ARCHIWUM

31 grudnia 2011 godz. 22:00   Plener przy GOK

Tradycyjnie w Sylwestrową noc odbyło się w centrum Pawłowic  wspólne powitanie Nowego Roku. Tym razem w plenerze przy Gminnym Ośrodku Kultury już od godz. 22.00 bawił nas zespół DE FACTO. O godz. 23.00 wystąpił zespół wokalny "Na Obcasach", a o północy życzenia noworoczne złoży Wójt Gminy Pawłowice. Dodatkową atrakcją był pokaz ogni sztucznych oraz losowanie nagród - do wygrania między innymi TELEWIZOR LCD. Imprezę poprowadzi Krzysztof Wierzchowski.

Serdecznie zapraszamy!!!

18 grudnia 2011 godz. 14:00  Plener przy GOK

Uroczyste rozpoczęcie JARMARKU ŚWIĄTECZNEGO
Przy Gminnym Ośrodku Kultury /ul. Zjednoczenia 67/ odbyło się uroczyste otwarcie Jarmarku Świątecznego. Od godz. 15.00 przy GOK trwał program artystyczny, podczas którego było można usłyszeć kolędy w wykonaniu m.in. orkiestry dętej, zespołów Retro, Talizman  i Viola, Grupy Musicalowej, Zespołu Wokalnego działającego przy GOK. W programie ponadto: występ mażoretek, kolędowe karaoke, krótkie gawędy nt. Świąt, występ dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

16 grudnia 2011 godz. 8.45 ZSP Krzyżowice

W ramach współpracy ze szkołami gminy Pawłowice Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl audycji umuzykalniających dla dzieci szkół podstawowych. Kolejne spotkanie było poświęcone pieśnią religijnym amerykańskich murzynów - Gospel. Ten obszerny temat przedstawiła jedna z najlepszych wokalistek blues & gospel Beata Bednarz.

16 grudnia 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Zapraszamy na przedstawienie pt. "Magiczna trupa Robinsona Bluesa". Żabia trupa teatralna wędruje po świecie. Poznajemy ją w trakcie  kolejnej wyprawy podczas której opowiedzą o królewnie Rechotynce i groźnym potworze Żabożarłoku. Kolorowe, duże lalki, muzyka grana na żywo i wpadające w ucho bluesowe piosenki są niewątpliwie atutami przedstawienia. Dorośli płacą za bilet 7 zł a dzieci obejrzą przedstawienie za darmo.

10 grudnia 2011 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Tego dnia odbyła się premiera spektaklu pt. "Elfy z Ogrodu Marzeń". Przedstawienie to skierowane do dzieci jest pierwszą realizacją  działającej w osiedlowym Domu Kultury grupy "Mała Fanaberia". 

7 grudnia 2011 godz. 17.00 Sala Widowiskowa GOK


Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" zorganizował Dzień Górnika. Tegoroczną  "Barbórkę" uświetnił występ znanego zespołu "Jastrzymbioki". 
Tradycyjnie już gościem imprezy była także orkiestra KWK Pniówek pod dyr. Józefa Klimurczyka.

6 grudnia 2011 godz. 17.00 Sala Widowiskowa GOK oraz Sala Ogólna DKO


Jak co roku
z okazji Mikołaja nasi najmłodsi mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanym programie występów artystycznych, gier i zabaw, którego zwieńczeniem było spotkanie z Mikołajem. 

3 grudnia 2011  Mysłowickie Centrum Kultury


Grupa "Teatralny Bzik" działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach wystąpiła w Mysłowickim Centrum Kultury ze spektaklem "Orfeusz i Eurydyka". Nasza młodzież została zaproszona do Mysłowic po konkursowych sukcesach spektaklu. 

30 listopada 2011 godz. 18:00 Świetlica DKO

Zapraszamy do udziału w 4 edycji z cyklu 'Babskie Sprawy". Spotkania, które będą odbywały się w okresie adwentu tematycznie nawiązują do Świąt Bożego Narodzenia. Panie wykonują adwentowe bombki i inne ozdoby choinkowe. Zapisy telefonicznie lub osobiście w Domu Kultury nr 32 4721036 lub u instruktora tel. 660829896. Udział w zajęciach jest bezpłatny a uczestniczki przynoszą ze sobą materiały potrzebne do wykonania ozdób świątecznych.

24-27 listopada Praga

W dniach 24-27 listopada br. nasz chór "Animato" wziął udział w 21 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentu i Bożego Narodzenia w Pradze, gdzie  rywalizował z 22 wykonawcami z 9 krajów (m.in. Chorwacji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Singapuru) zdobywając w swojej kategorii "Srebrny Dyplom". Gratulujemy
p. instruktor Małgorzacie Lucjan oraz chórzystom.
Zobacz dyplom...

26 listopada 2011 godz. 14:00 Sala Widowiskowa GOK

Związek Emerytów i Rencistów zorganizował Jesienne Spotkanie Seniorów, które odbyły się w Sali Widowiskowej GOK. W ramach spotkania omówione zostały bieżące sprawy dotyczące działalności związku, na uczestników czekał również poczęstunek i program artystyczny.

26 listopada 2011 godz. 18.00 OSP Pielgrzymowice

KGW Pielgrzymowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały biesiadę jesienną. Imprezę uświetnił występ zespołu Duo Fenix - Dwa Fyniki. Więcej informacji udziela p. Janina Barchańska - 324723138

25 listopada 2011 godz. 8:45 SP Warszowice

W ramach współpracy ze szkołami gminy Pawłowice Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl audycji umuzykalniających dla dzieci szkół podstawowych. Kolejne spotkanie było poświęcone tematyce rytmu, który jest najważniejszym elementem muzyki. Ten obszerny temat przedstawił znany perkusjonista Krzysztof Nowakowski.

21 listopada 2011  godz. 16:00 DKO


Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież gimnazjalną do udziału w konkursie plastycznym organizowanym wspólnie z Lokalną Grupą Rybacką pt. "Co się dzieje w stawie". Prace wykonane techniką malarską lub rysunkową
w formatach A4 i A5 można składać w DK w Pawłowicach Osiedlu do 10.11.2011r. Dla autorów najlepszych prac  przewidziano atrakcyjne nagrody . Otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się 21.11.2011r. o godz. 16:00.
Wyniki konkursu...
Galeria...

19 listopada 2011 godz. 18:00 Dom Ludowy w Jarząbkowicach

KGW Jarząbkowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały na biesiadę jesienną. Oprawę muzyczną zapewnił zespół PRIMA a całość poprowadził Bogusław Musiolik. Więcej informacji udziela p. Jadwiga Kiełkowska pod nr tel. 324723312

18 listopada 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie teatralne dla dzieci z cyklu "Wesołe bajeczki".
Tym razem najmłodsi mieli oazję zobaczyć przedstawienie zatytułowane "Trąba Słonia Salomona" w wykonaniu Teatru Otwartego z Krakowa.
Opowiadało ono historię Słonia i Małpki - przyjaciół, którzy po wielkiej kłótni szykują na siebie pułapkę. Było to widowisko z elementami teatru żywego aktora, kukiełek oraz dzieci, które miały okazję same stanąć na scenie.

18-19 listopada 2011  Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu


Zespół MARGO działający przy Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu  będzie miał okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez trenera Natural Voice Perfection - Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej.

17 listopada 2011 godz. 13:00 Sala Widowiskowa GOK

Na Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach odbędzie się doroczne spotkanie Jubilatów /50-, 55- i 60-lecia pożycia małżeńskiego/. Podczas uroczystości zostaną wręczone odznaczenia Prezydenta RP.
W części artystycznej wystąpi zespół MARGO z Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.

