 2014 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach


30 sierpnia 2014 Olza

W najbliższą sobotę, w Olzie, podczas Festynu Rodzinnego wystąpi nasz zespół wokalny MARGO. Panie zostały zaproszone przez Związek Zawodowy Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej "Zofiówka". Życzymy udanego występu.

25-27 sierpnia 2014 godz. 9:00 DKO

Letnie warsztaty dla uczniów ogniska muzycznego.
Dla Uczniów Ogniska Muzycznego  zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty muzyczne. Przez trzy dni, od 25 do 27 sierpnia, w godz. 9.00 – 12.00, uczestnicy zajęć doskonalili swoje umiejętności pod okiem nauczycieli Ogniska.
Fotogaleria...

24 sierpnia, godz. 15.00, plener przy Domu Ludowym w Jarząbkowicach

Festyn dożynkowy w Jarząbkowicach
Mieszkańcy Jarząbkowic świętowali zakończenie żniw podczas imprezy w plenerze. W części artystycznej wystąpiły Jarząbkowianki oraz zespół Kamraty znany ze Śląskiej Listy Przebojów. Do tańca przygrywał zespół Innerside z Rybnika. Organizatorzy zapewnili dobrze zaopatrzony bufet oraz atrakcje dla dzieci.

24 sierpnia 2014 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert Niedzielny - Kapela Bawarska BAYEROCK
Po raz kolejny zaprosiliśmy do wspólnego biesiadowania tym razem ze znaną już Pawłowickiej publiczności Kapelą Bawarską BAYEROCK.

23 sierpnia 2014 godz. 19:00 kościół pw. św. J. Chrzciciela w Pawłowicach

Koncert organowy
W sobotę, 23 sierpnia, w kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach o godzinie 19.00 odbył się koncert organowy Kristofera Kiesela. W programie usłyszeliśmy m. in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Dietericha Buxtehudego, Maxa Regera i Césara Francka. Natomiast  w niedzielę, 24 sierpnia  o godzinie 19.00 artysta wystąpił w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

17 sierpnia 2014 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - Jazz Duo
Wszystkich miłośników jazzu zaprosiliśmy do pawłowickiego parku na koncert wspaniałych artystów: Karoliny Śleziak - wokal, Przemysława Strączka - gitara. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory własne, piosenki polskie, standardy oraz covery utrzymane w stylistyce smooth jazz.

16 sierpnia 2014 Słowacja

Zespół Talizman na zaproszenie władz miejscowości Teplicka nad Vahom w Słowacji dnia 16.08.2014 uczestniczył w koncercie z okazji corocznego święta tej miejscowości. Zagranicznej  publiczności spodobało się również, że „Talizman” wykorzystał w swoim repertuarze utwory znane również w Słowacji, dzięki czemu wszyscy mogli włączyć się do śpiewu. Panie z zespołu zwiedziły w Tepliczce zabytkowy kościół i kaplicę loretańską, w której znajdują się szczątki Zofii Bośniakowej oraz odwiedziły park uzdrowiskowy w Rajeckich Teplicach.

15 sierpnia 2014 godz. 15.00, plac przy OSP

Festyn strażacki w Warszowicach
OSP Warszowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały dla mieszkańców na festyn strażacki. W programie był m.in. mecz piłkarski seniorów z juniorami, gry i zabawy dla dzieci, pokaz sprzętu strażackiego. Gwiazdą festynu był Kabaret Masztalscy. O 19.30 rozpoczęła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu z zespołem „System”. Impreza zakończyła się o godz. 22 pokazem tańca ognia.


10 sierpnia 2014 godz. 17:00  Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

                                       
         Koncert niedzielny - Grzegorz Kapołka Trio
Odbył się kolejny koncert niedzielny w pawłowickim parku.
Instrumentalne trio wirtuozów bluesa w składzie Grzegorz Kapołka – gitara, Darek Ziółek – bas oraz Irek Głyk  - perkusja, zaprezentowało się na scenie 10 sierpnia o godz. 17.00.

3 sierpnia 2014 godz. 17:00  Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

                                                 Koncert niedzielny - FOLKLORIADA
Pod takim tytułem skrywał się program niedzielnego koncertu w parku. Było to muzyczne spotkanie na scenie czterech zespołów regionalnych naszej gminy: JARZĄBKOWIANKI z Jarząbkowic, NIEZAPOMINAJKI z Pielgrzymowic, TALIZMAN z Pawłowic, HARMONIA z Krzyżowic. Podczas koncertu usłyszeliśmy autentyczne utowry naszego regionu poprzeplatane najbardziej znanymi szlagrami biesiadnymi.

Wakacyjne warsztaty artystyczne 2012
7-11.07, 14-18.07, 21-25.07, 28-1.08

Jak co roku GOK zaprosił dzieci z gminy Pawłowice w wieku 7-12 lat na wakacyjne warsztaty artystyczne. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, dzięki czemu dzieci mogły w atrakcyjny i aktywny sposób spędzić czas w grupie rówieśników.
Pierwsza połowa lipca - 2 turnusy w Domu Kultury (ul. Zjednoczenia 12) Szczegóły...
Druga połowa lipca - 
2 turnusy w Domu Kultury (ul. LWP 11)  Szczegóły...

27 lipca 2014 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – HAPPY FOLK
W to niedzielne popołudnie wspólnie biesiadowaliśmy z Zespołem Happy Folk. To grupa, której utwory gościły i goszczą na listach przebojów rozgłośni radiowych i telewizyjnych oraz Liście Śląskich Szlagierów telewizji TVS .

