ARCHIWUM 2013

29 grudnia 2013 godz. 15:00 Kościół NNMP Golasowice

Koncert kolędowy

29 grudnia wysłuchaliśmy koncertu kolędowego w wykonaniu zespołu „Universe”, chóru „Viola” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Golasowicach, który odbył się w kościele p.w. NNMP w Golasowicach. 

29 grudnia 2013 godz. 16:00 Kościół parafialny w Jastrzębiu - Bziu

Zespół RETRO został zaproszony do udziału w koncercie kolęd w kościele parafialnym w Jastrzębiu - Bziu. Zespół wykonał kolędy w układzie chóralnym.

20-23 grudnia 2013 Pawłowice - Rynek

Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczne specjały i dekoracje do domu było można zakupić od 20 do 23 grudnia w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego. W niedzielę 22 grudnia zakupy umiliły występy zespołów Talizman i Na obcasach oraz orkiestry górniczej KWK Pniówek. Było można zaśpiewać kolędy i skorzystać z atrakcji dla całych rodzin.

20 grudnia 2013 godz. 16:00  Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci "Opowieści z zimowej doliny"
Zaprosiliśmy najmłodszych na spektakl w wykonaniu Teatru "Bajkowe Skarbki Śląska" pt. "Opowieści z zimowej doliny". Jest to autorska bajka, która opowiada o losach pięknej księżniczki i wyhodowanym przez nią kwiecie dobrego serca. W przedstawieniu zostają poruszone takie wartości jak szczerość i troskliwość w stosunku do innych ludzi. 

19 grudnia 2013 godz. 16:00 Jastrzębie - Bzie

Zespół wokalny "Margo" został zaproszony na spotkanie opłatkowe dla seniorów o osób samotnych. Zebrani goście mogli wysłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek wykorzystanych a capella oraz z akompaniamentem. W drugiej części występu zespół zaśpiewał znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej. Życzymy udanego występu.

18 grudnia 2013 godz. 17:00 Willa Reitzenastin

Spotkanie Klubu Seniora
W grudniu Klub Seniora zaprosił na spotkanie pt. "Śląskie tradycje świąteczne", w trakcie którego odbyła się degustacja wypieków przygotowanych przez Seniorów. Kolędy zaśpiewał zespół TALIZMAN, a specjalnym gościem był ks. F. Ludziarczyk.

12 grudnia 2013 Będzin - Rybnik

Zespół RETRO wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek  im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. 12 grudnia odbyły się regionalne przesłuchania w Rybniku, gdzie zespół wykonał kolędy polskie i rosyjskie w układzie chóralnym.

12 grudnia 2013 Aula "Przylądek Talentów" ul. Szkolna 1

Dziecięcy Zespół Regionalny Pawłowice uświetnił swoim występem Obchody Dnia Górnika, które odbyły się 12 grudnia w Auli "Przylądek Talentów" .

11 grudnia 2013 KWK Pniówek

Zespół RETRO został zaproszony przez Związek Emerytów KWK "Pniówek" do uświetnienia swoim występem spotkania opłatkowo-noworocznego w Hali Kopalni. Zespół wystąpił z programem kolędowym i biesiadnym w towarzystwie Krystyny Kolarczyk

7 grudnia 2013 godz. 15:00 OSP Pawłowice

II Karczma Górnicza w Pawłowicach

Już po raz drugi, tym razem w sali OSP w Pawłowicach, odbyła się Karczma Górnicza. Na wszystkich czekała tradycyjna golonka, złocisty trunek, pamiątkowy kufel oraz dobra zabawa, którą prowadził Bogusław Musiolik.

6 grudnia 2013 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

"Dzień Wolontariusza"
Z okazji "Dnia Wolontariusza" działające na terenie gminy grupy młodych wolontariuszy - "Symbioza", "Spinacz" oraz "Wyobraźnia" wzięły udział w spotkaniu, podczas którego podsumowano ostatni rok pracy i omówimy przyszłe działania.

6 grudnia 2013 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w spotkaniu z Mikołajem. W programie tego wieczoru w oczekiwaniu na niezwykłego gościa wystąpiły dzieci z ogniska muzycznego GOK oraz z grupa wokalna "Fantazja", po czym nastąpiło rozdanie prezentów.

4 grudnia 2013 godz. 16:00  Sala Ogólna DKO

Wyniki konkursu plastycznego
"Jedz ryby bo to zdrowe i na maksa odjazdowe!"
Grupa młodsza
I miejsce - Dominika Molitor
II miejsce -Patrycja Kwaśniewska
III miejsce - Anna Zomerlik
Grupa starsza
I miejsce - Zuzanna Król
II miejsce -  Alicja Czerwińska
III miejsce - Kacper Hanzlik oraz Katarzyna Olszewska
Wyróżnienie - Klasa IIIA z SP nr 1 w Pawłowicach

30 listopada 2013 OSP Pielgrzymowice

Stowarzyszenie KGW Pielgrzymowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały VIII Biesiadę Andrzejkową, która odbyła się 30.11 br. w Sali OSP Pielgrzymowice. Organizatorzy zapewnili bogatą kuchnię, a do tańca przygrywał DUET KARO.


29 listopada 2013 godz. 19:00 Hala Sportowa GOS


29 listopada 2013 godz. 18:00 Willa Reitzenstein


Dzieci i młodzież wzięły udział w konkursie plastycznym "Mam fioła na punkcie anioła". Prace wykonane dowolną techniką przestrzenną należało składać do dnia 22 listopada br. Ogłoszenia wyników i otwarcie wystawy prac odbędzie się 29 listopada o godz 18:00 w Willi Reitzensteinów.

Regulamin...

Wyniki...

23 listopada 2013 Sala Ogólna DKO

Cecyliada 2013

Doroczne spotkanie wszystkich zespołów śpiewaczych i wokalnych z terenu gminy Pawłowice rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.  w Pawłowicach Osiedlu - w intencji chórzystów i ich rodzin. Następnie zespoły udały się do Domu Kultury na biesiadę, będącą podsumowaniem roku muzycznego, którą poprowadził Bogusław Musiolik.
Fotogaleria...

22 listopada 2013 Aula „Przylądek Talentów”

W uroczystość św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki, chór kameralny „Animato” obchodził 18-lecie istnienia. Świętowanie rozpoczęła msza św. odprawiona w intencji wszystkich chórów i zespołów śpiewaczych w kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Później zaproszeni goście, rodziny obecnych i byłych członków chóru wysłuchali koncertu jubilatów a auli „Przylądek talentów” w Pawłowicach. Po występie był czas na poczęstunek i wspólną zabawę.
Fotorelacja...


20 listopada, godz. 17.00, willa Reitzenstein

Spotkanie w Klubie Seniora "Sztuka pakowania prezentów"
Jak zapakować prezent, aby wyglądał ładnie i oryginalnie? Wiele osób ma z tym problem. Opakowanie ma ogromne znaczenie. Dla wszystkich, którzy nie korzystają z dobrodziejstw sieciówek w postaci „proszę zapakować prezent” przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych pomysłów. Pakowaliśmy również wspomnienia - zdjęcia lub widokówki, które możemy ciekawie zaprezentować w swoim pokoju lub dać w prezencie.

16 listopada 2013 godz. 18:00 Dom Ludowy w Jarząbkowicach


KGW Jarząbkowice i GOK Pawłowice zorganizowały doroczną biesiadę taneczną, która odbyła się 16 listopada o godz. 18:00 w Domu Ludowym w Jarząbkowicach. Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę, którą poprowadził kabareciarz Janusz Benesz i zespół PRIMA. 

15 listopada2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO


Teatrzyk dla dzieci "Pszczółka Maja" Teatru Fabryka Kultury ze Świętochłowic

Bajka opowiada historię pszczółki, która uciekła ze swojego ogrodu w poszukiwaniu przygód. Spektakl wzbogacony barwną dekoracją, piosenkami i tańcem. 

10 -11 listopada 2013 Górki Wielkie

Członkowie chóru Animato  wzięli udział w dwudniowych warsztatach chóralnych w Górkach Wielkich, gdzie przygotowywali nowy repertuar, który zaprezentują w nadchodzącym okresie świąteczno-noworocznym.

