ARCHIWUM

30 grudnia 2012 godz. 10:30 Kościół Matki Boskiej Piekarskiej w Jastrzębiu Zdroju Boryni

Zespół "Retro" weźmie udział w koncercie kolęd oraz w oprawie mszy św. w Kościół Matki Boskiej Piekarskiej w Jastrzębiu Zdroju Boryni, gdzie zaśpiewa utwory w opracowaniu chóralnym.

21 grudnia 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Tego dnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Wesołe Bajeczki"  pt. "Co mogą smoki?
A czego nie? Zaraz dowiesz się" Teatru Otwartego z Krakowa". Smok Obibok i Robert Ropuch - mieszkańcy leśnej polany to nieposłuszne i niegrzeczne nicponie. Przyjaciele dowiedzą się co to kultura osobista i dobre wychowanie. Bajeczka zawiera elementy teatru kukiełkowego i żywego aktora a mali widzowie uczestniczą w tworzeniu przedstawienia. Wstęp dla dzieci bezpłatny, dorośli bilet 7 zł.

19 grudnia 2012r. godz. 17:00 Willa Reitzensteinów

Tego dnia odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Seniora, podczas którego wszyscy przybyli dzieląc cię opłatkiem złożyli sobie świąteczne życzenia, wymienili się przepisami świątecznych potraw, śpiewali kolędy i degustowali wypieki przez mich samych wykonane.   

16 grudnia 2012 godz. 14:00 Rynek w Pawłowicach

Jarmark w Pawłowicach

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy mogli zrobić zakupy na jarmarku w Pawłowicach. Otwarcie jarmarku było wydarzeniem artystycznym z udziałem grup i zespołów śpiewaczych naszej gminy. Wystąpiły cheerleaderki z GOS Pawłowice, podopieczne Domu Pomocy Społecznej z Pielgrzymowic, zespoły Retro, Margo, Talizman, grupa musicalowa „eM”, grupa wokalna „Fantazja” i orkiestra dęta.

12-13 grudnia 2012 Sala Ogólna DKO

Babskie Sprawy

Nowe techniki i nowe pomysły na wykonanie ozdób świątecznych są wciąż popularne, dlatego podczas spotkań grudniowych panie wykonały bombkę techniką koronkową i kimekomi. 

12 grudnia 2012 godz. 15:30 Aula SP1 / Aula PG1

Zgodnie z coroczną tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach oraz Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Pawłowice" zorganizowały Dzień Górnika. Impreza rozpoczęła się występem gościa specjalnego - orkiestry dętej KWK "Pniówek". Następnie uczniowie przeprowadzili pokaz słowno - muzyczny, a Zespół Regionalny zaśpiewał popularne piosenki górnicze.

8 grudnia 2012  godz. 15.00 Sala Widowiskowa GOK

 I Karczma Górnicza Gminy  Pawłowice

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla wszystkich chętnych I Karczmę Górniczą.
Fotorelacja...

19 grudnia 2012r. godz. 16:30 Sala Ogólna DKO

Tego dnia w Sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się pierwszy koncert uczniów uczęszczających na zajęcia do Ogniska Muzycznego przy GOK Pawłowice. Podczas występu mającego charakter koncertu świątecznego dzieci i młodzież zaprezentujowały umiejętności zdobyte podczas edukacji w Ognisku Muzycznym.
Fotogaleria...

6 grudnia godz. 16:30 Sala Widowiskowa GOK
                  godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Spotkania z Mikołajem
Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w spotkaniu z Mikołajem. W programie tego wieczoru w oczekiwaniu na niezwykłego gościa wystąpił Teatr Ruchu i Animacji "TRiA" prezentując małą formę teatralną pt. "BAŁWANKOWA FANTAZJA", po czym nastąpiło rozdanie prezentów.
Fotorelacja...

5 grudnia 2012 godz. 17:30 Sala Widowiskowa GOK

Dzień Wolontariusza

5 grudnia po raz pierwszy uroczyście obchodziliśmy Dzień Wolontariusza w naszej Gminie. Spotkanie było nie tylko podsumowaniem rocznej pracy młodych wolontariuszy ale również okazją do wyróżnienia najbardziej aktywnych. Spotkanie zaowocowało równiez nowymi pomysłami dotyczącymi współpracy z młodzieżą i osobami potrzebującymi wsparcia.

4 grudnia 2012 Żory

Grupa musicalowa "eM" została laureatem III Ogólnoposkiego Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej "FiM" Żory 2012. Młodzież została wyróżniona spośród 50 uczestników biorących udział w konkursie. Grupa "eM' zaprezentowała się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w  Żorach, w koncercie laureatów wzbudzając ogólny entuzjazm publiczności. Gratulujemy !

24 listopada 2012 godz. 9:00 DKO Sala 202

Miłośnicy szachów wzięli udział w ostatnim z cyklu 6 turniejów pod nazwą "Szachowe Grand Prix - Pawłowice 2012". Rozgrywki odbywały się wg harmonogramu od marca do listopada. 
Sprawozdanie...

24 listopada 2012 godz. 16:00 Golasowice

Cecyliada 2012


Jak co roku wszystkie zespoły śpiewacze gminy Pawłowice z okazji święta św. Cecylii spotkały się aby wspólnie bawić się  i biesiadować. Tegoroczna "Cecyliada", której gospodarzem był zespół VIOLA z Golasowic, była wyjątkową podróżą muzyczną przez poszczególne dekady XX wieku. Każdy zespół zaprezentował repertuar charakterystyczny dla danej epoki - począwszy od lat 30-tych a skończywszy na latach 90-tych. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele p.w. NNMP w Golasowicach o godz. 16:00.
Część artystyczną w Sali OSP Golasowice poprowadził Tomasz Białek - na codzień związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym, a do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich zespół Duo Vocal & Sax.
Fotorelacja...

17 listopada 2012 godz. 15:00 Sala Ogólna DKO

Tegoroczne XI Dyktando im. Heleny Brzozowskiej, które odbyło się w minioną sobotę, wyłoniło gminnych mistrzów ortografii.
Zostali nimi:
Karol Wybituła - Mistrz Ortografii 2012r - w kategorii osób dorosłych,
Katarzyna Lenik - Mały Mistrz Ortografii - w kategorii do 16 lat.
Oto pozostali nagrodzeni:grupa dorosłych:
II miejsce - Joanna Jasińska
III miejsce - Anna Lubska
wyróżnienie - Teresa Kobiela
grupa do 16 lat
II miejsce - Patrycja Puzoń
III - Łukasz Staszkiewicz
wyróżnienie - Adrianna Puzoń
Nagrodę główną dla zwycięzcy- tablet, ufundował Bank Spółdzielczy w Pawłowicach.
Pozostali nagrodzeni otrzymali bony prezentowe.
Tekst dyktanda przygotowała polonistka z Gimnazjum Nr 1 im. Tomasza Wuwera w Pawłowicach - Monika Klyszcz-Kaczmarek


25 listopada 2012 godz.16:00 Jankowice


24 listopada 2012 godz. 18:00 OSP Pielgrzymowice

Stowarzyszenie KGW Pielgrzymowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały Biesiadę Andrzejkową, która odbyła się w Sali OSP w Pielgrzymowicach. W programie: biesiada z zespołem "Wesoły Masorz" oraz zabawa z zespołem "Avista". Ponadto gry, zabawy i konkursy z nagrodami. 

23 listopada 2012 godz. 19:00 Hala Sportowa GOS


21 listopada 2012 godz.17:00 Willa Reitzensteinów

III Spotkanie w Klubie Seniora
Dnia 21 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie klubu seniora. Tematem były między innymi aranżacje stołu świątecznego i rodzinnych uroczystości. GOK zapewnił miłą atmosferę, zabawę z niespodziankami oraz poczęstunek. 

17 listopada 2012 godz. 18:00 Dom Ludowy Jarząbkowice

KGW Jarząbkowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały doroczną Biesiadę Śląską w Domu Ludowym w Jarząbkowicach. W tym roku wszystkich uczestników zabawy
w biesiadne klimaty wprowadził Krzysztof Zaremba, a do tańca zaprosił zespół KREDYT. Ponadto organizatorzy zapewnili ciepłe poczęstunki i dodatkowe atrakcje. 

17 listopada 2012 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

KGW Pawłowice, Rada Sołecka Pawłowic i GOK Pawłowice zorganizowały Biesiadę Rolniczą, która odbyłą się 17 listopada br. o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej GOK. Organizatorzy zapewnili bogaty program artystyczny: występ kabareciarza Stefana Witkowskiego oraz zabawę z zespołem Duo Vocal & Sax. Ponadto dobrze zaopatrzony bufet, konkursy z nagrodami i inne atrakcje.
 

16 listopada 2012 godz. 19:00 DKO

16 listopada w Gminnym Centrum Wolontariatu odbyło się spotkanie grup wolontariuszy działających w naszej gminie: „Wyobraźnia”- z DKO, „Spinacze”- z GOK, „Symbioza” - z OPS. Na spotkanie zostali zaproszeni również zainteresowani uczniowie ze szkół gimnazjalnych by zapoznać się z kodeksem wolontariusza i dotychczasową działalnością GCW. Młodzież, która postanowiła spróbować swoich sił w niesieniu pomocy innym, zdeklarowała swoją chęć wpisując się do poszczególnych grup w zależności od osobistych zainteresowań i predyspozycji. Spotkanie w ponad 50-osobowej grupie młodzieży zakończyło się wspólnymi zabawami integracyjnymi i foto sesją do wspólnego plakatu pamiątkowego.