12 listopada 2011 godz. 15:00 Sala Ogólna DKO

X Gminne Dyktando im. Heleny Brzozowskiej o tytuł Mistrza Ortografii

Gminne Dyktando odbywające się corocznie w okolicy Święta Niepodległości jest wyrazem dbałości o wspólne dobro - język ojczysty.  Dyktando odbyło się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzieży do 16 lat oraz dorośli. 
Regulamin...
Fotogaleria...

12 listopada 2012 godz. 16:00 Dom Ludowy Pniówek

GOK Pawłowice oraz KGW w Pniówku zorganizowały biesiadę "Piosenka jest dobra na wszystko". Oprawę muzyczną imprezy zapewnił zespół "Retro" oraz "Nasi" z Kłokocina.

11 listopada 2011 godz. 9:00

Jak co roku odbyły się Uroczyste Obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą św. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach o godz. 9:00. Po Mszy nastąpiło złożenie kwiatów i wieńcy pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej. Około godz. 10:15 w Sali Widowiskowej GOK rozpoczęła się uroczysta akademia, w czasie której zostały wręczone odznaczenia "Za zasługi dla gminy Pawłowice". W części artystycznej zaprezentowany został muzyczny pokaz laserowy, a na końcu dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek kawowy.


9 listopada 2011 godz. 17:00  Sala Widowiskowa GOK

W tym roku Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" obchodził swój pierwszy mały jubileusz. Zespół współprowadzony ze Szkołą Podstawową  nr 1 z Pawłowic, działa już od 5 lat. Rodzice, byli członkowie zespołu oraz wszyscy  sympatycy DZR "Pawłowice" byli zaproszeni do sali widowiskowej GOK na wspólne świętowanie.

8 listopada 2011 godz. 14:00 Dom Ludowy w Pniówku

Rada Sołecka w Pniówku oraz GOK Pawłowice zorganizowały spotkanie seniorów. Imprezę uświetnił występ zespołu Retro. Więcej informacji udziela p. Zdzisław Goik - tel. 697566855.

4 listopada 2011 godz. 16:00 świetlica DKO

W DKO ruszył cykl spotkań "Wietrzymy szafy" - wymienialnia ubrań i sprzętu AGD. W naszych domach zalegają rzeczy, które "szkoda wyrzucić" albo "mogą się przydać" albo "są w  dobrym stanie". Zamiast kisić te skarby wymień je na inne, bardziej potrzebne. Spotkania w ramach "Wietrzenia szaf" będą odbywać się w piątki począwszy od 4.11. Zapraszamy! Zrób recykling w swojej szafie.5 listopada 2011 godz.15:00 OSP Krzyżowice

Zespół Harmonia, był gospodarzem corocznego spotkania zespołów śpiewaczych gminy Pawłowice pod nazwą "Cecyliada". Tegoroczne spotkanie odbyło się w sali OSP w Krzyżowicach. Zaprezentowały się wszystkie zespoły śpiewacze gminy Pawłowice: zespół Jarząbkowianki, Margo z Domu Kultury na Osiedlu, Niezapominajki z Pielgrzymowic, Retro z Pniówka, Viola z Golasowic, Talizman z Pawłowic i zespół gospodarz - Harmonia z Krzyżowic.
Fotoreportaż...

Z przyczyn od nas niezależnych kabaret "Łowcy.B" nie wystąpi. W ich miejsce pojawią się "Koń Polski" i "Noł Nejm". Za zmiany przepraszamy, jednocześnie informujemy że osoby, które wcześniej kupiły bilet mogą dokonać jego zwrotu w kasie GOK.

Fotorelacja...

29 października 2011 godz. 18:00 OSP Warszowice

Tego dnia w Warszowicach odbyła się Jesienna Biesiada Śląską pod hasłem "Pomagamy innym". Imprezę prowadził Ślązak Roku - Krzysztof Zaremba, a do tańca przygrywał zespół "Kredyt". Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sklepach na terenie Warszowic.29 października 2011 godz. 14:00

W tym dniu odbyło się uroczyste poświęcenie wozu bojowego OSP Pielgrzymowice, które rozpoczęło się Mszą św. o godz. 14:00 w kościele p.w. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach.
27 października 2011 godz. 8:15 Łaziska i Tarnowskie Góry

Uczestnicy zajęć dla dorosłych EDU-S wzięli udział w wycieczce edukacyjno -integracyjnej "Szlakiem Zabytków Śląska". Zwiedzili Muzeum Energetyki oraz Elektrownię "Tauron Wytwarzanie" w Łaziskach. W Tarnowskich Górach zjechali do zabytkowej kopalni srebra oraz sztolni "Czarnego Pstrąga".
Fotogaleria...23-28 października 2011 GOK

X PAWŁOWICKIE SPOTKANIA TEATRALNE

"MELPOMANIA 2011"
Dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne wzięły udział w jubileuszowej - X "Melpomanii". W tym roku zaprosiliśmy także mieszkańców gminy na uroczyste otwarcie imprezy w niedzielę 23 październka o godz.17:00. Na scenie GOK znany z niezwykłych i widowiskowych występów Teatr "Gry i Ludzie" zaprezentował spektakl pt. "Mistrz".
Więcej o spektaklu...
Fotorelacja...

24 października 2011 godz. 8:45 SP Krzyżowice

Mała Akademia Jazzu
W ramach współpracy ze szkołami gminy Pawłowice Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl audycji umuzykalniających dla dzieci szkół podstawowych. Pierwsze spotkanie, inaugurujące 20-stą edycję Małej Akademii Jazzu było poświęcone muzyce Flamenco. Audycję poprowadził mistrz gitary flamenco, sitaru oraz innych instrumentów, lider zespołu "Indialucia" oraz "Viva Flamenco" - Michał Czachowski.

21 października 2011. godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

21 paździrnika odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Wesołe bajeczki" Tym razem Teatr Własny w Chorzowie przedstawi "Bajkę o Smoku". Mieszkająca w dżungli papuga Tusia rozsiewa plotki o nadchodzącym smoku. Tak zaczynają się barwne, wesołe przygody skrzydlatej pleciugi. Tosia wygnana z dżungli za kłamstwa, odbędzie wędrówkę przez świat, pozna różne krainy geograficzne, języki i zwyczaje. We wszystkich perypetiach będą uczestniczyć młodzi widzowie. Przedstawienie w żywym planie z udziałem lalek jest adresowane dla dzieci w wieku od 3 lat. Bilety dla dorosłych w cenie 7 zł do nabycia przed spektaklem.

21 października 2011 godz.17:00 Aula Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach sorganizowało w SP w Pielgrzymowicach koncert Zespołu Akordeonistów.
Wstęp wolny.
Więcej o zespole...

20 października 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Tego dnia odbyło się zakończenie konkursu "Zielonym do góry". Tegoroczny konkurs uświetnił występ Doroty Piaseckiej z programem kabaretowo-muzycznym pt. "Eko-kabaret".

19 paździenika 2011  godz. 15:00 OSP Golasowice

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 13 w Golasowicach oraz GOK  zorganizował Dzień Seniora. 
Imprezę uświetnił występ zespołu Retro.

19 paździenika 2011 godz. 15:00 OSP Pielgrzymowice

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 10 w Pielgrzymowicach oraz GOK  zorganizował Dzień Seniora. Oprawę muzyczną zapewnił zespół APOLLOS
z Pruchnej.
Więcej informacji pod nr tel. 324723041.

15 października 2011 godz. 18:00 OSP Golasowice

KGW Golasowice i GOK Pawłowice zorganizowały Biesiadę Jesienną w Sali OSP
w Golasowicach. Oprawę muzyczną zapewnił zespół rodzinny Trzaskalik.

