ARCHIWUM 2009

31 grudnia 2009 godz. 22:00 Rynek

Zapraszamy na gorącą noc sylwestrową na pawłowickim Rynku. Impreza rozpocznie się już o godz. 22:00 koncertem zespołu MIROSŁAW LAZAREK BAND. Pół godziny później - o godz. 22:30 wystąpi gwiazda tegorocznego SYLWESTRA - grupa ABBA DREAMS, która przez ponad godzinę wykonywać będzie najpiękniejsze przeboje legendarnej ABBY. Nowy rok powitamy pokazem ogni sztucznych, tuż przed pokazem Wójt - Damian Galusek złoży życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Impreza zakończy się zabawą taneczną  i losowaniem nagrody  - telewizora LCD, którą ufundowała firma ZISCO państwa Bandurów z Pawłowic. Żeby wziąć udział w losowaniu trzeba wpisać swoje życzenia do specjalnej "Księgi życzeń noworocznych", która będzie otwarta  dla wszystkich od godziny 22:00
Podczas trwania występów będzie możliwość zakupu gorących dań i napojów w bufecie przygotowanym przez restaurację UNIWAR.

31 grudnia 2009 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu zaprasza na Bal Sylwestrowy 2009/2010. Zapewniamy doskonałą zabawę z muzyką na żywo przy zespole HAJ oraz wyśmienite posiłki. Rozpoczęcie o godz. 20:00. Bilety w cenie 320 zł od pary już do nabycia!
Sprzedaż biletów oraz informacje - Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu, tel. 32 4721036

18 grudnia 2009 godz. 8:45 Aula Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki
w Pielgrzymowicach

Dla dzieci z Pielgrzymowic i Golasowic odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Małej Akademii Jazzu. Poprowadziła je znana wokalistka, laureatka i gość wielu festiwali Beata Bednarz.
Więcej...

18 grudnia 2009 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Na kilka dni przed Świętami w zimowe klimaty wprowadził najmłodszych widzów  Teatr Bajka z Katowic. Aktorzy opowiedzieli historię dwóch sympatycznych śniegowych bałwanków. Historia z morałem trafiła także do małych dzieci. Po przedstawieniu widzowie mogli poznać tajniki warsztatu aktora - lalkarza, obejrzeć lalki oraz spróbować samodzielnie je animować.

18 grudnia 2009 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY

Konkurs polegał na wykonaniu stoiska bożonarodzeniowego z przyniesionych przez siebie materiałów. Prace zostały ocenione i nagrodzone tego samego dnia. Rozdanie nagród uświetnił występ zespoły Margo.
Wyniki:
w kategorii dzieci:
Kinga Włodarczyk - I miejsce
w kategorii szkoły podstawowe:
Nikola Wojtas - I miejsce
Aleksandra Firlej - I miejsce
w kategorii gimnazja:
Dominika Opolka - I miejsce
Monika Beń - I miejsce
Justyna Wituła - II miejsce
dorośli:
Leszek Młynarczyk - I miejsce
Jolanta Słaboń - wyróżnienie


12 grudnia 2009 godz. 17:00 Hala Sportowa GOS


Gminny Ośrodek Sportu zorganizował imprezę widowiskowo-sportową pn
. "Barbórka na sportowo". Gościem specjalnym imprezy był wybitny sportowiec - olimpijczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski w skoku wzwyż Artur Partyka.

9 grudnia 2009   Sala Widowiskowa GOK

W Sali Widowiskowej GOK odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika organizowana przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Pawłowicach. W programie występy: Orkiestry Dętej KWK Pniówek, Dziecięcego Zespołu Regionalnego, Grupy Teatralnej SP Nr 1.

6 grudnia 2009 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Zgodnie z tradycją 6 grudnia do Pawłowic przybył Święty Mikołaj. Spotkanie z niezwykłym gościem odbyło się o godz. 16:00 w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.

4 grudnia 2009 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci "ŚWIETLISTĄ ZABAWĘ MIKOŁAJKOWĄ" . 
W programie były min. "fluorescencyjne czary mary",
spotkanie z Mikołajem rozdającym prezenty, "świetlista zabawa" oraz mikołajkowy tort.
Galeria...

4 grudnia 2009 godz. 12:00

Zespół "Talizman" wziął udział w koncercie z okazji Dnia Górnika oraz Dnia Śląskiego w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Jastrzębiu Zdroju.

30 listopada 2009 godz. 9:30 Aula Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki
w Pielgrzymowicach
Odbyło się drugie spotkanie z cyklu Małej Akademii Jazzu dla uczniów z Pielgrzymowic i Golasowic. Spotkanie pt. "Viva Flamenco" poprowadził znakomity muzyk, mistrz gitary flamenco i sitaru Michał Czachowski.
Więcej...

22 listopada 2009 godz. 17:00
W kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach odbył się koncert chóru Resonans Con Tutti z Zabrza pod kier. Waldemara Gałązki. Chór jest jednym z najlepszych tego typu zespołów w Polsce, to co zaprezentował w niedzielnym koncercie było potwierdzeniem wysokiej klasy zespołu. Koncert składał się z dwóch części: w pierwszej wykonane zostały utwory religijne, w drugiej części - pieśni folklorystyczne, spirituals i popularne. Ostatnie dwa utwory wykonał chór połączony: Resonans Con Tutti i pawłowicki chór Animato.
Galeria...

21 listopada 2009 15:00
W Pielgrzymowicach odbyła się Cecyliada połączona z 25-leciem zespołu Niezapominajki. W imprezie udział wzięły zespoły śpiewacze z całej gminy Pawłowice: Harmonia z Krzyżowic, Retro z Pniówka, Margo i Talizman z Pawłowic, Jarząbkowianki, Viola z Golasowic i zespół jubilat - Niezapominajki z Pielgrzymowic. Impreza została uświetniona przez grupę teatralną ze Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Koncerty zespołów były okazją do wysłuchania pięknego i bardzo zróżnicowanego repertuaru naszych grup śpiewaczych, można było też podziwiać wspaniałe stroje, stosowne do wykonywanego repertuaru.
Fotogaleria...