20 lipca 2014 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny –  Z OPERETKĄ PRZEZ ŚWIAT
Tym razem zaprosiliśmy wszystkich na fascynującą muzyczną podróż do niezwykłego świata operetki i musicalu. Podczas tego wyjątkowego popołudnia usłyszeliśmy najpiękniejsze arie i duety ze słynnych operetek i musicali w wykonaniu artystów: Tomasz Białek - tenor, Monika Rajewska - sopran, Grażyna Griner - fortepian. Całość poprowadziła Barbara Pakura – Brzoska.13 lipca 2014 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – TRIO JAZZOWE

Wszystkich miłośników jazzu zapraszamy do pawłowickiego parku na koncert wspaniałych artystów: Karoliny Śleziak - wokal, Przemysława Strączka - gitara oraz Francesko Angiulio – kontrabas. W ich wykonaniu usłyszymy utwory własne, piosenki polskie, standardy oraz covery utrzymane w stylistyce smooth jazz.

W związku ze śmiercią Wójta Damiana Galuska impreza zostaje odwołana.


Zmarł Wójt Gminy Pawłowice

12 lipca 2014 roku po ciężkiej chorobie zmarł Damian Galusek, Wójt Gminy Pawłowice. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez dwadzieścia lat.

6 lipca 2014 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – Orkiestra Dęta KWK Pniówek

W to niedzielne popołudnie w pawłowickim parku koncertowała orkiestra dęta KWK "Pniówek" wykonując zarówno utwory muzyki biesiadnej, jak i znane standardy muzyki rozrywkowej. 

30 czerwiec - 4lipiec 2014 godz. 9:00-13:00  Park przy Willi Reitzensteinów

XIX Plener Malarski

Młodzież i osoby dorosłe z artystycznym zacięciem uczestniczyły w XIX plenerze malarskim, który w tym roku odbył się w dniach 30 czerwca - 4 lipca  w parku przy Willi Reitzensteinów w Pawłowicach. Tegorocznym tematem prac było "światło w malarstwie". Efekty ich pracy można oglądać w galerii na I piętrze.

28 czerwca 2014 Restauracja UNIWAR

Cykl warsztatów kulinarnych zorganizowanych dla członków Gminnego Centrum Wolontariatu przez Gminny Ośrodek Kultury i panie z KGW dobiegł końca. Finał odbył się 28 czerwca w restauracji UNIWAR. Gościem spotkania był Andrzej Ochodek - dziennikarz Radia Katowice. Reportażu o naszych wolontariuszach będzie można posłuchać na antenie Radia Katowice 2 lipca w godz. 16:15 - 17:00. Zapraszamy!

21-28 czerwca 2014

W dniach 21-28 czerwca  w Pawłowicach gościliśmy grupę Niemców z Kippenheim, którzy przyjechali do nas z rewizytą w ramach projektu Edu-s. W trakcie wizyty nasi goście mieli okazję zwiedzić naszą gminę, zapoznać się z działalnością GOK Pawłowice, wzięli udział w organizowanych imprezach, pojechali również na wycieczki: do Ustronia, Wisły, Koniakowa, Krakowa, Wieliczki, Zakopanego i Szczawnicy. Wizyta była okazją do umocnienia partnerskich stosunków miedzy gminą Pawłowice a Kippenheim.
Fotoreportaż...

24-25 czerwca 2014 Sala Ogólna DKO

Uczniowie z wszystkich pierwszych klas szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury razem z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie i Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Akcja miała na celu przygotowanie najmłodszych do bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym.

24 czerwca 2014 godz. 20:00 Hala Sportowa GOS


23 czerwca 2014 godz. 8:45 Bielsko-Biała

Tego dnia odbył się wyjazd dzieci nagrodzonych w konkursie na najaktywniejszych widzów przedstawień prezentowanych w ramach cyklu " Wesołe Bajeczki" w sezonie 2013/2014. Dzieci pojechały do Bielska-Białej i w teatrze Banialuka obejrzały przedstawienie "Calineczka".

19 czerwca 2014 Zabrze

Klub Seniora, KGW Pielgrzymowice i KGW Pawłowice wspólnie wyjechały na Śląskie Ranczo do Zabrza, gdzie wzięły udział w biesiadzie śląskich zespołów muzycznych.

16-17 czerwca 2014 DKO


Regulamin ogniska...
Kwestionariusz osobowy...

16 czerwca 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury wzięli udział w uroczystym zakończeniu zajęć. Na spotkaniu wręczyliśmy "Suwaki" - nagrody dla najbardziej aktywnych osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe dyplomy.

15 czerwca 2014 godz. 14:00 ZSP Golasowice


15 czerwca 2014 godz. 14:00 Ogrody przy parafii pw. św. J. Chrzciciela


14 czerwca 2014 Wisła

Zespół "Bajtel" wziął udział w XXVII Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle, który odbył się 14 maja br. w Wiśle. Zaprezentował tam "Suite Tańców Beskidzkich".

13 czerwca 2014 godz. 18:80 Sala Ogólna DKO

Zakończenie zajęć EDU-S
Po raz siódmy zostały wręczenie dyplomy dla wszystkich uczestników "Edu-s" kończących kolejny rok kursów. Tym razem imprezę uświetnił koncert duetu wokalno-gitarowego Karolina Śleziak i Przemysław Strączek.