11 listopada 2013 godz. 9:00 kościół pw. św. J. Chrzciciela w Pawłowicach


10 listopada 2013 godz. 16:00 Dom Ludowy Pniówek


KGW Pniówek i GOK Pawłowice zorganizowały jesienną biesiadę, która odbyła się 10 listopada 2013r. w Domu Ludowym w Pniówku. Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę, którą poprowadził kabareciarz Zbigniew Cieślik i Zespół EDEN.

9 listopada 2013 godz. 15:00 Sala Ogólna DKO

XII Gminne Dyktando im. Heleny Brzozowskiej o Tytuł Mistrza Ortografii - 2013



Wszyscy mieszkańcy gminy Pawłowice mieli okazję wziąć udział w 12 już święcie języka polskiego w naszej gminie. 

Wyniki:
grupa do 16 lat
I miejsce - Patrycja Puzoń
II miejsce - Patryk Kubieniec
III miejsce - Kaja Kusak
grupa dorosłych
I miejsce - Anna Lubska
II miejsce - Adrianna Puzoń
III miejsce - Joanna Jasińska
wyróżnienie - Marzena Staszkiewicz i Barbara Puzoń


9 listopada 2013 godz. 18:00 OSP Pawłowice

Rada Sołecka i GOK Pawłowice zorganizowały tradycyjna biesiadę dla rolników. O dobrą zabawę podczas imprezy zadbał kabareciarz Janusz Benesz, zespół "Na Obcasach" oraz zespół do tańca. Biesiada odbyła się 9 listopada w sali OSP Pawłowice.

9 listopada 2013 godz. 9:00 V Turniej Ligi Szachowej 2013

W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się ostatni w tym roku Turniej Ligi Szachowej - Grand Prix - Pawłowice 2013. Aby wziąć udział w imprezie, należało zgłosić się 15 min przed rozpoczęciem rozgrywek. 
Wyniki końcowe...

8 listopada 2013 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Wobika pt. "Moje fantazje"

W ramach cyklu "Nasze Pasje" prezentujemy prace mieszkańca Pawłowic, który patrzy na otaczający świat nieszablonowo. Na wystawie można obejrzeć kolorowe wizje, wyobrażenia sennych marzeń, fantastyczny świat przetworzony komputerowo. Zapraszamy codziennie do końca listopada od poniedziałku do piątku.
Fotoreportaż z otwarcia wystawy...

 


5 listopada 2012 godz. 14:00 Dom Ludowy Pniówek

Doroczne spotkanie seniorów w Pniówku odbyło się w Sali Domu Ludowego 5 listopada br. o godz. 14:00. Atrakcją spotkania był występ zespołu "TALIZMAN"
Organizatorzy: Rada Sołecka w Pniówku i GOK Pawłowice.

26 października 2013 godz. 18:00 Aula Przylądek Talentów /SP nr 1 l. Szkolna 1/

Spektakl "UWIERZYŁAM MIŁOŚCI MILORDZIE!"

Tego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu muzycznym pt. "UWIERZYŁAM MIŁOŚCI MILORDZIE!" w wykonaniu Katarzyny Dendys-Koseckiej. Spektakl jest intymnym spotkaniem z wielką legendą francuskiej piosenki EDITH PIAF. Widzowie stali się świadkami okrutnych gier losu, które doświadczają bohaterkę nieszczęściami obdarzając ją jednocześnie najgorętszą miłością i namiętnością.

26 października 2013 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

W Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu spotkali się wolontariusze wraz z zaproszonymi osobami towarzyszącymi na spotkaniu integracyjnym. Były wspólne zabawy przy muzyce oraz wykonywanie ozdób z dyń.

24-29 października 2013 Pawłowice

XII Pawłowickie Spotkania Teatralne MELPOMANIA 2013

Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne wzięły udział w XII Pawłowickich Spotkaniach Teatralnych „Melpomania”  2013, które w tym roku odbyły się od 24 do 29 października. Warunkiem uczestnictwa było jedynie przywiezienie do Pawłowic dobrego, stworzonego z pomysłem i pasją przedstawienia.
Fotogaleria...

23 października 2013 godz. 17:00 Willa Reitzenstein

Spotkanie Klubu Seniora

Kolejne spotkanie Klubu Seniora odbyło się pod hasłem "Jak nie dać się zmanipulować". Zagrożenia ze strony rożnego rodzaju akwizytorów i telekonsultantów to dziś prawdziwa plaga. Jak z nią sobie radzić radziła Sylwia Walkowicz - specjalistka zarządzania innowacyjnego, wykładowca uniwersytetu III wieku w Pszczynie. 
Fotogaleria...

23 października 2013 godz. 14:00 Sala OSP Golasowice

W dniu 23.10.2013 o godz. 14:00 w sali OSP Golasowice odbyło się spotkanie Związku Emerytów i Rencistów Koło nr 13 w Golasowicach. Po przywitaniu i omówieniu spraw bieżących Koła odbyła się część artystyczna, w której wystąpił zespół VIOLA z Golasowic.

22 października 2013 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

18 Urodziny "Zielonym do góry"

Tego dnia Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu gościł laureatów konkursu "Zielonym do góry", którego organizatorem jest Gmina Pawłowice i Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wręczenie nagród nastąpiło podczas biesiady, którą poprowadził Andrzej Potępa i Inga Papkala.

20 października 2013 godz. 17:00 Aula SP Pielgrzymowice


19 października 2013 Kraków

Uczestnicy warsztatów EDU-S wzięli udział w wycieczce edukacyjno - integracyjnej do Krakowa. W programie m. in. zwiedzanie Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i zwiedzanie podziemnego rynku.

19 października 2013 godz. 9:00 V Turniej Ligi Szachowej 2013

W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się kolejny Turniej Ligi Szachowej - Grand Prix - Pawłowice 2013. Aby wziąć udział w imprezie, należy zgłosić się 15 min przed rozpoczęciem rozgrywek. Informacji udziela  Marek Kobiela tel. 787 152 536 email: chessmarko@interia.pl. Zapraszamy wszystkich szachistów z terenu naszej gminy.
Regulamin..
Wyniki po IV rundach...

18 października 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci "Dokąd pędzisz, koniku?"


Najmłodsi miłośnicy teatru  obejrzeli spektakl "Dokąd pędzisz, koniku?" w wykonaniu Teatru Ptak z Bielska-Białej. To przedstawienie było szczególne –  dzieci miały możliwość wcielenia się w role aktorów towarzyszących głównym bohaterom i wystąpienia na scenie!

17 września 2013 Jastrzębie-Zdrój

Zespół Margo został zaproszony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego - Sekcja Emerytów w Jastrzębiu- Zdroju na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

9 października 2013 godz. 15:00 OSP Pielgrzymowice

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział w w Pielgrzymowicach zorganizował dla mieszkańców wieczorek taneczny w sali OSP. Do tańca przygrywał  zespół APOLLOS. Bilety: 35 i 30 zł. W cenie poczęstunek (obiad, kawa, kolacja). Szczegółowych informacji udziela Marian Kiełkowski (tel. 32 4723041).

5 października 2013 godz. 15:00 Sala Ogólna DKO

GOK Pawłowice oraz Gildia Graczy zorganizowały dla miłośników planszowych i karcianych gier kolekcjonerskich spotkanie do Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Uczestnicy mieli okazję zagrać w takie gry jak: Talisman, Świat Dysku, World of Warcraft, Hobbit, Osada, Avatar, Pandemia, Agricola, Jungle Speed, Magic: the Gathering i inne.
 
Więcej...

4-5 października 2013 Mysłowice

W tych dniach nasza najmłodsza grupa teatralna "Te-Be" wzięła udział w Inkubatorze Teatralnym, festiwalu organizowanym przez Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Teatralne Niezależny Teatr "Dawka Śmiertelna". Grupa zaprezentowała swój ostatni spektakl pt. "Burza w Teatrze GO-GO".

21 września 2013 godz. 9:00 IV Turniej Ligi Szachowej 2013

W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się kolejny Turniej Ligi Szachowej - Grand Prix - Pawłowice 2013. Aby wziąć udział w imprezie, należy zgłosić się 15 min przed rozpoczęciem rozgrywek. Informacji udziela  Marek Kobiela tel. 787 152 536 email: chessmarko@interia.pl. Zapraszamy wszystkich szachistów z terenu naszej gminy.
Regulamin..
Wyniki po IV rundach...