19 listopada 2009 Sala Widowiskowa GOK
W GOK odbyła się biesiada jesienna organizowana przez Koło Emerytów i Rencistów nr 5
w Pawłowicach.

18, 19, 25 listopada 2009 godz. 18:00 - 21:00 Pracownia plastyczna GOK
Gminny Ośrodek Kultury organizuje kurs fotograficzny z zakresu fotografii portretu. Kurs odbywa się w pracowni plastycznej GOK. Zajęcia prowadzi artysta-fotografik Dominik Kołodziej.
Więcej...

14 listopada 2009 godz. 15:00 Sala Ogólna DKO
VIII Gminne Dyktando odbywające się corocznie w okolicy Święta Niepodległości jest wyrazem dbałości o wspólne dobro jakim jest język ojczysty. W tym roku dyktando odbyło się  w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 16 lat oraz dorośli.  W kategorii powyżej 16 lat - dorośli I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2009 otrzymała  Iwona Zielińska
II miejsce - Anna Lubska, III miejsce - Joanna Tomala-Jarosz, wyróżnienie - Renata Góral
W kategorii do 16 lat - dzieci i młodzież I miejsce i tytuł MAŁEGO MISTRZA ORTOGRAFIIotrzymał  Błażej Białończyk, II miejsce - Agata Pękal, III miejsce - Patrycja Puzoń,  wyróżnienie - Justyna Białoń, wyróżnienie - Paweł Gajda

11 listopada 2009
 W VI Turnieju Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej im. Mariana Cieśli w Suszcu "Jak ze Suszca powędruję", zespół Talizman otrzymał I wyróżnienie. Został doceniony za oryginalny przekaz i poprawność wykonania piosenek ludowych ziemi pszczyńskiej. Podkreślono również utrzymujący się od paru lat bardzo wysoki poziom artystyczny zespołu.

11 listopada 2009 9:00
 W minioną środę odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Gmina Pawłowice przygotowała bogaty program uroczystości. Mieszkańcy, mimo niesprzyjającej pogody, licznie przybyli do kościoła, pod pomnik ofiar II Wojny Światowej i na akademię do Gminnego Ośrodka Kultury.
Czytaj całość ...

8 listopada 2009 godz. 14:00
 W tym dniu pielgrzymowickie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz 25 - lecia istnienia. Z tej okazji zarząd Koła zorganizował uroczystość, w której udział wzięli jego członkowie i liczne grono zaproszonych gości, dla których przygotowano bogaty program artystyczny.

5 listopada 2009 godz. 18:00 Galeria GOK
 Otwarcie wystawy pt. KORONKOWE PASJE" którą tworzą zamknięte w antyramy koronkowe serwetki oraz wykonane z kolorowych nici dekoracyjne formy przestrzenne autorstwa mieszkanek Pawłowic: Teresy Kwaśniak, Zofii Janik i Wandy Brączek.
Więcej...

21 października 2009  w Sali OSP Golasowice
 W Sali OSP Golasowice odbędzie się coroczne spotkanie seniorów z okazji ich święta. Organizatorem jest Koło Emerytów i Rencistów nr 13 w Golasowicach.
Na imprezie wystąpi zespół Niezapominajki z Pielgrzymowic, a koncert poprowadzi Krzysztof Zaremba.

16 października 2009 godz. 16.00  w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu
 Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Dwie Dorotki".
Dwie dziewczynki: pracowita Dorotka Sierotka i leniwa Dorotka Pieszczotka wychowują się w jednej chacie. Macocha wypędza Sierotkę w świat. Dorotka spotyka dobrą panią, u której pracuje cały rok, za co dostaje skrzynię z klejnotami. Zazdrosna macocha wysyła swoją córkę, aby ta przyniosła skarb, ale lenistwo i zła wola Pieszczotki doprowadzają do tego, że zamiast nagrody dostaje zasłużoną karę.
Ta bajka z prostym morałem, że dobro czy zło zawsze do nas powraca, adresowana jest do młodszych dzieci.

13 października 2009
 Dziecięcy Zespół Regionalny Pawłowice (SP Nr 1, GOK) wystąpi na dwóch ważnych imprezach organizowanych przez władze Gminy: spotkaniu z jubilatami z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego () oraz na obchodach Dnia Edukacji (13.09).
Imprezy mają charakter zamknięty.
Zespołowi życzymy udanych występów!

10 października 2009 w Sali OSP w Golasowicach
 KGW w Golasowicach zorganizowało Biesiadę Dożynkową. W programie imprezy znalazły się: wspólne śpiewanie, zabawa taneczna, zabawy i konkursy. Biesiadę poprowadził zespół NASI
z Kłokocina.


9 października 2009 godz. 9:30 i 11:00 w auli SP im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach
 MAJ czyli Mała Akademia Jazzu to cykl dziewięciu audycji muzycznych, które zorganizujemy dla uczniów szkół z Pielgrzymowic i Golasowic. Koncerty, w których dzieci zetkną się z takimi gatunkami muzycznymi jak m. in. blues, gospel, soul, jazz i folk poprowadzą znakomici wykonawcy polskiej sceny.
Pobierz program...
W każdej z comiesięcznych audycji udział weźmie około 300 dzieci. Współorganizatorami MAJ są dyrektorzy szkół SP w Pielgrzymowicach  i ZSP w Golasowicach. Terminy kolejnych koncertów będziemy podawać z co najmniej 2 tygodniowym wyprzedzeniem.

8 października 2009 godz. 16.30 w Domu Kultury Pawłowice Osiedle
 Konkurs "Zielonym do góry" prowadzony przez Urząd Gminy Pawłowice wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową zakończył się w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu spotkaniem osób nagrodzonych i organizatorów. Oprawę artystyczną zapewnił GOK - zaproszeni goście  mogli zobaczyć występy artystów estradowych - Rafała Mulki /iluzjonisty/ oraz Andrzeja Potępy /kabareciarza/.