13 czerwca 2014 godz. 16:00

Przedstawienie dla dzieci - "O kocie Psocie"
Kot Psot żyje wśród rodziny i przyjaciół. Chociaż niczego mu nie brakuje nie docenia tego, co ma. Za sprawą Czarnoksiężniczki popada w wielkie tarapaty. Jak uda mu się ocalić skórę, kto zaopiekuje się się najmłodszymi kociętami i do czego Czarnoksiężniczka chciała wykorzystać Psota - zobaczyliście podczas spektaklu. 

12 czerwca 2014 godz. 9:00 Aula Przylądek Talentów

Festiwal Teatralny "O Rękawiczkę Melpomeny"
12 czerwca w auli Przylądek Talentów przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Festiwal Teatralny "O Rękawiczkę Melpomeny". Do udziału zapraszamy zostały szkolne i przedszkolne grupy teatralne z terenu gminy pawłowice i okolicznych miejscowości. 
Fotogaleria...

10 czerwca 2014 godz. 17:00  SP Warszowice

W tym roku Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego "Bajtel" obchodzi swój jubileusz 25-lecia. Aby uczcić ten fakt 10 czerwca o godz.17:00 odbył się koncert dla założycieli, wszystkich instruktorów oraz byłych członków zespołu.

8 czerwca 2014 godz. 16:00 Dom Ludowy w Pniówku


7 czerwca 2014 godz. 15:00 Sala Ogólna DKO

GOK Pawłowice oraz Gildia Graczy zorganizowały dla miłośników planszowych i karcianych gier kolekcjonerskich spotkanie do Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Uczestnicy mieli okazję zagrać w takie gry jak: Talisman, Świat Dysku, World of Warcraft, Hobbit, Osada, Avatar, Pandemia, Agricola, Jungle Speed, Magic: the Gathering i inne.
 
Więcej...

5 czerwca 2014 Połomia

Zespół  Talizman kolejny raz został wyróżniony podczas III Połomskiego Przeglądu Zespołów śpiewaczych otrzymując "Złoty Dzwon". Panie rywalizowały o tę nagrodę z zespołami z Godowa, Świerklan, Czerwionki, Raciborza i Lubomii.

2 czerwca 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Dzień Dziecka
Dzieci, które uczęszczają do Ogniska Muzycznego oraz uczestniczą w zajęciach artystycznych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury wspólnie bawiły się z okazji Dnia Dziecka. W tym roku spotkały się w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu na imprezie pod hasłem "Superbohaterowie wygrywają". Przygotowaliśmy dla nich superkonkursy, superzabawy i supernagrody.
Fotogaleria...

1 czerwca 2014 Wodzisław

Zespoły "Harmonia" i "Talizman" wzięły udział w XXXIV Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem odbywających się w ramach 45 Dni Wodzisławia Śląskiego. W ramach swojego repertuaru zespoły prezentowały stroje, gwarę i pieśni regionu pszczyńskiego.

31 maja 2014 Pszów


Zespół "Bajtel" wziął udział w Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Pszowie, gdzie zaprezentował m.im. układ "Krakowiaka".

28 maja 2014 godz. 17:00 Willa Reitzenstein

Sseniorzy oraz panie z KGW Pawłowice wspólne świętowały Dzień Matki, które odbędzie się 28 maja o godz. 17:00 w Willi Reitzensteinów. W programie występy zespołu "Strumień" oraz słodki poczęstunek, będziemy również wraz z florystką tworzyć bukiety kwiatów. Szczegółowe informacjei zapisy - tel. 887 577 535.

25 maja 2014 Dąbrowa Górnicza

Zespół "Talizman" po raz drugi wziął udział w VI Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym "Zagłębie i Sąsiedzi" w Dąbrowie Górniczej. Prezentując ziemię pszczyńską wykonał pieśni pszczyńskie a-capella.

24-25 maja 2014 Centrum Pawłowic


Fotogaleria...

24 maja 2014 godz. 21:00 Rynek w Pawłowicach


22 maja 2014 godz. 16:30 Dom Ludowy Pniówek

KGW Pniówek oraz GOK Pawłowice zorganizowały spotkanie - biesiadę z okazji Dnia Matki, które odbyło się  w Domu Ludowym w Pniówku. W programie: występ zespołu "Bajtel" z Warszowic, program biesiadny w wykonaniu Krzysztofa Zaremby, pokaz florystyczny i wspólna zabawa oraz ciepły poczęstunek. 

20 maja 2014 Rogów


Zespół Retro zaśpiewał dla członków Klubu Seniora SITG - oddział w Rybniku,
który odchodził swoje 40-lecie w Parku Leśnym Kaczyna w Rogowie.

18 maja 2014 Pszczyna


Zespół Harmonia wziął udział w XXXVII Przeglądzie Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej "Spotkania pod Brzymem". Zaprezentował tam pieśni regionu pszczyńskiego.


18 maja 2014 Chorzów

III Kongres "Obywatel Senior"
Tego dnia zaprosiliśmy seniorów Gminy Pawłowice, członków Związku Emerytów i Rencistów oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich do wyjazdu na III Kongres "Obywatel Senior", który odbył się w Parku Śląskim w Chorzowie. W programie m.in. porady fizjoterapeuty, kulinarne, prawne, i psychologiczne. Ponadto występy zespołów tanecznych oraz wokalnych. 

17 maja 2013 Pszczyna

Dziecięcy Zespół Regionalny wziął udział w XVI Prezentacjach Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym" w Pszczynie.