14 października 2011 g.19:00 Świetlica DKO

Rozpoczęła się III edycja cyklu "Babskie Sprawy". Kolejne warsztaty adresowane do pań są poświęcone sztuce wykonywania ozdobnych albumów i kartek czyli scrapbookingowi. Drugą część wypełnią warsztaty radzenia sobie ze stresem prowadzone przez psychologa. Cykl odbywa się w ramach Kobiecego Centrum Twórczości.

14 października 2011 godz. 9:00 Pawłowice - Osiedle

W tym dniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach odbyły się uroczystości związane z 15-leciem istnienia szkoły i 5 rocznicą nadania imienia. O godz. 9:00 rozpoczęła się uroczysta msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, o 10:15 odbyła się w auli ZSO uroczysta akademia.

28-29 września 2011 Sala Widowiskowa GOK

W ramach realizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach projektu wymiany młodzieży w środę 28.09 uczestnicy projektu oraz uczniowie ZSO Pawłowice mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny "Orfeusz i Eurydyka" w wykonaniu grupy "Teatralny Bzik" działającej przy GOK Pawłowice. Natomiast dnia 29.09 o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej GOK odbył się happening, podczas którego młodzież z Włoch, Czech i Polski zaprezentowała efekty swojej pracy. W programie m.in. międzynarodowe gotowanie, pokaz subkulturowej rewii mody, pokaz instalacji-słowno-muzyczno-tanecznej o subkulturach, pokaz break dance etc. Happening Międzynarodowy był punktem kulminacyjnym międzynarodowej wymiany młodzieży, która odbyła się w ramach projektu „Subcultures – original or different?”.

Gminny Ośrodek Kultury ogłasza nabór na nowy rok (2011/2012)
zajęć dla dorosłych "EDU-S"

W odpowiedzi na Państwa sugestie i zapotrzebowania Gminny Ośrodek Kultury przygotował nowe zajęcia "EDU-S" dla dorosłych:

- język włoski dla początkujących - cykl roczny (1,5 h w tygodniu), koszt 95 zł/semestr

- zajęcia ruchowe "Zdrówko" - cykl roczny (1,5 h
w tygodniu) koszt 95 zł/semestr  
W ramach całorocznych zajęć przewidziano aerobik, aqua-aerobik, nordic-walking
Tai-Chi lub Joga. Wyżej wymienione zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.  Zajęcia nie tylko dadzą możliwość aktywnego spędzenia czasu, ale również pozwolą nauczyć się właściwego wykonywania ćwiczeń.

Ponadto jak co roku zapraszamy na zajęcia z:
- języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych
- języka niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych
- obsługi komputera dla początkujących i zaawansowanych
- zakresu sztuk plastycznychOstateczny termin przyjmowania zgłoszeń upłynął
7 października!

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza od 19 września dzieci i młodzież na kolejny rok zajęć zorganizowanych specjalnie dla nich w Domu Kultury przy ul. Zjednoczenia
i Domu Kultury na Osiedlu. Z pośród szerokiej oferty można wybrać:

- Zajęcia plastyczne ART.-EQIPA
- Zajęcia teatralno – muzyczne dla dzieci MAGICZNY ŚWIAT TEATRU I MUZYKI 
- Zajęcia teatralne TRIA – teatr ruchu i animacji 
- Zajęcia wokalne dla dzieci
- Zajęcia dla dzieci z języka angielskiego PLAYING ENGLISH
- Zajęcia plastyczne dla młodzieży
- Zajęcia plastyczne JAK PRAWDZIWI ARTYŚCI  dla dzieci
- Zajęcia twórcze dla dzieci z rodzicami  NAJMŁODSI ODKRYWAJĄ ŚWIAT
- Ceramiczne ABC dla dzieci i młodzieży
- Nauka z tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży
- Nauka tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży
- Nauka tańca BREAK DANCE dla dzieci i młodzieży
- Zajęcia szachowe HETMAN dla dzieci i młodzieży


Szczegółowe informacje ...

Pobierz regulamin i kartę zgłoszenia ...

Zapisać dziecko można do 7 października u  instruktora poszczególnych zajęć
lub w biurze GOK - tel. 32 4722570 oraz biurze DKO - tel. 324721036.

21 września 2011 godz. 17:00 DKO


W DKO odbywa się czterotygodniowy kurs Nordic Walking który, jest przeznaczony dla osób, które chcą poznać technikę chodzenia z kijami oraz potrenować pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Lenik.

17-18 września 2011 Pawłowice

W tych dniach w Pawłowicach odbył się I Ogólnopolski Przegląd Śpiewaków
i Zespołów Ludowych "Złoty Talizman" . W sobotę 17 września na Sali Widowiskowej GOK odbyły się przesłuchania konkursowe zgłoszonych i zakwalifikowanych do udziału w Przeglądzie zespołów i solistów, wieczorem tego dnia wszyscy uczestnicy wzięli udział w biesiadzie, która była świetną okazją do wymiany doświadczeń, wspólnego muzykowania i zabawy.


W niedzielę odbyła się impreza plenerowa w centrum Pawłowic w czasie której odbył się Finał I Ogólnopolskiego Przeglądu Śpiewaków i Zespołów Ludowych "Złoty Talizman", występ zespołu "Talizman",wręczenie nagród, występy laureatów, występy dziecięcych zespołów ludowych, koncert zespołu "VOX", zabawa z zespołem "OIOM".
Wyniki przeglądu...
Fotogaleria...

19 września 2011 godz.19:00 Sala Widowiskowa GOK

W Gminnym Ośrodku Kultury został otwarty piąty rok kursów dla dorosłych "EDU-S". Jak co roku przyjmowaliśmy zapisy na poszczególne kursy do grup początkujących i zaawansowanych. Tegoroczne zajęcia rozpoczęło prawie 150 osób na zajęciach z języka niemieckiego, angielskiego, włoskiego, zajęciach komputerowych, plastycznych i sportowych.

18 września 2011 godz.18:30

Wszyscy miłośnicy zespołu "VOX" mieli okazję wysłuchać niepowtarzalnego koncert w centrum Pawłowic. Repertuar grupy tworzą ballady, standardy jazzowe, pieśni typu gospel, a także utwory z gatunku pop i funky. Sztandarowym przebojem wypromowanym przez VOX jest oczywiście „Bananowy Song”, który po dziś dzień jest na ustach tysięcy fanów.
Koncert  odbył się w ramach I I Ogólnopolskiego Przeglądu Śpiewaków i Zespołów Ludowych "Złoty Talizman"
Więcej o zespole...

17 września 2011 godz. 9:30 Skoczów

Zespół wokalny "Margo" wystąpił na otwarciu Wystawy Rybackiej w Skoczowie organizowanej przez Lokalną Grupę Rybacką "Żabi Kraj" oraz Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie.

16 września 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Tego dnia w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbyło się przedstawienie dla najmłodszych dzieci przygotowane w formie wspólnej zabawy. Aktorka namawia Zajączka do udziału w grze tworząc na oczach widzów kolejne postaci. Zajączek boczy się i złości na wszystkich, nie dość że nie chce się bawić to jeszcze psuje zabawę innym. W końcu aktorka tworzy Wilka, który doprowadza do tego, że Zajączek wreszcie przełamuje się i przeprasza za swoje zachowanie. Spektakl odbył się w ramach cyklu spotkań z teatrem "Wesołe Bajeczki"

11 września 2011 godz. 13:00 Warszowice

Dożynki Gminne

Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w Warszowicach. Impreza rozpoczęła się Mszą św. o godzinie 13:00, która odprawiona została w kościele p.w. św. Mikołaja. Atrakcjami dożynek były: korowód, występy zespołów dziecięcych
i
ludowych, zabawy dla dzieci, zespół "Na obcasach", kabaret "Kałasznikof" zespół Tyrolia Band oraz zabawa taneczna z zespołem "De Facto".
Fotogaleria...