Na koniec spotkania wszyscy aktywni wolontariusze otrzymali zaproszenie na uroczyste obchody Dnia Wolontariusza – 5 grudnia.


Fotorelacja...

16 listopada 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W DKO odbyło się kolejne przedstawienie dla dzieci  w ramach cyklu "Wesołe Bajeczki"
w wykonaniu Teatru Kwadryga z Bielska-Białej pt. "Szewczyk Dratewka". 
Zobacz repertuar kolejnych przedstawień...

10 listopada 2012 OSP Warszowice

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Warszowic i GOK Pawłowice zorganizowały jesienną biesiadę, która odbyła się 10 listopada w Sali OSP w Warszowicach. Zapewniono: ciekawy program artystyczny, występy kabareciarza Zbigniewa Cieślika oraz zabawę taneczną z zespołem KREDYT. Ponadto ciepły poczęstunek, konkursy z nagrodami i inne atrakcje. 
W załączeniu plakat...

10 listopada 2012


9 listopada 2012 godz. 18:00 DKO

EKOMODNIE - wystawa strojów 

Nadmiar niewykorzystanych rzeczy jest inspiracją  do wykorzystania ich
w sposób twórczy, umożliwiający ponowne wykorzystanie. Artyści często w zaskakujący sposób przetwarzają to, co inni uznali za zbyteczne. Uczestnicy zajęć w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu zmierzyli się z tym tematem, a efekty pracy pokazali na specjalnej wystawie, którą można oglądać w dniach 9-30 listopada br. Zapraszamy!

9 listopada 2012 Gliwice

W podziękowaniu za dotychczasową pracę oraz udane występy grupa musicalowa "eM" oraz zespół "Margo" pojechała na spektakl muzyczny "The Beatles and Queen" wystawiany w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

6 listopada 2012 godz. 14:00 Dom Ludowy Pniówek

Doroczne spotkanie seniorów w Pniówku odbędzie się w Sali Domu Ludowego 6 listopada br. o godz. 14:00. Atrakcją spotkania będzie występ zespołu "STRUMIEŃ" w programie muzyczno - kabaretowym. Organizatorzy: Rada Sołecka w Pniówku i GOK Pawłowice.
Serdecznie zapraszamy!

5 listopada 2012 godz. 14:00 Sala  Widowiskowa GOK

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów koło Pawłowice zaprasza na Jesienne Spotkanie Sprawozdawczo - Wyborcze, które odbędzie się w Sali Widowiskowej GOK w poniedziałek 5.11.2012 o godz. 14:00. W programie spotkania: sprawozdanie z 6 lat działalności obecnego zarządu, poczęstunek i wybory nowych władz Koła.

5 listopada 2012 Myszków

Zespół "Retro" wziął udział w XVII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej
w Myszkowie. Zaprezentował się w kategorii chórów i wykonał w układzie a capella 4 i 3 głosowe pieśni zdobywaląc wyróżnienie. Gratulujemy instruktorce p. Gabrieli Gwiszcz oraz całemu zespołowi.

3 listopada 2012  Suszec

Zespoły "Talizman", "Jarząbkowianki" i "Niezapominajki" wzięły udział w IX Turnieju Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej im. Mariana Cieśli "Jak ze Suszca powędruję", który odbył się w ramach "II Suszeckiej Jesieni Kulturalnej" dnia 3 listopada br.
"Talizman" zdobył II a "Jarząbkowianki III miejsce. Zespołom i ich instruktorkom gratulujemy kolejnych sukcesów!

19-21 października 2012 Gniezno

Kolejny sukces Chóru "Animato"

Chór „Animato” wziął udział w V Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Ars Liturgica” w Gnieźnie. Nasz chór wykonał przed profesjonalnym jury bardzo trudny repertuar konkursowy /m.in. Ave Maria Biebla, In te Domine speravi Urbaniaka/ zdobywając srebrny dyplom.
Gratulujemy!


27 października 2012 Sala OSP Golasowice

KGW Golasowice i GOK Pawłowice zapraszają na Biesiadę Jesienną, która odbędzie się 27 października w Sali OSP w Golasowicach. W programie: zabawa taneczna z zespołem PRIMA, oraz część kabaretowo - biesiadna w wykonaniu Bogusława Musiolika. Dodatkowo organizatorzy zapewniają ciepły poczęstunek, gry i zabawy z nagrodami i miłą atmosferę. Informacje i zapisy - p. Małgrzata Fusik tel. 503301304

27 października 2012  godz. 16.00 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy na spektakl teatralny "Kolega Mela Gibsona" w wyk. Teatru KOREZ
z Katowic. Sztuka, na którą chcemy Państwa zaprosić, jest monodramem w wykonaniu dyrektora teatru Mirosława Neinerta, do której scenariusz napisał znany satyryk Tomasz Jachimek.
Bilety: normalny 20zł, ulgowy 15zł /dzieci, młodzież, uczestnicy zajęć EDUs/
Więcej o spektaklu...

25 października 2012 Jastrzębie - Zdrój

Zespół wokalny MARGO został zaproszony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego z oddziału w Jastrzębiu - Zdroju na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. MARGO zaprezentuje program rozrywkowy.

25-30 października 2012
MELPOMANIA 2012
Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne wzięły udział w XI Pawłowickich Spotkaniach Teatralnych „Melpomania”  2012, które w tym roku odbyły się od 25 do 30 października. Warunkiem uczestnictwa było jedynie przywiezienie do Pawłowic dobrego, stworzonego
z pomysłem i pasją przedstawienia.
Program imprezy…
Fotogaleria...

19-21 października 2012 Gniezno

Chór "Animato" będzie reprezentował gminę Pawłowice podczas V Ogólnopolskiego Konkursu ARS LITURGICA, organizowanego przez Bydgoski oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W swojej kategorii nasz chór będzie rywalizował z dwunastoma chórami z całej Polski m. in. z Warszawy, Gdańska, Szczecina, Wrocławia i Poznania. Życzymy chórzystom udanego występu i miłego pobytu w pierwszej stolicy Polski.

19 października 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Zapraszamy na kolejne przedstawienie dla dzieci  w ramach cyklu "Wesołe Bajeczki" w wykonaniu Teatru Fundacji Kulturalnej pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Tym razem widzowie obejrzą klasyczną bajkę H. Ch. Andersena o poszukiwaniu prawdziwej księżniczki. Gra aktorów w żywym planie oraz piękne lalki są atutem tego przedstawienia. Zapraszamy dzieci od 3 lat. Dzieci wstęp wolny, rodzice płacą 7 zł.

Zobacz repertuar kolejnych przedstawień...

17 października 2012 godz. 14:00 OSP Pielgrzymowice

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów koło Pielgrzymowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały jesienne spotkanie z okazji Dnia Seniora. Spotkanie odbyło się w budynku OSP w Pielgrzymowicach, rozpocznie się o godz. 14:00.
W  programie: zebranie sprawozdawcze, zabawa taneczna z zespołem Apollos, ciepły poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje. 

17 października 2012 godz. 17:00 Willa

Tego dnia odbyło się drugie spotkanie w Klubie Seniora do Willi Reitzensteinów (Ośrodek Zdrowia - I piętro), którego tematem była "Śląska gwara w książce, muzyce i teatrze".

Zobacz fotorelację...


11 października 2012 godz. 16:00

Tego dnia Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu gościł laureatów konkursu "Zielonym do góry", którego organizatorem jest Gmina Pawłowice i Spółdzielnia Mieszkaniowa. Podczas uroczystości wręczenia nagród wystąpi zespół instrumentalny oraz Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.

Gminny Ośrodek Kultury ogłasza nabór na nowy rok (2012/2013) 
 zajęć dla dorosłych "EDU-S"

- języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych

- języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych


- język włoski dla początkujących


- obsługi komputera dla początkujących i zaawansowanych


- zakresu sztuk plastycznych


- zajęcia ruchowe "Zdrówko" 
- w ramach całorocznych zajęć przewidziano aerobik, aqua-aerobik, nordic-walking, Tai-Chi lub Joga.)

Zapisać  można  się  osobiście lub  telefonicznie  
w  biurze  GOK tel .  (32  4722570)

Pobierz regulamin...