17 maja 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

Szachowe Grand Prix

Ligę Szachową czyli Szachowe Grand Prix rozgrywamy już po raz dziesiąty. W cyklu odbędzie się 6 turniejów, po każdym z nich na stronie zamieścimy wyniki i aktualną punktację uczestników. Trzeci turniej odbył się 17 maja br. o godzinie 9.00 w sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.  Terminy kolejnych spotkań: 13 września, 11 października, 8 listopada. Organizatorem, pomysłodawcą i głównym sędzią imprezy jest instruktor szachowy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach - Marek Kobiela. 
Regulamin...

Wyniki I rundy...

Wyniki II rundy...


16 maja 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci - ŚWIAT KSIĘCIA ALBINKA, CZYLI PLANETA ZAGADEK

Królewska rodzina zamieszkuje gwiazdę Bibu. Stamtąd, kosmicznym pojazdem, wyrusza Książę Albinek. Wkrótce dotrze do planety, na której spodziewa się znaleźć rozwiązanie przedziwnej zagadki. Czy mu się udało i kto mu w tym pomógł, dzieci dowiedziały się oglądając przedstawienie. 


15-16 maja 2014 Czerwionka - Leszczyny


Dziewczynki z Teatru Ruchu i Animacji "TRiA" zdobyły wyróżnienie w XX Dziecięcym Festiwalu Teatralnym Czerwionka-Leszczyny 2014. Ta jubileuszowa edycja festiwalu po raz pierwszy odbyła się na scenie nowego Centrum Kulturalno-Edukacyjnego. Nasza grupa zaprezentowała spektakl pt. "Pokój z zabawkami". Gratulujemy.

14 maja 2014 godz. 10:00 Sala Ogólna DKO

Konkurs plastyczny MALUJEMY Z NATURY

14 maja  w Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach osiedlu odbyła się VI edycja konkursu "Malujemy z natury". W tym roku konkurs cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział ponad 100 "artystów" . Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
Wyniki...
Fotogaleria...

4 maja 2014 Park w PawłowicachFotorelacja...

Animato na kanonizacji Jana Pawła II

Podczas tegorocznego pobytu w Rzymie chór "Animato" koncertował m.in. w trakcie mszy przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Św. Piotra, mszy dziękczynnej w kościele polskim św. Stanisława, w kościele św. Cecyli, Bazylice św. Pankracego, pod Koloseum oraz na ulicach Rzymu. Były to występy spontaniczne oraz wykonywane na specjalne okazje. Ogromnym przeżyciem dla chórzystów było uczestnictwo w mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII. Uroczystości poprzedzone były nocą modlitewnego czuwania. Chór miał wówczas możliwość zaśpiewania podczas transmisji "na żywo" emitowanej przez TVP Info i TV RaiNews24. Oprócz duchowych i artystycznych przeżyć członkowie chóru mieli okazję podziwiać niezwykłe zabytki architektury tego pięknego miasta.
Relacja TVP Info...
Relacja z audiencji w TV Trwam... ( w 51 minucie można zobaczyć flagę Pawłowic)
Fotogaleria...

Nagroda Dla Talizmanu

Zespół Talizman w VI Otwartym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych i Kapel Ludowych Regionu Śląskiego, odbywającego się 12.04 br. w Świętochłowicach zajął II miejsce. Rywalizował m.in. z zespołami z Bytomia, Rudy Śl., Rybnika, Wodzisławia Śl., Zabrza.  Jury dostrzegło w zespole różnorodność repertuaru, czyste wykonanie oraz piękne czepce. Szczególne wyróżnienie za głos solowy przyznano Annie Ślezionie. Gratulujemy.

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza początkujące zespoły, grupy taneczne, grupy teatralne i kabarety, a także wokalistów, muzyków, tancerzy, beatboxer-ów, prezenterów muzycznych (DJ-ów) do udziału w I Edycji Przeglądu „Młodzi zdolni”, który odbędzie się w ramach V Młodzieżowych Dni Kultury. Celem przeglądu jest zarówno inspirowanie młodych talentów do poszukiwań artystycznych jak i promowanie ich na terenie gminy podczas imprez kulturalnych. 
Zgłoszenia do 30 kwietnia !

Więcej...


25 kwietnia 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci "Na straganie - czyli z życia jarzyn"

Tego piątkowego popołudnia zaprosiliśmy najmłodszych widzów wraz z rodzicami do obejrzenia inscenizacji najbardziej znanych i lubianych wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Bajka z Katowic. 

16 kwietnia 2014 godz. 17:00 DKO

Warsztaty kulinarne dla wolontariuszy

Wsłuchując się w potrzeby i propozycje wolontariuszy z Gminnego Centrum Wolontariatu - GOK Pawłowice przygotował specjalnie dla nich cykl spotkań pod nazwą WARSZTATY KULINARNE. Grupy "Symbioza", "Spinacz" i "Wyobraźnia" będą wspólnie gotować w kuchni DKO, pod czujnym okiem pań z Kół Gospodyń Wiejskich (KGW Pniówek - Regina Budźińska, KGW Pawłowice - Regina Stanieczko, KGW Studzionka Janina Waleczek). Podczas warsztatów młodzież zmierzy się przygotowaniem menu złożonego z dwóch dań i deseru, dekoracji stołu, nakrycia i oryginalnego podania potraw. Finałem spotkań będą popisowe dania każdej grupy, których smak i estetykę podania ocenią zaproszeni szefowie kuchni i przybyli goście.

15 kwietnia 2014 godz. 15:30 Świetlica DKO


Dzieci z zajęć "Playing Engish" spotkały sie na popołudniowej herbatce. "English tea" była okazją, żeby spotkać się z rodzicami i zaprezentować swoje umiejętności w angielskim repertuarze piosenek. Były także wspólne zabawy oraz gry.
Fotorelacja...