12 września 2011 godz. 16:00 - 18:00 DKO

Wszyscy, którzy planują korzystać z zajęć organizowanych w Domu Kultury w tym roku szkolnym, podczas Dnia Otwartego mogli spotkać się z instruktorami, zapoznać z programem oraz zapisać na wybrane przez siebie zajęcia.

3 września 2011 godz. 13:00 Radlin

Zespoły Talizman i Harmonia wzięły udział w Festynie Rodzinnym w Radlinie, w którym wystąpli jako laureaci głównej nagrody ( Talizman - I miejsce a capella, Harmonia - I miejsce z akompaniamentem).
Więcej...

28 sierpnia 2011 godz. 16:00 plener przy DKO

Rada Osiedlowa Spółdzielni Mieszkaniowej Pawłowice oraz Dom Kultury zorganizowały dla dzieci ognisko. Były wspólne zabawy i kiełbaski z grilla!

28 sierpnia 2011 godz. 15:30   Plener przy OSP Jarząbkowice

KGW Jarząbkowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały Dożynki sołeckie, które odbyły się w plenerze przy OSP Jarząbkowice. Rozpoczęcie o godz. 15.30. W trakcie imprezy wystąpił zespół Jarząbkowianki, program artystyczny "Śląskie klimaty" wykonał znany zespół FERAJNA MAKULI natomiast do tańca zapraszał wszystkich zespół Chorus Dance.

27-28 sierpnia 2011
II Młodzieżowe Dni Kultury

Przygotowaliśmy dla Was drodzy internauci krótki fotoreportaż z
II Młodzieżowych Dni Kultury, które odbyły się w ostatni weekend wakacji. Imprezie towarzyszyły bezpłatne warsztaty przygotowane przez GOK, które przeprowadzone zostały na Sali Widowiskowej (z tańca nowoczesnego, hip hop i dance hall) i w parku (bębny, koło garncarskie, graffiti, rysunek).
W programie nie zabrakło również muzyki (hip-hop, rock, pop, techno)
i atrakcyjnych pokazów: teatru ulicznego, tańca towarzyskiego, break-dance, a na zakończenie tancerzy ognia. Cieszymy się, że po raz kolejny młodzież nie zawiodła swoją frekwencją.
Fotoreportaż...

Niedzielne koncerty w parku


6 czerwca
-Orkiestra młodzieżowa GOK "JAZZ MAFIA" oraz orkiestra                                perkusyjna "MNIEJ WIĘCEJ"  działająca przy GOK Chybiu.

3 lipcaOrkiestra Promenadowa.
10 lipca - "VIVA FLAMENCO".
17 lipca - Orkiestra KWK "Pniówek" i Krzysztof Wierzchowski.
24 lipca - Zespół kameralny Art Music Trio
31 lipca - Kapela Bawarska "BAYEROCK"  i Krzysztof Zaremba
7 sierpnia  - Orkiestra KWK "Pniówek" i Bogdan Musiolik
14 sierpnia - HAPPY FOLK oraz zabawy dla dzieci z grupą "DUO-FIX"
21 sierpnia - "CONCERTO LUCIANO" oraz "NA OBCASACH"
                          


21 sierpnia 2011 godz. 17:00 Park

Na zakończenie tegorocznego cyklu koncertów niedzielnych wysłuchaliśmy koncertu rodzinnego zespołu Concerto Luciano, który wykonał utwory Mozarta, Bizeta, Ravela, Joplina, Marka i Wacka, Richarda Cleydermana i przeboje muzyki filmowej.
W drugiej części koncertu grupa Na Obcasach zaprezentowała znane i lubiane utwory szwedzkiej grupy ABBA.

21 sierpnia 2011 godz. 16:00  Plener przy OSP Pielgrzymowice

Zarząd OSP Pielgrzymowice oraz GOK Pawłowice zorganizowały Festyn Strażacki, który odbył się przy remizie w Pielgrzymowicach. W programie atrakcje dla najmłodszych - przejażdzki kucykiem, pokazy psów ratowniczych oraz ratownictwa wysokościowego Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP z Jastrzębia i zabawa taneczna z zespołem Sekret Duo. Gwiazdą wieczoru był DAMIAN HOLECKI.

1 - 31 sierpnia 2011 DKO 15:00 - 18:00

Dzieci i młodzież zainteresowane "królewską grą"  mogły przyjść w sierpniu do Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. W poniedziałki, środy i piątki w godz. 15:00 - 18:00 instruktor szachowy Marek Kobiela prowadził zajęcia szachowe dla wszystkich chętnych. Zajęcia były bezpłatne i adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

16-22 i 23-29 sierpnia 2011 DKO

Dzieci ze szkół podstawowych miały okazję  do wspólnego spędzania czasu z Domem Kultury. W programie było wiele atrakcji.

14 sierpnia 2011 godz. 16:30  Park

W to niedzielne popołudnie w parku dorośli mogli bawić się z zespołem Happy Folk, który wprowadził wszystkich w klimat śląskich szlagierów, natomiast dla najmłodszych przygotowano program artystyczny który przeprowadziła grupa Duo Fix.


7 sierpnia 2011 godz. 17:00 Park

Już po raz drugi tego lata w pawłowickim parku  koncertowała orkiestra dęta KWK "Pniówek". Tym razem usłyszeliśmy utwory w klimatach muzyki biesiadnej, czeskich polek i walczyków połączonych z monologami Bogdana Musiolika. 

31 lipca 2011 godz. 17:00 Park

W to niedzielne popołudnie w pawłowickim parku bawiła Państwa Kapela Bawarska BAYEROCK oraz Krzysztof Zaremba. Ponadto przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci.
Więcej ...

27 lipca 2011 2011 godz. 9:00 Ustroń

Zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  na wakacyjny wyjazd do Parku Linowego na Równicy w Ustroniu. Koszt wyjazdu to 30 zł od osoby. Zapisy w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu w dniach 11-22 lipca 2011 w godz. 8:00 - 16:00 lub pod nr tel. 32 4721036. Dla uczestników wyjazdu 28 lipca odbędzie się wspólne ognisko.

Uwaga! Ze względu na brak chętnych wyjazd został odwołany.

24 lipca 2011 godz. 17:00 Park

W  kolejnym niedzielnym koncercie w pawłowickim parku wystąpił zespół kameralny "Art Music Trio", który wykonał znane utwory muzyki klasycznej, walce i piosenki francuskie oraz największe przeboje współczesnej muzyki rozrywkowej.

18-22 lipca 2011 DKO

Uzdolnieni plastycznie uczniowie szkół podstawowych (w wieku 9-12 lat) wzięli udział w specjalnych warsztatach plastycznych poświęconych technice akrylowej. Przez cały tydzień odbywały się zajęcia, które zakończone zostały wystawą obrazów wykonanych przez uczestników.

18-22 i 25-29 lipca 2011 GOK

Po raz kolejny dzieci (7-12 lat) z całej gminy Pawłowice wzięły udział w Wakacyjnych Warsztatach Artystycznych organizowanych przy Gminnym Ośrodku Kultury.
Fotogaleria...17 lipca 2011 godz. 17:00 Park

W to niedzielne popołudnie w pawłowickim parku  koncertowała orkiestra dęta KWK "Pniówek" oraz Krzysztof Wierzchowski. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy z nagrodami dla dzieci.

16 lipca 2011 godz. 15:00 plener przy DKO

Dom Kultury przygotował imprezę specjalnie z myślą o dzieciach. Była to podróź przez świat z Myszką Mickey, warsztaty cyrkowe i wspólna zabawa na niezwykłym placu zabaw.

16 lipca 2011 14:00

KGW Jarząbkowice i GOK Pawłowice zorganizowały uroczyste obchody 45-lecia KGW Jarząbkowice połączone z poświęceniem sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14:00 Mszą św. w kościele w Bąkowie. 