20 września 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci "Pokój z zabawkami"
W to piątkowe popołudnie odbyło się pierwsze po wakacjach przedstawienie dla dzieci. Tym razem w formie teatru ruchu, rozgrywające się między zabawkami w dziecięcym pokoju. Barwne i wzruszające ukazujące siłę miłości i poświęcenia. Piękne kostiumy i muzyka budowały nostalgiczny nastrój. Przedstawienie skierowane było dla młodszych dzieci.

18 września, godz. 17.00, GOK (Willa Reitzensteinów)


Klub seniora po wakacyjnej przerwie

Tego dnia odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie e Klubie Seniora. Ten sezon upłynie pod hasłem  „Jesteśmy sobie potrzebni”. Od września do czerwca w każdą trzecią środę miesiąca w pięknej willi Reitzensteinów w otoczeniu parku, seniorzy wraz z instruktorami podejmować będą ciekawe tematy. 
Hasło tego spotkania brzmiało: „Moje miejsce na ziemi”.


16 września 2013 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

W Gminnym Ośrodku Kultury został otwarty VII rok kursów dla dorosłych "EDU-S". Jak co roku przyjmowaliśmy zapisy na poszczególne kursy do grup początkujących i zaawansowanych z języka niemieckiego, angielskiego, włoskiego, na zajęcia komputerowe, plastyczne i sportowe.

14 września 2013

III Ogólnopolski Przegląd Śpiewaków i Zespołów Ludowych
„ZŁOTY TALIZMAN 2013”

Miłośnicy folkloru spotkali się na III Ogólnopolskim Przeglądzie Śpiewaków i Zespołów Ludowych "Złoty Talizman 2013", który odbył się w Pawłowicach przy Willi Reitzensteinów.
Do przeglądu zostało zakwalifikowanych 26 zespołów i 7 solistów. Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godz. 12:00.
Po rywalizacji konkursowej, około godz. 17:00, wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie -biesiadzie, którą poprowadził Ślązak Roku Krzysztof Zaremba.
O godz. 19:00 nastąpiło ogłoszenie wyników przeglądu oraz koncert laureatów.
Wyniki Przeglądu...
Fotogaleria...

13 września 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Dzień Otwarty w Domu Kultury

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu warsztatów artystycznych, wszyscy zainteresowani rozwijaniem swoich zainteresowań mogli przyjść na Dzień Otwarty do Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. W piątek 13 września od godz 16:00 do 18:00 było można zapoznać się z ofertą zajęć i spotkać z wszystkimi instruktorami.

8 września 2013 godz. 13:00 Centrum Pawłowic


2 września 2013 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym

Uczestnicy Ogniska Muzycznego wraz z rodzicami wzięli udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2013/2014, która odbyła się 2 września 2013 r. o godz. 18:00 na Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Podczas inauguracji omówione zostały sprawy organizacyjne.

1 września 2013 godz. 14:30 Pielgrzymowice

Dożynki w Pielgrzymowicach
Obchody Święta Plonów rozpoczęły się korowodem dożynkowym ze starostami, orkiestrą dętą i zespołem śpiewaczym, który przeszedł wokół Pielgrzymowic aż na plac pod Dom Strażaka, gdzie odbył się dożynkowy festyn. Tam na uczestników zabawy czekały konkursy oraz występy zespołów muzycznych i potańcówka.

31 sierpnia - 1 września 2013 godz. 17:00 Park ks. prof. S. Pisarka w Pawłowicach





Wakacyjna świetlica w czterech odsłonach...

W miesiącu sierpniu GOK zaprasza do świetlicy w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Od 5 sierpnia przez kolejne cztery tygodnie dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z nieodpłatnych zajęć, których motywem przewodnim będą różne dziedziny sztuki - muzyka, teatr, plastyka. Świetlica będzie czynna w godz. 10.00 - 14.00.
05.08 - 09.08 - Zabawnie i kolorowo (B. Skurska - instruktor świetlicy)
12.08 - 16.08 - Twórczo i na nowo (M. Ferfecka - instruktor plastyki)
19.08 - 23.08 - Muzykalnie-idealnie (M. Janecka - instruktor muzyki)
                        26.08 - 30.08 - Teatralnie-niebanalnie (E. Sikora - instruktor teatru)

25 sierpień 2013   godz. 15.00  Plener przy Domu Ludowym w Jarząbkowicach

Festyn Dożynkowy w Jarząbkowicach

KGW Jarząbkowice i GOK Pawłowice zorganizowały coroczny Festyn Dożynkowy, który odbył się przy Domu Ludowym w Jarząbkowicach.
W programie występ kabaretu „Wesoła Czelodka” z Osin, biesiada
z Bogusławem Musiolikiem, występ zespołu ludowego Jarząbkowianki oraz zabawa taneczna z zespołem KREDYT.


25 sierpień 2013 godz. 17:00  Park ks. prof. S. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - Zespoły wokalne GOK Pawłowice

Tym razem na scenie pawłowickiego parku królowałą muzyka wokalna w wykonaniu zespołów VIOLA z Golasowic, RETRO z Pniówka i MARGO z Pawłowic. Zespoły zaprezentowały słuchaczom znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej.

Fotorelacja...

11, 25 lipca oraz 8, 22 sierpnia 2013 godz. 21.00 Plener za DKO


18 sierpień 2013 godz. 17:00  Park ks. prof. S. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - Orkiestra z Krasnojarska na Syberii

W to niedzielne popołudnie wystąpiła Młodzieżowea Orkiestra Rosyjskich Instrumentów Ludowych „SŁONECZNE MARZENIA” z Krasnojarska. Było to artystyczne widowisko zespołu instrumentalistów, w wykonaniu których usłyszeliśmy zróżnicowany repertuar zawierający utwory od tradycyjnych rosyjskich melodii ludowych po wielkie światowe przeboje muzyki rozrywkowej.


15 sierpień 2013  godz. 15.00  Plener przy OSP Warszowice

Festyn Strażacki w Warszowicach

OSP Warszowice i GOK Pawłowice zorganizowały Festyn Strażacki, który odbył się w plenerze przy budynku OSP Warszowice. W programie imprezy były liczne atrakcje dla dzieci, występ ślązaka roku 2010 Janusza Macoszka z kapelą góralską, zabawa taneczna z zespołem SYSTEM. Gwiazdą wieczoru był kabaret MOHEROWE BERETY.


11 sierpień 2013 godz. 17:00  Park ks. prof. S. Pisarka w Pawłowicach

                        Koncert niedzielny - Les Femmes i soliści Gliwickiego Teatru Muzycznego

Tym razem zaprosiliśmy wszystkich na fascynującą muzyczną podróż do niezwykłego świata operetki i musicalu. Usłyszeliśmy niezapomniane arie, duety, wiedeńskie walce, ogniste czardasze i przeboje najsłynniejszych musicali w wykonaniu kwartetu smyczkowego Les Femmes i solistów Gliwickiego Teatru Muzycznego: Wioletty Białk i Michała Musioła.
Fotogaleria...

5-9 sierpień 2013 godz. 9:00-13:00  Park przy Willi Reitzensteinów

VIII Plener Malarski

Młodzież i osoby dorosłe z artystycznym zacięciem uczestniczyły w VIII plenerze malarskim, który w tym roku odbył się 5-9 sierpnia w parku przy Willi Reitzensteinów w Pawłowicach. Tegorocznym tematem prac była "nieskończoność". Uczestniczki czerpały inspiracje z natury w skali makro. Efekty ich pracy można oglądać w galerii na I piętrze.
Fotoreportaż...

4 sierpień 2013 godz. 17:00  Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

                                                 Koncert niedzielny - FOLKLORIADA

Pod takim roboczym tytułem krył się program niedzielnego koncertu w parku. Było to muzyczne spotkanie na scenie czterech zespołów regionalnych naszej gminy: JARZĄBKOWIANKI z Jarząbkowic, NIEZAPOMINAJKI z Pielgrzymowic, TALIZMAN z Pawłowic, HARMONIA z Krzyżowic. Podczas koncertu usłyszeliśmy autentyczne utowry naszego regionu poprzeplatane najbardziej znanymi szlagrami biesiadnymi. Zespołom towarzyszyła orkiestra dęta.
Fotogaleria...

