ARCHIWUM 2010

31 grudnia 2010 godz. 23:00

Sylwester w plenerze na pawłowickim rynku. Tym razem przywitaliśmy Nowy Rok z zespołem DUKAT. Ponadto jak co roku życzenia dla mieszkańców złożył Wójt, o północy został przeprowadzony pokaz ogni sztucznych, a potem odbyła się specjalna loteria sylwestrowa.

19 grudnia 2010 godz. 17:00 Sala widowiskowa GOK

Miłośnicy muzyki i teatru obejrzeli spektakl pt. "Ada, to nie wypada!" w wykonaniu grupy musicalowej GOK. W historię życia właścicielki pensji dla dobrze urodzonych panienek wplecione zostały pełne uroku piosenki z przedwojennych polskich filmów: "odrobinę szczęścia w miłości", "Powróćmy jak za dawnych lat" czy tytułowa "Ada, to nie wypada".

18 grudnia 2010 godz. 10:00

Otwarcie jarmarku świątecznego na rynku organizowanego przy Urzędzie Gminy.
W programie występy zespołów śpiewaczych, rodzinne muzykowanie, zespół "Na obcasach" i AF Music.

17 grudnia 2010 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie pt. "Tymoteusz i Psiuńcio" w wykonaniu teatru "Balbina" z Sosnowca. Bajka opowiada o perypetiach małego misia o dużym sercu i całkiem wielkim rozumku. W drodze do sklepu Tymek spotyka pieska, którego postanawia przygarnąć. Tata jest temu jest oczywiście przeciwny... Dopiero bohaterskie czyny nowego przyjaciela Tymka przekonują tatę do pomysłu syna. Po przedstawieniu aktorzy zaprezentowali i poćwiczyli z dziećmi prawidłowe sposoby zachowania w kontakcie z psem.

Grudzień 2010

Zachęcamy działające na terenie gminy chóry, zespoły wokalno - instrumentalne, duety i solistów do udziału w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
Poprzednia edycja festiwalu była bardzo pomyślna dla naszych mieszkańców - do finału zakwalifikowała się Karolina Goczoł i chór kameralny Animato, który później okazał się zdobywcą głównej nagrody GRAND PRIX festiwalu. Życzymy sukcesów.
Pobierz materiały...

BRAWO TALIZMAN

Tak wysokiej formy nie osiągnął jeszcze żaden zespół. Zaledwie w przeciągu dwóch dni nasze panie wywalczyły 2 pierwsze miejsca na przeglądach o zasięgu wojewódzkim.
Więcej...

ZA ZASŁUGI DLA GMINY PAWŁOWICE

Miło nam poinformować, że działający przy naszym ośrodku chór kameralny "Animato" został laureatem tegorocznej nagrody "Za zasługi dla gminy Pawłowice". Ogłoszenie wyników i wręczenie medali odbyło się 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości.
O chórze...

Wyniki IX Gminnego Dyktanda im. Heleny Brzozowskiej

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 16 oraz dorośli. Jak co roku dla zwycięzców przewidziano nagrody. Główną nagrodę - laptop ufundowany przez firmę TAD Elżbiety i Tadeusza Pisarków z Pawłowic i tytuł "Mistrza Ortografii" zdobyła p. Gabriela Tekla. Gratulujemy.
Wyniki...

8 grudnia 2010 godz. 12:00 Hala Sportowa GOS

Zgodnie z coroczną tradycją dzieci z Dziecięcego  Zespołu Regionalnego "Pawłowice" wspólnie ze swoimi rodzicami święciły Dzień Górnika. Poza występem zespołu w imprezie wzięła udział orkiestra KWK "Pniówek" oraz uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. Impreza miała charakter zamknięty.

6 grudnia 2010 godz. 15:00 Sala Widowiskowa GOK  17:00 Sala Ogólna DKO

Najmłodszych mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w spotkaniu z Mikołajem. Miłego gościa przywitaliśmy w atmosferze zabawy tańcem i śpiewem. Rodziców chętnych do współpracy z Mikołajem proszono o kontakt, a bliższych informacji udzielano w biurze GOK - tel. 324722570 oraz w DKO - tel. 324721036

3 grudnia 2010 godz. 17:00 galeria DKO

W Domu Kultury na Osiedlu odbyło się otwarcie wystawy ceramicznej Zdzisława Wójcika. Ceramika jest dla pana Zdzisława jednocześnie zawodem oraz hobby, którym dzieli się z innymi. W swoim rodzinnym Oświęcimiu prowadzi w ramach wolontariatu zajęcia dla dorosłych i angażuje się w wiele działań społecznych. Autor prac przeprowadził też tego dnia warsztaty ceramiczne dla wszystkich chętnych.

27 listopada 2010 godz. 18:00

Koło Gospodyń Wiejskich w Jarząbkowicach zorganizowało biesiadę bawarską z udziałem wodzireja i Kapeli Bawarskiej ze Skrzyszowa. W programie było dużo dobrej muzyki, konkursy i zabawy. 

26 listopada 2010 Bielsko-Biała

Młodzież z grup artystycznych działających przy GOK wzięła udział w wyjeździe to teatru "Banialuka" na spektakl "Przemiana" Franca Kawki i Bruno Schulc'a oraz zwiedziła tamtejsze Biuro Wystaw Artystycznych. 

25 i 26 listopada 2010 od 7:30 Sala Widowiskowa GOK

W tym dniu odbyły się spektakle profilaktyczne dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Pawłowice w ramach przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków. Wykonawcą spektakli był Teatr Grecki KATHARSIS z Krakowa. Imprezę organizował Urząd Gminy w Pawłowicach ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

20 listopada 2010 godz. 16:00 SP Pielgrzymowice

W auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach odbył się niezwykły koncert. Po raz pierwszy w naszej gminie wystąpił Śląski Oktet Gitarowy skupiający najlepszych wirtuozów tego popularnego instrumentu w naszym regionie. 
Więcej...

20 listopada 2010 15:00 Sala OSP w Pawłowicach

Zespół Talizman, który obchodzi w tym roku 25-lecie działalności był gospodarzem corocznego spotkania zespołów śpiewaczych gminy Pawłowice pod nazwą "Cecyliada". Tegoroczne spotkanie odbyło się w sali OSP w Pawłowicach. Zaprezentowały się wszystkie zespoły śpiewacze gminy Pawłowice: zespół Harmonia z Krzyżowic, Jarząbkowianki, Margo z Domu Kultury na Osiedlu, Niezapominajki z Pielgrzymowic, Retro z Pniówka, Viola z Golasowic i zespół jubilat - Talizman z Pawłowic. 

19 listopada 2010 godz. 16:00 Slala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci pt. "Magiczne Skrzaty" teatru PRYMART z Rudy Śląskiej. Bajka jest ciepłą, pełną humoru historią z morałem, ukazuje czym jest prawdziwa przyjaźń i wzajemna pomoc. Przybliża także dzieciom wartości płynące z czytania książek i baśni.
Dzieci wraz z bohaterami Wiercipiętkiem i Frędzelkiem poznawały tajemnicę zaklętego głazu, z Dziadziusiem Skrzatusiem próbowały odczytać skrzacie pisma, śpiewały piosenki i wspólnie się bawiły. 

13 listopada 2010 godz. 18:00

Rada Sołecka Warszowic zorganizowała doroczną biesiadę. W programie: zabawa
z zespołem "Wesołe Gizdy" oraz spotkanie integracyjne. Zapisy przyjmuje sołtys
i członkowie rady. Życzymy udanej zabawy.

13 listopada 2010 godz. 15:00 - sala ogólna DKO

Zapraszamy do udziału w IX Gminnym Dyktandzie im. Heleny Brzozowskiej.
W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Pawłowice. Uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 16 oraz dorośli. Jak co roku dla zwycięzców przewidujemy nagrody. Główną nagrodą dla mistrza ortografii będzie laptop ufundowany przez firmę TAD Elżbiety i Tadeusza Pisarków z Pawłowic. Dodatkowo, podczas oczekiwania na wyniki konkursu, odbędą się warsztaty plastyczne. Aby wziąć udział w dyktandzie należy do 10 listopada zgłosić się w Domu Kultury osobiście lub telefonicznie ( w godz. 9:00 - 19:00; od poniedziałku  -  do piątku) tel. 324721036.
Regulamin...

11 listopada 2010 godz. 9:00

Zapraszamy do udziału  w obchodach Święta Niepodległości. W programie obchodów: msza w intencji Ojczyzny, złożenie kwiatów pod pomnikiem, uroczysta Sesja Rady Gminy na zakończenie kadencji, wręczenie wyróżnienia "Za Zasługi Dla Gminy Pawłowice", recital fortepianowy Grzegorza Niemczuka.

Dotychczasowi Laureaci nagrody
"Za Zasługi Dla Gminy Pawłowice"...