16 lipca 2011 godz. 15:00 Strumień

Zespół "Niezapominajki" wziął udział w "III Dniu tradycji, stroju, pieśni i tańca ludowego".

4-8 oraz 11-15 lipca 2011 godz: 9:00 - 14:00  GOK

Gminy Zespół Oświaty oraz Gminny Ośrodek Kultury  zorganiowały zajęcia wakacyjne dla młodzieży "Angielski na wesoło"

10 lipca 2011 godz. 17:00 Park

Tego dnia odbył się kolejny niedzielny koncert do pawłowickiego parku. Tym razem zaprezentowała się Orkiestra Promenadowa - która nie wystąpiła 3 lipca
z powodu opadów deszczu oraz zespół "VIVA FLAMENCO" z gorącymi hiszpańskimi rytmami.

3 lipca 2011 Brenna

Zespół Talizman brał udział w 44 Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych - Brenna 2011. Prezentował stroje, repertuar pszczyński oraz pieśni górnicze Wśród licznie biorących udział zespołów śląskich  nasz Talizman zdobył II miejsce. Gratulujemy !

3 lipca 2011 godz. 17:00 Park

Koncert Niedzielny "Grupy Promenadowej" został odwołany z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. 

27-30 czerwiec 2011 Szczyrk

Informujemy, iż przyczyn osobistych uczestników pleneru impreza zostanie zorganizowane w terminie późniejszym.
Już po raz siódmy GOK Pawłowice organizuje letni plener malarski dla młodzieży, która uczęszcza na warsztaty plastyczne. W tym roku inspiracją do prac rysunkowo - malarskich będzie pejzaż górski - Skrzyczne. Młodzież zakwaterowana w schronisku będzie spędzać czas wolny rysując i spacerując szlakami Beskidu Żywieckiego. 

26 czerwca 2011 godz.17:00 Park


W minioną dziedzielę  w malowniczej scenerii pawłowickiego parku odbył się koncert orkiestry młodzieżowej GOK "Jazz Mafia".
Orkiestrę tworzą: Justyna Wieczorek, Dominika Pilis, Paweł Krosny, Joanna Foltyn, Karolina Mucha, Paweł Krośnik, Marta Lucjan, Wojciech Pilis, Michał Pietrzak, Wiktoria Janecka, Karol Lucjan, Marta Łomozik
i  Mateusz Kukla (nieobecny na zdjęciu). Koordynatorem projektu jest Marek Lucjan (na zdj. pierwszy z prawej)
Młodzieżowa orkiestra "JAZZ MAFIA" działa w ramach projektu GOK-ART współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. 


25 czerwca 2011
Zlot Samochodów Zabytkowych i Amerykańskich


W miniony weekend odbył się I Pawłowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych i Amerykańskich, w którym uczestniczyły 43 załogi. Uczestnicy zlotu mieli okazję pokazać się na pawłowickim i pszczyńskim rynku, zwiedzić zamek w Pszczynie i wziąć udział w paradzie ulicami Pawłowic. Po południu wszyscy wspólnie z mieszkańcami Pawłowic bawili się na festynie, podczas którego przeprowadzono głosowanie na najładniejsze auto amerykańskie, którym okazał się DODGE CHALLENGER z 1970 r. Najlepszym autem zabytkowym był Mercedes 350 SLC, a najstarsze auto zlotu to CITROEN C4 z 1929 r. Na głosujących czekały nagrody ufundowane przez sponsorów.
Fotorelacja...

18, 19 czerwca 2011 Wodzisław

Zespoły Harmonia, Niezapominajki oraz Talizman wzięły udział w Przeglądzie w ramach XXXI Wodzisławskich Spotkań z Folklorem. 

18 czerwca 2011 Plener przy ZSP Krzyżowice

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety Na Rzecz Rozwoju Wsi oraz GOK Pawłowice
zorganizowały festyn szkolny pod nazwą "Żywa lekcja historii". W programie były występy artystyczne oraz wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży - konkursy, zabawy z nagrodami zamki dmuchane.

18 czerwca 2011 godz. 15:00

Zespół "Bajtel" wystąpił na festynie w Krzyżowicach organizowanym przez Stowarzyszenie "Aktywych Kobiet Na Rzecz Rozwoju Wsi".

17 czerwca 2011 godz 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Młodzi uczestnicy warsztatów muzycznych, plastycznych i teatralnych prowadzonych w naszym ośrodku spotkali się na zakończeniu sezonu artystycznego.

17 czerwca 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

"Country Show" to wesoła historia rodem z Dzikiego Zachodu. Przygody dwójki kowbojów ukazane są w komicznych scenkach. Charakterystyczne postacie, skecze z elementami pantomimy, ekspresja i energia powodują, że w trakcie spektaklu zaciera się bariera pomiędzy odbiorcą i aktorem. Przedstawienie dla widza w każdym wieku. Dzieci - wstęp wolny.

16 czerwca 2011 godz 8:30 Miasteczko Ruchu Drogowego

Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Komendą Powiatową Policji w Pszczynie organizuje akcję "Bezpieczne wakacje" dla uczniów klas I i II z terenu naszej gminy. Spotkanie ma zwrócić uwagę dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów.

14 czerwca 2011 Cieszyn

Uczestnicy zajęć plastycznych i ceramicznych z Domu Kultury Osiedle wzięli udział w wyjeździe  na warsztaty ceramiczne do Cieszyna, a także mieli okazję zwiedzić wydział sztuk plastycznych Uniwersytetu Śląskiego w Cieszenie.

13 - 15 czerwca 2011 Sala Ogólna DKO

Co roku zaoferowaliśmy mieszkańcom możliwość obejrzenia i kupienia prac wykonanych w ramach zajęć plastycznych. Tym razem zostały wystawione rysunki, obrazy olejne, pastele, ceramika oraz przedmioty ozdobione techniką decoupage'u podczas warsztatów "Babskie sprawy". Galeriada była okazją nabycia oryginalnych upominków.

13 czerwca 2011 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Wszystcy uczestnicy zajęć w DKO wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród dla najlepszych tzw. "Suwaków", oraz zakończenie kolejnego roku pracy artystycznej. Podczas imprezy zostały rozdane dyplomy potwierdzające udział w warsztatach dla wszystkich uczestników zajęć.

12 czerwca 2011 Wisła

Zespół "Bajtel" wziął udział w XXIV Wojewódzkim przeglądzie dziecięcych zespołów folklorystycznych Wisła 2011.

12 czerwca 2011 godz. 13:00 Plac przy OSP Warszowice

OSP Warszowice i GOK Pawłowice zorganizowały festyn rodzinny. W programie były m. in. gry, zabawy, mecze, przejazd husarii, kabaret EKSPERYMENT oraz zabawa taneczna.

12 czerwca 2011 godz 17:00 Aula SP Pielgrzymowice

GOK Pawłowice i Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne K. Marki w Pielgrzymowicach zorganizowały koncert nowego pawłowickiego zespołu Concerto Luciano. Zespół wykonał utwory Mozarta, Bizeta, Ravela, Joplina, Marka i Wacka, Richarda Cleydermana i przeboje muzyki filmowej.
Zobacz fragment pierwszego oficjalnego koncertu na www.concertoluciano.pl

9 czerwca 2011 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

Po raz czwarty odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla wszystkich uczetników "Edu-s" kończących kolejny rok kursów. Imprezę uświetnił występ zespołu jazzowego "STC TRIO" oraz wernisaż prac grupy z warsztatów plastycznych "Edu-s".

7 czerwca 2011 godz. 21:00

Spektakl pt. "Orfeusz i Eurydyka" zrealizowany przez grupę "Teatralny Bzik" w reżyserii Ewy Sikory i opracowaniu muzycznym Moniki Janeckiej-Wardak został zakwalifikowany do udziału w XX Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Baltic Satelid 2011" w Sejnach. Nasza młodzież rywalizowała z grupami z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy zdobywając "Brazowego Sejeńskiego Tura".