8-12 października 2009
 Chór kameralny "Animato" weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym, który odbędzie się w Rimini we Włoszech.
W Konkursie weźmie udział prawie 30 chórów i zespołów z całego świata. W swojej kategori "Animato" będzie rywalizował z 12 chórami, m.in. z Rosji, Czech, Włoch, Słowenii i Indonezji.
Życzymy chórzystom wspaniałych przeżyć i udanego występu!
Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Organizatora Konkursu:
http://www.riminichoral.it/


4 października 2009 godz. 17:00
 Tego niedzielnego popołudnia mieliśmy okazję posłuchać jakim repertuarem chór Animato z Pawłowic chce podbić serca jurorów i publiczności Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Rimini. Niedzielny występ przed pawłowicką publicznością był dla chórzystów czymś w rodzaju "próby generalnej" na tydzień przed wyjazdem do Włoch. W programie koncertu, który odbył się w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela usłyszeliśmy utwory religijne takich kompozytorów jak Gorczycki, Koszewski, Morley, Bach, Mendelson-Bartholdy czy Miskinis.

26 września 2009 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK
 Wystąpiła na naszej scenie Emilia Krakowska
w pełnym humoru monodramie pt. "WAKACJUSZKA". Emilia Krakowska jest znaną aktorką teatralną i filmową. Rozpoznawalna stała się dzięki wspaniałej kreacji Jagny w (nakręconym na podstawie prozy Stanisława Reymonta), jednym z najlepszych polskich seriali pt. "Chłopi". Zagrała także u Andrzeja Wajdy w "Ziemi obiecanej" i "Weselu". Wykorzystując swoją niezwykłą wrażliwość i witalność stworzyła wiele wyrazistych ról.

26 września 2009 w Pszczynie
 Dziecięcy Zespół Regionalny „Pawłowice” w minioną sobotę występem na Powiatowym Święcie Plonów w Pszczynie rozpoczął nowy sezon swojej działalności. Zespół został zaproszony na tę imprezę po udanym majowym występie na Małym Brzymie, który również odbywa się w Pszczynie. Dzieci przygotowały na tę okazję wiązankę śląskich piosenek dziecięcych oraz zabaw i wyliczanek. Program artystyczny bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności.
W związku z nowym rokiem szkolnym opiekunki zespołu – Danuta Brandys i Monika Janecka-Wardak – serdecznie zapraszają wszystkie dzieci, które chcą się wspólnie bawić, tańczyć i śpiewać oraz nie boją się występów scenicznych na próby zespołu, które odbywają się w każdą środę od godziny 15:30 do 17:30 na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.


 We wtorek 22 września 2009 roku pożegnaliśmy ś. p. ks. prof. Stanisława Pisarka. Oprócz wielkich zasług dla nauki i Kościoła, wszyscy zapamiętamy  zamiłowanie Księdza Profesora do historii Pawłowic i całej gminy, o których mówił, że są  Jego Małą Ojczyzną.
Chociaż całe swoje dorosłe życie spędził poza Pawłowicami był nam bardzo bliski dzięki jego  wizytom w rodzinnej parafii z okazji ważniejszych świąt kościelnych.
Ponadto Ksiądz Profesor zapraszany przez władze Pawłowic brał udział w ważnych uroczystościach gminnych gdzie wygłaszał referaty i dzielił się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Sam został uhonorowany nagrodą „Za zasługi dla gminy Pawłowice” w 2003 roku – w pierwszej edycji.
Pobierz - nagranie z uroczystości wręczenia nagród /plik MP3, roz. 16MB/
W roku 2004  podzielił się swoimi wspomnieniami z czytelnikami dwutygodnika Racje Gminne w opublikowanym przez nas cyklu „Pawłowice jakie były i jakie pamiętam”. 

Pobierz - zbiór artykułów Ks.Prof. Pisarka /plik PDF, roz. 1,7MB/
W kręgach naukowych i wśród studentów wyższych uczelni, na których prowadził zajęcia, był ambasadorem   Pawłowic i wszystkich pozytywnych przemian jakie zachodzą w ostatnich latach w gospodarce, oświacie i szeroko rozumianej kulturze na terenie naszej gminy. Bardzo nam będzie brakować tego wielkiego autorytetu, jego pogodnego uśmiechu i gotowości by udzielić pomocy każdemu, kto dąży do osobistej doskonałości i do poznania historii tych ziem.


20 września 2009
 Zespół "VIOLA" z Golasowic wziął udział w Festynie parafialnym Kościoła Rzymsko-katolickiego w Tychach Mąkołowcu z okazji święta patronalnego - św. Ojca Pio.

18 września 2009 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO
 Dzięki interaktywnemu programowi "Świat Walta Disneya" nasi najmłodsi mogli wspólnie z Mickkey i Minnie przeżyć fascynującą podróż dookoła świata, poznająć przy okazji różne narodowości i ucząc się piosenek oraz tańców różnych kultur.

10 września 2009 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK
W sali widowiskowej GOK odbyło się uroczyste otwarcie 3 roku kursów językowych, artystycznych i komputerowych EDU-S. W tegorocznych zajęciach uczestniczyć będzie ponad 120 osób w 10 grupach o różnym stopniu zaawansowania. 

5 września 2009 godz.15:00 plac przy DKO
Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu zorganizował festyn pod hasłem "SĄSIEDZI". 5 września - w sobotę w ramach imprezy odbył się Turniej Osiedlowy prowadzony przez telewizyjnego komentatora sportowego Przemysława Babiarza, podczas którego zmierzyły się ze sobą drużyny z ulic Górniczej i Polnej. Poonadto wystąpił: Teatr Iluzji z programem dla dzieci, MARGO, RETRO oraz gwiazda wieczoru - gość z Ukrainy - Jurij Mokriszczew w niesamowitym HIPNO SHOW.
Galeria zdjęć...