Wakacyjne Warsztaty Artystyczne

Wakacyjne Warsztaty Artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury dobiegły końca. Dzieci miały okazję zwiedzić: zamek w Będzinie i Warownię Pszczyńskich Rycerzy. W programie znalazły się także: wyjazd do "Wesołych Koników" oraz wspólne gryi zabawy.
Fotogaleria...

28 lipca 2013 godz. 17:00  Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - KAPELA BAWARSKA

   
W pawłowickim parku odbył się kolejny z teogrocznych koncertów niedzielnych. Zespołem, który zaprezentował się naszej publiczności była "KAPELA BAWARSKA" pod kierownictwem Danuty Szczypki.

21 lipca 2013 godz. 17:00 Plener przy OSP Pielgrzymowice

Tegoroczny Festyn Strażacki odbył się przy OSP Pielgrzymowice. Festyn rozpoczął się o godz 15:00.
W programie były atrakcje dla dzieci - dmuchańce, występ zespołu "Trojoki" oraz zabawa taneczna z zespołem Sekret Duo.

21 lipca 2013 godz. 16:30 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – THE BEATLMEN oraz program dla dzieci DUO FIX

W pawłowickim parku  odbył się kolejny z tegorocznych koncertów niedzielnych. Zespołem, który zaprezentował się naszej publiczności był zespół The Beatlmen - znany między innymi z programów telewizyjnych i wykonujący w pełni na żywo utwory grupy The Beatles oraz polskiego Big-bitu (Czerwone Gitary, Skaldowie, Niebiesko-Czarni). Dodatkową atrakcją był program dla dzieci prowadzony przez duet DUO FIX.

14 lipca 2013 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – Orkiestra Dęta KWK Pniówek

W to niedzielne popołudnie w pawłowickim parku koncertowała orkiestra dęta KWK "Pniówek" wykonując zarówno utwory muzyki biesiadnej, jak i znane standardy muzyki rozrywkowej. 

7 lipca 2013 godz. 17:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - "Ze smyczkiem i humorem"


Tego niedzielnego popołudnia odbył się pierwszy z cyklu niedzielnych koncertów
w pawłowickim parku. Na początek przygotowaliśmy występ znakomitych instrumentalistów - Izabeli (fortepian) i Zbigniewa (skrzypce) Słomianów, którzy w mistrzowskim wykonaniu zaprezentowali najbardziej znane utwory muzyczne od epoki baroku do romantyzmu. 

6 -7 lipca 2013 Brenna

Zespoły folklorystyczne naszej gminy brały udział w 46. Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych – Brenna 2013. Wśród licznie biorących udział zespołów śląskich nasz Talizman zdobył II miejsce w kategorii grup śpiewaczych a capella. „Niezapominajki” oraz „Jarząbkowianki” zajęły III miejsce ex aequo. Gratulujemy sukcesów naszym zespołom!

28 czerwca -6 lipca 2013

Uczestnicy kursów EDU-S  wzięli udział w 8-dniowym wyjeździe do Kippenheim w Badenii Wirtembergii goszcząc ramach wymiany u niemieckich rodzin. W programie pobytu zaplanowano udział w festynie parafialnym, pobyt w parku rozrywki "Europapark", rejs po Jeziorze Bodeńskim połączonym z wizytą na wyspie Mainau, zwiedzanie Kinzigtal, Gengenbach, wizytę w Europarlamencie i zwiedzanie Strasburga, rejs po Renie oraz wieczorek taneczny. 
Fotorelacja...

Nasza wizyta w mediach...


27 czerwca 2013 godz. 17:00  DKO

Premiera spektaklu "Pokój z zabawkami"

Tego dnia odbyła się premiera nowego przedstawienia w reżyserii instruktorki teatralnej GOK -Ewy Sikory - pt."Pokój z zabawkami". Prosta historia opracowana ruchem i muzyką wprowadziła publiczność w pogodny nastrój. Podziwiano niezwykle piękne stroje oraz sugestywną muzykę. Młodzi aktorzy świetnie poradzili sobie w pantomimicznych scenach rozgrywających się między zabawkami w dziecięcym pokoju. Przedstawienie barwne i wzruszające, wzbudziło zachwyt u publiczności zgromadzonej w sali Domu Kultury. Twórcom i aktorom gratulujemy wspaniałego efektu ich pracy. We wrześniu zapraszamy na kolejne pokazy przedstawienia. W spektaklu wystąpiły dzieci z grupy Teatr Ruchu i Animacji TRIA.
Fotogaleria...

25 czerwca 2013 godz. 18:00 DKO

Zakończenie I roku Ogniska Muzycznego

Uczestnicy Ogniska Muzycznego GOK Pawłowice kończą pierwszy rok nauki gry na instrumentach. To czas, by podsumować trud całorocznej pracy.  W Domu Kultury w Pawłowicach osiedlu o godz. 18:00 nastąpi uroczyste zakończenie zajęć, w trakcie którego młodzi muzycy otrzymają dyplomy ukończenia pierwszego roku zajęć.

25 czerwca 2013 Bielsko-Biała

Tego dnia o godz. 8:45 z DKO odbędzie się wyjazd dzieci nagrodzonych w konkursie na najwytrwalszych widzów przedstawień prezentowanych w ramach cyklu "Wesołe Bajeczki" w sezonie 2012/2013. Dzieci obejrzą przedstawienie pt. "Koziołek Matołek" w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej.

23 czerwca 2013 godz. 15:00 Plener przy ZSP Krzyżowice

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety na rzecz Wsi w Krzyżowicach zaprasza na imprezę plenerową - lekcję historii z udziałem Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin. Można będzie strzelać z łuku, wziąć udział w grach i zabawach plebejskich, zobaczyć wioskę średniowieczną oraz uzbrojenie i ekwipunek rycerski.

22 czerwca 2013 godz. 16:00 DKO

Festyn rodzinny "Powitanie lata"

Wspólnie przywitaliśmy gorące lato. W programie były występy zespołu Margo, grupy musicalowej "eM", pokazy tańca oraz Kabaret NOŁ NEJM. Najmłodsi obejrzeli bajkę - widowisko muzyczne pt. "O czerwonym kapturku, czyli doprawdy po sznurku" w wykonaniu Teatru Moich Marzeń" a starsi uczestniczyli w zabawie tanecznej.
Fotoreportaż...

21 czerwca 2013 godz. 17:00 Willa Reitzenstein

W Willi Reitzensteinów odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie w klubie seniora. Była to okazja do podsumowania 10 miesięcznej pracy seniorów oraz zaprezentowania prac wykonanych w czasie spotkań.

21 czerwca 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci - Ale heca, czyli awantura z workiem.

To dopiero była heca! Dzieci pomogły doręczycielowi przesyłek odnaleźć i uratować lalkę skradzioną ze zgubionej paczki. Dzięki wspólnej akcji doręczyciel mógł dostarczyć przesyłkę z zabawkami dzieciom, które na nią czekały. Po przedstawieniu ogłoszenie wyniki teatrzykowego konkursu.

17 czerwca 2013 godz. 16:00

SUWAK - zakończenie zajęć artystycznych dzieci i młodzieży
Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez GOK w Pawłowicach wzięłi udział w  uroczystym zakończeniu zajęć. Najlepszym uczestnikom wręczono doroczne nagrody - "Suwaki", a wszystkim pozostałym pamiątkowe dyplomy.
Galeria...

16 czerwca 2013 godz. 14:00 ZSP Golasowice

Jak co roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach zorganizował dla mieszkańców festyn rodzinny. Odbyły się występy dzieci i zaproszonych artystów, konkursy sportowe, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Prawdziwą atrakcją był występ światowej sławy magika Don Carlos. Gościem specjalnym była grupa musicalowa "eM" z GOK.