4 czerwca 2011 godz. 19:00  Kościół pw. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach

Wszyscy melomanani a w szczególności sympatycy muzyki organowej wysłuchali niepowtarzalnego koncertu organowego profesora Juliana Gembalskiego, światowej sławy wirtuoza słynącego w szczególności ze sztuki improwizacji. Koncert odbył się w kościele pw. św. Katarzyny w Pielgrzymowicach na niedawno odnowionym instrumencie.  Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

2 czerwca 2011 Słowacja

Członkowie Kół Emerytów działających na terenie Gminy Pawłowice wzięli udział w wyjeździe na Słowację, w czasie którego złożyli wizytę w mieście partnerskim - Tepliczce nad Vahom, zwiedzili "Słowackie Betlejem" w Rajeckiej Leśnej, a także skorzystali z kąpielisk termalnych w Rajeckich Teplicach. 

1 czerwca 2011 godz. 16:00 - Plener przy DKO

Magiczny Dzień Dziecka. Dźwiękowych i innych atrakcji nie zabrakło. Dzieci wspólnie zagrały naprawdę w wielkiej orkiestrze, którą pokierował dyrygent Waldemar Sutryk. Tradycyjne już słodycze w tym dniu fundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Pawłowice.

31 maja 2011 godz. 9:30

Dzieci z grupy plastycznej i teatralnej oraz uczestnicy zajęć "Magiczny Świat Teatru i Muzyki" obejrzeli spektakl pt. "Królewna Śnieżka" prezentowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Katowice - Dzieciom" w kinoteatrze "Rialto".

21-29 maja 2011

W niedzielę 29 maja  zakończyliśmy obchody jubileuszowych -  XX Dni Pawłowic. Tegoroczne święto naszej gminy uświetniły m.in. takie gwiazdy jak  kabaret Cezarego i Katarzyny Żak oraz Urszula z zespołem. Ponadto na mieszkańców i gości naszej gminy czekały liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zobacz fotorelację z ostatniego weekendu...

28 maja 2011 Pszczyna

Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" oraz zespół "Bajtel" jak co roku uczestniczył w przeglądzie "Mały Brzym"w pszczyńskim skansenie.

21-28 maja 2011

W dniach 21-28 maja  w Pawłowicach gościliśmy grupę Niemców
z Kippenheim, którzy przyjechali do nas z rewizytą w ramach projektu Edu-s. W trakcie wizyty nasi goście mieli okazję zwiedzić naszą gminę, zapoznać się z działalnością GOK Pawłowice, wzięli udział w organizowanych imprezach, pojechali również na wycieczki do Pszczyny, Łubowic, Częstochowy, Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia. Wizyta była okazją do nawiązania partnerskich stosunków miedzy gminą Pawłowice a Kippenheim. 

27 maja 2011 godz. 16:30 Hala Sportowa GOS

Turniej Tańca Towarzyskiego Grand Prix "Pierwszy Krok". Podczas turnieju rywalizowali tancerze z okolicznych Gmin. Spotkanie było okazją dla najmłodszych, stawiających w tańcu swoje pierwsze kroki dzieci, aby zaprezentować się przed szerszą publicznością i spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. 

26 maja 2011 godz 9:00 Aula SP Pielgrzymowice

W SP Pielgrzymowice odbył się konkurs "Gwary śląskiej i pieśni nie zapominamy". Celem konkursu jest pielęgnowanie i upowszechnianie folkloru, pieśni i gwary śląskiej a także poznawanie dawnych tradycji i obrzędów regionu. 

20 maja 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Nasi najmłodsi obejrzeli teatralną opowieść o małej prostej dziewczynce - Antoninie, która po skończeniu przedszkola nie mogła się pogodzić ze szkolnymi obowiązkami pierwszoklasisty. Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Pojawił się konkurs z kolorowymi literkami, były piosenki, barwne kostiumy oraz gra w "bańki mydlane" i oczywiście mnóstwo śmiechu.

19 maja 2011 godz. 17:00 Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach

Zespół Talizman wystąpił w kościele parafialnym w Pawłowicach Osiedlu na Mszy Św. za zmarłych: Annę Karaś - założycielkę KGW Pawłowice oraz zespołu Talizman, oraz Henryka Ćmoka - pierwszego instruktora zespołu Talizman i dyrektora GOK-u. Koncert Maryjny zespołu odbył się w ramach nabożeństwa majowego. 

17 maja -10 czerwca 2011 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Kolejna seria spotkań w kobiecym gronie. Tym razem "Babskie Sprawy" były poświęcone poznaniu i doskonaleniu techniki decupage'u. Ten sposób dekorowania przedmiotów jest coraz bardziej popularny. Edycja zakończy się  otwarciem wystawy autorskiej instruktorki Małgorzaty Ferfeckiej. 
Harmonogram sporkań...

13 maja 2011 godz. 10:00 Sala Widowiskowa GOK

Wszyscy, którzy lubią rysować i malować,wzięli udział w III Regionalnym Konkursie Plastycznym "Malujemy z natury". Tematem konkursu było narysowanie bądź namalowanie zaaranżowanej przez organizatora martwej natury. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.
Od 18 maja w Galerii GOK będzie można oglądać prace wykonane przez dzieci i młodzież w tegorocznej edycji konkursu.
Wyniki konkursu....

15 maja 2011 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Tego dnia odbył się pierwszy oficjalny występ nowego zespołu, który utworzyli młodzi pawłowiczanie: Marta, Karol, Magda i Bartek Lucjan i ich kuzyn Dominik Doleżyk. Młodzi muzycy są uczniami szkół muzycznych w Jastrzębiu Zdroju i Żorach.
Więcej o zespole...

6 maja 2011 godz. 10:00 Sala Widowiskowa GOK

W sali Widowiskowej GOK odbył się XI Festiwal Twórczości Szkolnej, podczas którego zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół Gminy Pawłowice. Występy artystyczne  z różnych dziedzin sztuki (muzyka, taniec, teatr) były przedzielane wręczeniem nagród laureatom konkursów przedmiotowych.

3 maja 2011 godz. 12:30 Dom Strażaka w Golasowicach

OSP Golasowice i GOK Pawłowice zorganizowały uroczystość jubileuszu 100-lecia założenia OSP w Golasowicach. W programie koncert orkiestry dętej, Msza Św. w intencji strażaków i ich rodzin, ponadto występ dzieci z ZSP w Golasowicach, występ zespołów "Viola", "Jarząbkowianki", "Na Obcasach". Gwiazdą wieczoru był zespół
"B.A.R." a zabawę taneczną poprowadziła grupa "OLD BOJE".

2,3 maja 2011 Pielgrzymowice

Zespoły folklorystyczne "Jarząbkowianki", "Talizman" i "Harmonia" wzięły udział w XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos" w Zebrzydowicach.
Szczegóły...

1 maja 2011 17:00 Kściół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach

W  dniu beatyfikacji Jana Pawła II, podczas mszy świętej o godzinie 17.00, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach wystąpił zespół wokalny „MARGO”.


5-26 kwietnia 2011 godz. 16:30 DKO

Dzieci w wieku od 7 lat do brały udział w zajęciach rozwijających ciekawość świata i pokazujących sposób pracy naukowców. Cykl odbył się w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, a przeprowadzili go instruktorzy z Domu Kultury i Biblioteki w Pawłowicach Osiedlu. 

15 kwietnia 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

"Bajka o Królewnie Fasolce". Spektakl jest adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bohaterowie - wesołe elfy z Krainy Grządkowej chcą udowodnić maluchom jak kolorowe i smaczne może być jedzenie warzyw. Czy Groszkowi i Karotkowi uda się wypełnić powierzone im zadanie. Czy cebulowa wróżka przechytrzy czarodzieja Robaczka? O tym dzieci przekonały się oglądając bajkę a przy okazji nauczły się nowych słów w języku angielskim. 