11 listopada 2010 godz. 17 Myszków

Zespół Talizman 4 listopada br. w XV Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Myszkowie zajął I miejsce. W poprzednich latach również kilka razy zostawał laureatem tego konkursu. 11 listopada wziął udział w koncercie laureatów w Miejskim Domu Kultury
w Myszkowie. Serdecznie gratulujemy.

10 listopada 2010 godz. 14:00

Rada Sołecka Pniówek organizowała spotkanie seniorów tego sołectwa połączone
z poczęstunkiem i występami artystycznymi.

8 listopada 2010 godz. 19:00 Sala Widowiskowa GOK

Uczestnicy wyjazdu do Kippenheim (4-9.10.2010) wzięli udział  w spotkaniu z Bożeną Sklanny podsumowujące naszą wizytę w Niemczech. W programie przewidziano prezentację zdjęć i wspomnienia z wycieczki, którą niewątpliwie można zaliczyć do jednej z najbardziej udanych imprez zorganizowanych przez GOK w ramach Edukacji Seniorów.
Więcej...

8 listopada 2010 godz. 14:00

Polski Związek Rencistów, Emerytów i Inwalidów, koło nr 5 w Pawłowicach zorganizował jesienne spotkanie seniorów z poczęstunkiem i sprawozdaniem z rocznej działalności. 

7 listopada 2010 godz. 17:00 Galeria DKO

Na kolejnej wystawie z cyklu "Nasze pasje". przedstawiliśmy Państwu prace młodej autorki - Magdaleny Czekajło. Magda traktuje swoje obrazy bardzo osobiście - nie chce się z nimi rozstawać. Z sentymentu zachowała swoje najwcześniejsze prace. Dzięki temu, na wystawie, będziemy mogli prześledzić rozwój jej twórczości od dzieciństwa po dzień dzisiejszy.
Galeria...

7 listopada 2010 Rybnik

Zostały ogłoszone wyniki VI Rybnickiej Jesieni Chóralnej. Działający przy naszym ośrodku chór kameralny Animato pod dyrekcją Małgorzaty Lucjan zdobył srebrny dyplom festiwalu. Gratulujemy wszystkim członkom zespołu i życzymy dalszych sukcesów.
Dyplom...

7 listopada 2010 godz. 17:00 Rybnik

Chór Animato wziął udział w uroczystym nabożeństwie i koncercie
w kościele p.w. św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu.
Więcej...

6 listopada 2010 godz. 14:00

Zespoły Talizman oraz Niezapominajki wystąpią w VII Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Ziemi Pszczyńskiej im M. Cieśli "Jak ze Suszcza powędruję".
Życzymy powodzenia.

6 listopada 2010 Rybnik

Chór Animato weźmie udział w VI Międzynarodowej Rybnickiej Jesieni Chóralnej. W imprezie weźmie udział 18 chórów, między innymi z Poznania, Warszawy, Jaworzna, Katowic, Chorzowa, Zabrza, Krakowa, Bielska-Białej, Gostynia, Szczecina, Opawy i Białegostoku. Pawłowickim chórzystom życzymy powtórzenia sukcesu z roku 2005, w którym Animato wywalczyło I nagrodę festiwalu.

4 listopada 2010 godz. 8:00

Zespoły Talizman i Retro wzięły udział w XV Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Myszkowie. Każdy z zespołów przygotował 2 pieśni konkursowe. Oba zespoły z powodzeniem brały już udział w konkursie w poprzednich latach.

25-29 października 2010 GOK Pawłowice

W IX Pawłowickich Spotkaniach Teatralnych "Melpomania 2010" wzięło udział dziesięć dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z terenu województwa śląskiego. W dniach 26 i 27 października na widowni zasiedli uczniowie naszych szkół.
Fotogaleria...

23 października 2010 godz. 18:00 Hala Sportowa GOS w Pawłowicach

"Chóry nie nudy !" - Pod takim hasłem GOK zorganizował największą jak dotychczas galę chóralną w naszej gminie. Przez prawie 3 godziny na scenie w GOS wystąpiło 140 chórzystów z zespołów: CLAZZ z Hanoweru, Voce Segreto z Żor, Lutnia ze Strumienia, zespół Ryczące Dwudziestki i  pawłowickiego chóru Animato, który obchodził jubileusz 15-lecia działalności.  Gwiazdą imprezy był Stanisław Soyka.
Więcej...


20 - 24 października 2010

Z rewizytą w Pawłowicach przebywał chór "Clazz" z Hanoweru pod kierunkiem Thomasa Postha. Podczas 4-dniowego pobytu zespół zwiedził naszą gminę, Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce, Oświęcim. Ponadto chórzyści zaśpiewali 3 koncerty:
- w czwartek 21 października na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie - godz. 13:00
- w czwartek 21 października w Szkole Podstawowej
w Pielgrzymowicach - godz. 17:00

- w sobotę 23 października o godz. 18:00 na Hali Sportowej w Pawłowicach.

Zespół powstał w 1994 roku jako chór młodzieżowy miasta Hanower. Skupia 50 młodych śpiewaków i śpiewaczek, głównie studentów i młodych ludzi pracujących. Nazwa CLAZZ wzięła się z połączenia klasyki i jazzu, odzwierciedla ją również repertuar zespołu, który w sezonie letnim wykonuje utwory jazzowe, rockowe i popowe, a w sezonie zimowym dzieła klasycznych kompozytorów.

Dyrygent chóru Thomas Posth jest członkiem Niemieckiej Rady Muzyki, ukończył studia dyrygenckie w Detmold i w Hanowerze. Brał udział w kursach prowadzonych przez Collina Mettersa, K. Kiesslera i Kurta Mazura. Pracował z takimi zespołami jak: Beethoven – Orchester w Bonn, Musikalische Komödie w Lipsku, Orkiestra Symfoniczna Hesskiego Radia. W roku 2008 został odznaczony muzyczną nagrodą Prätoriusa przez władze Dolnej Saksonii.

20 października 2010 godz. 15:00 Sala OSP w Golasowicach

W Golasowicach odbyło się spotkanie jesienne koła emerytów i rencistów. Z tej okazji GOK zorganizował występ duetu: Henryka i Edwarda Deców z Pawłowic, którzy zabawiali biesiadników muzyką i świetnym dowcipem.


16 października 2010 godz. 18:00 Sala OSP w Golasowicach

Koło Gospodyń Wiejskich w Golasowicach organizowało biesiadę jesienną.
W programie imprezy była potańcówka, wspólne śpiewanie, konkursy
i zabawy oraz poczęstunek.

15 października 2010 godz. 16:00

Mały Miś bardzo chciałby mieć przyjaciela, jest mu smutno bo nie ma się z kim bawić.Pewnego dnia spotyka pieska, którego zabiera do domu  i ukrywa przed tatą, który bardzo nie lubi psów. Kiedy zapada zmrok i wszyscy śpią do domu zakrada sie lis-złodziej. Pies podnosi alarm, tato i synek budzą się ale w domu już niczego nie ma ani ubrań, ani lisa ani....psa! Mały miś rozpacza, tato obiecuje mu, że jeśli piesek wróci będzie mógł u nich zamieszkać.Piesek wraca  i ku zdziwieniu domowników ciągnie ze sobą worek ze zrabowanymi przedmiotami. Tato miś uznaje go za wielkiego bohatera i zostają razem na zawsze.


7-14 października 2010 17:00 pracownia plastyczna GOK

Gminny Ośrodek Kultury organizował spotkania dla dorosłych pod hasłem " Batikowe Warsztaty Wieczorowe"

Warsztaty odbyły się w pracowni plastycznej GOK w dniach: 7, 13 i 14 w godz. 17:00 – 20:00. Podczas spotkań było można zapoznać się z historią i techniką batiku oraz wykonać swój projekt w tej technice. 


10 października 2010 godz. 18:00 Pszczyńskie Centrum Kultury

W Pszczyńskim Centrum Kultury w ramach koncertu "Głosy dla hospicjum" wystąpiły pawłowickie zespoły: chór Animato, kwintet wokalny śpiewający przeboje zespołu ABBA i duet Karol i Marta Lucjan (fortepian, skrzypce). Organizatorami koncertu było: Hospicjum Św. Ojca Pio i Pszczyńskie Centrum Kultury.
Pobierz plakat...
Pobierz program koncertu...

7 października 2010 godz. 17:00 Sala Ogólna DKO

Doroczne wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy ogródek "Zielonym do góry" organizowanym przez UG Pawłowice, Spółdzielnię Mieszkaniową i ROSM uświetnił występ kabaretu "U Bacy". Duża dawka humoru i zabawy z była dobrym prezentem dla nagrodzonych oraz ich rodzin.