16 czerwca 2013 godz. 14:00 Ogrody przy parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach

Festyn Parafialny - VI Rodzinna Niedziela u św. Jana Chrzciciela

To była wyjątkowo wesoła niedziela w Pawłowicach. A wszystko to za sprawą mnóstwa atrakcji dla dzieci, konkursów, animacji, dmuchańców i smacznych poczęstunków, które towarzyszyły organizowanemu po raz kolejny Festynowi Parafialnemu. Jak zwykle nie zabrakło oprawy muzycznej na najwyższym poziomie. Gwiazdą wieczoru był zespół Mate.O, a na koniec wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie z Kapelą Bawarską.

13 czerwca 2013 godz. 17:30 Aula "Przylądek Talentów" SP1

Zakończenie zajęć EDU-S
Po raz szósty zostały wręczenie dyplomy dla wszystkich uczestników "Edu-s" kończących kolejny rok kursów. Tym razem imprezę uświetnił spektakl "Romeo
i Julia na emeryturze".
Fotogaleria...


1 czerwca 2013 godz. 14:00 DKO
Dzień Dziecka

Świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy w plenerze. Wykorzystaliśmy chwilę bezdeszczowej pogody i z kolorowymi flagami, pomponami i parasolami przemaszerowaliśmy do ul. Kruczej. W budynku Domu Kultury odbyła się druga część imprezy. Na scenie zaprezentowało się czternastu finalistów konkursu "Pokaż co potrafisz". Czas oczekiwania na wyniki skrócili publiczności tancerze - podopieczni Edyty Wajer, która razem z Piotrem Karzełkiem i Żabą Żanetą zasiadała w komisji oceniającej występy.
Oto laureaci: I miejsce - Oliwia Małkowska, II miejsce - Weronika Spieler, II miejsce Jakub Sikora, wyróżnienia: Nikola Gołda, Nikola Kowalska, Weronika Mrowiec.
Fotogaleria...


25-26 maja 2013 Centrum Pawłowic

XXII DNI GMINY PAWŁOWICE

Tegoroczne Dni Gminy Pawłowice były zbiorem imprez i wydarzeń, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Finałowy festyn odbył się 25 i 26 maja w Centrum Pawłowic.
Atrakcją sobotniego popołudnia był III Zlot Pojazdów Zabytkowych i Amerykańskich. Ponadto miał miejsce koncert zespołu wokalnego „North Cape”, Carrantuohill oraz występ Kabaretu DNO. W parku przy Willi Reitzensteinów odbyło się międzypokoleniowe spotkanie dziadków, rodziców i wnuków, a jego uczestników bawił zespół Talizman i Dechovka.

Niedzielne występy tradycyjnie rozpoczęły zespoły folklorystyczne – Talizman, Harmonia, Bajtel oraz DZR Pawłowice, a także orkiestra dęta KWK Pniówek. W klimaty rock'n'rolla wprowadziła nas grupa musicalowa eM oraz rewia taneczna. Wielbicieli śląskich klimatów bawił Mirosław Jędrowski, a sporą dawkę humoru zaserwował wszystkim kabareciarz Jacek Ziobro. Gwiazdą tegorocznych Dni Gminy Pawłowice był zespół Shakin' Dudi. Wspaniali muzycy – wirtuozi na czele z legendarnym Irkiem Dudkiem stworzyli na pawłowickim rynku niezapomniane widowisko muzyczne łączące perfekcyjne brzmienie instrumentów, dopracowaną w każdym calu choreografię i pełne zaangażowanie całego zespołu. Równolegle w pawłowickim parku odbyły się występy grup działającychw GOK, uczniów ogniska muzycznego, a także orkiestry dętej KWK Pniówek i grupy Duo Fix. Całość uzupełniły stoiska promocyjne GOK-u, GOS-u oraz szkół z terenu gminy. Imprezę w parku zakończył występ grupy Jack Band.

XXII Dni Gminy Pawłowice zakończyły się spektakularnym pokazem fajerwerków.

Fotogaleria...


23 maja 2013 godz. 16:00 Plener przy DKO

Galeriada Sztuki Różnej

W  Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbyła się doroczna wystawa plac plastycznych połączona ze sprzedażą rysunków tuszem i pastelami, malarstwa akrylowego oraz ceramiki. Dodatkowo podczas imprezy zaprezentowały się panie tworzące artystyczną biżuterię, torebki, maskotki i inne wyroby. Galeriada była wyjątkową okazją do zakupienia niepowtarzalnych przedmiotów dla siebie i kogoś bliskiego.

23 maja 2013 Golasowice godz. 15:00

Zespoły "Bajtel" oraz "Golasowianie" wzięły udział w występach zorganizowanych z okazji Dnia Matki. 

22 maja 2013 Pielgrzymowice

Zespoły "Bajtel" oraz "Golasowianie" wzięły udział w Wiosennym Spotkaniau z Folklorem w Pielgrzymowicach. 

20 maja 2013 godz. 17:00 Kościół pw. J. Chrzciciela w Pawłowicach

Tego dnia została odprawiona msza św. w intencji zmarłych A. Karaś - założycielki zespołu "Talizman" oraz H. Ćmoka - instruktora i dyrektora GOK
i innych zmarłych członków zespołu. Oprawę mszy św zapewnił zespół Talizman, który wystąpił również z koncertem maryjnym na nabożeństwie majowym.

19 maja 2013 Pszczyna

Zespoły "Talizman" i "Niezapominajki" wystąpiły z repertuarem pieśni ziemi pszczyńskiej w XXXVII "Spotkaniach pod Brzymem" w Pszczynie. 

19 maja 2013 Dąbrowa Górnicza

Zespół "Talizman" uczestniczył w V Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej "Zagłębie i Sąsiedzi". Prezentując region pszczyński zespół  w części konkursowej zaśpewał piosenki z Pawłowic i okolic zapisane w śpiewniku ludowym Mariana Cieśli.

18 maja 2013 godz. 9:00 III Turniej Ligi Szachowej 2013

Zapraszamy na kolejny Turniej Ligi Szachowej - Grand Prix - Pawłowice 2013. Aby wziąć udział w imprezie, należy zgłosić się 15 min przed rozpoczęciem rozgrywek. Informacji udziela  Marek Kobiela tel. 787 152 536 email: chessmarko@interia.pl. Zapraszamy wszystkich szachistów z terenu naszej gminy.
Regulamin..
Wyniki po III rundach...

18 maja 2013 Pszczyna

Zespoły "Bajtel" oraz "Golasowianie" wzięły udział w XIII Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym".

18 maja 2013 godz. 16:30 Dom Ludowy Pniówek

Majówka na Pniówku

GOK Pawłowice i Rada Sołecka Pniówek zorganizowały coroczną Majówkę przy Domu Ludowym
w Pniówku. W programie prowadzonym przez Michała Kondziołko:

- Pokazy kulinarne Remigiusza Rączki
- występy orkiestry dętej KWK Pniówek, występy zespołu Retro,
- biesiada z zespołem KWAŚNICA BAVARIAN SHOW.


17 maja 2013 godz. 10:00 Sala Ogólna DKO

Konkurs "Malujemy z natury"
Gminny Ośrodek Kultury  zorganizował V Regionalny Konkurs Plastyczny "malujemy z natury". Wszyscy, którzy lubią malować i rysować  mogli spotkać się 17 maja od godz. 10:00 na Sali Ogólnej w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Wyniki...

17 maja 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci "Tulisiowe zabawy, ale tez ważne sprawy"
Tuliś to sympatyczny miś, który jest bardzo ciekawy świata. Wraz ze swoim przyjacielem Mateuszem, uczy się jak w ty świecie być bezpiecznym, zdrowym i wesołym. Pan Doktor powie mu jak walczyć z chorobą, a Pan Policjant jak poruszać się po drodze. Kogo spotka jeszcze Tuliś.  

16-19 maja 2013 Barczewo

Nasz chór "Animato" reprezentował gminę Pawłowice podczas XII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Repertuar konkursowy naszego chóru obejmował utwory muzyki dawnej (Psalite Deo, Exultate justi) i współczesnej (Psalm 150 J. Świdra, Hymn Wielkanocny F. Nowowiejskiego). Wraz z wszystkimi uczestnikami Festiwalu chór wykonał utwory: Rota i Hymn Warmii F. Nowowiejskiego.