14 kwietnia 2014 godz. 16:30 Sala Ogólna DKO

Konkurs "Wielkanocne Jajo - 2014"

Wykonywanie pisanek czy kraszanek jest starą polską tradycją. Przed Wielkanocą odbył się konkurs na najpiękniej zdobione jajko. Technika wykonania - dowolna. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 14.04 o godz. 16:30. Nagrodzone prace można podziwiać do 30 kwietnia. Zapraszamy.

Wyniki konkursu...

13 kwietnia 2014 godz. 14:00 Rynek w Pawłowicach

Jarmark w Pawłowicach

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w dniach 13-17 kwietnia, mieszkańcy mogli zrobić zakupy na jarmarku w Pawłowicach. Otwarcie jarmarku było artystycznym z udziałem grup i zespołów śpiewaczych naszej gminy. Wystąpiły cheerleaderki z GOS Pawłowice, zespoły Gminnego Ośrodka Kultury "Harmonia" i "Niezapominajki", dzieci z grupy wokalnej "Fantazja" oraz orkiestra świąteczna. Ponadto odbył się konkurs na wielkanocną palmę, zabawy dla dzieci i inne atrakcje.

12 kwietnia 2014 Świętochłowice

Zespół Talizman wziął udział w V Otwartym Przeglądzie Folklorystycznym w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Prezentował pieśni regionu pszczyńskiego spisane przez J. Kupca i M. Cieśli.

10 - 11 kwietnia 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

 XVII Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej
  Kolejna XVII już edycja Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach odbyła się w Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu (ul. LWP 11). Występom dzieci przedszkolnych (w dniu 10.04) oraz szkolnych (w dniu 11.04) przysłuchiwało się profesjonalne jury. Atrakcyjne nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii zostaną wręczone podczas finału, który odbędzie się w pawłowickim parku 4 maja br. Tego dnia będzie można również wysłuchać występów laureatów przeglądu.
Regulamin...

Fotogaleria - Przedszkola

Fotogaleria - Szkoły

5 kwietnia 2014 godz. 14:00 Sala Ogólna DKO

Kolejne spotkanie miłośników gier planszowych i bitewnych, odbyło się 5 kwietnia w godz 15:00 - 20:00 w Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Więcej...

5 kwietnia 2014 Rybnik

Uczniowie Ogniska Muzycznego GOK wzięli udział w Festiwalu Muzyki Instrumentalnej organizowanym przez Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych w Rybniku Chwałowicach.  Były to pierwsze przesłuchania konkursowe naszych uczniów, odbywające się na zewnątrz naszej placówki. Jurorzy festiwalu oceniało między innymi sprawność techniczną instrumentalistów, umiejętność pięknego frazowania, stosowani dynamiki.

Gratulujemy Zuzannie Król - która zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej do 10 lat oraz pani Annie Ruszczyńskiej, która jest
nauczycielem Zuzi gry na fortepianie.
Galeria...

5 kwietnia 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

Szachowe Grand Prix

Ligę Szachową czyli Szachowe Grand Prix rozgrywamy już po raz dziesiąty. W cyklu odbędzie się 6 turniejów, po każdym z nich na stronie zamieścimy wyniki i aktualną punktację uczestników. Drugi turniej odbył się o godzinie 9.00 w sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Terminy kolejnych spotkań: 17 maja, 13 września, 11 października, 8 listopada. Organizatorem, pomysłodawcą i głównym sędzią imprezy jest instruktor szachowy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach - Marek Kobiela. 
Regulamin...

Wyniki I rundy...

Wyniki II rundy...
I miejsce dla ANIMATO

Chór kameralny "Animato" pod kierownictwem Małgorzaty Lucjan zdobył I miejsce w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Wielkopostnej "Stabat Mater Dolorosa" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Przegląd objęty został patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego". Chór rywalizował  m. in. z chórami
z Wrocławia, Poznania, Wałbrzycha. Gratulujemy!

5 kwietnia 2014 Łagiewniki

Chór kameralny "Animato" weźmie udział w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Wielkopostnej "Stabat Mater Dolorosa" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Przegląd objęty został patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego". Chór rywalizować będzie m. in. z chórami z Wrocławia, Poznania, Wałbrzycha. Życzymy powodzenia!

4 kwietnia 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

XX Turniej Mistrzów Szkół Podstawowych

Szachiści ze szkół podstawowych naszej gminy spotkali się podczas turnieju, który wyłonił najlepszą drużynę oraz najlepszych graczy wśród uczniów.
Wyniki...

29 marca godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

XX Gminny Indywidualny Turniej Szachowy Dzieci

29 marca w budynku Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach rozegrany został XX Gminny Indywidualny Turniej Szachowy Dzieci zamieszkałych lub uczących się w szkołach podstawowych Gminy Pawłowice. Udział w turnieju wzięło 24 dzieci. 15 chłopców młodszych grało systemem każdy z każdym, po 1 partii, 5 chłopów starszych również każdy z każdym, po 2 partie  4 juniorki młodsze i starsze grały razem po 2 partie. Najlepsi szachiści otrzymali medale i dyplomy. Najmłodszy zawodnik, którym był Szymon Porwisz  z przedszkola nr 1 zdobył 2 pkt. otrzymał pamiątkową statuetkę. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek. Turniej prowadził i sędziował instruktor szachowy Marek Kobiela.

Wyniki...
Fotorelacja...