4-10 października 2010

Uczestnicy kursów EDU-S wzięli udział w 6-dniowym wyjeździe do Kippenheim w Badenii Wirtembergii. W programie pobytu było: spotkanie z burmistrzem w Ratuszu Kippenheim, wyjazd do Francji, zwiedzanie Freiburga i Schwarzwaldklinik, pobyt w Europapark, Ettenheim, zwiedzanie browaru i wieczorek taneczny. Nasza wizyta miała charakter wymiany, a mieszkańcy Kippenheim odwiedzą Pawłowice wiosną 2011 roku. Nawiązanie współpracy było możliwe dzięki zaangażowaniu pani Bożeny Sklanny, pawłowiczanki, od kilkunastu lat na stałe zamieszkałej w Niemczech.


Od wsześnia 2010r zapraszamy na kursy tańca towarzyskiego w Domu Kultury
w Pawłowicach.
Więcej...

Trwają zapisy na kursy językowe, komputerowe i warsztaty plastyczne w ramach projektu EDU-S.
Pobierz ulotkę...

24 września 2010 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO


"Jak to smok zrobił jeden niefortunny skok"    
Bajka opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół: Smoka i Jeżyka, którzy niefortunnie przypadkowo zburzyli dom Żyrafy Agafy. Muszą teraz wyruszyć w podróż po zaczarowanym lesie. Podczas wędrówki spotkają przyjaciół, którzy wspólnie z dziećmi pomagają im zbudować na nowo domek Żyrafy. Podczas spektaklu dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki i mogą doświadczyć radości tworzenia akcji a po przedstawieniu poznają kulisy teatru.


25 września 2010 15:00 Plener przy DKO
           
Mocnym uderzeniem zakończył się sezon imprez plenerowych w naszej gminie. Przy Domu Kultury wystąpiły zespoły rockowe z Jastrzębia, Wodzisławia i Katowic. Kilka godzin muzyki, zapewniły grupy: Fenix, Orchidea, Whisper i Blend. Impreza była współorganizowana z GKS Futsal z Pawłowic. 

Więcej...


20 września 2010 godz. 15:00  Pracownia Świetlik GOK

Zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne "Art Eqipa", które odbywają się
w pracowni plastycznej Świetlik . 

18 - 19 września 2010

 XIX Dni Pawłowic


18 września - plener przy DKO:

16:00 - 17:00 - Koncert z okazji 10-lecia Domu Kultury                                 na Osiedlu
- otwarcie okolicznościowej wystawy fotograficznej

17:00 - 22:00 - Elena Rutkowska z zespołem "Cygańskie Czary"
                    - Bogdan Trojanek i Terne Roma

 
               

19 września 
Rynek

16:30 - Kabaret Młodych Panów
18:00 - IRA
20:00 - Rewia VIVA i Kwintet wokalny
21:00 - Jumbo Africa
Park
17:00 - Głyk P.I.K. Trio
18:00 - Sound Smugglers

17 września 2010 godz. 14:30  Sala Widowiskowa GOK

Dzieci  5, 6 i 7 letnie, które chcą poznać teatr lubią taniec i śpiew rozpoczęły zajęcia „Magicznego Świata Teatru i Muzyki” 


17 września 2010 godz. 16:00  Pracownia Świetlik GOK

W pracowni plastycznej Świetlik rozpoczęły się warsztaty plastyczne dla młodzieży "Art Eqipa", które prowadzi nasza instruktorka  Agnieszka Kornas – Wiśniewska.

13 września 2010 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

W Gminnym Ośrodku Kultury został otwarty czwarty rok kursów dla dorosłych "EDU-S". Jak co roku przyjmowano zapisy na poszczególne kursy do grup początkujących i zaawansowanych ( język niemiecki, język angielski, komputery, warsztaty plastyczne). 

13- 17 września Dom Kultury na Osiedlu

W tym tygodniu rozpoczęły się  zajęcia dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury na Osiedlu. Terminy pierwszych spotkań podano w załączniku poniżej.
Pobierz...

8 września 2010 godz. 17:30 Sala Widowiskowa GOK

Odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie organizacyjne młodzieżowej grupy "Teatralny Bzik"

5 września 2010 godz. 13:00 Dom Ludowy Pniówek

Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w Pniówku. Impreza rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 13:00, która odprawiona została przy Domu Ludowym w Pniówku. Atrakcjami dożynek były: korowód, występy zespołów ludowych, The Beatels Revival Band z Pragi, zespół Kwaśnica i zabawa taneczna.
Program imprezy...

29 sierpnia 2010 godz. 17:00 Park

W tym dniu odbył się ostatni z cyklu dziewięciu koncertów niedzielnych w pawłowickim parku. Tej niedzieli zaprezentowała  się najbardziej utytułowana w dziedzinie muzyki rozrywkowej  rodzina z Pawłowic - rodzina Deców. Muzycy zagrali aż w czterech różnych konfiguracjach: jako kapela Walyncioki, zespół muzyki rozrywkowej, zespół muzyki elektronicznej, wystąpiła też oczywiście Joanna Dec znana z programów telewizyjnych "IDOL" oraz "Śpiewaj i Walcz".

29 sierpnia 2010 godz. 16:00 Dom Ludowy Jarząbkowice

Koło Gospodyń wiejskich w Jarząbkowicach zaprasza na dożynki sołeckie przy tamtejszym Domu Ludowym. W programie imprezy wystąpią zespoły działające przy GOK. Talizman, Jarząbkowianki, kapela Wesołe Gizdy. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00, od godz. 19:00 przewidziana jest potańcówka.

25-27 sierpnia 2010 godz. 18:00 Park

Pod koniec wakacji w pawłowickim parku odbyła się impreza przygotowana specjalnie dla młodzieży. I Młodzieżowe Dni Kultury - pod taką nazwą GOK zorganizował trzy dni spotkań ze sztuką min. muzyka house, pop, techno, graffiti, malarstwo, taniec nowoczesny, film, warsztaty szczudlarskie, capoeira.
Fotogaleria...

22 sierpnia 2010   godz. 17.00   Park

Na koncercie niedzielnym w parku wystąpili:
- Irena Staniek - laureatka programu "Szansa na sukces"
- Artur Thomas - wirtuoz fletni pana
- Zespół muzyczny rodziny Trzaskalików z Golasowic /solistką zespołu jest Joanna Trzaskalik - laureatka wielu konkursów muzycznych/.Fo

15 sierpnia 2010   godz. 17.00  Park

Na koncercie niedzielnym w parku zaprezentowało się aż 3 wykonawców: Orkiestra Dęta KWK Pniówek, Andrzej Potępa i Kapela KWAŚNICA.

9 -20 sierpnia 2010 

W GOK odbyły się zajęcia wakacyjnych grup artystycznych. W programie: gry i zabawy, wycieczka do Wesołego Miasteczka, wyprawa w nieznane i poszukiwanie tajemniczej skrzyni.

8 sierpnia 2010 godz. 17:00  ParkW pawłowickim parku odbył się kolejny koncert niedzielny. Tym razem na nowej scenie wystąpił zespół FRANK PRUS TRIO.

7 sierpnia 2010 Jabłonkowo

Zespół "Niezapominajki" wziął udział w Tygodniu Kultury Beskidzkiej.

1 sierpnia 2010 godz. 15:00

OSP Pielgrzymowice zorganizowało dla wszystkich mieszkańców gminy festyn strażacki, który odbył się przy remizie w Pielgrzymowicach. W programie: występ zespołu "Kapela ze Śląska" im. Józefa Poloka oraz zabawa taneczna z zespołem PRIMA. W programie były również zabawy i konkursy dla najmłodszych.

1 sierpnia 2010  godz. 17.00  Park

W pawłowickim parku zagrał zespół MAGURANKA ze Słowacji. Grupa wykonała głównie słowackie pieśni ludowe w opracowaniu na 2-3 głosy z towarzyszeniem świetnie brzmiącej małej orkiestry dętej. Profesjonalizm zespołu potwierdzają liczne nagrody na międzynarodowych konkursach muzycznych.

Więcej informacji o zespole na www.maguranka.sk

25 lipca 2010 godz. 17.00

Wszyscy sympatycy naszych koncertów niedzielnych mieli okazję wysłuchać pierwszego koncertu na nowowybudowanej scenie w pawłowickim parku. Wystąpili: Krzysztof Wierzchowski i Beata Mańkowska w koncercie pt. "Bajkowy świat muzyki klasycznej ze szczyptą humoru" oraz duet saksofonowy "Golden sax".

24 lipca 2010 godz. 16:00


Przy Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbyła się plenerowa impreza z zabawą i muzyką. Dzieci miały okazję wziąć udział w grach, zabawach i konkursach, zobaczyć przedstawienie plenerowe oraz pobawić się na dyskotece. Wieczorem odbyła się potańcówka dla dorosłych.

11lipca 2010 Brenna

Zespół "Jarząbkowianki" wziął udział w 43 Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych "Brenna 2010"

lipiec - sierpień 2010 Zajęcia wakacyjne w obydwu domach kultury

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania
z bogatej oferty zajęć w czasie wakacji letnich.
Więcej...