16-17 maja 2013 Czerwionka - Leszczyny

Grupa teatralna "Mała Fanaberia" wyjechała na festiwal do Czerwionki - Leszczyn, gdzie zaprezentowała
spektakl "Elfy z ogrodu marzeń". Podczas festiwalu gościnnie wystąpiła grupa "Teatralny Bzik" z przedstawieniem "Burza w Teatrze GOGO".


17 maja 2013 godz. 10:00 Sala Ogólna DKO

Konkurs "Malujemy z natury"
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w V Regionalnym Konkursie Plastycznym "malujemy z natury". Wszystkich, którzy lubią malować i rysować  oczekujemy 17 maja od godz. 10:00 na Sali Ogólnej w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Regulamin i karta zgłoszenia...

10 maja 2013  godz. 18:30 GLIWICKI TEATR MUZYCZNY


Gminny Ośrodek Kultury organizuje wyjazd autokarowy do Gliwickiego Teatru Muzycznego na  "Wiedeńską Krew" - operetkę w 3 aktach Johanna Straussa.
Bilety w cenie 31 zł od osoby do nabycia w biurze GOK.
Więcej...

Biletów brak!

17 kwietnia - 15 maja godz. 17:00 DKO

Warsztaty dla gimnazjalistów "Coś z niczego"
Zapraszamy młodzież gimnazjalną do wspólnej pracy. Podczas warsztatów powstaną ozdobne drewniane kamieniczki. Uczestnicy dowiedzą się więcej o cieciu, szlifowaniu
i malowaniu drewna. Zapisy w dniu rozpoczęcia warsztatów - 17.04.

5 maja 2013 godz. 16:00 Park im. ks. St. Pisarka w Pawłowicach




3 maja 2013 Zebrzydowice

Zespół "Talizman" nagrodzony
Zespół ,,Talizman'' biorąc udział w jubileuszowym XX Międzynarodowym Przeglądzie Folklorystycznym ,,Złoty Kłos'' w Zebrzydowicach został doceniony przez jury i otrzymał 3. miejsce. W podsumowaniu organizatorzy zwrócili uwagę na nasz zespół jako jeden z nielicznych, którzy w ciągu 20-lecia istnienia przeglądu uczestniczył 10 razy z czego otrzymał 3 razy pierwsze miejsce, 2 razy drugie miejsce i 2 razy trzecie miejsce.  Gratulujemy!!!

26-27 kwietnia 2013 Wisła

Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" wyjechał do Wisły Malinki na dwudniowe warsztaty artystyczne. Młodzi śpiewacy szlifowali nowy program, który zaprezentują na tegorocznych Dniach Pawłowic oraz na konkursie w Wodzisławiu Śląskim. Ponadto dzieci odwiedziły Fun Park na Równicy oraz inne atrakcje Wisły.

26-27 kwietnia 2013 Istebna

Członkowie grupy wokalnej "Fantazja" wraz z zespołem akompaniującym wzięli udział w 2-dniowym wyjeździe warsztatowym do Istebnej. Młodzież miała okazję pracować intensywnie nad repertuarem, który zostanie zaprezentowany podczas zbliżających się uroczystości i imprez.

26 kwietnia 2013 godz. 16:30 Sala Ogólna DKO


20 kwietnia 2013 godz. 9:00 II Turniej Ligi Szachowej 2013

Zapraszamy na kolejny Turniej Ligi Szachowej - Grand Prix - Pawłowice 2013. Aby wziąć udział w imprezie, należy zgłosić się 15 min przed rozpoczęciem rozgrywek. Informacji udziela  Marek Kobiela tel. 787 152 536 email: chessmarko@interia.pl. Zapraszamy wszystkich szachistów z terenu naszej gminy.
Regulamin...
Wyniki I rundy:  Juniorzy...    Seniorzy...

19 kwietnia 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Dzieci obejrzały wiosenną opowieść Jana Brzechwy o niezwykłej Pchle, która choć mała, potrafi nieźle narozrabiać. Przedstawienie z muzyką na żywo jest adresowane do młodych dzieci. 

17 kwietnia 2013 godz. 17:00 Willa Reitzenstein

Mottem kwietniowego spotkania klubu seniora była fraszka J. Kochanowskiego "Na zdrowie" W trakcie spotkania uczestnicy chodzili z kijkami, jeździli na stacjonarnym rowerze, trenowali pamięć i przygotowywali zdrową przekąskę. 

16 kwietnia 2013 Suszec

Zespoły "Retro" oraz "Bajtel" i "Golasowiane" wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Ludowej "Śląskie Śpiewanie" organizowanego przez zespół "Śląsk".  

13 kwietnia 2013 Żywiec - Szczyrk

Uczestnicy warsztatów EDU-S wzięli udział w wycieczce edukacyjno - integracyjnej do Żywca i Szczyrku. W programie m. in. zwiedzanie Muzeum Browaru Żywieckiego oraz spacer szlakiem Szczyrk Biła - Orle Gniazdo.

12 - 14 kwietnia 2013 Wisła

Zespół "Bajtel" wyjechał  do Wisły, na trzydniowe warsztaty taneczne. Dzieci wraz z instruktorami przygotowywały nowy program, który zaprezentują podczas tegorocznych imprez, przeglądów i konkursów. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy integracyjne oraz spacer po Wiśle.

11 - 12 kwietnia 2013 godz. 9:00 Aula "Przylądek Talentów" w Gimnazjum nr 1 

XVI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

 
Dzieci przedszkolne oraz ze szkół podstawowych po raz XVI wzięły udział w organizowanym przez nasz Ośrodek Przeglądzie Piosenki Dziecięcej. Jak co roku występy dzieci oceniało profesjonalne jury, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wręczenie nagród i występy laureatów będą w trakcie festynu majowego
5 maja br. w pawłowickim parku.
Fotogaleria...
Wyniki...

9 kwietnia 2013 Sala Ogólna DKO

XIX Turniej Mistrzów Szkół Podstawowych
Szachiści ze szkół podstawowych naszej gminy spotkają się podczas turnieju, który wyłoni najlepszą szkołę oraz najlepszych graczy wśród uczniów.
Wyniki...

8 kwietnia 2013 godz. 15:30 Sala Ogólna DKO

Od 8 kwietnia rozpoczął się kolejny cykl spotkań dla dzieci "Mali Badacze". Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 6-7 lat, które chcą poznać sposób pracy naukowców. Uczestnicy sami wybiorą temat swoich badań. Zapisy w biurze DKO i Bibliotece na Osiedlu w godz. 9:00 -17:00. Liczba miejsc ograniczona.

7 kwietnia 2013r o godz. 9.30 kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach Osiedlu

Zespół wokalny MARGO uświetnił oprawę mszy św. w święto Miłosierdzia Bożego
w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach Osiedlu.


27 marca 2013 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, aby utrwalić tę datę
w świadomości mieszkańców naszej gminy miłośników Melpomeny zaprosiliśmy na prezentację spektaklu pt. Burza w teatrze GOGO". 

26 marca 2013 15:00 Świetlica DKO

Uczestnicy zajęć "Playing English" oraz ich rodzice wzięli udział w spotkaniu przy popołudniowej herbatce - "English Tea". Dzieci i rodzice wspólnie bawiły się przy angielskich piosenkach.
Foto...

26 marca 2013 godz. 9:00  Aula „Przylądek Talentów” przy SP1 i GP 1 w Pawłowicach 


XV Konkurs Wiedzy o Gminie Pawłowice

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz ponadgimnazjalnych wzięli udział w XV Konkursie Wiedzy o Gminie Pawłowice, który odbył się w Auli „Przylądek Talentów” przy SP1 i Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach (ul. Szkolna 1). W związku z ogłoszeniem przez Radę Gminy Pawłowice roku 2013 „Rokiem Edukacji w Gminie Pawłowice” tegoroczna edycja konkursu koncentrowała się wokół tematów związanych z oświatą w naszej gminie.