28 marca 2014 Aula SP w Pielgrzymowicach

Dzień Teatru dla młodzieży

Młodzież ze szkół specjalnych oraz ośrodków pomocy społecznej z naszego regionu spotka się na Auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach by wspólnie uczestniczyć w przygotowanych przez GOK warsztatach muzyczno - rytmicznych. Będą taż mieli okazję zobaczyć najnowsze przedstawienie grupy teatralnej GOK "Mała Fanaberia" pt. "Nieznośna Królewna"

28 marca 2014 Górki Wielkie

Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" wziął udział w warsztatach artystycznych, które odbyły się w Górkach Wielkich. Dzieci szlifowały nowy program, który zaprezentują na pszczyńskich spotkaniach dziecięcych zespołów ludowych "Mały Brzym" w maju. Poza pracą nad nowymi piosenkami i zabawami członkowie zespołu odwiedzili muzeum Kossaków a także Brenną.

27 marca 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

XVI Konkurs Wiedzy o Gminie Pawłowice

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wzięli udział  w XVI edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Tegoroczna edycja konkursu koncentrowała się między innymi wokół tematów związanych z samorządnością i jubileuszem powstania lokalnej gazety „Racje Gminne”. 

Wyniki:

W kategorii szkoły podstawowe:

I MIEJSCE    -  MONIKA HANUSEK      (71 pkt)            SZKOŁA PODSTAWOWA  WARSZOWICE
II MIEJSCE   - DAWID JOKIEL            (67 pkt)            
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 PAWŁOWICE
III MIEJSCE  - BARTOSZ KUBIENIEC  (66 pkt)           
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 PAWŁOWICE

 W kategorii gimnazja:

I MIEJSCE    -  BARBARA PRZYBYŁA   (72 pkt)            GIMNAZJUM NR 1 PAWŁOWICE
II MIEJSCE   -  PAULINA ŚWIĄDER    (64,5 pkt)      
  GIMNAZJUM NR 1 PAWŁOWICE
III MIEJSCE  -  KAMIL JANOSZ           (62,5 pkt)       
  GIMNAZJUM NR 1 PAWŁOWICE

 
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I MIEJSCE    -  WERONIKA KOIZAR  (85,5 pkt)         LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 W ŻORACH
II MIEJSCE   - KATARZYNA WALA    (81.5 pkt)        
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLN. NR 1 W  JASTRZĘBIU-ZDROJU
III MIEJSCE  - DAMIAN SOSNA        (73 pkt)           
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 W ŻORACH

Maksymalna możliwa ilość punktów do zdobycia wynosiła 100 pkt.

Nagrodę specjalną za najwyższą ilość punktów otrzymała  WERONIKA KOIZAR (85,5 pkt)

Poniżej na wykresie prezentujemy średnią ilość punktów zdobytą przez wszystkich uczniów poszczególnych szkół w rywalizacji indywidualnej.


W rywalizacji drużynowej wzięło udział 6 szkół z czego największą ilość punktów zdobyło:

GIMNAZJUM NR 1  IM. KS. T. WUWERA W PAWŁOWICACH

  Galeria...            Test...

26 marca godz. 17:00 Willa Reitzensteinów

Gminny Ośrodek Kultury organizuje dla dzieci, młodzieży i dorosłych cykl spotkań pod hasłem: "Wpadnij na kawę do artysty". Spotkania ze sztuką plastyczną oraz z zaproszonymi artystami mają na celu przybliżenie osobom zainteresowanym sztuką warstatów odbywających się w GOK. Pierwsze spotkanie , które odbyło się 26 marca o godz. 17:00 było skierowane do młodzieży.

TRiA nagrodzone!!!

Teatr Ruchu i Animacji TRiA po raz pierwszy wziął udział przeglądzie teatralnym - "Szkolne Igraszki Teatralne", który odbywał się na scenie Domu Kultry w Bielsku-Białej. Dzieci zaprezentowały tam spektakl pt. "Pokój z zabawkami" zdobywając III miejsce. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza realizaja teatralna grupy i debiut konkursowy. Gratulujemy!

22 marca 2014 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Premiera spektaklu "Nieznośna Królewna"

Rodzice oraz koleżanki i koledzy młodych aktorów obejrzeli specjalny premierowy pokaz przedstawienia pt. "Nieznośna Królewna" grupy teatralnej GOK "Mała Fanaberia" w reżyserii Ewy Sikory. Scenariusz Ewa Sikora i zespół. Po występie odbyło się spotkanie z aktorami i twórcami spektaklu.
Fotogaleria...

24 marca 2014 godz. 17:30, Hala Sportowa GOS


21 marca 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci "Nieznośna Królewna"

Królewna Lukrecja doprowadza cały dwór do łez swoim zachowaniem. Niczym się nie cieszy, nic ją nie interesuje a jedyną jej rozrywką są komputerowe gry. Oczywiście nie ma także cierpliwości do nauki, bo ta jest zbyt nudna. Na ratunek do królestwa przybędą dawno zapomniane wróżki. Czy udało im się zmienić Lukrecję w miłą dziewczynkę? Dzieci przekonały się podczas piątkowego przedstawienia.


19 marca 2014 godz. 17:00

Spotkanie klubu Seniora

"Tu realizujemy nasze pasje". Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie klubu seniora, na którym zobaczyliśmy wystawę "Malarstwo akrylowe i olejne", zachęciliśmy do odwiedzania stron internetowych dla seniorów. Poznaliśmy pasje i sposób realizowania się naszych seniorów.