28 czerwiec - 1 lipiec 2010 Pielgrzymowice

Tradycyjnie jak co roku odbył się VI Plener Malarski zorganizowany przez GOK w ramach warsztatów plastycznych. W plenerze wzięło udział 14 młodych twórców. Głównym tematem prac malarskich była architektura zabytków, które uczestnicy mogli podziwiać w drugi dzień pleneru w Cieszynie. Ich dzieła będzie można oglądać w galerii GOK od 15 lipca.
Zobacz zdjęcia...

27 czerwca 2010 godz. 17:00 Park

W pawłowickim parku  odbył się pierwszy z tegorocznych koncertów niedzielnych. Zespołem, który zaprezentował się naszej publiczności była "Kapela Bawarska" pod kierownictwem Danuty Szczypki. Oprócz koncertu została też przeprowadzona  akcja p.t. "Bezpieczny urlop" mająca na celu podniesienie świadomości kierowców poruszających się po naszych drogach. Akcję poprowadził Marcin Orlik będący w posiadaniu takich urządzeń jak symulator dachowania i alkogogle.

KONCERTY NIEDZIELNE W PARKU

27.06 - * KAPELA BAWARSKA *
04.07 - * SHORT WEEKEND *
11.07 - * WESOŁA 24 *
18.07 - * ORKIESTRA "KWK PNIÓWEK" *
25.07 - * BEATA MAŃKOWSKA I KRZYSZTOF WIERZCHOWSKI
              ORAZ DUET SAKSOFONOWY "GOLDEN SAX" *
01.08 - * ZESPÓŁ "MAGURANKA" ZE SŁOWACJI *
08.08 - * FRANK PRUS TRIO *
15.08 - * ORKIESTRA "KWK PNIÓWEK" i ANDRZEJ POTĘPA *

                               GODZ. 17:00 ZAPRASZAMY

25-27 czerwca 2010

Zespół śpiewaczy "Talizman" wziął udział w 44 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Nominację do udziału zespół otrzymał w Chorzowie na przeglądzie "Wici" zdobywając tam pierwsze miejsce. Oprócz występu na festiwalu zespół nagrał audycję o zespole  i Pawłowicach w radiu "Lublin".  Śpiewał również na koncercie w sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej w Wąwolnicach. "Talizman" koncertował też na terenie samego Kazimierza oraz brał udział w dwóch korowodach folklorystycznych wraz z 800 śpiewakami i muzykami ludowymi z całej Polski.
Fotgaleria...

23 czerwca 2010 Gliwice

Gminny Ośrodek Kultury organizuje dla wszystkich chętnych uczestników warsztatów artystycznych, wyjazd do Gliwickiego Teatru Muzycznego na spektakl "Kot w Butach". Przedstawienie otrzymało nagrodę artystyczną "Złota Maska 2004" jako najlepszy spektakl roku dla dzieci.

19 czerwca 2010 15:00  Warszowicach

Szkoła Podstawowa w Warszowicach organizuje uroczystość 80-lecia istnienia. Obchody rozpoczną się mszą świętą  o godz. 15:00, po której nastąpią: poświęcenie i otwarcie nowego łącznika miedzy szkołą a salą gimnastyczną, uroczysta akademia, festyn na boisku i spotkanie absolwentów. 

18 czerwca 2010 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci pt. "Trąba Słonia Salomona" opowiada zabawną historię przyjaźni dumnego Słonia Salomona i wesołej Małpki Bili Bili, którzy pewnego słonecznego dnia, po wielkiej kłótni szykują na siebie pułapkę. Co się potem stanie i czy uda się pogodzić bohaterów, o tym dowiecie się oglądając przedstawienie, w którym wspaniała muzyka i kolorowe kostiumy pozwolą przeżyć niezapomniane przygody. Podczas spektaklu dzieci występują na scenie, stają się uczestnikami bajki a po przedstawieniu poznają kulisy spektaklu.

18 czerwiec 2010 godz. 17:00 Sala Ogólna GOK

Młodzi uczestnicy warsztatów muzycznych, plastycznych i teatralnych prowadzonych w naszym ośrodku spotkali się na uroczystym zakończeniu sezonu artystycznego. Na scenie odbył się spektakl muzyczny "Ada to nie wypada" a w galerii GOK prezentowane bedą prace grupy plastycznej.

17 czerwiec 2010 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

Premiera spektaklu pt. "Ada, to nie wypada", która odbyła się 17 czerwca o godz. 18:00 była niezwykłym wydarzeniem tego sezonu kulturalnego.
Więcej...

17 czerwiec 2010 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

Premiera spektaklu pt. "Ada to nie wypada"
Zapraszamy miłośników lekkiej muzyki i teatru na premierę spektaklu pt. "Ada to nie wypada". Miłosne problemy pracownic pensji panny Doroty, wesołe perypetie pensjonarek, znane i nieznane piosenki z lat 30-tych to krótka charakterystyka przedstawienia przygotowanego przez grupę musicalową pod opieką instruktorek Ewy Sikory i Moniki Janeckiej-Wardak.

15 czerwca 2010 godz. 8:30 Miasteczko Ruchu Drogowego

Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Komendą Powiatową Policji w Pszczynie organizuje akcję edukacyjną dla uczniów kl. I i II ze szkół z terenu gminy Pawłowice. Spotkanie ma zwrócić uwagę dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów.

14 czerwca 2010 r. Sala Ogólna DKO
Kolejny rok pracy uczestnicy warsztatów artystycznych w DKO zakończą spotkaniem, podczas którego zostaną wręczone dyplomy potwierdzające udział w zajęciach oraz nagrody dla najwytrwalszych - tzw. "Suwaki".

13 czerwiec 2010 godz. 14:00 Plener przy kościele p.w.św. Jana Chrzciciela

"II Festyn Rodzinny" z udziałem zespołów dziecięcych działających przy GOK. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje w postaci zabaw dla dzieci, konkursów, prezentacji dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych, darmowe urządzenia rekreacyjne i bufet. Impreza ma charakter bezalkoholowy. Zapraszamy!

12 czerwca 2010 godz. 17:00

OSP Jarząbkowice zaprasza mieszkańców gminy na coroczny festyn strażacki.
W programie m.in. zespół "Karpowicz Family" i zabawa taneczna.
Wstęp wolny.

Debiut Mażoretek

Podczas 52 Wojewódzkiego Zlotu TKKF zadebiutował zespół mażoretek działający przy naszym ośrodku od marca bieżącego roku.
Zespół skupia 26 dziewczyn w wieku od 9 do 11 lat, głównie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. Instruktorką zespołu jest Kaja Skórska - była mistrzyni Polski mażoretek w kategorii solistek.
Zobacz film...

9 czerwca 2010 Sala Widowiskowa GOK

III FESTIWAL TEATRALNY "O rękawiczkę Melpomeny"

Tytułowa "Rękawiczka Melpomeny" powędrowała tym razem do Mikołowa. Grupa teatralna "NIBYLANDIA" przedstawiła pełną wzruszeń i emocji historię Oliviera Twista. Piękne kostiumy nawiązujące do strojów z epoki, funkcjonalna scenografia oraz świadomość sceniczna młodych aktorów  zachwyciła jury.
Więcej...

9-10 czerwca 2010 Sala Widowiskowa GOK

III FESTIWAL TEATRALNY "O rękawiczkę Melpomeny"

Zapraszamy do udziału w tej konkursowej imprezie teatralnej przedszkolne i szkolne grupy teatralne z Pawłowic oraz pobliskich miejscowości i gmin. Melpomena - muza dramatu obdarzy najlepszy zespół swoją rękawiczką a perłami ze swojego naszyjnika nagrodzi tych, którzy błysną talentem na naszej scenie.
Regulamin i karta zgłoszenia...

                  Program imprezy...

9 czerwca 2010 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

W Sali Widowiskowej GOK  zostały uroczyście wręczone dyplomy ukończenia kolejnego roku kursów EDU-S. Zajęcia były prowadzone w ośmiu grupach  w czterech kierunkach (plastyka, komputery, j. niemiecki i j. angielski) Dyplomy odbierało 80 uczestników. Gościem specjalnym był Amatorski Teatr Związku Górnośląskiego z Suszcza ze spektaklem Bogdana Musiolika  p.t. "Jak wesele to wesele". Po spektaklu odbyła się wystawa prac plastycznych i poczęstunek.
Zobacz zdjęcia...

1 czerwca 2010 16:00 Sala Ogólna DKO
Dzień Dziecka w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu, mimo niesprzyjającej aury, był niezwykle udany. Zabawy: akcja plastyczna, wystawa, puszczanie baniek mydlanych, łowienie rybek i inne atrakcje zachęciły grono dwustu dzieci do wspólnego spędzenia popołudnia. Ogólne zachwyty wywoływała sala do zabaw światłem. 
Więcej...