30 sierpnia godz. 17:00 w parku
Tegoroczny cykl koncertów niedzielnych w parku zakończył występ zakładowej orkiestry KWK "Pniówek" pod dyrekcją Józefa Klimurczyka.

23 sierpnia 2009 godz. 17:00 w parku
Koncert w pawłowickim parku zagrała bardzo lubiana przez pawłowicką publiczność Danuta Szczypka z prowadzoną przez nią Kapelą Bawarską. W repertuarze melodie bawarskie i tyrolskie śpiewane w języku niemieckim i w języku polskim a nawet "po naszymu".

17-21 sierpnia  2009 Wakacyjne Warsztaty Artystyczne.
W ramach tegorocznych półkoloni GOK zorganizował Wakacyjne Warsztaty Artystyczne "BUM".
W programie były wycieczki do Wesołego Miasteczka, Parku Dinozaurów, wspólne działania plastycze, teatralne i filmowe z zaprzyjaźnionym Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach.

16 sierpnia 2009 13:00 plac przy Domu Ludowym w Jarząbkowicach
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z dożynek gminnych, które odbyły się w tym roku w sołectwie Jarząbkowice.
Więcej...

16 sierpnia 2009 godz. 17:00 w parku
W ramach koncertów niedzielnych zagrała Orkiestra Dęta KWK "SZczygłowice" pod kierunkiem Grzegorza Pakury i zespół mażoretek DIXI z Karwiny - mistrzyń Republiki Czeskiej i wicemistrzyń Europy w swojej kategorii. był to już drugi występ orkiestry w ramach tegorocznych koncertów niedzielnych. 
Więcej...

15 sierpnia 2009 godz. 17:00 plener przy DKO
Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu zorganizował festyn rodzinny. W programie były gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez ROSM - dla uczestników przewidziano nagrody, występ artysty estradowego i kabareciarza Janusza Benesza z programem dla dzieci i dorosłych oraz potańcówka z zespołem Bachus. Dodatkowo istniała możliwość zdania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową.

9 sierpnia 2009 godz. 17:00 w parku
W ramach koncertów niedzielnych w pawłowickim parku  w repertuarze popularnych arii operetkowych i musicalowych, wystąpiła znana polska sopranistka pochodzenia ormiańskiego Naira Ayvazyan. Artystka wykonała z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego i fortepianu to co publiczność najbardziej lubi, czyli tanga, ogniste czardasze, coś z muzyki filmowej i najsłynniejsze arie. 

2 sierpnia 2009 godz. 17:00 w parku
"Słowiańskie brzmienia" - pod takim tytułem zagrała swój pierwszy pawłowicki koncert ogólnopolskiej sławy grupa folkowa - KWARTET JORGI. Muzyka zespołu sięga głęboko do słowiańskich korzeni, słychać w niej elementy muzyki celtyckiej, cygańskiej a nawet afrykańskiej. Zespół słynie z prowadzonych przez jego członków badań archeologicznych w celu poznania dawnych kultur słowiańskich i budowy prehistorycznych instrumentów, głównie dętych. 

20-31 lipca 2009 Półkolonie w DKO
Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu organizował półkolonie dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat.
Półkoloniści mieli okazję do wspólnej zabawy, sportowej rywalizacji i doskonalenia swoich umiejętności plastycznych. Na dziecii czekały takie atrakcje jak kino czy basen oraz wycieczki do Dinoparku w Zatorze czy kino. Półkoloniści zwiedzili również muzeum chleba w Radzionkowie oraz Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu.

26 lipca 2009 godz. 17:00 - Koncert Niedzielny w parku
Tego niedzielnego popołudnia w świat walca poprowadził nas wybitny polski baryton Adam Żaak, który razem z towarzyszącym mu zespołem Promenada zagrał najpiękniejsze walce wiedeńskie, angielskie i hiszpańskie. Motto artysty: "Zamiast wina - walc, który bardziej kręci w głowie".

19 lipca 2009 godz. 17:00 - Koncert Niedzielny w parku
To niedzielne popołudnie spędziliśmy "w rytmie flamenco".
W żywiołowy i pełen temperamentu klimat  tej muzyki wprowadził nas zespół DUO SONIQUETE, który tworzą dwaj wybitni artyści Grzegorz Skiba i Jakub Niedoborek. Muzykom towarzyszła tancerka specjalizująca się w tańcu flamenco solo. Taniec ten jest niezwykłym połączeniem ruchu dłoni i ramion z użyciem nóg jako instrumentu perkusyjnego.

19 lipca 2009 godz 17:00 OSP Pielgrzymowice
Zarząd OSP w Pielgrzymowicach i GOK Pawłowice zorganizowały festyn strażacki przy OSP w Pielgrzymowicach. W programie: 17:00 - DUET CARO, 19:00 - DWA KAMRATY, 21:00 - zabawa taneczna z zespołem FAX.

18 lipca 2009 godz. 17:00 Plener przy DKO
Dom Kultury w Pawłowicach osiedlu zorganizował festyn rodzinny. W programie były gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez ROSM, występ artysty estradowego i kabareciarza - Janusza Benesza oraz potańcówka z zespołem Duet Dance.  

12 lipca 2009 godz. 17:00 - Koncert Niedzielny w parku
W parku zagrała Orkiestra Dęta KWK "Szczygłowice" pod kierunkiem Grzegorza Pakury. Na tle innych orkiestr dętych działających przy śląskich kopalniach zespół wyróżnia się tym, że znakomicie potrafi wprowadzić publiczność w nastrój biesiady czeskiej dzięki świetnemu i bardzo delikatnemu brzmieniu w czeskich polkach i walczykach. 