Wyniki:

Szkoły Podstawowe

I miejsce - Barbara Przybyła - SP Warszowice
II miejsce - Paulina Świąder - SP Warszowice
III miejsce - Przemysław Wadas - SP  nr 2 Pawłowice

Gimnazja

I miejsce i największa ilość punktów - Weronika Koizar - 
Gimnazjum nr 1 im. Tomasza Wuwera
II miejsce - Patryk Machoczek - Gimnazjum nr 1 im. Tomasza Wuwera
III miejsce -  Kamil Janosz-
Gimnazjum nr 1 im. Tomasza Wuwera
III miejsce - Aleksandra Podruczna -
Gimnazjum nr 1 im. Tomasza Wuwera

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Martyna Koizar - I LO im. K. Miarki w Żorach
II miejsce- Katarzyna Wala - ZS nr 1 w Jastrzębiu Zdroju
III miejsce - Damian Sosna - 
I LO im. K. Miarki w Żorach

Największą średnią ilość punktów zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 1
im. Tomasza Wuwera w Pawłowicach

Średnia ilość punktów zdobyta przez uczniów poszczególnych szkół


Fotogaleria...

24 marca 2013 godz. 16:30

Konkurs "Wielkanocne Jajo 2013"

Już 13 raz rozdano nagriody w konkursie na zdobione jajko świąteczne. W tym roku finał konkursu "Wielkanocne Jajo" odył się podczas otwarcia Jarmarku Wielkanocngo. 24 marca.
Wyniki...

24 marca 2013 godz. 15:00 kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Brzeźcach

Chór Animato uświetnił oprawę mszy św. w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Brzeźcach. Po mszy wystąpił z koncertem muzyki pasyjnej. W programie utwory muzyki dawnej i współczesnej związane z obchodami Wielkiego Tygodnia.

24 marca 2013 godz. 15:00 Rynek w Pawłowicach

Jarmark w Pawłowicach

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy mieszkańcy mogli zrobić zakupy na jarmarku
w Pawłowicach. Otwarcie jarmarku było wydarzeniem artystycznym z udziałem grup i zespołów śpiewaczych naszej gminy. Wystąpiły cheerleaderki z GOS Pawłowice, podopieczne Domu Pomocy Społecznej z Pielgrzymowic, uczniowie ogniska muzycznego GOK oraz orkiestra dęta KWK "Pniówek". Ponadto pokazy zumby, zabawy dla dzieci i inne atrakcje.

Więcej...

13-27 marca 2013 godz 18:00 DKO

"Babskie Sprawy - Cuda ze szkła"

Kolejny cykl kobiecych spotkań będzie poświęcony wykonaniu ozdobnych naczyń i biżuterii ze szkła. Panie poznają specjalną technikę obróbki szkła - fusing. Szczegółowych informacji udziela Małgorzata Ferfecka tel. 660829896. Koszt udziału to 25 zł. W programie: 13.03 - technika cięcia szkła; 15.03 - prezentacja prac studentów UŚ oraz projektowanie własnej pracy; 20.03 -tworzenie biżuterii, patery, misy;
22.03 - improwizacje ruchowe przy muzyce, 27.03 - spotkanie z niespodzianką
Fotoreportaż...

Z powodu awarii pieca ceramicznego zajęcia z cylku Babskie Sprawy,
które miały odbyć się 22 i 27 marca zostały przeniesione na 10 i 12 kwietnia

22 marca 2013 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

Dzień Teatru

22 marca - wiosnę w kulturze przywitaliśmy cykliczną imprezą organizowaną dla młodzieży ze szkół specjalnych, domów pomocy społecznej oraz warsztatów terapii zajęciowej. Tegoroczny Dzień Teatru rozpoczął się prezentacją spektaklu pt. "Burza w teatrze GOGO" w wykonaniu grupy "Teatralny Bzik" a zakończył warsztatami plastycznymi oraz muzyczno - rytmicznymi.

22-24 marca 2013 Górki Wielkie

Grupa wolontariuszy "Spinacz" działająca przy GOK po raz drugi wzięła udział w integracyjnym wyjeździe do schroniska KOSS w Górkach Wielkich. W programie warsztaty rozwijające wyobraźnię, samodzielność i współpracę w grupie. Dodatkową atrakcją był spacer szlakiem turystycznym do Brennej.

21 marca 2013 Sala Ogólna DKO

XIX Turniej Mistrzów Szkół Podstawowych
Szachiści ze szkół podstawowych naszej gminy spotkają się podczas turnieju, który wyłoni najlepszą szkołę oraz najlepszych graczy wśród uczniów.
Regulamin...

Z przyczyn niezależnych od organizatora Turniej zostanie rozegrany
9 kwietnia br.

20 marca 2013 godz. 17:00 Willa Reitzensteinów

Spotkanie w „Klubie seniora”

Kolejne spotkanie w „Klubie seniora” poświęcone było herbatom z różnych stron świata. Seniorzy poznali smak herbaty japońskiej, chińskiej, tureckiej i rosyjskiej, a o sposobach ich parzenia opowiedzieli podróżnicy. Wiosennym akcentem spotkania było wspólne sadzenie nasion i cebulek kwiatów, które po wzejściu ozdobią zabytkowy park przy willi.
Fotorelacja...


17.03.2013 godz. 17:00 Gliwicki Teatr Muzyczny

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd autokarowy do Gliwickiego Teatru Muzycznego na Operetkę "Orfeusz w Piekle" Bilety w cenie 31 zł./od osoby


16 marca 2013 godz. 9:00 I Turniej Ligi Szachowej

Rozpoczynamy zmagania szachistów w ramach dorocznego cyklu Ligi Szachowej - Grand Prix - Pawłowice 2013. Aby wziąć udział w imprezie, należy zgłosić się 15 min przed rozpoczęciem rozgrywek. Informacji udziela  Marek Kobiela tel. 787 152 536 email: chessmarko@interia.pl. Zapraszamy wszystkich szachistów z terenu naszej gminy.
Regulamin...
Wyniki I rundy:  Juniorzy...    Seniorzy...

15 marca 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci  "Bajka o rybaku i złotej rybce"

Zapraszamy na klasyczną bajkę wg Aleksandra Puszkina. Złota Rybka, za wypuszczenie na wolność, proponuje Rybakowi spełnienie trzech życzeń. Czy to zadowoli jego żonę?  Czy chciwość zostanie ukarana? Zobaczcie. Bajeczka jest przeznaczona dla młodszych dzieci. Bilety dla dorosłych - 7zł, do nabycia przed spektaklem. Dzieci - wstęp wolny.

9 marca 2013 godz. 17:00 Sala OSP w Golasowicach

KGW Golasowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie był występ artystyczny Janusza Benesza, zespołu VIOLA, poczęstunek i dobra zabawa z zespołem PRIMA.

9 marca 2013  Sala OSP w Warszowicach

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Warszowic oraz GOK Pawłowice zorganizowały spotkanie dla pań z okazji ich święta. 

9 marca 2013 godz. 9:00 Sala Ogólna DKO

XIX Gminny Indywidualny Turniej Szachowy Dzieci

Młodzi miłośnicy szachów z pawłowickich szkół spotkali się aby wyłonić najlepszego gracza do lat 13.
Regulamin...
Wyniki...
Foto...

8 marca 2013 godz. 18:00 Galeria DKO

Wystawa "Rysunek - szkło, papier, metal..."
Zapraszamy do obejrzenia prac młodych artystek - studentek Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W wystawie wezmą udział: Agata Hladzikova, Karolina Nowak, Aneta Szarzec, Zofia Zawadzka oraz mieszkanka naszej gminy Aneta Płaczek. Prezentacja obejmie prace wykonane w różnych technikach w pracowni dr Katarzyny Pyki. Wstęp wolny.
Foto...

8.03.2013 godz. 19:30 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd autokarowy na Koncert symfoniczny - Takemitsu, Gliere, Rimski-Korsakow
Więcej...

7 marca 2013 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Tegoroczny Dzień Kobiet odbył się w konwencji "Sabatu czarownic".  GOK zapewnił poczęstunek oraz oprawę muzyczną, a
panie do wspólnej zabawy zachęcała Teresa Szulc. 

7 marca 2013 godz. 16:30 Dom Ludowy Pniówek

KGW Pniówek oraz GOK Pawłowice zorganizowały coroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie był występ zespołu "Druga Młodość" z Szerokiej, ciepły poczęstunek oraz inne atrakcje.

3 marca 2013 godz. 16:00 Dom Ludowy w Krzyżowicach

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety na Rzecz Rozwoju Wsi w Krzyżowicach oraz GOK Pawłowice zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie występy artystyczne, poczęstunek i dobra zabawa.