1 czerwca 2010 godz. 16:00 Plener przy DKO

Wszystkie dzieci małe i duże zapraszamy do świętowania Miedzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku spotkamy się pod hasłem: "Dzieci wszystkich krajów łączcie się". Będzie oczywiście wiele atrakcji i muzyki z różnych stron świata, zabawy, konkursy (m.in. symultana szachowa) i słodki poczęstunek. Impreza rozpocznie się obok boiska osiedlowego - na deptaku o godz. 16:00. Stamtąd przejdziemy do  domu kultury, gdzie odbędą się zabawy i konkursy.
Zapraszamy, wstęp wolny.

30 maja 2010 Pszczyna

Zespły Talizman i Niezapominajki będą reprezentowały naszą gminę w "XXXIV Spotkaniach Pod Brzymem" organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Prezentacja zespołów rozpocznie się w Skansenie "Zagroda Wsi Polskiej". Dodatkową atrakcję przygotowaną przez organizatorów będzie kiermasz wyrobów twórców i rzemieślników południowej Polski.

30 maja 2010

Gratulacje dla Jarząbkowianek!

Nasz zespół śpiewaczy z Jarząbkowic zdobył I miejsce w XXXI Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym "Wici" w Chorzowie.
Sukces ten nie jest jedynym osiągnięciem zespołu prowadzonego przez naszą instruktorkę Zofię Gażę we współpracy z Genowefą Klimosz, która dba o stroje. W ostatnich latach grupa pań z Jarząbkowic odniosła sukcesy na festiwalach w Kazimierzu nad Wisłą w Zebrzydowicach ( III miejsce na Złotym Kłosie) i w Brennej.
Skład zespołu...

30 maja 2010 Chorzów

Zespół Jarząbkowianki będzie reprezentował naszą gminę w XXXI Przeglądzie Folklorystycznym "Wici - 2010". Życzymy sukcesów.

27 -30 maja 2010 Puławy

Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy to impreza z ogromnymi tradycjami, znana nie tylko w środowisku amatorskiego teatru, ale także wśród zawodowych lalkarzy aktorów i reżyserów. Odbędzie się w Puławach już po raz 42. Nasza Grupa "Teatralny Bzik" prowadzona przez Ewę Sikorę i Monikę Janecką - Wardak została wybrana spośród  kilkudziesięciu zespołów teatralnych z całej Polski do zaprezentowania zgłoszonego tam spektaklu. Przedstawienie pt. "SKĄD PRZYCHODZIMY?, KIM JESTEŚMY?, DOKĄD IDZIEMY?" zagości więc na Puławskiej scenie. Mamy nadzieję że, spodoba się publiczności, uczestnikom oraz jury 42 OPSL.

26 -28 maja 2010 Betikow, Berlin

Laureaci Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice zwiedzili Berlin i spotkali się z potomkami pawłowickich właścicieli ziemskich mieszkającymi w Betikow w gminie Uckerfelde Anitą von Armin, Anke von Armin i jej mężem Rüdigerem Müllerem. Uczestnicy wyjazdu spotkali się z niezwykle gościnnym przyjęciem  i ogromną życzliwością ze strony gospodarzy.
                   Więcej...

26-28 maja 2010 Berlin

Laureaci dziesięciu edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice wezmą udział w wycieczce do Berlina i do Bietikowa gdzie znajduje się gospodarstwo prowadzone przez potomków przedwojennych pawłowickich właścicieli ziemskich- rodziny Reitzenstein. 12- osobowa grupa laureatów będzie przyjęta przez p. Anitę von Arnim ( córkę Karla Egona) jej córkę Anke von Arnim i zięcia Rũdigera Müllera. Możliwość pobytu w Bietikow zaistniała dzięki osobistemu zaangażowaniu Wójta Gminy Pawłowice Damiana Galuska.
                   Więcej...


XIX DNI PAWŁOWIC ODWOŁANE !!!
22 - 23 maja 2010

Z powodu ulewnego deszczu i podtopień w wielu miejscach naszej gminy XIX Dni Pawłowic zostały odwołane. Większość artystów, którzy mieli występować na Dniach Pawłowic będziemy mieli okazję oglądać na późniejszych imprezach do końca tego roku.

22 - 23 maja 2010 XIX Dni Pawłowic, XX-leice samorządu w gminie Pawłowice
Zapraszamy wszystkich do udziału w największej imprezie plenerowej organizowanej na terenie naszej gminy. Podczas tegorocznych Dni Pawłowic na wszystkich scenach wystąpi ponad 300 wykonawców, z których 80% stanowią sami mieszkańcy gminy Pawłowice. Najwięcej atrakcji przygotowano na niedzielę, imprezy w tym dniu odbywać się będą aż w trzech miejscach, z myślą o różnych grupach wiekowych odbiorców.

Program...                 Galeria...             Plakat...

21 maja 2010 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Filipek i Dorotka pomagali mieszkańcom miasteczka Smętowa odnaleźć lekarstwo na łzy. Nie podobało się to złemu Młynarzowi - przeszkadzał bohaterom jak tylko potrafł. Dzieci jednak nie dały za wygraną i po wielu przygodach dotarły do Krainy Szczęścia i Radości. Przywiozły stamtąd wesoły dzwon, który zapewnił mieszkańcom radość i uśmiech. Przedstawienie zaprezentował Teatr Kwadryga z Bielska-Białej.

21 maja 2010 godz. 10:00 Sala Widowiskowa GOK

W Sali Widowiskowej GOK odbył się X Festiwal Twórczości Szkolnej. Laureaci wyróżnień i czołowych miejsc w konkursach przedmiotowych na szczeblu gminnym,  powiatowym wojewódzkim i ogólnopolskim odebrali nagrodę z rąk Wójta Damiana Galuska i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Pawłowice Bronisława Kiełkowskiego. Na scenie zaprezentowało się  12 zespołów działających  przy naszych szkołach i grupa musicalowa GOK. Były to 3 godziny wspaniale przygotowanych występów, które wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenia.
                  Zdjęcia... 

21 maja 2010 godz. 10:00 Sala Widowiskowa GOK

Już po raz dziesiąty będziemy mieli okazję zobaczenia najlepszych szkolnych zespołów artystycznych gminy Pawłowice, które reprezentują się podczas X Festiwalu Twórczości Szkolnej. W czasie niepełna dwóch godzin wystąpi 12 zespołów i zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych na szczeblu gminy, powiatu i województwa.
Program...

20 maja 2010 godz. 9:00

W auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach odbyły się VI Wiosenne Spotkanie z Folklorem. Szczegóły na stronie głównego organizatora.
Więcej... 

14-15 maja 2010 Legnica

Chór Animato wziął udział w najbardziej prestiżowym konkursie chóralnym w Polsce - w Legnica Cantat 41. Gościem specjalnym tegorocznej edycji imprezy był Boby Mc Ferrin.
Więcej...

13 maja 2010 Sala Widowiskowa GOK

W konkursie plastycznym "Malujemy z natury" wzięło udział ok. 100 osób ze szkół Gminy Pawłowice oraz Jastrzębia Zdroju. Dzieci i młodzież rysowała ustawioną wcześniej na sali "martwą naturę" - przedmioty codziennego użytku, owoce, warzywa, części garderoby itp. Najczęściej powtarzającą się techniką, w której wykonane zostały prace był rysunek ołówkiem. 
                 
                    Galeria...                      Wyniki...

13 maja 2010 Sala Widowiskowa GOK

II Regionalny Konkurs "Malujemy z natury". Tematem konkursu będzie narysowanie bądź namalowanie zaaranżowanej przez organizatora martwej natury w dowolnej technice plastycznej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie.
Regulamin i karta zgłoszenia...

II PIKNIK MAJOWY
2 maja 2010 godz. 16:00  Park

Mimo niepewnej pogody odbywający się w niedzielne popołudnie II Piknik Majowy, zgromadził w pawłowickim parku wielu mieszkańców gminy i ich weekendowych gości. Biało czerwone chorągiewki i wiatraczki ozdobione godłem Polski, rozdawane przez wesołych szczudlarzy były akcentem przypominającym o przypadającym tego dnia Święta Flagi...
Więcej...

II PIKNIK MAJOWY
2 maja 2010 godz. 16:00  Park

Z okazji Święta Flagi i w przeddzień Święta Konstytucji zostanie zorganizowany II Piknik Majowy. Jest to pierwszy w tym roku festyn rodzinny dla mieszkańców gminy i naszych gości. Podobnie jak w roku ubiegłym przewidziano szereg atrakcji: wystawa militariów, występy zespołów artystycznych, warsztaty ognia, pokaz FIRESHOW i dobrze zaopatrzony bufet.