5 lipca 2009 godz. 17:00 - Koncert Niedzielny w parku
W parku przy kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach rozpoczął się cykl letnich koncertów plenerowych. W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz 17-tej wystepować będą zaproszone przez nas zespoły muzyki rozrywkowej i muzyki klasycznej. Cykl otworzyła orkiestra rozrywkowa Kurcbend pod kierunkiem Henryka Krótkiego. Ta 9-cio osobowa orkiestra złożona z najwybitniejszych instrumentalistów grających muzykę rozrywkową w naszym regionie przypomniała pawłowickiej publiczności największe przeboje  XX wieku takich kompozytorów Glen Miller, Elwis Presley, Rey Charles oraz standardy muzyki jazzowej i bluesa.
Więcej...

29 czerwca - 2 lipca 2009 - Studio Nagrań 
W sali nagrań GOK odbyła się akcja pt. "Moja pierwsza płyta", w której dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach sportowo - rekreacyjnych organizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapoznały się z funkcjomowaniem studia przez udział w nagraniu 2-3 wspólnie wykonanych piosenek. Zostały nagrane 4 płyty z udziałem ponad 60 dzieci z Krzyżowic, Warszowic, Pielgrzymowic i Golasowic.

27 czerwca 2009 godz. 13:00
Zespół Harmonia z Krzyżowic wziął udział w Dniach Otwartych Drzwi w Mikołowie organizowanych przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

27 czerwca 2009 godz. 17:00
W Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbył się festyn rodzinny, który upłynął pod hasłem gier i zabaw dla dzieci oraz potańcówki przy zespole "Jack Music". Dodatkową atrakcją był występ country Natalii Stefanek.


17 czerwca 2009 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK
Premiera spektaklu pt. "Skąd Przychodzimy? Kim Jesteśmy? Dokąd Idziemy?" oraz zakończenie warsztatów artystycznych.
Działająca w GOK grupa "Teatralny Bzik" przedstawiła oficjalną premierę najnowszego spektaklu w reżyserii Ewy Sikory. Zrealizowane w technice "czarnego teatru" przedstawienie stawia przed widzami zawarte w tytule pytania w prostej, symbolicznej formie. Wkomponowane w muzykę pięknie dobraną przez Monikę Janecką - Wardak, krótkie etiudy teatralne tworzą całość, która -zauroczyła, poruszyła i zaniepokoiła widzów w różnym wieku. Premiera połączona była z uroczystością zakończenia warsztatów artystycznych 2008/2009. Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez członków grupy plastycznej "Art - Eqipa" pod kierunkiem Agnieszki Kornas - Wiśniewskiej, a całość zakończył koncert uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Dagmarę Świtacz.
Galeria...

17 czerwca 2009 godz. 8:30 Miasteczko Ruchu Drogowego 
Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach zorganizował akcję edukacyjną dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod hasłem "Bezpieczne Lato". Akcja odbyła się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Kruczej i miała na celu zwrócenie uwagi dzieci  na bezpieczeństwo poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów.

15 czerwca 2009 godz. 17:00

Przedstawienie Teatru KWADRYGA „ Na targowisku” to prowadzona w konwencji żywego planu historia przypominająca najlepsze utwory polskiej literatury dziecięcej – wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Do znanych tekstów dodano rekwizyty , kolorowe kostiumy, dekoracje i układy choreograficzne, które przenoszą widza w klimat wsi. Piękne i pełne humoru słowo przysporzyło radości widzom dużym i małym.


13 czerwca godz. 17:00 Plener przy Domu Ludowym w Jarząbkowicach
OSP Jarząbkowice zorganizowała festyn. W programie: Kabaret Muzykanci, zespół Fama i potańcówka.


12-13 czerwca 2009

Dziecięcy Zespół Regionalny „Pawłowice” odwiedził Teplicke nad Vahom - gminę partnerską Pawłowic. Dzieci zostały serdecznie przyjęte w Zakladnej Szkole Zofii Bośniakowej przez tamtejszą panią dyrektor i uczniów. W Tepliczce zwiedziły także kościół oraz kaplicę Bośniakowej. Poza Teplicką pawłowiccy uczniowie SP 1 mieli okazję podziwiać przepiękną Jaskinię Wolności w Demenowej Dolinie. Jest to jedna z największych i najbardziej spektakularnych jaskiń w Europie. Jednak największą radość sprawił dzieciom wypoczynek w Tatralandii. Kompleks basenów i zjeżdżalni gwarantował niezapomniane wrażenia i emocje.

M.J.


6 czerwca 2009
Zespół Harmonia z Krzyżowic wziął udział w Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem.

4 czerwca 2009 godz. 18:00
W sali widowiskowej odbyło się uroczyste zakończenie drugiego roku zajęć na kursach językowych, komputerowych i plastycznych - EDU-S. Organizowane przez nas kursy ukończyły w tym roku 84 osoby. Spotkanie uświetnił recital fortepianowy mieszkanki Pawłowic pani Marty Araszczuk poświęcony 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

3 czerwca 2009 15:30 Sala Widowiskowa GOK
Dzień Matki to piękne i wyjątkowe święto. Z tej okazji dzieci z Zespołu Regionalnego "Pawłowice" pragną zaprosić wszystkie mamy na specjalnie dla nich przygotowany występ. Poza mamami dzieci z zespołu zapraszamy również rodziców uczniów klas IIa i IIb ze Szkoły Podstawowej nr 1.

1 czerwca 2009 godz. 16:00
W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu GOK we współpracy z radą osiedla  zorganizował Dzień Dziecka pod hasłem "Wyginaj śmiało ciało". Spotkanie w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu wypełniły konkurencje sportowe, wspólne gry i tańce. Wyjątkową okazją dla sympatyków szachów była symultana szachowa i możliwość zmierzenia się w pojedynku z instruktorem Markiem Kobielą.
Fotogaleria...