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza od 17 września dzieci i młodzież na kolejny rok zajęć zorganizowanych specjalnie dla nich w Domu Kultury przy ul. Zjednoczenia
 i Domu Kultury na Osiedlu. Spośród szerokiej oferty można wybrać:


Dom Kultury ul. Zjednoczenia 67
- Zajęcia plastyczne ART.-EQIPA (od 6 do 11 i od 12 do 26 lat) 
 - Zajęcia teatralne TRIA – teatr ruchu i animacji (od 7 do 10 lat)
 - Zajęcia wokalne dla dzieci "Fantazja" (od 4 do 7 i od 8 do 13 lat)


Dom Kultury ul. LWP 11
- Zajęcia dla dzieci z języka angielskiego PLAYING ENGLISH (od 4 do 6 lat)
- Zajęcia plastyczne JAK PRAWDZIWI ARTYŚCI (6 do 9 od 10 do 14 i od 15 do 26 lat)
- Zajęcia twórcze dla dzieci z rodzicami  NAJMŁODSI ODKRYWAJĄ ŚWIAT(od 3 do 5 lat)
- Zajęcia teatralno – muzyczne MAGICZNY ŚWIAT TEATRU I MUZYKI (od 5 do 6 lat)
- Nauka z tańca nowoczesnego z elem. hip-hop, breakdance
i dancehall
(od 7 lat)

- Nauka tańca towarzyskiego (od 7 lat)
- Zajęcia szachowe HETMAN (od 6 do 16 i od 17 lat) 

Zapisać dziecko można do 12 października u  instruktora poszczególnych zajęć
lub w biurze GOK - tel. 32 4722570 oraz biurze DKO - tel. 324721036.

5 października 2012 Mszana

Zespół Talizman jako laureat "Złotego Dzwonu" został zaproszony do wzięcia udziału
w koncercie w ramach spotkania jubilatów "Złotych Godów" organizowanych przez GOKiR
w Mszanej.

14 września - 5 października 2012 godz. 18:00 - 21:00 DKO

VII Edycja Cyklu "Babskie Sprawy"

Malowanie na jedwabiu było przewodnim tematem kolejnej edycji pt. "Babskie Sprawy". Zaproponowaliśmy paniom poznanie tej niezwykle subtelnej techniki malowania oraz wykonanie oryginalnej apaszki, szalika, obrusu czy zasłonki. Cykl urozmaicony był tańcem w kręgu przy muzyce etnicznej. Koszt 25 zł. Zapisy do 10.09 pod nr tel. 32 4721036 oraz 660829896.

28 września 2012 Będzin

Zespół śpiewaczy "Viola" wziął udział w III Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej w Będzinie, który odbył się w ramach Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej. 

22 września 2012 Bielsko-Biała

Uczestnicy zajęć artystycznych organizowanych przez GOK odwiedzili Pracownię Kreatywności w Bielsku - Białej gdzie zapoznali się z różnymi technikami rękodzielniczymi.

21 -23 września 2012 Szczyrk

Chór "Animato" działający przy GOK Pawłowice wziął udział w obozie artystycznym w Szczyrku, gdzie przez cały weekend intensywnie ćwiczył repertuar przygotowany na występ konkursowy w Gnieźnie. Wyjazd do Szczyrku był również okazją do uświetnienia uroczystości poświęcenia ołtarza wotywnego w szczyrkowskim sanktuarium, którym przewodniczył Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy.

21 września 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbyło się przedstawienie dla dzieci "Opowieść o dwóch siostrach". Bajeczka jest autorską adaptacją opowiadania o "Dwóch Dorotkach". Siostry kolejno wybierają się na służbę do staruszka z chatki pod lasem. Jednak dość szybko okazuje się, że tylko uczciwa praca i dobroć popłaca, a lenistwo i chciwość wręcz przeciwnie. Przedstawienie uczy szacunku dla starszych, wartości pracy oraz poszanowania dla cudzej własności. Dzieci wstęp wolny, dorośli bilet - 7 zł.
 

21 września 2012 godz. 18:00 "Ośrodek Zdrowia"

Tego dnia odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Seniora pt. "Żegnamy lato - witamy jesień". Podczas spotkania zapewniamy poczęstunek i wiele atrakcji. Wstęp wolny. Szczegółowych informacji udziela p. Gabrieli Gwiszcz tel. 887-577-535.
Zobacz fotorelację...

17 września 2012 godz. 19:00 Sala Widowiskowa GOK

W Gminnym Ośrodku Kultury został otwarty VI rok kursów dla dorosłych "EDU-S". Jak co roku przyjmujemy zapisy na poszczególne kursy do grup początkujących i zaawansowanych z języka niemieckiego, angielskiego, włoskiego, na zajęcia komputerowe, plastyczne i sportowe.

15 - 16 września 2012

II Ogólnopolski Przegląd Śpiewaków i Zespołów Ludowych

"Złoty Talizman 2012"
Festyn na zakończenie lata "BIESIADA ŚLĄSKA"

W tych dniach w Pawłowicach odbył się II Ogólnopolski Przegląd Śpiewaków
i Zespołów Ludowych "Złoty Talizman" . W sobotę 15 września odbyły się przesłuchania konkursowe zgłoszonych i zakwalifikowanych do udziału w Przeglądzie zespołów i solistów, po południu wszyscy uczestnicy wzięli udział w biesiadzie z zespołem KGB.

W niedzielę odbył się w centrum Pawłowic festyn na zakończenie lata pod hasłem "Śląska Biesiada" w czasie którego miał miejsce Finał II Ogólnopolskiego Przeglądu Śpiewaków i Zespołów Ludowych "Złoty Talizman", korowód zespołów ludowych z towarzyszeniem orkiestry dętej, wręczenie nagród, występy laureatów, występy dziecięcych zespołów ludowych oraz biesiada z zespołami, HAPPY FOLK, Leszek i Kornelia Filec, KARPOWICZ FAMILY, KAMRATY, a gwiazdą imprezy była Joanna Bartel.
Wyniki...
Fotogaleria...


15 - 16 września 2012
II Ogólnopolski Przegląd Śpiewaków i Zespołów Ludowych
"Złoty Talizman 2012"
Regulamin...
Karta zgłoszenia...
Materiał nutowy /"Na zielonej łące"/...


Sprostowanie:
Wpłatę akredytacji, o której mowa w pkt. III.8 regulaminu należy dokonać do 5 września br.

14 września 2012 godz 16:00 - 18:00

Zapraszamy wszystkich, którzy planują korzystanie w sezonie 2012/2013 z zajęć organizowanych w Domu Kultury dla dzieci i młodzieży na Dzień Otwarty, podczas którego będzie można spotkać się z instruktorami, zapoznać z programem oraz zapisać na wybrane zajęcia.7 września 2012 16:45 Katowice-Szopienice

Grupa młodzieżowa "Spinacz" została zaproszona przez p. Agnieszką Rzepecką - pracownika M O P S w Katowicach do wspólnego spędzenia czasu przy ognisku
z wolontariuszami działającymi pod jej okiem.  Wizyta będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie działalności wolontariackiej.

5 września 2012 godz. 16:00 - 21:00 Pielgrzymowice

GOK Pawłowice oraz zespół "Retro" zapraszają na coroczną biesiadę organizowaną
w gospodarstwie agroturystycznym Penkala w Pielgrzymowicach. Imprezę poprowadzi
A. Wyroba. Szczegółowe informacje u p. Reginy Budzińskiej tel. 509329827.

3 września 2012 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Otwarcie Ogniska Muzycznego
Zapraszamy uczestników Ogniska Muzycznego wraz z rodzicami na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2012/2013, która odbędzie się 3 września 2012 r. o godz. 18:00 na Sali Ogólnej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Podczas inauguracji omówione zostaną sprawy organizacyjne. Obecność obowiązkowa!
Lista osób przyjętych do Ogniska...

2 września 2012 godz. 15:00   Dom Ludowy Jarząbkowice

Festyn dożynkowy w Jarząbkowicach


KGW Jarząbkowice i GOK Pawłowice zapraszają na coroczny Festyn dożynkowy, który odbędzie się 2 września przy Domu Ludowym w Jarząbkowicach. Początek o godz. 15.00. W programie występ Kapeli B.A.R., zespół Jarząbkowianki, losowanie nagród i zabawa z zespołem PRIMA.

26 sierpnia 2012  godz. 13:00 Pielgrzymowice


19 sierpnia 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – CONCERTO LUCIANO oraz IREK GŁYK P.I.K. TRIO

Na zakończenie tegorocznego cyklu koncertów niedzielnych wysłuchaliśmy koncertu rodzinnego zespołu CONCERTO LUCIANO, który wykonał utwory muzyki klasycznej, filmowej i melodie ludowe opracowane w nowoczesnych aranżacjach, z odpowiednią dawką żartu i humoru. Druga części koncertu to  wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu ojca, syna i córki w bajkowym świecie dźwięków wibrafonu, perkusji i basu. IREK GŁYK  P.I.K  TRIO to nowy projekt  Irka Głyka, który charakteryzuje się pragnieniem wspólnego muzykowania.

15 sierpnia 2012 Zarzecze

Zespół Talizman został zaproszony do udziału w uroczystości 20-lecia Towarzystwa Miłośników Zarzecza, na której wystąpił z godzinnym koncertem pieśni biesiadnej, folklorystycznej i religijnej.

15 sierpnia 2012 godz. 15:00 OSP Warszowice

Festyn Strażacki w Warszowicach

OSP Warszowice i GOK Pawłowice zorganizowały festyn strażacki, który odbył się przy remizie strażackiej w Warszowicach. W programie mecz piłkarski, pokaz tresury psów, pokazy sprzętu strażackiego i samochodów wojskowych,  gry i zabawy dla dzieci, Gwiazdą imprezy był kabaret „NOŁ NEJM”.  Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem Kredyt.