13 marca 2013 godz.18:00 Willa Reitzensteinów

W ramach warsztatów plastycznych dla dorosłych EDU-S - Gminny Ośrodek Kultury organizuje co roku wernisaż prac powstałych podczas semestru. Malarstwo akrylowe i olejne można podziwiać na I piętrze Willi Reitzensteinów od 13 marca do końca maja. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 13 marca o godz. 18:00.
Fotoreportaż...

8 marca 2014 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

Szachowe Grand Prix

Ligę Szachową czyli Szachowe Grand Prix rozegramy już po raz dziesiąty. W cyklu odbędzie się 6 turniejów, po każdym z nich na stronie zamieścimy wyniki i aktualną punktację uczestników. Pierwszy turniej rozpoczął się 8 marca o godzinie 9.00 w sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Aby wziąć udział w imprezie należy zapisać się przed rozpoczęciem turnieju. 
Terminy kolejnych spotkań: 8 marca, 5 kwietnia, 17 maja, 13 września, 11 października, 8 listopada. Organizatorem, pomysłodawcą i głównym sędzią imprezy jest instruktor szachowy Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach - Marek Kobiela. On także udzieli szczegółowych informacji wszystkim chętnym do współzawodnictwa w Lidze. Kontakt telefoniczny: 787 152 536, e-mail: chessmarko@interia.pl
Zachęcamy do udziału szczególnie młodzież i osoby dorosłe. Rozgrywki pozwolą wyłonić najlepszych
i najbardziej wytrwałych graczy i dadzą okazję do nawiązania szachowych kontaktów.
Regulamin...

Wyniki I rundy...


Uczestnicy Grnad Prix 2013

8 marca 2014 godz. 15:00 Sala OSP Warszowice

Tego dnia odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów z Warszowic. Atrakcją był występ zespołu MARGO i młodzieży z grupy musicalowej eM. 

8 marca 2014 godz. 14:00 Sala Ogólna DKO

Miłośnicy gier planszowych i bitewnych kolejny raz spotkali się w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Więcej...

2 marca 2014 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Tegoroczny Dzień Kobiet w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się pod hasłem "Szejking party". Panie  w barwnych strojach bawiły się przy energetycznej muzyce i kosztowały bajecznie kolorowych napojów. 
Fotogaleria...

2 marca 2014 godz. 16:00 Dom Ludowy w Krzyżowicach

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety na Rzecz Rozwoju Wsi w Krzyżowicach oraz GOK Pawłowice zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie występy artystyczne, poczęstunek i dobra zabawa. 

1 marca 2014  Sala OSP w Warszowicach

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Warszowic oraz GOK Pawłowice zorganizowały  spotkanie dla pań z okazji ich święta. W programie był poczęstunek i dobra zabawa z Bogdanem Musiolikiem.

1 marca 2014 godz. 18:00 OSP Golasowice

KGW w Golasowicach oraz GOK Pawłowice zorganizowały coroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie  ciepły był poczęstunek, zabawa z zsepołem PRIMA oraz inne atrakcje.

28 lutego 2014 godz. 17.00,Galertia DKO

Zapraszamy do Galerii DKO by podziwiać wystawę fotografii  Lucyny Zygmunt - mieszkanki naszej gminy pt. "Niecodzienna codzienność".  Na wystawie zobaczymy zatrzymane w kadrze mogawki z życia, które często umyka naszej uwadze.
Fotorelacja z otwarcia wystawy...


22 lutego, godz. 16.30, Dom Ludowy w Pniówku

Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało uroczystość z okazji Dnia Kobiet.
W programie był m.in. poczęstunek i dobra zabawa. 

21 lutego 2014 godz. 16.00, Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci

Najmłodszych miłośników teatru zaprosiliśmy na spektakl „Lisek Chytrusek”
w wykonaniu Teatru Kwadryga z Bielska – Białej. Była to
bajeczka o Dziewczynce, której Lisek ukradł gąskę. Widzowie razem ze zwierzątkami: Misiem, Jeżem i Zajączkiem, po wielu przygodzach, pomogli bohaterce odzyskać własność. 


19 lutego 2014 godz. 17.00, willa Reitzensteinów

Klub Seniora zaprasza
Spotkanie „Klubu seniora” tym razem poświęcone było pielęgnacji skóry oraz dbałości o zdrowie. Pod hasłem  „Zadbajmy o siebie na wiosnę” odbyło się spotkanie z lekarzem i kosmetyczką.
Fotorelacja...

17 lutego 2014 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO


13 lutego 2014 godz 16:00

Dziecięcy Zespół Regionalny Pawłowice oraz Zespół Pieśni i Tańca "Bajtel" spotkały się w Szkole Podstawowej w Warszowicach, aby wspólnie rozpocząć Nowy Rok. Były śpiewy, tańce, jasełka w gwarze śląskiej. 

10 lutego 2014 godz.17:00 Sala Ogólna DKO


9 lutego 2014 godz. 17:00 Gliwicki Teatr Muzyczny

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd autokarowy do Gliwickiego Teatru Muzycznego na  na operę Giacomo Pucciniego pt. TOSCA
Więcej...

8 lutego 2014 godz. 15:00 Sala Ogólna DKO

Miłośnicy gier planszowych i bitewnych kolejny raz spotkali się w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Więcej...

6 lutego 2014 godz. 18:00 Hala Sportowa GOS


2 lutego, godz. 16.00, Pszczyńskie Centrum Kultury
Chór „Animato” został zaproszony do udziału w IV Pszczyńskich Spotkań Chóralnych, które odbywają się  w Pszczyńskim Centrum Kultury. Nasz chór wystąpi na tamtejszej scenie w  koncercie charytatywnym, z którego dochódprzeznaczony zostanie na rzecz Specjalnego Ośrodka Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjnegodla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach.