2-3 maja 2010 Zebrzydowice

Miło nam poinformować, że nasze zespoły śpiewacze Talizman z Pawłowic i Jarząbkowianki z Jarząbkowic znalazły się w gronie laureatów XVII Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych "ZŁOTY KŁOS" w Zebrzydowicach. Gratulujemy instruktorom Gabrieli Gwiszcz, Zofii Gaży i Dorocie Langner oraz wszystkim członkiniom zespołów.
Więcej...

2 - 3 maja 2010 Zebrzydowice

Zespoły folklorystyczne "Jarząbkowianki", "Talizman", "Niezapominajki" i "Harmonia" wezmą udział w XVII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos" w Zebrzydowicach. Naszym zespołom i instruktorom życzymy powtórzenia sukcesów z poprzednich edycji konkursu.
Szczegóły...

30 kwietnia 2010 godz. 20:15 TVP 1

Zachęcamy do oglądania programu z Joanną Dec, która na naszych oczach rozpoczyna wspaniałą karierę artystyczną.

PAWŁOWICE GŁOSUJĄ NA ASIĘ !

29 kwietnia 2010 16:00 Karczma Ćwiklice

Kilka dni po Świętach Wielkanocnych Stowarzyszenie K. Miarki z Pielgrzymowic wezmą udział w czwartym już, Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych, który odbędzie się w Ćwiklicach. Tematyka oczywiście wielkanocna - będą więc potrawy z jaj, żurki, wędliny oraz inne smakowitości przygotowane przez KGW z terenu powiatu. Oprawę muzyczną zapewni tym razem zespół Harmonia z Krzyżowic. Naszym reprezentantom życzymy powodzenia.

25 kwietnia 2010 godz. 16:30 Skrzyszów

Chór Animato będzie koncertował w Skrzyszowie na zaproszenie proboszcza parafii p.w. św. Michała Archanioła  Ks. Witolda Tatarczyka. Koncert będzie miał przede wszystkim charakter wielkanocny, rozpocznie się wykonaniem Alleluja z oratorium Mesjasz Jerzego Fryderyka Haendla. Oprócz pieśni wielkanocnych, część występu zostanie poświęcona pamięci ofiar katastrofy z 10 kwietnia.

23 kwietnia 2010 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Zapraszamy dzieci na opowieść o dziewczynce, która kochała zwierzęta i rośliny lecz martwiła się, że jest bardzo mała. Wśród zwierząt odnalazła wielu przyjaciół. Jednym z nich okazał się motyl, który pojął Calineczkę za żonę. Dziewczynka zrozumiała, że to nie wzrost czyni człowieka wielkim, lecz jego serce otwarte na innych. Bajka adresowana jest do młodszych dzieci.
G.A.  

22 kwietnia 2010 godz. 10:00 Saka Ogólna DKO

Zapraszamy na uroczystą inaugurację strony internetowej "Odmieniamy nazwiska" - pawłowicki poradnik internetowy. Przez ponad rok nad bazą nazwisk mieszkańców Pawłowic pracowało 10 osób, w tym 8 polonistów ze szkół z terenu naszej Gminy. Odmienili oni 3700 nazwisk. Od 22 kwietnia będzie można korzystać z ich pracy - każda osoba mająca wątpliwości jak odmienić dane nazwisko znajdzie tutaj pomoc. Przy okazji uruchomienia strony będzie można wysłuchać wykładu na temat nazwisk, który wygłosi dr Jan Grzenia z Zakładu Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

XIII GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

W dniach 19,20 kwietnia przeprowadzono XIII Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej. W przesłuchaniach wzięło udział 41 dzieci - najlepszych piosenkarzy wyłonionych w eliminacjach szkolnych i przedszkolnych. Wręczenie nagród odbędzie się podczas XIX Dni Pawłowic, 23 maja na rynku.

Wyniki...    Jury...    Piosenkarka Roku...

19-20 kwietnia 2010 Sala Widowiskowa GOK

Uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków zapraszamy do udziału w XIII Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej. O możliwości udziału w konkursie zapytaj w twojej szkole.
Regulamin i karta zgłoszenia ...

7 kwietnia 2010 godz. 14:00 Sala Widowiskowa GOK

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - koło nr 5 w Pawłowicach organizuje spotkanie wiosenne swoich członków.  Imprezę uświetni występ Franciszka Prusa - znanego wirtuoza akordeonu. Zapisy przyjmowane są w siedzibie koła (I piętro nad ING) w poniedziałki w godz. 10:00 - 12:00

29 marca 2010 godz. 16:00 Galeria DKO

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie Wielkanocne Jajo. Zdobione jajko jest prehistorycznym symbolem odradzającego się życia. Już dziesiąty raz będziemy propagować tradycję wykonywania jajek świątecznych  oraz poszukiwać wśród prac konkursowych nowatorskich technik zdobienia. Składanie praz co 24 marca od pon. do piątku w godz. 15:00 - 19:00 w świetlicy Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Ogłoszenie wyników 29 marca 2010 o godz. 16:00. Wystawa pokonkursowa od 29 marca do 16 kwietnia br. Bliższe informacje pod nr tel. 32 4721036.
Regulamin...

29 - 30 marca 2010 DKO i rynek w Pawłowicach

Oryginalne prezenty świąteczne można będzie nabyć w ramach Galeriady Sztuki Różnej organizowanej przez Dom Kultury. Na sprzedaż zostaną wystawione rysunki, obrazy oraz wyroby z gliny wykonane w pracowniach DKO. 29 marca w poniedziałek ( w godz. 16:00 - 19:00 ) prace można nabyć w DKO przy ul. LWP 11, natomiast 30 marca we wtorek (w godz. 12:00 - 16:00) - zapraszamy do naszego stoiska na rynku.

28 marca - Niedziela Palmowa

Podczas mszy św. o godz. 11:00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach chór "Animato" po raz pierwszy będzie wykonywał Pasję - czyli fragment Ewangelii o Męce Pańskiej wg. opracowania muzycznego Stanisława Głowackiego. Tradycja wykonywania pasji na Niedzielę Palmową została zapoczątkowana w pawłowickim kościele jeszcze przed II Wojną Światową. Po roku 1945 chórem kościelnym i wykonaniem pasji (opracowanie C. Hoppego z 1931 roku) kierowali kolejni dyrygenci zespołu: Bolesław Drobczyński, Stanisław Piątek, Józef Pisarek. W roku 2004 pasje zostały utrwalone na płycie CD i wydane w niskim nakładzie (30 egzemplarzy) na pamiątkę dla wszystkich chórzystów. Po raz ostatni chór parafialny wykonał Pasję w Niedzielę Palmową 2007 roku.
Więcej...

27 marca 2010 godz. 9:00 Sala 202 DKO

Miłośników szachów zapraszamy na cykl 6 turniejów pod nazwą "Szachowe Grand Prix - Pawłowice 2010r." Rozgrywki będą odbywały się w czwartą sobotę miesiąca od marca do maja oraz od września do listopada. Uczestnicy (bez ograniczeń wiekowych) zgłaszają się w dniu rozgrywek do godz. 8:55, o 9:00 rozpoczynają się mecze turniejowe. Informacji udziela Marek Kobiela tel. 787152536, chessmarko@interia.pl
Komunikat organizacyjny...
Wyniki...

24 marca 2010 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

Jak co roku z okazji Dnia Teatru zapraszamy młodzież z pobliskich Domów Pomocy  Społecznej i Szkół Specjalnych oraz niepełnosprawnych mieszkańców gminy Pawłowice do udziału w obchodach tego święta. Ponieważ uważamy, że w teatrze każdy może znaleźć dla siebie miejsce zaplanowaliśmy na ten dzień  pokaz spektaklu "Skąd przychodzimy? kim jesteśmy? dokąd idziemy?" oraz warsztaty teatralne pt. "Ruch, Światło, Dźwięk".

22 marca 2010 godz. 9:45 Sala Widowiskowa GOK

Z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina dla uczniów waszych szkół zagra znakomity polski pianista, laureat I nagrody w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim - Grzegorz Niemczuk. W dwóch koncertach o godzinie 9:45 i 11:00 będzie uczestniczyć ponad 350 uczniów z terenu całej gminy. Osoby zainteresowane koncertem, które nie są uczniami naszych szkół, prosimy pytać o możliwość udziału  pod numerem tel. 32 4722570.

Fotogaleria...

19 marca 2010 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO
„Felek” jest widowiskiem przesympatycznym. Adresowany do najmłodszych, wciąga ich od razu i bez reszty, a i dorosłych ujmuje swym niezaprzeczalnym wdziękiem. Zasługa to wielka świetnej lalki, zabawnego w swym wyglądzie stworzenia ze śmiesznym czubem na głowie, przykuwającego wzrok ostrym kolorem, która wzbudza żywą reakcję publiczności.
Przedstawienie zbudowane jest na wątku poszukiwania ciągle gubiącego się Felka. Aktor – lalkarz - Władysław Aniszewski nawiązuje kontakt z dziećmi i nie traci go ani na chwilę. Jego radość grania i obcowania z lalką udziela się pogodnym nastrojem i niewymuszonym optymizmem. Maluchy będą zachwycone.