12 sierpnia 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – RYCZĄCE DWUDZIESTKI

Tym razem w pawłowickim parku miało miejsce wielkie wydarzenie artystyczne, którym był koncert w wykonaniu zespołu „RYCZĄCE DWUDZIESTKI”. Zespół koncertuje po całym świecie, wykonując głównie utwory należące do gatunków muzyki folk oraz pełne radości piosenki żeglarskie. Nietuzinkowe aranżacje od romantycznych ballad i piosenek autorskich przez opracowane w nowej formie wersje szant, piosenki o tematyce ekologicznej dla dzieci po  humorystyczne miniatury muzyki klasycznej i gospel.


11-12 sierpnia 2012 Bukowina Tatrzańska

Zespół "Talizman" pod kierunkiem p. Gabrieli Gwiszcz otrzymał wyróżnienie w 46 Ogólnopolskim Przeglądzie Folklorystycznym "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie prezentował województwo śląskie oraz ziemię pszczyńską
w pieśniach i strojach swojego regionu.
Gratulujemy udanego występu!

5 sierpnia 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – KAPELA BAWARSKA oraz program dla dzieci

W pawłowickim parku  odbył się kolejny z tegorocznych koncertów niedzielnych. Zespołem, który zaprezentował się naszej publiczności była "KAPELA BAWARSKA" pod kierownictwem Danuty Szczypki. Dodatkową atrakcją były dmuchańce oraz program dla dzieci „Spotkanie w bajkowym zwierciadle” z udziałem Kubusia, Tygryska i Clowna.

29 lipca 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny – Orkiestra Dęta KWK Pniówek, Na Obcasach, Andrzej Potępa

W to niedzielne popołudnie w pawłowickim parku  koncertowała orkiestra dęta KWK "Pniówek" wykonując zarówno utwory muzyki biesiadnej, jak i znane standardy muzyki rozrywkowej. W dalszej części wystąpił zespół „Na Obcasach” prezentując znane i lubiane utwory szwedzkiej grupy ABBA. Całość prowadził Andrzej Potępa.

22 lipca 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny -Karolina ŚLEZIAK i Przemysław STRĄCZEK

Tego dnia zaprosiliśmy Państwa na koncert w wykonaniu znakomitego duetu: wokalistki Karoliny Śleziak oraz wirtuoza gitary Przemysława Strączka. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć utwory własne, piosenki polskie, standardy oraz covery utrzymane w stylistyce pop, soul, smooth jazz.

Karolina Śleziak - wokalistka, pianistka, pedagog. Obecnie współpracuje
z różnymi artystami wykonując autorskie kompozycje.  Na początku 2013 roku będzie miała miejsce premiera jej debiutanckiej płyty pt. "Tesna" nagranej ze znakomitymi polskimi muzykami.

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego  
w Katowicach. 
Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych w Polsce, Czechach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA
i Tajlandii.

15 lipca 2012 godz. 15:00 OSP Pielgrzymowice

Festyn Strażacki w Pielgrzymowicach

OSP Pielgrzymowice i GOK Pawłowice zaprosili na festyn strażacki, który odbył się przy remizie strażackiej w Pielgrzymowicach 15 lipca br. W programie  gry i zabawy dla dzieci, występ Karpowicz Family oraz zabawa taneczna z zespołem Sekret Duo.

15 lipca 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - BESQUIDIANS

Kolejny koncert niedzielny w pawłowickim parku był z pewnością wydarzeniem wyjątkowym. Grupa BESQUIDIANS jest bardzo ciekawą propozycją zdobywającego coraz większą popularność gatunku muzycznego zawierającego elementy folku, jazzu, pop rocka. Zespół wykonuje muzykę łączącą archaiczne melodie beskidzkie wprowadzając elementy transu, improwizacje jazzowe, własne melodie, zachowując żywiołowość i kreując nowe, oryginalne brzmienie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony zespołu:
http://www.myspace.com/besquidians

15 lipca 2012 Strumień

Zespół Talizman wziął udział w IV Dniu Tradycji, Stroju, Pieśni i Tańca Ludowego
w Strumieniu, gdzie prezentował strój i pieśni regionu pszczyńskiego.

13-15 lipca 2012 Sandomierz - Puławy

Zespół "Harmonia" gościnnie wziął udział w koncertach i w występach odbywających się w czasie  wakacyjnych imprez na terenie Puław 
i Sandomierza. Była to również okazja do zaprezentowania utworów 
w gwarze i stroju śląskim. 


Wakacyjne warsztaty artystyczne 2012
2-6.07, 9-13.07, 16-20.07, 23-27.07

Jak co roku GOK zaprosił dzieci z gminy Pawłowice w wieku 7-12 lat na wakacyjne warsztaty artystyczne. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, dzięki czemu dzieci mogły w atrakcyjny i aktywny sposób spędzić czas w grupie rówieśników.
Pierwsza połowa lipca - 2 turnusy w Domu Kultury (ul. LWP 11) Szczegóły...
Druga połowa lipca - 2 turnusy w Domu Kultury (ul. Zjednoczenia 67) Szczegóły...
Łącznie w 4 turnusach wakacyjnych zajęć wzięło udział prawie 160 dzieci.

"Złoty Dzwon" dla TALIZMANU

Zespół Talizman pod kierunkiem p. Gabrieli Gwiszcz 14 czerwca uczestniczył
w I Połomskich Spotkaniach z Folklorem "Złoty Dzwon", organizowanych przez
Ośrodek Kultury i Rekreacji w Połomii. Spotkania miały charakter konkursowy,

w których uczestniczyły zespoły folklorystyczne z regionu. Miło nam poinformować, że zespół Talizman otrzymał I miejsce.
Gratulujemy kolejnego sukcesu.
 

8 lipca 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - ORKIESTRA PROMENADOWA

Na drugi koncert niedzielny w pawłowickim parku zaprosiliśmy Orkiestrę Promenadową Henryka Krótkiego, w której wykonaniu usłyszeliśmy m.in. instrumentalne wersje muzyki filmowej, musicalowej, utwory muzyki tanecznej
w stylu "retro" oraz tzw. evergreeny.


2-5 lipca 2012 Górki Wielkie

GOK Pawłowice zorganizował letni plener malarski dla osób uczestniczących w zajęciach plastycznych w ramach cyklu EDU-S. W tym roku inspiracją do prac rysunkowo - malarskich był pejzaż górski. Osoby zakwaterowane w schronisku KOSS w Górkach wielkich spędzały czas wolny rysując i spacerując szlakami Beskidu Śląskiego. 

1 lipca 2012 Śmiłowice

Zespoły Talizman i Retro zostały zaproszone do uświetnienia swymi koncertami otwarcia Targów Rolnictwa i Ogrodnictwa w Śmiłowicach. Zespoły w godzinnym programie artystycznym zaprezentowały pieśni ludowe i biesiadne, a radosne słowa w gwarze śląskiej przedstawiła Krystyna Kolarczyk z zespołu Retro.

1 lipca 2012  g. 17.00   Park ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach

Koncert niedzielny - zespół TAKE TRIO

Tego niedzielnego popołudnia odbył się pierwszy z cyklu niedzielnych koncertów
w pawłowickim parku. Na początek przygotowaliśmy występ znakomitego tria instrumentalistów. Jerzy Kleczka /akordeon/, Andrzej Trefon /gitara/ oraz Andrzej Kocyba /kontrabas/ przenieśli Państwa w świat muzyki klasycznej, jazzu oraz muzyki rozrywkowej w interesującej formie.

26-27 czerwca 2012 godz. od 8:30, 10:00, 11:30 Sala Ogólna DKO, Miasteczko Ruchu Drogowego

GOK we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego  i Komendą Powiatową Policji w Pszczynie zorganizował akcję dla wszystkich uczniów kl. I z terenu naszej gminy. Spotkanie ma zwrócić uwagę dzieci na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

24 czerwca 2012 godz. 15:00 Plener przy ZSP Golasowice

ZSP Golasowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały festyn rodzinny, któy odbył się przy ZSP w Golasowicach. W programie występy artystyczne w wykonaniu Zespołu Artystów Cyrkowych OLIMP, blok gier i zabaw sportowych po śląsku oraz Ślązak Roku - Krzysztof Zaremba.

24 czerwca 2012 godz. 15:00 Plener przy ZSP Krzyżowice

"Żywa lekcja historii" - szkolny festyn rodzinny
W programie występy artystyczne, wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży - konkursy, zabawy z nagrodami, indiańska wioska. Organizatorzy: ZSP Krzyżowice, Stowarzyszenie "Aktywne kobiety na rzecz rozwoju wsi", GOK Pawłowice.

24 czerwca 2012 Bielsko-Biała

24 czerwca odbył się wyjazd dzieci nagrodzonych w konkursie na najaktywniejszych widzów przedstawień prezentowanych w ramach cylku "Wesołe Bajeczki" w sezonie 2011/2012. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Tomcio Paluszek" w Teatrze Banialuka
w Bielsku-Białej.