13 - 15 kwietnia 2011

Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" wziął udział w trzydniowych warsztatach artystycznych w pięknych okolicach Zakopanego. Dzieci ćwiczyły nowy program, który zostanie zaprezentowany na jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 1 oraz na imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. 

13 kwietnia 2011 Suszec

Zespół Pieśni i Tańca "Bajtel" wziął udział w Przeglądzie "Śląskie śpiewanie"
w Suszcu. 

11 i 12 kwietnia 2011 Sala Widowiskowa GOK

XIV GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Pprzedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Pawłowice wzięły udział w 14 edycji Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Impreza ta ma charakter konkursu i daje niepowtarzalną okazję młodym, uzdolnionym wokalnie osobom do zaprezentowania swoich talentów przed szeroką publicznością. Przesłuchania w kategorii przedszkoli odbyły się 11 kwietnia 2011, a w kategoriach szkolnych 12 kwietnia 2011. Dla laureatów przeglądu przewidziano atrakcyjne nagrody.
Wyniki...
Fotogaleia...

7 kwietnia 2011  godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Grupa "Teatralny Bzik" zaprezentowała swój nowy spektakl pt. "Orfeusz i Eurydyka" młodzieży z jastrzębskich szkół.

30 marca 2011 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

KONKURS WIEDZY O GMINIE PAWŁOWICE

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie gminy Pawłowice oraz reprezentanci gimnazjów i szkół podstawowych wzięli udział w XIII Konkursie Wiedzy o Gminie Pawłowice.
Wyniki...
Fotogaleria...

27 marca 2011 godz. 17:15 Sala Widowiskowa GOK

Tego dnia przypadał Międzynarodowy Dzień Teatru, który postanowiliśmy uczcić poprzez prezentację premierowego przedstawienia pt. "Orfeusz i Eurydyka". Historię miłości tej mitologicznej pary wyczarowała młodzież z grupy "Teatralny Bzik" w konwencji teatru ruchu z elementami czarnego teatru.

26 marca 2011 godz. 9:00 DKO

Miłośników szachów zapraszamy na cykl 6 turniejów pod nazwą "Szachowe Grand Prix - Pawłowice 2011". Rozgrywki odbywają się wg załączonego harmonogramu od marca do listopada. Uczestnicy (bez ograniczeń wiekowych) zgłaszają się w dniu rozgrywek do godz. 8:55, o 9:00 rozpoczynają się rozgrywki turniejowe. Szczegóły w komunikacie organizacyjnym. Szczegółowych informacji udziela Marek Kobiela tel. 787152536, chessmarko@interia.pl
Pobierz Komunikat i Regulamin Rozgrywek ...

25 marca 2011 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

W to marcowe przedpołudnie zorganizowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Na ten dzień zaprosiliśmy młodzież, nauczycieli i wychowawców z Domów Pomocy Społecznej i Szkół Specjalnych. Pragnęliśmy podzielić się z nimi naszą fascynacją teatrem, pokazać im jego twórcze możliwości i zainspirować do zabawy w teatr.

25-27 marca 2011 godz. 17:00

Chór Animato wyjechał w dniach 25-27 marca br. do Wisły na obóz artystyczny. Celem wyjazdu była wzmożona praca nad doskonaleniem repertuaru konkursowego, który chór będzie wykonywał 9 kwietnia 2011 w Bydgoszczy na V Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej.

24 marca 2011 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

W GOK odbył się XVII Turniej Mistrzów Szachowych Szkół Podstawowych Gminy Pawłowice 2011.
Szczegóły...

21 marca 2011 godz. 8:00 Sala Widowiskowa GOK

Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowały w 90 rocznicę Plebiscytu na Górnym Śląsku oraz dla uczczenia Roku Pamięci Powstań Śląskich spotkanie dla uczniów gimnazjalnych. W programie min. prezentacja na temat przebiegu III Powstania Śląskiego na terenie powiatu pszczyńskiego, którą przedstawił Marek Szołtysek - znany pisarz, publicysta i autor książek o Śląsku. Imprezie towarzyszył występ zespołu TALIZMAN oraz wystawa okolicznościowa.
Fotoreportaż...

19 marca 2011 godz. 14:00 Sala Widowiskowa GOK

Polski Związek Emerytów i Rencistów Koło nr 5 Pawłowice zorganizował wiosenne spotkanie do Sali Widowiskowej GOK Pawłowice. Początek imprezy o godz. 14:00. 

18 marca 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W DKO odbyło się przedstawienie dla dzieci "Bajka ze śmiechem". Gdy ponury, rozkapryszony królewicz zasiadł na tronie - pierwszym swoim edyktem odebrał poddanym uśmiechy. Królestwo przemianował na Smutanię i kazał jej pilnować trzem Strażnikom Smutku. Zapytacie zapewne: Jak taka historia może być wesoła? Ano za sprawą pana Aleksandra Wesołowskiego,  wezwanego przez zrozpaczonych mieszkańców Smutanii. Ten właśnie energiczny wesołek doprowadza do...

17 marca 2011 godz. 18:30 Sala Widowiskowa GOK

Wszyscy sympatycy dobrej muzyki mięli okazję wysłuchania niepowtarzalnego recitalu fortepianowego w wykonaniu Marty Araszczuk. W programie znane i lubiane melodie takich kompozytorów jak Schubert, Chopin czy Szymanowski. Recital poprowadziła instruktorka GOK Monika Janecka-Wardak
Fotogaleria...

12 marca 2011 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO - Dzień Kobiet

Panie naszej gminy wspólnie świętowały Dzień Kobiet. Humor, muzyka i liczne konkursy wprawiały uczestniczki w dobry nastrój. Imprezę poprowadził  zespół "Nasi" z Kłokocina z jego twarzą p. Anna Strączek - Ślązaczką Roku.

12 marca 2011 godz. 8:45 Sala Widowiskowa GOK

XVII Gminny Indywidualny Turniej Szachowy Dzieci GOK Pawłowice 2011.
Więcej...

11 marca 2011 godz.17:00

Młodzież biorąca udział w projekcie GOK-ART wzięła udział w obozie artystycznym w Bańskiej Wyżnej, gdzie miała okazję intensywnie pracować nad opracowaniem
i szlifowaniem repertuaru swojej orkiestry. Wyjazd przyczynił się również do integracji grupy i pozwolił skorzystać z uroków górskich okolic. Więcej informacji o projekcie GOK-Art...

15 lutego - 12 marca 2011. Sala Ogólna GOK

W domu kultury na osiedlu zorganizowano cykl spotkań w kobiecym gronie. Wspólnie potańczyliśmy przy muzyce, wykonaliśmy niepowtarzalną biżuterię, nauczyliśmy się układania kwiatów i pięknego pisania na warsztatach kaligrafii. Cykl zakończył się imprezą z okazji Dnia Kobiet (12. 03). 

5 marca 2011 godz. 14:00 Sala Ogólna DKO

W ramach cyklu spotkań w kobiecym gronie w Domu Kultury na Osiedlu zorganizowane zostały warsztaty kaligrafii, które poprowadziła Ewa Landowska - artystka z Krakowa - która od wielu lat propaguje tę zanikającą sztukę. Uczestnicy warsztatów poza niezbędnymi ćwiczeniami poznali także dwa kroje pisma i przygotowali życzenia świąteczne.

5 marca 2011 godz.  18:00 OSP Golasowice

KGW Glasowice i GOK Pawłowice zorganizowali zabawę ostatkową, która odbyła się w Sali OSP Golasowice. Początek godz. 18:00. 