17, 18, 24 marca 2010 godz. 18:00

Gminny Ośrodek Kultury organizuje warsztaty ceramiczne dla dorosłych. Podczas trzech spotkań uczestnicy kursu zapoznają się z podstawowymi technikami lepienia naczyń, toczenia na kole garncarskim oraz szkliwienia wypalonych prac. Spotkania odbędą się w trzech blokach po 3 godziny. Koszt całego kursu to 50 zł. Zapisy u instruktorki GOK Agnieszki Kornas - Wiśniewskiej. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy !!!

XII KONKURS WIEDZY O GMINIE PAWŁOWICE

Wyniki...
Rozwiąż test...
Odpowiedzi...


17 marca 2010 godz. 9:00 Saka Widowiskowa GOK

Uczniowie naszych szkół sprawdzą swoją wiedzę o gminie i regionie w XII Konkursie Wiedzy o Gminie Pawłowice. W programie: rozwiązywanie testu, wycieczka po gminie z Grzegorzem Witoszą, obiad i wręczenie nagród przez Wójta Damiana Galuska.

Laureaci poprzednich edycji...

13 marca 2010 godz. 8:45 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy do udziału w XVI Gminnym Indywidualnym Turnieju Szachowym Dzieci GOK Pawłowice 2010.
Więcej...

8 marca 2010 godz. 18:00 Sala Ogólna DKO

Występ Edi Sancheza rozpoczął niezwykły wieczór, który z okazji Dnia Kobiet przygotował dla pań Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu. Standardy muzyki latynoamerykańskiej przypadły uczestnikom do gustu. W czasie występu muzyk prezentował kroki salsy i zachęcał Panie do nauki. Na koniec obdarował uczestniczki płytkami ze swojego koncertu. Druga część imprezy poświęcona była zaprezentowaniu pań, które poddały się metamorfozie, czyli zgodziły się po okiem fachowców całkowicie zmienić swój wizerunek. W salonie fryzjersko – kosmetycznym Alex obie modelki otrzymały nowe fryzury a sklep Cotton Club Tatuum z Galeri Zdrój przygotował dla nich dwie wersje ubiorów wiosenno – letnich. Podczas imprezy kosmetyczka Aleksandra Jóźwiak już na scenie wykonała makijaże harmonizujące z całością stylizacji. Aby pokazać metamorfozę obu modelek uczestniczki imprezy obejrzały prezentację zdjęć wykonanych w trakcie przygotowań, a o efekcie końcowym przekonały się na własne oczy – po zdjęciu z modelek maskujących peleryn. Zmiana, która zaszła w wizerunku obu pań była niewiarygodna. Szczególnie w przypadku starszej z nich – ona też zebrała największe brawa. Wieczór pełen wrażeń dopełniło losowanie nagród oraz karaoke do największych przebojów polskiej piosenki. Szybko okazało się, że wśród pań jest jeszcze wiele nieodkrytych talentów wokalnych.


Fotogaleria...

7 marca 2010 godz. 16:00 Dom Ludowy w Krzyżowicach

Stowarzyszenie "Aktywnych Kobiet Na Rzecz Rozwoju Wsi" organizuje w sali Domu Ludowego w Krzyżowicach spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Zapisy przyjmują panie Aurelia Plinta, Bernadeta Szymura i Teresa Wawrzyczek.

6 marca 2010 godz. 14:00

Gminny Ośrodek Kultury organizuje wyjazd dla uczestników EDU-S z okazji Dnia Kobiet do Domu Muzyki i Tańca a Zabrzu. Spotkanie będzie miało charakter konferencji pt. "Ekonomiczna aktywność kobiet a nowoczesny rynek pracy". Gościem honorowym konferencji będzie Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska a imprezę uświetni przedpremierowy pokaz mody Evy Minge.

6 marca 2010 godz. 18:00 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy na koncert Aloszy Awdiejewa, znanego pieśniarza śpiewającego pieśni rosyjskie, cygańskie i żydowskie okraszone niezwykłym dowcipem i opowiadaniami artysty. Alosza Awdiejew jest też znanym aktorem filmowym, grał w takich filmach jak: Ekstradycja (Zajcew), Złotopolscy (Fiodor Dunin), Tajemnica Twierdzy Szyfrów (Iwan Koniew). Bilety w cenie 50 zł do nabycia w biurze GOK.

Zdjęcia z imprezy...

28 lutego 2010 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy na gminne obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Uroczystość poprowadzi p. Monika Janecka - Wardak - absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na wydziale muzykologi.
W programie:
- wykład z pokazem zdjęć (twórczość
i ciekawostki z życia F. Chopina)

- koncert Arnolda Gniwka - więcej...
- tort urodzinowy dla wszystkich.
Zdjęcia z imprezy...


25 lutego 2010

Uczestnicy kursów EDU-S wzięli udział w wycieczce do fabryki FIAT Auto Poland gdzie mieli okazję obejrzeć zautomatyzowane linie produkcyjne Fiatów Panda i 500 - od pierwszej wytłoczonej blachy po gotowe jeżdżące auto. Zwiedzili też Browarium i Browar Kompani Piwowarskiej w Tychach poznając historię piwa i browaru Tyskiego oraz proces produkcji piwa w XXI wieku.

 

22 - 26 luty 2010 - Ferie zimowe z Domem Kultury w Pawłowicach Osiedlu dla dzieci
w wieku 7 - 12 lat.

Nie nudź się w czasie ferii! Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w "akcji zima". Będą wyjazdy na sanki, do kina i teatru oraz wspólne zabawy. Koszt udziału to 50 zł. od osoby (40 zł dla posiadaczy legitymacji LUZ). Zapisy w Domu Kultury codziennie od poniedziałku do piątku od 10:00 do 19:00. Tel. 324721036.

22 i 24 lutego 2010 godz. 10:00 - 14:00  Sala 201 DKO
Wyniki turnieju szachowego dla dzieci rozegranego podczas ferii w Domu Kultury
grupa starsza
I miejsce - Dawid Janulek
II miejsce - Tomasz Szmidt
III miejsce - Wojciech Szmidt
grupa młodsza
I miejsce - Witold Klepek
II miejsce - Szymon Faruga
III miejsce - Szymon Czerwiński
Łącznie rozegranych zostało 880 partii szachowych!!!
Gratulujemy wytrwałości wszystkim zawodnikom

20 lutego 2010 godz. 20:00 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy na występ Kabaretu Młodych Panów. Bilety w cenie 35 zł. do nabycia w biurze GOK. Organizator imprezy: Agencja Artystyczna NEW ART.
Więcej...

19 lutego 2010 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie w wesołym klimacie piosenek, skeczy i scenek aktorskich uczy szacunku 
współpracy z innymi ludźmi. Dzieci spotkają sympatyczne postaci z różnych bajek oraz wezmą udział w konkursie. "Bajkowy przekładaniec" adresowany jest dla młodszych widzów.

Zapraszamy!
Dzieci wstęp wolny, dorośli w cenie 5 zł do nabycia przed imprezą.

15 - 19 lutego 2010 Ferie z Domem Kultury

Dzieci w wieku 6-10 lat wzięły udział w zimowisku zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Pierwszego dnia dzieci bawiły się na balu maskowym, we wtorek mogły się wyszaleć w Figloraju  i obejrzeć film "Alvin i wiewiórki 2" w  Rybnik PLAZA. Środa to kolejny wyjazd - tym razem do Bielskiego teatru 'Banialuka" Gdzie zwiedzili wystawę sztuki nowoczesnej, uczestniczyli w warsztatach teatralnych i zobaczyli spektakl pt. "Sklep z zabawkami". Czwartek to wyjazd na kulig do Górek Wielkich i pobyt w stadninie koni pana Matuli. Ostatni dzień zimowiska to wielka gra planszowa z przeszkodami przygotowana razem z dziećmi.
Fotogaleria...


12 lutego 2010 godz. 9:00 Sala Widowiskowa GOK

Grupa "Teatralny Bzik" skupiająca młodzież ze wszystkich gimnazjów z terenu gminy Pawłowice zaprezentuje spektakl pt. "SKĄD PRZYCHODZIMY? KIM JESTEŚMY?, DOKĄD IDZIEMY?" kolegom i koleżankom ze swoich szkół. Prezentacje odbędą się z inicjatywy nauczycieli, którzy po obejrzeniu jego premiery zapragnęli aby ich uczniowie mieli możliwość poznania tej oryginalnej formy jaką jest czarny teatr.