23 czerwca 2012 godz. 17:00 Plener przy DKO
Pobierz formularz zgłoszenia...
Pobierz regulamin...

Wypełniony formularz zgłoszenia należy złożyć w biurze GOK do 15 czerwca

18 czerwca 2012 godz. 16:00 Plener przy DKO

Zapraszamy dzieci i młodzież wzięły udział w uroczystym zakończeniu zajęć prowadzonych w sezonie 2011/2012. W programie występ "Małej Fanaberii" w etiudzie teatralnej pt. "Tajemniczy prezent", wręczenie statuetek "SUWAK 2012" najlepszym uczestnikom zajęć oraz krótkie spotkanie z instruktorem i wręczenie dyplomów.

17 czerwca 2012 godz. 14:00 Plener przy parafii św. Jana Chrzciciela

W ogrodach parafialnych odbył się festyn rodzinny pod nazwą "V Rodzinna Niedziela u św. Jana Chrzciciela".  W programie: bogaty program artystyczny, występy grup dziecięcych i młodzieżowych (m. in. Dziecięcy Zespół Regionalny Pawłowice, grupa wokalna FANTAZJA, uczniowie CASIO), pokazy iluzji, występy zespołu "Na Obcasach" oraz Łukasz Bęś "BĘSIU" - prezentujący chrześcijański Hip-Hop. Ponadto emocje sportowe - turniej piłki nożnej a także dmuchańce, zabawy i konkursy dla dzieci oraz loteria pączkowa.

15 czerwca 2012 godz. 18:30 Sala Widowiskowa GOK

Po raz piąty zostały wręczenie dyplomy dla wszystkich uczestników "Edu-s" kończących kolejny rok kursów. Tym razem imprezę uświetnił występ grupy musicalowej "eM" oraz wernisaż prac grupy z warsztatów plastycznych "Edu-s".

15 czerwca 2012 godz. 16:00 Sala Widowiskowa GOK

Młodzi uczestnicy warsztatów muzycznych, plastycznych i teatralnych prowadzonych w naszym ośrodku uroczyście zakończyły sezon artystyczny. Imprezę uświetnił występ grupy teatralnej "Mała Fanaberia".

15 czerwca 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci "Królewna Żabka"

Król odda królestwo temu synowi, który przyprowadzi najlepszą żonę. Bracia wypuszczają strzały i w miejscach gdzie one spadły szukają swoich wybranych. Strzała najmłodszego brata trafia na bagna. Znaleziona tam żabka najlepiej wywiąże się z zadań wyznaczonych przez Króla. Wyściskana i wycałowana przez Królewicza zmieni się w najpiękniejszą królewnę. Bajeczka przeznaczona jest dla młodszych dzieci. 

Uwaga!

15 czerwca odbyło się ostatnie w sezonie przedstawienie. Rodziców dzieci, które zbierały naklejki potwierdzające udział w teatrzykach prosimy o składanie karnetów do piątku 15.06 do godz. 19:00 w świetlicy. Wyjazd do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, który jest nagrodą dla najaktywniejszych widzów, odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godz. 9:30. Rodziców nagrodzonych dzieci zawiadomimy telefonicznie o udziale w wycieczce. Dzieci obejrzą przedstawienie pt. "Tomcio Paluszek".

15 czerwca 2012 godz. 8:00 i 10:30  ZSP Golasowice i SP Warszowice

Finał Małej Akademii Jazzu

Uczniowie SP Krzyżowice i Warszowice, którzy uczestniczyli w całorocznym cyklu audycji umuzykalniających „Mała Akademia Jazzu”, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym, podczas którego przeprowadzony został quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Uczestnicy otrzymali również dyplomy pamiątkowe. Spotkanie poprowadziła koordynatorka cyklu Magdalena Mazur.

13 czerwca Sala Widowiskowa GOK

IV Festiwal Teatralny "O rękawiczkę Melpomeny"

13 czerwca odbył się IV Festiwal Teatralny „O rękawiczkę Melpomeny”. W imprezie udział wzięło 7 grup teatralnych z Pawłowic, Pielgrzymowic, Turzy Śląskiej, Jastrzębia-Zdroju i Golasowic. Przez cały czas aktorom na scenie towarzyszyła trema ale dzielne maluchy nie dały nic po sobie poznać. Zwycięzcą głównej nagrody, czyli Rękawiczki Melpomeny oraz nagrody pieniężnej zostało koło teatralne „Kurtynka” z Turzy Śląskiej, które zaprezentowało przedstawienie pt. „Awantura w muzeum”. Drugie miejsce zdobyła grupa „Teatro Negro” z Jastrzębia-Zdroju w przedstawieniu „Obrazy światłem malowane” a trzecie miejsce na podium zajęła grupa teatralna z SP w Pielgrzymowicach, która wystawiała teatrzyk pt. „Jak się kopciuch na bal oblykoł”. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji festiwalu już za rok!
Fotogaleria...

10 czwerwca 2012 Wisła

Dzieci z zespołów "Golasowianie" oraz "Bajtel" wzięły udział w XXV Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle. Impreza odbyła się 10 czerwca
w amfiteatrze w centrum Wisły. 

9 czerwca 2012 Wisła

Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice"  po raz pierwszy wziął udział w XXV Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Wisła 2012. Podczas debiutu młodzi artyści  zaprezentowali program związany tematycznie ze zwierzętami w gospodarstwie oraz pracą w polu. Były to piosenki, zabawy i wyliczanki w gwarze śląskiej.

3 czerwca 2012 godz. 16:00

3 czerwca 2012 godz. 15:00

2 czerwca 2012 Wodzisław

Zespół "Jarząbkowianki" wziął udział w XXXII Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem. 

1 czerwca 2012 Zabrze

Już po raz trzeci pawłowicka młodzież uzdolniona plastycznie wzięła udział w Międzynarodowym XV Festiwalu Rysowania w Zabrzu. Zadaniem uczestników był rysunek na "żywo". Wszystkim życzymy powodzenia!

1 czerwca 2012 godz. 16:00 Plener przy DKO


Fotoreportaż...

31 maja 2012 Moszna

W ramach corocznych obchodów "Święta Kwitnących Azalii" w miesiącu maju, zespół "Retro" wystąpił z koncertem pieśni chóralnych w kaplicy zamku w Mosznej.

27 maja 2012 Gostyń

Zespoół Talizman uczestniczył w Śląskim Festiwalu Kultury Folklorystycznej organizowanej w "Zagrodzie Śląskiej" w Gostyni gdzie prezentował w śpiewie i stroju region pszczyński.

27 maja 2012 Jastrzębie-Zdrój

Grupa musicalowa "eM" wzięła udział w uroczystych obchodach stulecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju. 

26 maja 2012 godz. 9:00 DKO Sala 202

Zapraszamy wszystkich miłośników szachów na cykl 6 turniejów pod nazwą "Szachowe Grand Prix - Pawłowice 2012". Rozgrywki odbywają się wg harmonogramu od marca do listopada. Uczestnicy w każdym wieku zgłaszają się w dniu rozgrywek do godz. 8:55, o 9:00 rozpoczynają się rozgrywki. Szczegółowych informacji udziela Marek Kobiela tel. 787152536 email: chessmarko@interia.pl
Regulamin...24 maja 2012 godz. 16:00 DKO

Miłośnicy oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, ceramicznych, plastycznych, oraz kompozycji kwiatowych 24 maja wzięli udział w "Galeriadzie Sztuki Różnej". Można było nie tylko zobaczyć ale również kupić wystawione wyroby. Atrakcją podczas galeriady był pokaz sztuki wycinania z owoców i warzyw.

24 maja 2012 godz. 9:00 Aula SP Pielgrzymowice

Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach zorganizowała ósmą edycję przeglądu pod nazwą „Wiosenne Spotkanie z Foklorem”, tym razem z udziałem Węgrów i Czechów. Chętni uczniowie z podstawówek i gimnazjów uczestniczyli w godce śląskiej i pieśniczce.

23 maja 2012 godz. 15:00 OSP Pielgrzymowice

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło Pielgrzymowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały wieczorek taneczny z okazji Dnia Matki, które odbył się w sali OSP Pielgrzymowice. 

23 maja 2012 godz. 15:00 OSP Golasowice

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło Golasowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Matki, które odbędzie się w sali OSP Golasowice. W programie: sprawozdanie z działalności koła, program koncertowo - biesiadny w wykonaniu Jerzego Kiolbasy oraz poczęstunek.

22 maja 2012r. Sala Widowiskowa GOK godz. 19:00

Grupa Wokalna "Fantazja" z okazji Dnia Matki i Ojca zorganizowała dla swoich rodziców wieczór z piosenką.

22 maja 2012 Katowice

Dzieci z zajęć teatralnych odwiedzą katowicki Teatr Lalki i Aktora "ATENEUM" oraz tamtejsze RONDO SZTUKI. Wyjazd ma służyć integracji oraz wzbogaceniu wrażliwości młodych artystów na sztukę.