3 marca 2013 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Spektakl "BURZA W TEATRZE GOGO"
Tego dnia odbył się kolejny pokaz spektaklu zrealizowanego przez młodzież z grupy "Teatralny Bzik" w reżyserii Ewy Sikory pt. "Burza w teatrze "GOGO". To teatralna, nieco bajkowa opowieść autorstwa Andrzeja Maleszki o rodzinnych relacjach, w które łatwo wkrada się obojętność i brak zrozumienia, oraz o potrzebie odnalezienia wzajemnej bliskości. 
Fotogaleria...

24.02.2013 godz. 17:00 Gliwicki Teatr Muzyczny

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd autokarowy do Gliwickiego Teatru Muzycznego na  operetkę "Ptasznik z Tyrolu". 
Więcej...


11-15 lutego 2013
Ferie z Domem Kultury

Gminny Ośrodek Kultury jak co roku zorganizował dla dzieci szkolnych w wieku 6-12 lat z Gminy Pawłowice wspólne zabawy podczas ferii zimowych. I turnus - 11-15 luty - prowadził GOK ul. Zjednoczenia 67, II turnus - 18-22 luty - prowadził DKO ul. LWP 11.
Fotogaleria...

20 luty 2013 godz. 17:00 Willa Reitzenstein

Spotkanie w Klubie Seniora
Tego dnia odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Seniora. Tym razem tematem spotkania była "Krioterapia dla Seniora". Warsztaty poprowadził specjalista w tej dziedzinie dr Zbigniew Kałuba. Druga część spotkania upłynęła w klimacie "Teatralnych wizji Ewy Sikory". 

17 lutego, godz. 17:00 Gliwicki Teatr Muzyczny

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd autokarowy do Gliwickiego Teatru Muzycznego na  widowisko taneczne „The Beatles&Queen”.
Bilety w cenie 31 zł od osoby.



15 lutego 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci „Przygody kropli wody”
Tym razem dzieci zobaczyły przedstawienie Teatru Własnego z Warszawy pt. „Przygody kropli wody”. Przedstawienie jest zabawną, pisaną wierszem historią o fenomenie wody, o tym jak zmienia stany skupienia i podróżuje z głębi ziemi przez rzeki i morza, by znów powrócić na ziemię. Spektakl miał charakter lekcji w laboratorium, którą prowadził szalony naukowiec. 

11 i 13 lutego 2013 godz. 10:00 Sala 003 DKO

Podczas ferii zimowych młodych miłośnicy gry w szachy rozegrali  turniej w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Turniej został rozegrany w dwóch grupach wiekowych od 11 lat i 12 do 16 lat.

11 lutego 2013 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się bal przebierańców dla dzieci. Były tańce, wspólne zabawy i konkursy z nagrodami oraz poczęstunek.
Fotoreportaż... 

9 lutego 2013 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

Spektakl "BURZA W TEATRZE GOGO"
"Burza w teatrze "GOGO" autorstwa Andrzeja Maleszki to teatralna, nieco bajkowa opowieść o rodzinnych relacjach, w które łatwo wkrada się obojętność i brak zrozumienia, oraz o potrzebie odnalezienia wzajemnej bliskości. Spektakl zrealizowany przez młodzież z grupy "Teatralny Bzik" w reżyserii Ewy Sikory, opracowany muzycznie przez Monikę Janecką był naszą propozycją na sobotni wieczór.
Fotogaleria...

2 lutego 2013 godz. 18:00 OSP Warszowice

Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Warszowicach zaprasza kobiety gminy Pawłowice na Babski Comber, który odbędzie się 2 lutego w sali OSP w Warszowicach. Organizatorzy zapewniają ciekawy program artystyczny z udziałem zespołu FAX oraz wodzireja Janusza Benesza. Informacje i zapisy: 512 291 083.

27 stycznia 2013 godz. 15:30 Kościół p.w. Jana Chrzciciela w Pawłowicach

Zespoły Retro oraz Talizman wystąpiły z repertuarem kolędowym  w czasie ostatnich nieszporów kolędowych w roku 2013.

26 stycznia 2013 godz. 17:00 Hala Sportowa GOS


25 stycznia 2013 godz. 16:00 Sala Widowiskowa GOK

Dziecięce zespoły ludowe  działające na terenie gminy Pawłowice spotkały się, aby wspólnie kolędować oraz zaprezentować swoje umiejętności taneczne i wokalne rodzicom, dziadkom i znajomym. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaśpiewały i zatańczyły zespoły Bajtel, Golasowianie oraz Pawłowice. 

24 stycznia 2013 godz. 15:00 Sala Widowiskowa GOK

GOK Pawłowice oraz KGW Pawłowice zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się 24 stycznia br. o godz. 15.00 w Sali Widowiskowej GOK Pawłowice. W programie poczęstunek i występ artystyczny.

23 stycznia 2013 godz. 15:00 OSP Pielgrzymowice

Związek Emerytów i Rencistów w Pielgrzymowicach zorganizował imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w sali OSP Pielgrzymowice. W programie zabawa taneczna z zespołem "Apollos" oraz ciepły poczęstunek.

22-23 stycznia 2013 Sala Widowiskowa GOK

XIII Gminny Przegląd Jasełkowo-Szopkowy

Przedszkolne i szkolne grupy teatralne wzięły udział w XIII Gminnym Przeglądzie Jasełkowo - Szopkowym. 
Wyniki...
Fotogaleria...

20 stycznia 2013 godz. 14:00 OSP Golasowice

Zespół "Golasowianie" uświetni swoim występem coroczne spotkanie  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Golasowicach pt. "Noworoczna choinka".

18 stycznia 2013 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci "Babroszki lecą w kosmos"

Babroszki - dziwne stworki - są wesołe i żądne przygód. Pewnego dnia wpadają na pomysł podboju kosmosu. Wspólnie z dziećmi zbudują rakietę i spełnią zwoje marzenie. Podczas podróży spotka je wiele niespodzianek, ale w końcu szczęśliwie wrócą na Ziemię. Bajeczka jest adresowana dla młodszych dzieci. Dorośli bilet - 7 zł, dzieci wstęp gratis.

16 stycznia 2013 godz. 17:00 Willa Reitzensteinów

Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie Klubu Seniora pt. "Taniec bez granic", które prowadzić będzie Anita Lisowska. Wstęp wolny! Informacje  - p. Gabriela Gwiszcz tel. 887577535

13 stycznia 2013 godz.16:00 Kościół p.w. św. Katarzyny Jastrzębie-Zdrój

Zespół "Retro" wziął udział w koncercie w kościele pw. św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju. Zapraszamy.

13 stycznia 2013 godz. 15:00 Kościół pw. św. J. Chrzciciela Pawłowice


6 stycznia 2013 godz.16:00 Kościół p.w. Apostołów Piotra i Pawła Jastrzębie-Bzie

Zespół Retro wziął udział w koncercie kolęd w
kościele p.w. Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu-Bziu.

6 stycznia 2013 godz.15:00 Kościół p.w. św. Katarzyny Pielgrzymowice

W kościele p.w. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach odbył się  koncert świąteczny, w którym  udział wzięl: zespół Niezapominajki,  dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej oraz gimnazjów w Pielgrzymowicach, zespół wokalno-instrumentalny. Gościem specjalnym koncertu był zespół Dźwięk z Karwiny.

6 stycznia 2013 godz. 18:00 Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Pawłowice


5 stycznia 2013 Godów

Grupa musicalowa "eM" po raz pierwszy wzięła udział w VII Festiwalu Kolęd "Adeste Fideles" w Godowie. Członkowie grupy "eM" zaprezentowała dwie kolędy zróżnicowane pod względem charakteru i obsady zdobywając tym samym wyróżnienie. Gratulujemy.

31 grudnia 2012 godz. 22:00 Rynek

Sylwester na Rynku

Jak co roku, na pawłowickim rynku powitaliśmy Nowy Rok. Życzenia noworoczne, licznie przybyłym mieszkańcom gminy i gościom, złożył Wójt Gminy Pawłowice. Imprezę prowadził Andrzej Potępa a do zabawy zachęcał zespół CoverBand. O północy, nad Pawłowicami rozbłysnął widowiskowy pokaz sztucznych ogni.