XVIII Dni Pawłowic
30 - 31 maja 2009 plener w centrum Pawłowic
Gwiazdami, które uświetniły tegoroczne święto naszej miejscowości były "Czerwone Gitary", kabaret  "Masztalscy", Kasia Cerekwicka, "Strefa", zespół "Popiół" i liczne grupy działające przy naszym GOK-u. Motywem przewodnim pierwszego dnia imprezy była promocja zdrowia, drugi dzień związany był z promocją zajęć organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury i w Gminnym Ośrodku Sportu oraz z obchodami 15 rocznicy gazety Racje Gminne.
Fotoreportaż...

29 maja 2009 godz. 16:00  Hala Sportowa GOS
Międzygminny Turniej Tańca Towarzyskiego.
Na majowym turnieju rywalizowały pary taneczne
z okolicznych gmin, w których prowadzone są zajęcia tańca towarzyskiego. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania się przed publicznością najmłodszych dzieci stawiających w tańcu swoje pierwsze kroki.


29 maja 2009 godz. 9:00 Hala Sportowa GOS
IX Festiwal Twórczości Szkolnej
W hali sportowej GOS odbył się IX Festiwal Twórczości Szkolnej. Impreza daje możliwość poznania najlepszych uczniów szkół gminy Pawłowice, laureatów konkursów przedmiotowych i artystycznych oraz zespołów działających w naszych szkołach. Podczas dwugodzinnej prezentacji wystąpiło ponad 150 wykonawców - skupionych w 9 zespołach oraz soliści. 

24 maja 2009 godz. 15:00
Zespół Regionalny Pawłowice wystąpił na festynie organizowanym przez parafię p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00 w ogrodzie przy salkach. W programie:
- występy dzieci z SP 1
- gry i zabawy sportowe
- koncert uczniów Szkoły Muzycznej
- nasz Zespół Regionalny
- Schola Parafialna
 -Zespół Młodzieżowy
- liczne atrakcje dla dzieci (zamki, trampolina, basen z piłeczkami)


23 - 24 maja 2009
Uczestników kursów EDU-S wzięli udział w wyjeździe kulturoznawczym na Dolny Śląsk (Uszyce - Moszna).

21 maja 2009 godz. 18:00 Galeria DKO
Marian Miłek - Ślązak, fotograf, górnik - zaprezentował w galerii Domu Kultury na Osiedlu wystawę " Nie tylko węgiel", która stanowi część jego dorobku ukazującą sielskie klimaty przemysłowego regionu jakim jest Ziemia Wodzisławska. Ze zdjęć przebija wrażliwość na urok krajobrazów i piękna przyrody ukazana przez człowieka związanego w życiu zawodowym z pracą w górnictwie. Autor - laureat wielu nagród w konkursach fotograficznych - jest członkiem Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego NIEZALEŻNI.

16 maja 2009 godz. 17:30
GOK we współpracy z Radę Sołecką Pniówka zorganizował majówkę. Gośćmi tegorocznej imprezy przy Domu Ludowym w Pniówku były: Karpowicz Family (godz. 18:00), Zespół Retro, Martyna Matera,
Kabaret górniczy i duet Silver Sax, który przygrywał do tańca.

15-16 maja  2009

Chór Animato wziął udział w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU CHÓRALNYM LEGNICA CANTAT,  jednym z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych w kraju. Szczegóły...


15 maja 2009 godz. 16:00  Sala Ogólna DKO
Doktor Dolittle i przyjaciele to humorystyczne przedstawienie o niezwykłym lekarzu znającym mowę wszystkich zwierząt. Perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym, mogą być inspirujące do zabaw i działań plastycznych. Bajka uczy okazywania przyjaźni i miłości oraz umiejętności rozmowy z każdą napotkaną osobą. Aktorzy nawiązują dialog z widownią i zachęcają do spontanicznej reakcji. Bajka adresowana jest dla młodszych dzieci.

8 maja 2009
Gminny Ośrodek Kultury organizował I konkurs plastyczny "Malujemy z natury". W konkursie wzięło udział 118 osób w wieku 7-20 lat z gminy i okolic. Zadaniem było narysowanie bądź namalowanie wybranego fragmentu martwej natury. Wyniki konkursu podane zostaną na stronie internetowej dnia 13 maja a oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się dnia 30 maja
o godz. 16:00 podczas XVIII Dni Pawłowic.
Wyniki...


3 maja 2009 godz. 17:00 Park przy Kościele
Gminny Ośrodek Kultury organizował w tym dniu pierwszą tegoroczną imprezę plenerową pod nazwą "I Piknik Majowy". Mieszkańcy gminy spotkali się w pawłowickim parku przy kościele. Podczas imprezy wystąpiły zespoły: Miniatura, Talizman, Orkiestra Dęta i Kapela Góralska Baciarka     (www.kapelabaciarka.pl). Zaprezentowali się również uczniowie klas wojskowych pawłowickiego liceum. Głównymi atrakcjami tego dnia były pokazy zabytkowych pojazdów wojskowych, wystawa modeli plastikowych i drabiny ratowniczej z PSP w Pszczynie.
Fotogaleria...

2 maja 2009
Zespoły Śpiewacze Jarząbkowianki, Talizman i Niezapominajki brały udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych "ZŁOTY KŁOS" w Zebrzydowicach. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone w kategorii a capella: "Jarząbkowianki" - II miejsce, "Talizman" - III miejsce
"Niezapominajki" - wyróżnienie.
GRATULUJEMY!

26 kwietnia 2009 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK
Wszystkich zmęczonych codziennością, przytłoczonych pesymistycznymi informacjami o kryzysie, zaprosiliśmy na godzinną terapię śmiechem. Teatr Jednego Mima zagościł na scenie GOK już po raz trzeci, jego poprzednie występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a gromkie brawa i śmiech całej widowni towarzyszył każdemu z nich.
Ireneusz Krosny - pomysłodawca, główny aktor i reżyser tego wyjątkowego teatralno - kabaretowego zjawiska pochodzi z pawłowickiej rodziny Krosnych, w której talenty artystyczne, muzyczne, plastyczne czy aktorskie ujawniają się w każdym pokoleniu. On sam został obdarzony wieloma z nich. Jako młody człowiek uczęszczał do szkoły muzycznej, malował i pisał. Pantomimą zaraził się w tyskim Teatrze Pantomimy "MIGRESKA" prowadzonym przez Zbigniewa Skorka. Tej trudnej bo wymagającej nieustannej pracy nad ciałem formie teatru postanowił poświęcić swoje dorosłe życie, ku radości tysięcy, a nawet milionów odbiorców jego sztuki.