21 maja 2012 godz. 17:00 Dom Ludowy Pniówek

KGW Pniówek oraz GOK Pawłowice zapraszają na spotkanie - biesiadę z okazji Dnia Matki, które odbędzie się  w Domu Ludowym w Pniówku. W programie: występ zespołu instrumentalnego z Pielgrzymowic, program biesiadny, konkursy i wspólna zabawa oraz ciepły poczęstunek. Informacje i zapisy u p. Reginy Budzińskiej tel. 32 4729552 oraz p. Heleny Matery tel. 32 4721905.

20 maja 2012 Pszczyna

Zespół Talizman po raz kolejny wystąpił w XXXVI Spotkaniach "Pod Brzymem" w Pszczynie. Panie prezentowały strój pszczyński oraz pieśni z nieopublikowanego śpiewnika Mariana Cieśli z akompaniamentem i a'capella.

20 maja 2012 Chorzów

Zespół Niezapominajki oraz solistka Aleksandra Dyrna wzięły udział w XXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym "Wici 2012" w Chorzowie. 

19 maja 2012 godz. 17:00 OSP Pielgrzymowice

Kółko Rolnicze Pielgrzymowice oraz Pawłowice zorganizowały Festyn - Majówkę przy OSP w Pielgrzymowicach. W programie występy artystyczne: zespół "Niezapominajki" z zespołem instrumentalnym, występ Teresy Szulc - śląskiej gawędziarki oraz Piotra Karzełka. Do późnych godzin zabawa taneczna z zespołem "Kumlke". Ponadto poczęstunek i zabawy dla dzieci.

18 maja 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Teatrzyk dla dzieci "W poszukiwaniu małego czarodzieja"

W ramach naszego cyklu "Wesołe Bajeczki" przyjechał do nas iluzjonista pan Cornelli, który szukał wśród pawłowickich dzieci asystenta. Pokaz, podczas którego to, co nierealne staje się realne, był adresowany do dzieci od 3 lat.

14 maja 2012 godz. 9:00 i 9:45 SP Warszowice

Mała Akademia Jazzu

W ramach współpracy ze szkołami gminy Pawłowice Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl audycji umuzykalniających dla dzieci szkół podstawowych. Kolejne spotkanie poświęcone było gitarze elektrycznej w muzyce rozrywkowej. O jej historii i technikach grania opowiadał gitarzysta jazzowy, lider zespołu "Wild Cats" Krzysztof "Puma" Piasecki.

13 maja 2012 Pszczyna

Jak co roku Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice", Zespoły "Bajtel" oraz "Golasowianie" wzięły udział w XII już Pszczyńskich Prezentacjach Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym", które odbyły się na pszczyńskim rynku. 

13 maja 2012 Chorzów

Zespół Talizman wziął udział w XXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym "Wici 2012" w Chorzowie. W tym roku przedstawił pieśni regionu Pszczyńskiego wykonane a'capella w strojach regionu pszczyńskiego.

12 maja 2012 godz. 17:00 Dom Ludowy Pniówek

GOK Pawłowice i Rada Sołecka Pniówek zorganizowały coroczną Majówkę przy Domu Ludowym w Pniówku. W programie:

- występy orkiestry dętej KWK Pniówek, animacje dla dzieci, program interaktywny dla młodzieży i dorosłych (zabawy, konkursy, happening plastyczny) występy zespołów Margo oraz Retro, a w dalszej części program koncertowo - biesiadny w w wykonaniu zespołu Happy Folk oraz Krzysztofa Zaremby. 

11 maja 2012 godz. 10:00 Sala Widowiskowa GOK

Wszyscy, którzy lubią rysować i malować mieli okazję wziąść udział IV Konkursie Plastycznym "Malujemy z natury".
Wyniki konkursu...

7 maja 2012 godz. 18:30 Sala Ogólna DKO

Babskie Sprawy - Wokół owoców, warzyw i kwiatów.

Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu zorganizował w dniach 7-24 maja na VI edycję cyklu "Babskie Sprawy" pt. "Wokół owoców, warzyw i kwiatów". Tym razem panie poznały technikę wycinania w owocach, zwaną carving, wróciły do sztuki układania kompozycji z żywych kwiatów. Nie zabrakło również improwizacji ruchowych przy muzyce. 

6 maja 2012 godz. 16:00 Park

Tego dnia odbył się w
w pawłowickim parku III Piknik Majowy .
W programie:

- Finał Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej – występy laureatów i wręczenie nagród
- występy grupy wokalnej „Fantazja” i zespołu instrumentalnego
- atrakcje dla dzieci: karaoke, klauni, gigantyczne bańki mydlane, animacje
- spektakl „Błazenologia” w wyk. Teatru Na Walizkach
- koncert zespołu „Black Stars”

3 maja 2012 godz. 9:45 OSP Warszowice

W OSP Warszowice odbyło się przekazanie i poświęcenie nowego samochodu pożarniczego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:45 przed budynkiem Domu Strażaka w Warszowicach. Po uroczystym przywitaniu nastąpił przemarsz z Orkiestrą Dętą do kościoła św. Mikołaja na mszę świętą. Po uroczystościach o godzinie 16 odbyła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu.

27 kwietnia 2012 godz. 17:00

GOK zorganizował wyjazd do Filharmonii Śląskiej w Katowicach na koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej, którego tematem były Wielkie Przeboje Muzyki Filmowej.

25 marca – 30 kwietnia 2012 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

Wystawa „Bliżej Teatru”

Zapraszamy do odwiedzenia kolejnej wystawy fotograficznej z cyklu „Bliżej Teatru”. Tym razem zaprezentujemy działalność artystyczną „Teatru Dzieci Zagłębia” im.
J. Dormana w Będzinie.

21 kwietnia 2012 godz. 16:00  OSP Pielgrzymowice

KGW Pielgrzymowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały uroczyste obchody 55-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Pielgrzymowicach. W programie występy zespołów Niezapominajki, Zespołu Instrumentalnego z Pielgrzymowic  oraz zespołu wokalnego Pellegrini działającego przy Stowarzyszeniu Karola Miarki., ponadto biesiada taneczna z towarzyszeniem Bogusława Musiolika i zespołu EDEN.

20 kwietnia 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci "Felek"
Dzieci wraz z rodzicami zobaczyli autorskie przedstawienie Władysława Aniszewskiego, aktora Teatru Lalek "Banialuka", powstałe w oparciu o znane utwory literatury dziecięcej. "Felek" jest sympatycznym bohaterem radosnego
i bardzo pogodnego spektaklu, który odwołując się do wyobraźni, wciąga dzieci
w głąb opowieści i pozwala na całkowite zespolenie świata widzów z wyimaginowanym światem Felka. 

20 kwietnia 2012 Wisła

Dziecięcy Zespół Regionalny wyjechał na obóz artystyczny  do Wisły. Dzieci przygotowały nowy program, który zaprezentują w maju na obchodach Dnia Regionu w SP nr 1 w Pawłowicach  oraz na przeglądzie "Mały Brzym" w Pszczynie.

18 kwietnia 2012 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Otwarcie Gminnego Centrum Wolontariatu
Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie Gminnego Centrum Wolontariatu. Podczas spotkania pokazaliśmy m.in. dotychczasowe działania wolontariacie w gminie Pawłowice i zaprezentowaliśmy stronę internetową powstałego centrum.

17 kwietnia 2012 Żory

Członkowie Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Pawłowice" wzięli udział w Festiwalu Pieśni i Przyśpiewek Śląskich - Żory 2012. Zdobyli tan I miejsca w dwóch kategoriach: Duet - Karolina Broda i Konrad Kulas, oraz Zespół - Kinga Andersch, Aleksandra Hanusek, Tomasz Pietrzyk i Szymon Szyszka. Serdecznie gratulujemy dzieciom i także  ich opiekunom za przygotowanie i akompaniament.

16 kwietnia 2012 godz. 9:00 i 10:00 SP Warszowice

Mała Akademia Jazzu
W ramach współpracy ze szkołami gminy Pawłowice Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl audycji umuzykalniających dla dzieci szkół podstawowych. Kolejne spotkanie poświęcone będzie rytmom bluesa, rock'n'rolla, zabawimy się w rytmie swingowego big bandu ale przede wszystkim posłuchamy mnóstwa muzyki w świetnym wykonaniu. Audycję poprowadzi wokalistka, wychowanka Akademii Muzycznej w Katowicach Katarzyna "Puma" Piasecka. 

16 kwietnia 2012 Bielsko-Biała

Grupa teatralna "Mała Fanaberia" wzięła udział  w XXII Bielskich Spotkaniach Teatralnych. Jest to pierwszy konkursowy wyjazd grupy, która zaprezentowała tam swój ekologiczny spektakl pt. "ELFY Z OGRODU MARZEŃ"


15 kwietnia 2012 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK


Musical "Green Light"

Najnowsza produkcja grupy musicalowej „eM” działającej w GOK pod kierunkiem Ewy Sikory i Moniki Janeckiej. Perypetie zbuntowanych nastolatków, miłosne rozterki i zawirowania, rock’n’rollowa muzyka, piosenki z musicalu „Grease”. 

Zdjęcia ze spektaklu...