Więcej...


29 styczeń 2014 Suszec

Zespoły Niezapominajki oraz Viola wystąpią na Wojewódzkim Przeglądzie Kolędowym w Suszcu. Życzymy udanych występów.

20 -31stycznia 2014 GOK, DKO

Ferie z Domem Kultury
Jak co roku w czasie wolnym od zajęć szkolnych zorganizowaliśmy Zimowe Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Odbyły się one w dwóch turnusach: od 20.01 do 24.01 - w Domu Kultury przy ul. Zjednoczenia 12 oraz od 27.01 do 31.01 w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Fotogaleria GOK...
Fotogaleria DKO...

20 i 22 stycznia 2014 godz. 10:00 Sala Ogólna DKO

Ferie zimowe w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu rozpoczęliśmy turniejem szachowym. Rozgrywki odbyły się w grupach wiekowych do 11 lat oraz od 12 do 16 lat.
Wyniki...
Galeria...

20 stycznia 2014 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Bal przebierańców
Młodsze dzieci i ich rodziców zaprosiliśmy na bal przebierańców. Były zabawy, konkursy i wspólne tance oraz słodki poczęstunek.
Fotogaleria...

17 stycznia 2014 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci "Tajemnica skarbu"

Najmłodszych zaprosiliśmy na spektakl w wykonaniu Teatru "TRIP"  ze Świętochłowic pt. "Tajemnica Skarbu". Jest to  interaktywny  spektakl, który   opowiada o niezwykłej potędze wyobraźni oraz wartościach płynących z czytania książek.

16 stycznia 2014 Willa Reitzenstein

Tego dnia odbył się koncert umuzykalniający dedykowany dla uczniów Ogniska Muzycznego GOK. Tytuł koncertu " Z powietrza i strun, czyli skąd biorą się dźwięki w wiolonczeli i akordeonie". Koncert dla uczniów działu dziecięcego odbył się o godz. 16:30 a dla młodzieży o 17:30.
Fotoreportaż...

15 stycznia 2014 godz. 17:00 Willa Reitzenztein

Spotkanie Klubu Seniora
W karnawałowym czasie zorganizowaliśmy dla seniorów na spotkanie, podczas którego wysłuchaliśmy listów pisanych do dziadków. Zaproponowaliśmy też karnawałowy poczęstunek oraz niespodziankę! Wstęp wolny.

14 stycznia 2014 Wola

Zespół wokalny "Margo" został zaproszony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego do Woli. "Margo" zaprezentuje się w dwóch odsłonach - najpierw zaśpiewał repertuar kolędowy, a w drugiej części występu zebrani goście wysłuchali piosenek rozrywkowych. 

13 stycznia 2014 Katowice

Chór ANIMATO jako laureat Grand Prix Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, został zaproszony do udziału w koncercie  w ramach sympozjum "Kolędy i Pastorałki w Kulturze Polskiej", które odbywa się w dniach 13-14 stycznia br. na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Nasz chór zaprezentował się  na Sali Koncertowej AM 13.01
o godz. 17:00
. Fotogaleria...

RETRO nagrodzone

Zespół "Retro" z Pniówka pod kierunkiem Gabrieli Gwiszcz zdobył III miejsce na Festiwalu Adeste Fideles 2014 w Godowie. Serdecznie gratulujemy. 

ANIMATO zdobywcą GRAND PRIX

Tyskie Wieczory Kolędowe to renomowany cykl koncertów z wieloletnią tradycją, które przez klika dni odbywają się w tyskich świątyniach. Poprzedzone są one ogólnopolskim konkursem chórów i zespołów. Tegorocznym zwycięzcą konkursu został pawłowicki chór „Animato” pod kierunkiem Małgorzaty Lucjan zdobywając Grand Prix.
11 stycznia o godz. 15.30, w kościele p.w. św. Marii Magdaleny (ul. Ks. Damrota 62) odbył się koncert finałowy.
Fragment koncertu nagranego przez Telewizję Tychy...

12 stycznia 2014 godz. 9:30 Strumień

Zespół "Talizman" został zaproszony przez Zespół Regionalny "Strumień" do kolędowania w kościele i przy żywej stajence w Strumieniu. 

12 stycznia 2014 Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach

12 stycznia o godz. 16.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach-Osiedlu odbył się koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach pod kierownictwem Beaty Buchacz, nauczycielki ZSO im. Jana Pawła II.


8 stycznia 2014 Żory

Zespoły "Retro" oraz "Harmonia" uczestniczył w XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Kolędowym "Bóg się Rodzi" w Żorach. Zaprezentował tam tradycyjne polskie kolędy w układzie 4 głosowym -a capella.g

6 stycznia 2014 Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach

Koncert kolędowy
Na wspólne kolędowanie zaprosiliśmy do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach Osiedlu w święto Objawienia Pańskiego. O godz. 18:00 wystąpiły zespoły Margo, Talizman, Viola oraz chór ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach.
Fotogaleria...

5 stycznia 2014 Kościół p.w. św. J. Chrzciciela w Pawłowicach

W kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu chóru "Animato" oraz grupy wokalnej "Fantazja" z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego.

31 grudnia 2013 godz. 22:00 Rynek

Sylwester na Rynku

Jak co roku, na pawłowickim rynku powitaliśmy Nowy Rok. Tym razem imprezę prowadziła Inga Papkala a do zabawy zachęcał zespół Twist&Team. O północy, nad Pawłowicami rozbłysnął widowiskowy pokaz sztucznych ogni.