5 marca 2011 godz. 14:00 Sala Widowiskowa GOK

KGW w Pawłowicach zorganizowało obchody Dnia Kobiet. W programie przewidziano występ grupy musicalowej, poczęstunek i zabawę w miłej atmosferze. Impreza była współorganizowana z GOK Pawłowice.

3 marca 2011 godz. 17:00 Dom Ludowy w Pniówku

KGW Pniówek i GOK Pawłowice zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie imprezy przewidziano występ wirtuoza akordeonu  - Franciszka Prusa. 

23 i 24 lutego oraz 3 marca 2011 godz. 15:00 Pracownia plastyczna GOK

GOK Pawłowice zorganizował II Wieczorowe Warsztaty Batikowe dla dorosłych. Podczas spotkań było można poznać technikę BATIKU oraz wykonać swój projekt. Zapewniamy materiały. Zainteresowanych prosimy o kontakt z instruktorką Agnieszką Kornas-Wiśniewską codziennie w godz. 15:00 - 20:00 w pracowni plastycznej "Świetlik"

27 lutego 2011 godz. 16:00 Dom Ludowy w Krzyżowicach

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety na Rzecz Rozwoju Wsi w Krzyżowicach zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie występy artystyczne, poczęstunek i dobra zabawa. Współorganizatorem imprezy jest GOK Pawłowice.
Więcej...

25 luty 2011 godz.16:00 Bielsko-Biała

Młodzież uczęszczająca na warsztaty plastyczne i teatralne po raz kolejny wyjechała na wystawę zorganizowaną przez Biurzo Wystaw Artystycznych a także obejrzała spektakl w Teatrze "Banialuka".

18 lutego 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W Domu Kultury na Osiedlu odbyło się przedstawienie pt. "Och! Pnokio!" teatru lalka z Jastrzębia - Zdroju. Bajka jest oparta na motywach znanej dzieciom powieści Carlo Collodiego o drewnianym pajacyku. Widzowie, razem z bohaterem, dowiedzą się, że trzeba mowić prawdę w każdej sytuacji. Akcja bajki jest wartka i emocjonująca z dużą dawką humoru, a widzowie biorą w niej czynny udział. Przedstawienie jest adresowane do najmłodszych widzów.

9 lutego 2011 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

Miłośnicy humoru i muzyki mieli okazję spotkać się z Grupą MoCarta, która wykonała na scenie GOK koncert "Dla Elizy" .  
www.grupamocarta.art.pl
Fotoreportaż...

6 lutego 2011r. godz.14:00 Sala Widowiskowa GOK

Na Sali Widowiskowej GOK odbyło się spotkanie z wyczynowym kartingiem. Impreza skierowana była głównie do dzieci i młodzieży w wieku od 6 lat, której marzy się w przyszłości przygoda z Formułą 1 i wyścigami samochodowymi. Na spotkaniu zaprezentowali się młodzi mieszkańcy naszego regionu, którzy mają na swoim koncie bardzo wysokie osiągnięcia w tym sporcie.
Galeria...

31 stycznia 2011r. godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Dom Kultury na Osiedlu zorganizował dla najmłodszych dzieci karnawałowy bal przebierańców. Była muzyka, wspólne tańce, zabawy i konkursy. 

30 stycznia 2011 godz. 15:00

Chór "Animato" zaprezentował swój repertuar kolędowy podczas koncertu, który miał miejsce w kościele p.w. NMP Królowej Wszechświata we Frydku (gmina Miedźna).

26 stycznia 2011 Sala Widowiskowa GOK

W Sali Widowiskowej GOK odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie organizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Pawłowicach. Imprezę uświetnił zespół "Walyncioki".

24 i 26 stycznia 2011r. godz. 10:00 Sala 202 DKO

Podczas ferii zimowych w Domu Kultury w Pawłowicach rozegraliśmy turniej szachowy. Impreza przeznaczona była dla wszystkich młodych miłośników "królewskiej gry". Turniej był rozegrany w dwóch grupach wiekowych do 11 lat oraz od 12 do 16 lat. 

21 stycznia 2011 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

W Domu Kultury na Osiedlu odbyło się przedstawienie dla dzieci pt. "Lis Przechera" w wykonaniu teatru PTAK z Bielska- Białej.
Mała Hania wypasa swoją kaczuszkę ale zmęczona zasypia. Z jej nieuwagi korzysta Lis - złodziej. Porywa kaczuszkę i ukrywa ją w norce. Dziewczynce z pomocą przyjdzie dzielny Jeżyk. Nasi bohaterowie, razem z dziećmi, odzyskują skradzioną kaczuszkę. Bajeczka jest adresowana do najmłodszych dzieci.

17 - 28 stycznia 2011 - Ferie 2011 w GOK

Dzieci w wieku 7-12 lat wzięły udział w zimowisku organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. Spotkania odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 14:00 od 17-21 stycznia - w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach przy ul. Zjednoczenia 67 oraz 24-28 stycznia - w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Fotogaleria...

16 stycznia 2011 

Chór "Animato" wziął udział w oprawie Mszy Św. w kościele pw św. Józefa w Zabrzu (godz. 10:30) oraz w koncercie kolędowym w ramach XVII Zabrzańskich Spotkań Kolędowych w kościele pw. św Teresy od Dzieciątka Jezus w Zabrzu - Mikulczycach (godz. 15:00).
więcej...

12 stycznia 2011

Zespół "Retro" brał udział w XV Wojewódzkim Festiwalu Pieśni "Bóg się rodzi"
w Żorach. W ubiegłym roku zespół przywiózł III nagrodę w kategorii chórów. Życzymy powtórzenia sukcesu.

12 stycznia 2011 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

XII Gminny Przegląd Jasełkowo - Szopkowy.

Ta konkursowa impreza organizowana jest z myślą o uczestnikach naszych szkół oraz twórczych nauczycielach i wychowawcach, którzy mimo trudności próbują kultywować piękne tradycje bożonarodzeniowego teatru w pawłowickich placówkach oświatowych. 
Wyniki...
Fotogaleria...

9 stycznia 2011 godz. 17:00 Dom Ludowy Pniówek

Koło Gospodyń Wiejskich i zespół Retro z Pniówka zorganizowało koncert noworoczny w Domu Ludowym na Pniówku. W programie występy zespołów młodzieżowych i koncert pieśni lirycznych.

9 stycznia 2011 godz. 16:00

Chór Animato wziął udział w koncercie galowym XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, w którym co roku startują tysiące wykonawców z całej Polski. Nasz chór wystąpił w koncercie jako laureat nagrody Grand Prix zeszłorocznej edycji festiwalu.
Więcej...

8 stycznia 2011 godz. 9:00 

Oodbyło się pierwsze spotkanie uczniów szkół muzycznych II stopnia zamieszkałych na terenie gminy Pawłowice, którzy zakładają nową orkiestrę. Młodzież sama wymyśli nazwę zespołu i repertuar, w którym zaprezentują swoje umiejętności przed publicznością.
Więcej...

8 stycznia 2011 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy na występ kabaretu "Pod Wyrwigroszem".
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w biurze GOK.

6 stycznia 2011 godz. 18:00 Pawłowice - parafia Podwyższenia Krzyża Św.

Święto Trzech Króli było okazją do wspólnego kolędowania. W koncercie
pt. "Kolędujmy Małemu" wystąpiły zespoły "Talizman", "Margo", chór z Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum Publicznego nr 2.

31 grudnia 2010 godz. 23:00

Sylwester w plenerze na pawłowickim rynku. Tym razem przywitaliśmy Nowy Rok z zespołem DUKAT. Ponadto jak co roku życzenia dla mieszkańców złożył Wójt, o północy został przeprowadzony pokaz ogni sztucznych, a potem odbyła się specjalna loteria sylwestrowa.