AKTUALNOŚCI


Drodzy Teatrolubni!

Zapraszamy młodzieżowe grupy teatralne do udziału w XV Pawłowickich Spotkaniach Teatralnych „Melpomania 2017”, które odbędą się od 19 do 21 października.

„Melpomania” od początku, czyli od 2001 roku jest imprezą
integracyjno – warsztatową. Zależy nam aby teatralna młodzież, która pojawi się w Pawłowicach zaprzyjaźniła się ze sobą. Z otwartością i akceptacją, choć nie bezkrytycznie, obserwowała poczynania innych grup.

Warsztaty, które proponujemy w ramach imprezy, z różnych dziedzin bliskich teatrowi, mają dać Wam impuls do kreatywnego bycia w teatrze. Poprzez mieszane grupy warsztatowe chcemy stworzyć przestrzeń do wzajemnego poznania i nowych doświadczeń.

Nie zapewniamy nagród i pucharów, za to gwarantujemy dobrą zabawę i miłe wspomnienia na długo. Czekamy na Was w Pawłowicach!
Zapraszamy na niezwykłą narracyjną wystawę, pokazującą jak Pismo Święte dotarło do naszych czasów. Od pierwszych zapisów w języku hebrajskim na zwojach ze skór, kiedy to Biblia była spisywana jeszcze bez podziału na rozdziały i wersety, poprzez zapisy greckie, łacińskie, do najbardziej współczesnych przekładów na język Polski.

Wystawę udostępniła Fundacja Areopag, na zaproszenie Parafii Ewangelickiej w Golasowicach. Rezerwacje grup szkolnych i zorganizowanych przyjmuje ks. Marcin Makula tel: 602 599 159. Osoby indywidualne zapraszamy bez rezerwacji. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 lub po uzgodnieniu od 8:00 do 20:00 do 20 października.


18, 25  października godz. 10:00  Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach


20 października godz. 19:00 Jastrzębie - Zdrój

Zespół wokalny "Margo" został zaproszony na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej do Jastrzębia-Zdroju. "Margo" zaprezentuje znane i lubiane piosenki rozrywkowe seniorom zrzeszonym w jastrzębskim oddziale Związku Nauczyciela Polskiego. Życzymy udanego występu, a wszystkim pedagogom – wiele satysfakcji z wykonywanej pracy.

28 października godz. 20:45 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach

Ani Mru Mru


12 listopada godz. 18:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach
 


17 listopada godz. 17:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach


Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm we współczesnej inscenizacji. Opowieść umiejscawia bohaterów w ...smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba prowadzą niskiej klasy smażalnię. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Bajka uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy szczęścia które jest tuż obok.

regulamin...


26 listopada godz. 17:30 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach30 listopada godz. 18:00 Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w PawłowicachWięcej w archiwum...