17 KWIETNIA 2009 GODZ. 18:00
Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach organizował dla wszystkich uczestników zajęć EDU-S wspólny wieczór integracyjny. Tym razem spędziliśmy go z brytyjczykiem - Davidem Frenchem.
W programie:- taniec szkocki, muzyka The Beatles i Rock&Roll, tradycyjna English Tea, ciekawostki o Wielkiej Brytanii, krótka lekcja angielskiego na wesoło.
Fotogaleria...

17 kwietnia 2009 godz. 16:00
Kubuś Puchatek obchodzi właśnie swoje 5 urodziny. To dla niego ważna uroczystość - zaprasza więc wszystkich przyjaciół. Goście ofiarowują Misiowi skromne upominki. Zbyt skromne i za małe, żeby naszego bohatera zadowolić. Co się stanie kiedy obrażeni goście opuszczą chatkę? Czy Kubusiowi uda się z nimi pogodzić? Czy Mały Miś nauczy się, że od prezentu ważniejsze jest okazane serce?

6 kwietnia 2009 godz. 16:00
Niebanalne przedmioty wykonane w pracowni plastycznej i ceramicznej Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu  można było nabyć podczas Galeriady Sztuki Różnej w dniach 6-8 kwietnia. Odbyły się również pokazy wykonania pisanek woskiem w oraz techniki batiku  i decupagu.
Fotogaleria...6 kwietnia 2009 godz. 16:00
Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu organizował konkurs Wielkanocne Jajo. Do konkursu zgłoszonych zostało około 250 prac w czterech grupach wiekowych: dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, uczniów gimnazjów i dorosłych. W przedświąteczyny poniedziałek laureaci odebrali dyplomy i nagrody, a następnie zwiedzili wystawę.

3 kwiecień 2009r.
Grupa "Teatralny Bzik" pod kierunkiem p. Ewy Sikory zdobyła III miejsce na XII Przeglądzie teatrów dziecięcych i młodzieżowych "O tort Baby Jagi" w Miedźnej.
Gratulujemy

3 kwietnia 2009 godz. 9:00
Międzynarodowy Dzień Teatru obchodziliśmy już po raz piąty propagując tą formę twórczej ekspesji wśród młodzieży, nauczycieli w wychowawców Szkół specjalnych i Ośrodków Pomocy Społecznej. 
W programie...
Zdjęcia z imprezy...

28 marca 2009 godz. 9:00
Miłośników szachów zapraszamy na cykl 6 turniejów pod nazwą "Szachowe Grand Prix - Pawłowice 2009". Rozgrywki będą odbywały się w czwartą sobotę miesiąca od marca do maja oraz od września do listopada. Uczestnicy (bez ograniczeń wiekowych) zgłaszają się w dniu rozgrywek do godz. 8.55, o 9:00 rozpoczynają się mecze turniejowe. Szczegóły
w komunikacie organizacyjnym. Informacji udziela Marek Kobiela tel. 787152536 (chessmarko@interia.pl)

Więcej...


27 marca 2009 - XI Konkurs Wiedzy o Gminie Pawłowice.
WYNIKI XI KONKURSU WIEDZY O GMINIE PAWŁOWICE 2009
W kategoii szkoły podstawowe nagrodzono:
I miejsce -   Weronika Koizar z SP w Warszowicach
II miejsce -  Agnieszka Rutka z SP w Warszowicach
III miejsce - Bartłomiej Nogły z SP nr 1 w Pawłowicach
W kategorii gimnazja nagrodzono:
I miejsce -   Martyna Koizar z PG nr 1 Pawłowice
II miejsce -  Monika Lazar z PG nr 1 Pawłowice
III miejsce - Michał Gruszka z PG nr 1 Pawłowice
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce -   Mateusz Nogły z I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku
II miejsce -  Paweł Błaszczyk z ZS nr 6 w Jastrzębiu Zdroju
III miejsce - Katarzyna Klepek z ZSO im Jana Pawła II w Pawłowicach
GRATULUJEMY!


25 marca 2009 godz. 14:00
W Sali Widowiskowej GOK odbyło się spotkanie zorganizowane przez Koło Emerytów i Rencistów z Pawłowic. W części artystycznej wystąpi zespół Talizman pod kierunkiem p. Gabrieli Gwiszczi znany śląski gawędziarz Krzysztof Zaremba.

21 marca 2009 godz. 19:00, Sala Widowiskowa GOK
Po raz kolejny gościliśmy w naszym domu kultury Michała Bajora. Pawłowicki występ artysty był częścią trasy koncertowej promującej nową płytę pt. "Inna Bajka". Michał Bajor znany jest przede wszystkim jako piosenkarz (wydał 17 płyt) ale ma też za sobą wykonanie "wielkiej" roli filmowej - w filmie Jerzego Kawalerowicza "Quo vadis" gdzie zagrał rolę cesarza Nerona


20 marca 2009 godz. 19:00
Wraz z nastaniem wiosny zapraszamy na wystawę fotografii przyrodniczej Mariusza Pyśka pt. "Przed obiektywem". Autor od lat z pasją podpatruje  świat lasów, łąk i gromadzi obrazy zaskakujące w różnorodności i barwach. Otwarcie wystawy miało miejsce 20 marca o godz. 19:00 w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu.
Wystawa prac do 3 kwietnia.
Zobacz zdjęcia z imprezy...

