AKTUALNOŚCI

XX Konkurs Wiedzy o GminieZapraszamy do udziału w XX edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Pawłowice wszystkich uczniów szkół podstawowych (od klasy IV), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Szkoły z terenu gminy wybiorą i zgłoszą zwoich reprezentanów, natomiast osoby, które uczą się poza gminą zobowiązane są do indywidualnego dokonania zgłoszenia. Dla zwycięzcow przewidziano atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia
Spis lektur i materiałów pomocniczych


XVIII konkurs „Wielkanocne Jajo”Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XVIII konkursie „Wielkanocne Jajo”.
Szczegóły w regulaminie.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia


XXI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i MłodzieżowejZapraszamy do udziału w XXI Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Przegląd przeznaczony jest dla solistów – dzieci i młodzieży do 20 roku życia – zamieszkałych lub uczących się na terenie Gminy Pawłowice. Dzieci przedszkolne, ze szkół podstawowych oraz gimnazjów są zgłaszane przez szkoły, natomiast młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zgłasza się idywidualnie. Dla najlepszych wykonawców przewidziano atrakcyjne nagrody!
Szczegóły w regulaminie.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia


7, 14, 21 marca, godz. 10:00, Gminny Ośrodek Kultury16 marca godz. 17:00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka KulturyZabawna historia opowiada o dobrodusznym smoku, od którego wszyscy domagają się, żeby był (jak przystało na prawdziwego smoka) okrutny i zły. Kuba jednak nie ma na to najmniejszej ochoty: śpiewa z żabami, a w wolnych chwilach wysyła mieszkańcom królestwa życzenia wypisane na latawcach. Pewnego dnia w kraju wybucha wojna – do granic państwa zbliża się okrutny wojownik Brumbrun. W noc poprzedzającą starcie wszyscy mieszkańcy królestwa uciekają za granicę, zostawiając na pastwę wroga dwie księżniczki (o których w popłochu zapomniano). Z opresji ratuje młode damy smok Kuba, swoją dobrodusznością rozbrajając (także w dosłownym tego słowa znaczeniu) Brumbruna.
Pełna ciepłego humoru bajka została opowiedziana z dużym wdziękiem. Zabawa baśniowymi konwencjami, dyskretna kpina z przemocy oraz wyraźna afirmacja „bycia sobą” czynią dydaktyzm opowieści „łatwym do przełknięcia”. Obok żywego planu w spektaklu grają lalki, konwencja baśni miesza się ze współczesnym rekwizytem, zaś żartobliwa muzyka trafnie koresponduje z działaniami bohaterów. A że w tekście aż roi się od czytelnych jedynie dla dorosłych żartobliwych aluzji – spektakl bawiąc dzieci, niezmiennie bawi także ich rodziców.
18 marca godz. 18:30, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka KulturyMonica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.
Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!
Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
Film fabularyzowany.
25 marca, plac przy Urzędzie Gminy Pawłowice


27 marca, Gminny Ośrodek Kultury

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, zgodnie z naszą tradycją zapraszamy w tym dniu wychowanków Domów Pomocy Społecznej, uczniów Szkół Specjalnych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej do udziału w obchodach tego święta.

8 kwietnia godz. 18:00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka KulturyLegendarny spektakl Willy'ego Russela, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień. ​ Hit teatralny w wykonaniu Małgorzaty Gadeckiej, wybitnej śląskiej aktorki związanej przez wiele lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gwiazdy spektaklu „Klimakterium”. Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja na początku wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania. Po dłuższej chwili zastanowienia, postanawia wbrew woli męża spełnić swoje marzenie.
Czy uda jej się wyjechać?
Co na to mąż?
Czy wyjazd spełni jej marzenia?
Czy będzie chciała wracać?
Spektakl w wykonaniu genialnej aktorki, z wykorzystaniem dopieszczonej scenografii – perfekcyjne odwzorowanie angielskiej kuchni oraz... greckiej plaży i autentyczny zapach sadzonego z kartoflami gwarantują wspaniałą zabawę. Spektakl przez wiele lat grany w chorzowskim Teatrze Rozrywki z ogromnym powodzeniem na deskach Teatru Żelaznego.
26 kwietnia, godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury27 kwietnia godz. 19:00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka KulturyZapraszamy na koncert w ramach festiwalu Jazztrzębie 27 kwietnia o godz. 19:00 w pawłowickim Centrum Kultury. Wieczór uświetni Xu Fengxia & Przemek Strączek Quartet. Szczegóły na stronie jazztrzebie.eu.


Więcej w archiwum...