9 lutego 2010 godz. 16:00 Sala Ogólna DKO

Dom Kultury w Pawłowicach osiedlu zorganizował dla najmłodszych dzieci na karnawałowy bal przebierańców. Była muzyka, wspólne tance, zabawy i konkursy! Bilety w cenie 3 zł dla dzieci oraz 5 zł dla rodziców były do nabycia w DKO w godz. 15:00 - 19:00 - codziennie od poniedziałku do piątku w świetlicy.


6 luty 2010 godz. 8:00
Uczestnicy zajęć plastycznych domu kultury na Osiedlu wezmą udział w rozdaniu nagród XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci " W krainie mrozu i śniegu" w Częstochowie. W konkursie wzięło udział ponad 3000 prac, spośród nich nagrodę specjalną otrzyma nasz młody mieszkaniec Franciszek Wysocki. Na wystawie pokonkursowej gdzie zaprezentowane będą 272 prace znajdzie się także rysunek Julii Śwircz. Obydwoje uczestnicy konkursu wykonali swoje prace pod kierunkiem instruktora GOK - Małgorzaty Ferfeckiej.
Serdecznie gratulujemy.

3 lutego 2010 godz. 15:30 Slal Widowiskowa GOK.

Zgodnie z coroczną tradycją zostanie zorganizowany Dzień Babci i Dziadka z udziałem Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Pawłowice". Impreza ma charakter zamknięty.

28 stycznia 2010 godz. 15:00

W Sali Widowiskowej GOK odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie organizuje Koło Gospodyń Wiejskich w Pawłowicach. Zapisy w kioskach Lotto przy ul. Zjednoczenia i na Osiedlu. Imprezę uświetni zespół "Nasi" z Rybnika.

27 stycznia 2010 godz. 16:00

Na zaproszenie Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, zespół MARGO wystąpi
w Woli z koncertem kolędowym.

26 stycznia 2010 godz. 9:00 Aula SP w Pielgrzymowicach

W auli Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach odbedzie się kolejne spotkanie dzieci z Pielgrzymowic i Golasowic z muzyką cyklu Małej Akademii Jazzu. Tego dnia usłyszymy niezwykły instrument o nazwie KAT, który jest elektroniczną wersją wibrafonu. Na kacie zagra znany muzyk jazzowy, lider zespołu THE GLOBETROTTERS - Bernard Maseli.
Więcej...

25 stycznia 2009

Zespół Niezapominajki z Pielgrzymowic wystąpi na uroczystości podsumowującej projekt "SOS dla tradycji" realizowanej przez Beskidzką Inicjatywę Lokalną. Impreza odbędzie się w Sali Domu Socjalnego we Frydku.

24 stycznia 2010 godz. 15:30

W kościele p.w św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach odbędzie się koncert kolędowy zespołu "Talizman". Zespół pod kierunkiem p. Gabrieli Gwiszcz wykona najpiękniejsze polskie kolędy, z pewnością też zaprosi wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania.
Zapraszamy!

21 stycznia 2010

Uczestnicy warsztatów plastycznych ART-EQIPA wyjeżdżają zapoznać się z działalnością Liceum Plastycznego w Bielsku Białej. Podczas wizyty będą zwiedzać pracownie artystyczne: m.in. pracownie malarstwa, rysunku i sitodruku.

20 stycznia 2010 godz. 14:00

Zespół folklorystyczny "Talizman" oraz zespół śpiewaczy "Retro" po raz pierwszy biorą udział w XIV Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni "Bóg się rodzi",  który odbywa się  w MOK Żory w dniach 18-21 stycznia 2010r. Każdy z zespołów przygotował 10 min. program kolędowy. Życzymy sukcesów.

18 stycznia 2009 godz. 16:00

Dziecięcy Zespół Regionalny "Pawłowice" będzie uczestniczyć w "Jasełkach Tradycyjnych" organizowanych przez Zespół Teatralny Parafii Św. Elżbiety w Cieszynie. Grupa ta działa pod kierunkiem siostry Jadwigi Wyrozumskiej od blisko 25 lat, a od 1990 roku przedstawienia przygotowane przez Zespół można oglądać na scenie cieszyńskiego Teatru im. A. Mickiewicza. "Jasełka Tradycyjne" co roku ogląda kilka tysięcy osób, zwykle przybywających do teatru całymi rodzinami, by wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym beskidzkim kolędowaniu. W tym roku w tę tradycję włączy się pawłowicki zespół.

17 stycznia 2010 godz.17:00

W minioną niedzielę 17 stycznia, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej GOK zagrała Orkiestra Salonowa Profesora Hilarego Drozda z Cieszyna. Przed koncertem Wójt Damian Galusek i Przewodniczący Rady Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel wręczyli wszystkim członkom chóru "Animato" dyplomy gratulacyjne i upominki w postaci wysokiej jakości piór wiecznych, za zdobycie GRAND PRIX w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Orkiestra rozpoczęła koncert wykonaniem "sto lat" dla chóru i wiązanką kolęd. Potem przez ponad półtorej godziny program wypełniła muzyka salonowa, łatwa i przyjemna dla ucha, świetnie przyjęta przez pawłowicką publiczność. Na koniec nie odbyło się oczywiście bez bisów, a po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na tort przygotowany przez firmę TAD z Pawłowic.

 

17 stycznia 2010 godz. 17:00 Sala Widowiskowa GOK

Zapraszamy na koncert noworoczny w wykonaniu artystów Orkiestry Salonowej Profesora Hilarego Drozda. W koncercie znajdą się najpiękniejsze melodie świata pochodzące z opery, operetki i muzyka filmowa oraz "muzyka salonowa" czyli walce, polki, czardasze i tanga. Soliści: Sabina Olbrich - Szafraniec - sopran, Hubert Miśka - Tenor. Prowadzenie - Grażyna Durlow.
Dyrygent: prof. Hilary Drozd
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze GOK.

16 stycznia 2010r. 18:00 kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach

Zapraszamy mieszkańców na koncert kolędowy podczas którego wystąpią zespoły z terenu naszej gminy - Niezapominajki oraz Zespół Młodzieżowy Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego Karola Miarki z Pielgrzymowic, a także chór Gimnazjum Publicznego im. Ks. T. Wuwera i zespół wokalny Margo z Pawłowic. Śpiewanie kolęd jest jedną z piękniejszych polskich tradycji dlatego mamy nadzieję na wspólne spotkanie.

15 stycznia 2010 16:00 Sala Ogólna DKO

Przedstawienie dla dzieci pt. Pocztówki Świąteczne Teatru Kwadryga z Sosnowca. Przedstawienie, które proponujemy w tym wyjątkowym bożonarodzeniowym okresie, nawiązuje do znanej formuły jasełek opowiadających historię narodzenia Jezusa. Młodzi widzowie spotkają tradycyjne jasełkowe postaci: Marię, Józefa, Trzech Króli, Heroda, Diabła, a wszystko przy dźwięku wspólnie śpiewanych kolęd.

10 stycznia 2010 godz. 15:00 Kościół w Pielgrzymowicach

Zespół "Niezapominajki" weźmie udział w koncercie kolęd w kościele parafialnym w Pielgrzymowicach. Wystąpią też: Zespół Stowarzyszenia Kulturalno - Społecznego K. Miarki oraz chór z Publicznego Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach. Gościnnie wystąpi chór parafii ewangelickiej w Golasowicach.

8 stycznia 2010

animatoChór "Animato" weźmie udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Dnia 11 grudnia przeprowadzono w Rybniku eliminacje rejonowe. Wyłoniono w nich trzy "podmioty wykonawcze", które będą reprezentować rejon rybnicki w konkursie ogólnopolskim, wśród nich aż dwa z Pawłowic. goczol kOprócz chóru "Animato" do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się Karolina Goczoł z Pawłowic, która wystąpi w kategorii solistów. Karolina jest uczennicą 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Żorach, uczęszcza też do Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu Zdroju.
Więcej...

31 grudnia 2009 godz. 22:00 Rynek

Mimo ulewnego deszczu i mgły, która zepsuła nam efekt pokazów pirotechnicznych, tłumy mieszkańców przywitały wraz z nami nowy 2010 rok. Jedną z atrakcji imprezy na pawłowickim rynku były nagrody.
Telewizor plazmowy LG 42" ufundowany przez firmę ZISCO Państwa Bandurów wylosował Mieczysław Borkowski z Pawłowic.

Talony na 20 litrów paliwa ufundowane przez firmę UNIWAR (stacje benzynowe i restauracje) wylosowali Tadeusz Sereta  z Pawłowic i Martyna Lasek z Warszowic.
Bon zakupowy na 200 zł. ufundowany przez Centrum Mody Strefa wylosowała Patrycja Jurczak z Pawłowic.
Gadżety komputerowe ufundowane przez sklep komputerowy SKORPION z Jastrzębia wylosowali Bożena Gołębiewska, Dominika Sudoł i Jolanta Domin.