20 marca 2009 godz. 16:00
Pszczółka Maja i jej wierny kompan Gucio zabrali swoich towarzyszy do bajkowego świata zabawy i uśmiechu, gdzie nie trzeba się niczym martwić. Muzyka, taniec i dobry humor będą dzieciom towarzyszyć przez cały czas. Widzowie wraz z głównymi bohaterami śpiewają piosenki, rozwiązują bajkowy quiz, biorą udział w konkursach i zabawach oraz uczą się wspólnego tańca.
Zobacz zdjęcia z imprezy...

4 marca 2009 godz. 18:00, Sala Widowiskowa GOK
Uczestnicy kursów EDU-S wzięli udział w spotkaniu z Leszkiem Szczasnym. Gość zaprezentował pokaz slajdów ze swojej wyprawy po Turcji, wzbogacony ciekawym komentarzem prawdziwego podróżnika.

20 lutego 2009 godz. 16:00, Sala Ogólna DKO
Przedstawienie dla dzieci najmłodszych przygotowane w formie wspólnej zabawy. Aktorka próbuje namawiać Zajączka Uparciuszka do udziału w grze, tworząc na oczach widzów kolejne postaci. Zajączek boczy się na wszystkich i złości, nie dosyć, że nie chce się bawić to jeszcze psuje zabawę innym.
W końcu aktorka tworzy Wilka, który doprowadza do tego, że Zajączek przełamuje się i przeprasza za swoje zachowanie. Bajka kończy się morałem "jak ty komu, tak on tobie; nim coś zrobisz, powiesz słowo powtórz sobie to przysłowie, jak ty komu tak on tonie"
G.A. 

15 lutego 2009 godz. 17:00, Sala Widowiskowa GOK
Recital fortepianowy w wykonaniu Zbigniewa Raubo. Pianista jest profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach (na uczelni, którą sam ukończył z wyróżnieniem w roku 1993 w klasie prof. Jasińskiego). Artysta jest laureatem licznych konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą, był uczestnikiem II etapu Konkursu Chopinowskiego, otrzymał nagrodę Wojewody Śląskiego dla młodych twórców za wybitne osiągnięcia artystyczne. Licznie przybyli słuchacze mieli okazję wysłuchać przede wszystkim muzykę Fryderyka Chopina, ponadto artysta wykonał kilka utworów innych wybitnych pianistów takich jak Franciszek Liszt, Siergiej Rachmaninow.

2 i 4 lutego 2009 10:00 DKO
W Domu Kultury na Osiedlu rozegrany został turniej szachowy dzieci i młodzieży do lat 16. Zawodników podzielono na dwie grupy wiekowe: do lat 12 i do lat 16.  Przez okres dwóch dni każdy miał do rozegrania 16 partii. Nagrodzono 12 szachistów pucharami i statuetkami. Wyróżniono najmłodszego uczestnika - sześciolatka - Krzysztofa Marona.
Wyniki...

28 stycznia 2009 godz. 18:00, Sala Widowiskowa GOK
Gminny Ośrodek Kultury organizował w ramach kursów EDU-S wieczorek integracyjny, na którym wystąpił znany muzyk latynoski Edi Sanchez wprowadzając uczestników zabawy w tajniki tańców latyno-amerykańskich.

28 stycznia 2008 godz. 16:30 Sala Ogólna DKO
Najmłodsze dzieci miały okazję bawić się na Karnawałowym Balu Przebierańców na, którym odbył się konkurs na najciekawszy strój oraz króla i królową balu.

23 stycznia 2009 Sala Widowiskowa GOK
Uczestnicy warsztatów artystycznych mieli spotkanie jubileuszowe z okazji 5 i 10 lecia kółek artystycznych. W programie wystawa prac plastycznych, prezentacje zespołów wokalnych, wystawa lalek teatralnych, oprócz tego zabawa dla wszystkich - karaoke, warsztaty taneczne z udziałem gościa, tort jubileuszowy.

18 stycznia 2009 godz. 15:15
W kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach chór "Animato" wystąpił we wspólnym koncercie z pawłowicką Scholą dziecięcą.

14 stycznia 2009  godz. 9:00, Sala Widowiskowa GOK
Wyniki XI Gminnego Przeglądu Jasełkowo - Szopkowego
Kategoria - Przedszkola:
I miejsce  - Przedszkole Sióstr Służebniczek NMP w Pawłowicach
I miejsce  - Publiczne Przedszkole w Pielgrzymowicach
Kategoria - Szkoły Podstawowe:
I miejsce   - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krzyżowicach
II miejsce  - "Gwiazdeczki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach
II miejsce  - Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach
Kategoria - Gimnazja:
I miejsce   - Gimnazjum nr 1 im. ks. Tomasza Wuwera w Pawłowicach
II miejsce  - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach
III miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach
Wyróżnienia indywidualne dla:
Piotra Łomozika - z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Pawłowicach - za grę na gitarze.
Katarzyny Maron - ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach - za rolę Sierotki.
Chórowi z  Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach - za przygotowanie muzyczne do przedstawienia.
GRATULUJEMY!

6 stycznia 2009 godz. 18:00
W kościele ewangelickim w Golasowicach odbył sie koncert kolęd i pastorałek chóru, orkiestry
i solistów zespołu pieśni i tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

3 stycznia 2009
Chór "Animato" pod kierunkiem Małgorzaty Lucjan zdobył w dniu 3 stycznia 2009 r.  I nagrodę w kategorii chórów kameralnych  w XVIII Tyskich Wieczorach Kolędowych. Koncert laureatów odbędzie się 10 stycznia o godz. 16:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach.
Więcej...

31 grudnia 2008 22:00
Zapraszamy mieszkańców gminy Pawłowice do wspólnego powitania Nowego Roku na pawłowickim rynku. Na tę okazję przygotowaliśmy atrakcyjny program - zabawę plenerową z zespołem "STREFA Sylwestrowa", pokaz sztucznych ogni i loterię. Życzenia noworoczne złoży mieszkańcom wójt Damian Galusek. Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych zabawa będzie przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.