13-14 kwietnia 2012 Górki Wielkie

Grupa Wokalna "Fantazja" działająca przy GOK Pawłowice, wzięła po raz pierwszy udział w 2-dniowym obozie artystycznym, podczas którego intensywnie pracowali nad nowym repertuarem z zespołem instrumentalnym. Efekt pracy będzie można usłyszeć podczas imprez plenerowych, min. w czasie Pikniku Majowego 6 maja i Festynu Parafialnego 17 czerwca.

13 kwietnia 2012 Suszec

Zespoły Pieśni i Tańca Ludowego "Bajtel" oraz "Golasowianie" wzięły udział
w Przeglądzie Zespołów Ludowych "Śląskie Śpiewanie" organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca  "Śląsk" w Suszcu.

12-13 kwietnia 2012 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

W tych dniach odbył się nasz doroczny Przegląd który, był okazją do zaprezentowania przez uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież wokalnych umiejętności przed profesjonalnym jury. Uroczyste wręczenie nagród i występy laureatów odbędą się podczas imprezy plenerowej w parku 6 maja 2012r.
Wyniki przeglądu...
Fotogaleria - 12.04...

11 kwietnia 2012 godz. 17:00

GOK organizował wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie, na kultowy musical "Jesus Christ Superstar".
Więcej o spektaklu...1 kwietnia 2012 godz. 15:00 Plac przy GOK

Ogłoszenie wyników w konkursie "Wielkanocne Jajo - 2012"

Dzieci i dorośli wzięli udział w konkursie na zdobione jajko świąteczne. Ta bardzo stara tradycja jest w Polsce ciągle kultywowana, a pisanki i kraszanki są symbolem Świąt Wielkiej Nocy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. 
Wyniki konkursu...
Fotogaleria...

1 kwietnia 2012 godz. 17:45 Tychy

Chór "Animato" wziął udział w koncercie muzyki pasyjnej w kościele św. Rodziny
w Tychach. 

Chór "Animato" przedstawi tyskiej publiczności następujący repertuar:
Utwory pasyjne:
1. Popule Meus - Marian Sawa 2. Adoramus Te Christe - Giovanni Pierluigi da Palestrina 3. Aeterna Christi Munera - Jacek Różycki 4. Pange Lingua - Anton Bruckner 5. Miserere, mei - Grzegorz Miśkiewicz. 
Utwory ku czci Bł. Jana Pawła II:
1. Na Ucztę Pana - t. S. Szczepaniec, mel. W. Kałamarz, harm. W. Delimat 2. Boże Miłości - t.
W. Hudek, mel. W. Kałamarz, harm. W. Delimat 3. Aprite le porte a Cristo - Marco Frisina


27 i 30 marca 2012 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

Obchody Dnia Teatru

- 27 marcaw ramach obchodów Dnia Teatru grupa Mała Fanaberia działająca przy GOK wystawiła dla przedszkolaków z gminy Pawłowice spektakl pt. „Elfy z ogrodu marzeń” .

- 30 marca GOK zorganizował „Dzień Teatru” dla młodzieży ze szkół specjalnych oraz wychowanków domów pomocy społecznej”. W programie występ grupy musicalowej „eM” z najnowszym przedstawieniem „Green Light”  oraz warsztaty artystyczne.
Fotogaleria...

28 marca 2012 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

XIV Konkurs Wiedzy o Gminie Pawłowice

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wzięli udział w XIV edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Wyniki...
Fotogaleria...
Informujemy, że największą średnią liczbę punktów zdobyli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach.  

25 i 31 marca 2012 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK


Premiera musicalu "Green Light"

Najnowsza produkcja grupy musicalowej „eM” działającej w GOK pod kierunkiem Ewy Sikory i Moniki Janeckiej. Perypetie zbuntowanych nastolatków, miłosne rozterki i zawirowania, rock’n’rollowa muzyka, piosenki z musicalu „Grease”.

Zdjęcia ze spektaklu...

13 marca - 3 kwietnia 2012 godz. 16:30

Cykl spotkań dla dzieci "Mali Badacze"

To już II edycja cyklu spotkań dla 6-7 latków pt. "Mali Badacze". Tym razem dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających ciekawość świata i pokazujących metody pracy naukowców. Cykl odbył się w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. 

24 marca 2012 godz. 9:00 DKO Sala 202

Zapraszamy wszystkich miłośników szachów na cykl 6 turniejów pod nazwą "Szachowe Grand Prix - Pawłowice 2012". Rozgrywki odbywają się wg harmonogramu od marca do listopada. Uczestnicy w każdym wieku zgłaszają się w dniu rozgrywek do godz. 8:55, o 9:00 rozpoczynają się rozgrywki. Szczegółowych informacji udziela Marek Kobiela tel. 787152536 email: chessmarko@interia.pl
Regulamin...

24 marca 2012 Świętochłowice

Zespół "Talizman" wziął udział w IV otwartym  Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Regionu Śląskiego organizowanym przez Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Występując w "odświętnych strojach weselnych"
z końca XIX w. prezentował pieśni regionu pszczyńskiego. 

22 marca 2012 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

Tego dnia odbył się na Sali Widowiskowej GOK XVIII Turniej Mistrzów Szachowych Dzieci Szkół Podstawowych Gminy Pawłowice.
Więcej...

17 marca 2012 godz. 14:00 Sala Widowiskowa GOK

Związek Emerytów i Rencistów koło nr 5 w Pawłowicach oraz GOK Pawłowice zorganizowały Wiosenne Spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się 17 marca 2012 w Sali Widowiskowej GOK. W programie spotkania: plan pracy koła na 2012, występ zespołu wokalno-instrumentalnego z Pielgrzymowic, oraz poczęstunek.

16 marca 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W DKO odbyło się kolejne przedstawienie dla dzieci. Małpka Fiki-Miki straciła swoją mamę, gdy pożarł ją wąż. Zaopiekował się nią Murzynek Gopa-Gopa. Mali bohaterowie przebywają wielki szlak z Arabii do Polski, by odwiedzić Koziołka Matołka. Bohaterowie przeżywają dużo przygód wędrując po całym świecie i odkrywając siłę prawdziwej przyjaźni. 

13 marca 2012 godz. 19:00 Sala Widowiskowa GOK

Koncert Grzegorza Turnaua i Jacka Królika

WIECZÓR SOWICH PIOSENEK to dwoista propozycja. Po pierwsze - spotkanie dwóch kolegów - Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie. Po drugie - wieczór składa się z piosenek "sowich" (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko "swoich" (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie - obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny.12 marca 2012 godz. 9:00 i 10:00 SP Warszowice

Mała Akademia Jazzu
W ramach współpracy ze szkołami gminy Pawłowice Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl audycji umuzykalniających dla dzieci szkół podstawowych. Kolejne spotkanie poświęcone było wykorzystaniu instrumentów perkusyjnych w muzyce jazzowej. Ten obszerny temat przedstawił znany wirtuoz - Ireneusz Głyk.

9-11 marca 2012 Górki Wielkie


W ramach działań na rzecz  GOK grupa wolontariuszy „SPINACZ” wzięła udział w wyjeździe integracyjnym. Wolontariusze spędzili 3 dni w Górkach Wielkich (schronisko u Kossaków). W programie były: warsztaty artystyczne – happening, zabawy integracyjne, jazda konna i wspólne gotowanie

10 marca 2012 godz. 8:45 Sala Widowiskowa GOK

Tego dnia na Sali Wodowiskowej GOK odbył się XVIII Indywidualny Turniej Szachowy Dzieci - GOK Pawłowice 2012.
Więcej...

17 luty - 8 marzec 2012 godz. 18:00 DKO

Kobiece Centrum Twórczości zorganizowało już V edycję cyklu "Babskie Sprawy" pt. "Wokół Ekologii".Tym razem na spotkaniach w kobiecym  gronie panie poznały nową technikę wykonywania różnych dekoracji z wiórków osikowych. Wróciły tez do techniki decupage i poruszały się po wydźwiękach muzyki latynoskiej. 

26 lutego 2012 godz. 17:00   Sala Widowiskowa GOK


Recital Chanelle Bednarczyk

Na Sali Widowiskowej GOK odbył się recital skrzypcowy jednej z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia Chanelle Bednarczyk. Kilkunastoletnia artystka jest laureatką wielu bardzo prestiżowych konkursów i festiwali. W programie usłyszeliśmy utwory Wieniawskiego, Paganiniego oraz Mozarta.
Galeria...25 lutego 2012 godz. Szczyrk

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował  
dla członków kursów EDU-S kulig do Szczyrku. W programie przejazd saniami, ognisko oraz zabawa przy muzyce góralskiej.

24 lutego 2012 godz. 16:00  oraz 25 lutego 2012 godz. 10:00 Sala Widowiskowa GOK

W tych dniach odbyły się warsztaty teatralne dla pedagogów, nauczycieli i wychowawców. Warsztaty poprowadzili wspaniali propagatorzy kultury teatralnej, reżyserzy, animatorzy amatorskiego ruchu teatralnego: Adam Radosz oraz Michał Skiba. 

18 lutego 2012 godz. 18:00 OSP Golasowice

KGW Golasowice oraz GOK Pawłowice zorganizowali na zabawę ostatkową, która odbędzie się w sali OSP Golasowice. Zapewniamy dobrą kuchnię oraz zabawę z zespołem EDEN. Szczegóły u pani M. Fusik (tel. 503301304)

17-20 luty 2011 Rzym

W dniach 17-20 luty członkowie chóru "Animato" wzięli udział w wyjeździe do stolicy Włoch - Rzymu. W ciągu tych kilku dni mieli okazję zwiedzić niezliczone zabytki "Wiecznego Miasta", min. Watykan z Bazyliką św. Piotra, Koloseum, Forum Romanum oraz liczne obiekty sakralne będące świadectwem bogatej historii kultury chrześcijańskiej. Chórzyści mieli okazję zaśpiewać podczas Mszy Świętych odprawianych w dwóch większych bazylikach tj. Bazylice św. Pawła za Murami oraz Bazylice Matki Boskiej Większej.

17 luty 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu dla dzieci i ich rodziców wystąpił teatr "Balbina" ze spektaklem "Za ósmą górą". Dwa królestwa, dwóch rywalizujących króli, odważna księżniczka, trochę mniej odważny książę, niezbyt krwiożercze smoki i natrętny kmieć. „Za ósmą górą” to historia o miłości, która pokonuje wszelkie granice i podziały, która pomimo przeciwności potrafi dalej trwać. To powieść o tolerancji i szacunku, determinacji i dążeniu do celu.


11 luty 2012 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami zakochanym parom w ten sobotni wieczór  zaproponowaliśmy spektakl muzyczny pt. "Piosenki męża do żony". Ta ciepła, miejscami zabawna, miejscami refleksyjna, poetycka opowieść o małżeństwie, wprowadziła widzów w dobry nastrój. 

6 i 8 lutego 2012  godz. 10:00 Sala 202 DKO

Podczas ferii zimowych w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu rozegraliśmy turniej szachowy. Turniej został rozegrany w dwóch grupach wiekowych do 10 oraz od 10 do 16 lat. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. 

30 stycznia -10 luty 2012 godz. 9:00 GOK oraz DKO

Jak co roku w czasie wolnym od zajęć szkolnych organizujemy Zimowe Warsztaty Artystyczne dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Odbyły się one w dwóch turnusach: od 30.01 do 3.02 - w Domu Kultury przy ul. Zjednoczenia 67 oraz od 6.02 do 10.02 w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. 


30 stycznia 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Najmłodsze dzieci uczestniczyły w karnawałowm balu przebierańców. Była muzyka, wspólne tańce, konkursy oraz występ młodzieżowej grupy musicalowej "eM".
Fotoreportaż...

28 stycznia 2012 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Dla naszych edusowiczów zorganizowaliśmy na wieczorek integracyjny.
W programie była prezentacja salsy i nauka podstawowych kroków, zabawa taneczna oraz poczęstunek. 

28 stycznia 2012 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Na scenie GOK wystąpił Kabater Skeczów Męczących ze swoim nowym programem artystycznym pt. "Śmiechosteron".
Fotoreportaż...

25 stycznia 2012 godz. 15:00 OSP Pielgrzymowice

Związek Emerytów i Rencistów w Pielgrzymowicach zorganizował zabawę z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w sali OSP Pielgrzymowice. W programie występ artysty oraz występ grupy musicalowej GOK a także zabawa taneczna oraz ciepły poczęstunek.

25 stycznia 2012 GOK

Tego dnia odbyło się pierwsze szkolenie grup nowych wolontariuszy działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Szkolenie przeprowadziła Wioletta Strządała - podinspektor działu promocji i integracji UG. W szkoleniu wzięło udział 16 osób, w tym działająca już przy GOK grupa młodych aktywnych "SPINACZ". Tematem spotkania było zapoznanie wolontariuszy z działalnością GOK i zasadami wolontariatu.
Fotogaleria...

24 stycznia 2012 godz. 15:00 Jastrzębie-Zdrój

Zespół "Margo" został zaproszony przez sekcję emerytów i rencistów ZNP na występ kolędowy. Spotkanie jest organizowane z okazji Nowego Roku.

22 stycznia 2012 godz. 18:00 Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach

Zgodnie z coroczną tradycją zespół "Margo" zaprosił zaprzyjaźnione zespoły do wspólnego kolędowania. W tym roku były to: chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach oraz Zespół Muzyki Dawnej "Villanella" z Żor. 

22 stycznia 2012 godz. 15:00 Kościół pw. św. Katarzyny Pielgrzymowice

W to niedzielne popołudnie odbył się koncert kolędowy, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły muzycznej, zespół Niezapominajki, ora chór parafii ewangelickiej z Golasowic.

22 stycznia 2012 godz. 14:00 OSP Golasowice

Zespół "Golasowianie" wystąpił gościnnie na zabawie karnawałowej dla dzieci
i młodzieży w OSP Golasowice.

21 stycznia 2012 godz. 18:00 OSP Pielgrzymowice

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki zorganizowało dla mieszkańców IX Biesiadę Śląską. Informacje pod nr tel. 32/4723191

20 stycznia 2012 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Tego popołudnia przyjechał do nas aktor i wystawił "Kramik z wierszami" Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Nie, nie - nie sprzedawał ich, tylko je recytował. Zrobił to w bardzo zabawny sposób, a do tego miał bardzo ciekawe rekwizyty. 

20 stycznia 2011 Żory

Zespół Retro w XVI Wojewódzkim Przeglądzie "Bóg się rodzi" z Żorach otrzymał III miejsce w kategorii chórów. Gratulujemy zespołowi i instruktorce p. Gabrieli Gwiszcz, życząc dalszych sukcesów artystycznych na koncertach oraz przeglądach w roku 2012.

18 stycznia 2012 Żory

Zespoły "Talizman" i "Retro" wzięły udział w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Kolędowym "Bóg się rodzi" w Żorach.

18 stycznia 2012 godz. 15:30 Cieszyn

Jak co roku dzieci z DZR "Pawłowice" były widzami niezwykłego spektaklu. Jasełka wystawiane w cieszyńskim teatrze  im. A. Mickiewicza to bowiem niezwykła inscenizacja bożonarodzeniowa, pełna scenicznego rozmachu, wspaniałej muzyki oraz doskonałych efektów. Każdego roku członkowie zespołu wracają do swoich domów pełni zachwytu i radości.

17 stycznia 2011 godz.10:00 Sala Ogólna DKO

17 stycznia o godz. 10:00 działająca w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu grupa teatralna "Mała Fanaberia" przedstawiła spektakl pt. "Elfy z Ogrodu Marzeń". Na widowni zasiadły dzieci z Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie.

16 grudnia 2011 godz. 9:30 SP Warszowice

W ramach współpracy ze szkołami gminy Pawłowice Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl audycji umuzykalniających dla dzieci szkół podstawowych. Kolejne spotkanie było poświęconeb kierunkom rozwoju współczesnej muzyki jazzowej na przykładzie niezwykłego instrumentu o nazwie "kat mallet midi controller". Ten obszerny temat przedstawił lider zespołu "Globtrotters" kompozytor, aranżer, Bernerd Maseli.

15 stycznia 2012 godz 17:00 kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach

W ten niedzielny wieczór w Kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach  odbył się niepowtarzalny koncert kolędowy. W scenerii bożonarodzeniowej stajenki zaprezentowali się: Dziecięca Grupa Wokalna z GOK Pawłowice, rodzinny zespół "Concerto Luciano" oraz chór "Animato" .
Fotogaleria...

12 stycznia 2012 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

GOK Pawłowice organizuje wystawę białej broni ze zbiorów p. Stanisława Górskiego z Bractwa Rycerskiego "Drużyny Czarnego Jastrzębia". Wystawa odbędzie się w dniach 12-27 stycznia 2012r. w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. W ramach imprezy dla uczniów pawłowickich szkół odbędą się lekcje historyczne. Wystawę będzie można oglądać od 17 stycznia po uprzednim umówieniu telefonicznym (32 4721036).

8 stycznia 2011 godz. 15:00  Kościół NNMP w Golasowicach

Zapraszamy na koncert kolędowy do kościoła Narodzenia NMP w Golasowicach. Zaprezentują się: zespół szkolny z ZSP w Golasowicach, zespół Viola,  chór Laudate Dominum ze Skoczowa oraz chór parafii ewangielickiej z golasowic. Niewątpliwie atrakcją koncertu będzie występ Kapeli Góralskiej "Maliniorze" z Brennej.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.

8 stycznia 2011 godz. 15:30  kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach

Zespół "Talizman" wystąpi z koncertem kolęd w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach.
Serdecznie zapraszamy.

11 stycznia 2012 godz. 16:30 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy wszystkich sympatyków folkloru dziecięcego na wyjątkowe spotkanie wszystkich dziecięcych zespołów ludowych, działających w gminie Pawłowice. Na sali widowiskowej GOK zaprezentują się "Bajtel", "Golasowianie" oraz DZR "Pawłowice". Każdy z zespołów zaprezentuje własny program, a na końcu dzieci wspólnie wykonają znaną pastorałkę z repertuaru Arki Noego pt. "Chojka"
Fotoreportaż...